dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 29
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 566
  1. #121
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Akurat motocykle to mój konik, więc pojęcie mam, ale... u nas pełno ogłoszeń simsonka czy etezetkę kupię a nie nasze marki.

    Był projekt przywrócenia Sokoła, była jeżdżąca maszyna i...klops. Mamy za to chińskie junaki

    Wiele zmarnowano i niestety reaktywować się nie da. Nie po to normy euro wymyślono, by nowe fabryki motoryzacyjne powstawały w UE.
    Hipokryzji jest wiele (np słynne niemieckie odejście od węgla)ale po to powinny być media w Polsce, by o tym mówić. Tymczasem Polakom ciągle się wmawia, że jesteśmy gorsi, że wręcz tak musi być itd.Zamiast uczyć się na błędach innych, to je powielamy.
    No i się do tego przyzwyczajamy, a szczególnie ci, którzy zachodu nie widzieli. Potrafimy budować na zachodzie, swego czasu dylatacje w mostach tam tak robiliśmy jak nikt, a u nas TUDUM TUDUM.
    Mamy w PL teraz te same maszyny co na zachodzie, te same materiały ale kuźwa jakości ciągle brak. Czemu? Bo na szczeblu samorządów nie mamy fachowców do kontroli/odbiorów i kasa się marnuje. Jak słyszę co roku, że dziury w drogach mamy z powodu klimatu to zawsze pytam - jaki klimat mają Niemcy parę kilometrów dalej, skoro dziur tam brak?

    Idę z psem, bo mi ciśnienie skoczy.
    Bo do władzy pchają się miernoty, które mają problem z uporządkowaniem swojej rodziny a oni chcą uporządkować kraj Sami poloniści,historycy itp. Co do węgla i Niemiec to z parę lat temu jechałem ze znajomym niemcem , który ma zajoba na pkt ekologi itp.... robił mi wykład czyli przynudzał jak to w Polsce jest, że węgiel elektrownie itp. Przejeżdżamy przez obrzeża Hamburga i mówię do niego specjalnie ,,a co to tak dymi z tego dużego komina??" a on elektrownia węglowa....ale wiesz ona ma specjalne filtry . Czyli tam można u nas zamykamy

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Ciułać na zachodzie po 10-12 godzin na dobę a wydawać w Polsce to żaden wyczyn. Wiem , byłem , nie polecam.
    Jesteś zamożnym człowiekiem, wybierz się do Norwegii , zobacz jak żyją , oni nigdy w Unii nie byli.
    Nie mierz innych swoją miarą.
    Pracowałem po 8h pon-czwartek a w piątek do 12tej, bo tak za moich czasów w RFN się na budowach pracowało. Ba, jak padał deszcz, to siedzieliśmy i czekaliśmy na pogodę, by nie brudzić ścian zaprawą czy betonem. Zabierałem ze sobą żonę i dzieci, dzięki czemu pracują w firmach operujących tylko obcymi językami. W uK po dwóch latach kupiłem za 76k dom w 2004r który po credit crunch sprzedałem w 2010r za 140k funciaków, Taaaak...ciułałem
    Do Norwegii jeżdżę na ryby do znajomego w okolice Bodo. Nic nadzwyczajnego tam nie widziałem. Gdyby Polska miała zasoby ropy/gazu takie jak oni, to też by sobie poradziła...chyba
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  3. #123

    Domyślnie

    Po wystąpieniu Polski z UE, Adaś uświadamia sobie, że Polska bez UE była utopią, że kraj mioodem i mlekiem płynący istnieje tylko w jego marzeniach. Po wycofaniu się firm europejskich i pozostawienie kraju naszym politykom w kraju jest bieda, bezrobocie, nędzne budynki i śmierdące powietrze. Mimo, że jego koledzy o takich samych poglądach witają wolną ojczyznę ze szczęściem i łzami wzruszenia, Adaś jest rozgoryczony, powtarza: "gdzież jest ten kraj miodem i mlekiem płynący?".

    Analogia do Szklanych domów Żeromskiego.

  4. #124
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ciekawe dlaczego prawie wszyscy chcieli czeskie czy niemieckie a nie polskie wyroby?
    .
    Bo nasze były skażone syndromem 300% normy. W wielu dziedzinach do dziś tak jest - ma być dużo, tanio i szybko. Ze granicą niektórych nie szło nauczyć wplnej ale dokładnej pracy. Urodzili się by pracować a nie pracowali by żyć. Gena nie wydłubiesz

    Niemcy (DDR) zrezygnowali z czterosuwowych silników (np AwoSimson) i przeszli na dwusuwy, bo było taniej w produkcji. Jakość produktów wysoka,ale oni MUSIELI mieć lepiej ze względów politycznych. U nas były kartki a transporty mięcha czy cukru z Polski szły przez most kolejowy w Zasiekach dzień w dzień.

    Chciałem zapytać Adama, czy pamięta ile lat Norwegia miała na sobie Wielkiego Czerwonego Pająka, który sporo z Polski wyssał i np decydował co można a czego nie można w Polsce produkować ..ale śpi
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    No to udowodnij mi, posiadaczowi domu bez komina, jakimż to głupkiem jestem. Potrafisz uzasadnić, dlaczego komina i kominka potrzebuję, czy ...wyjdziesz na....?

    l[/url]
    To zwykłe tanie ubezpieczenie spójrz na wschód pozatym zagrożeń jest wiecej. Powinno być tak obowiązkowe jak kaski dla rowerzystów

    Poza tym daje zarobić sam się zdziwiłem potym sezonie koza i komin się zwrócą(szacunkowo)
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Ten kraj jest od ponad 30 lat legalnie rozkradany , pobudka kolego !!!!!
    To dlaczego jesteśmy coraz bogatsi?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To dlaczego jesteśmy coraz bogatsi?
    Otóż to

    Kumpel emerytowany górnik, lat 50 . Żona pracuje . Dom, dwa samochody w tym jeden nówka hybryda , co roku dwa wyjazdy zagraniczne ( narty i ciepły kraj ) .

    Mój nieżyjący ojciec tez był górnikiem, przyjechał na Śląsk za chlebem w 64 roku. O takim poziomie życia mógł pomarzyć. Pierwsze auto, Wartburga rodzice kupili w 91r jak mama go namówiła na prywatny interes.

    Ja, zwykły fizol postawiłem maly domek, mam tez kawalerkę i gdyby nie kredyt to mielibyśmy jeszcze z dziołchą dodatkowo M4 ( sprzedane żeby uciekać od kredytu) . Większość moich znajomych ( ~40 lat ) jakos sobie radzi. Warunek to obie osoby pracujące.
    Ostatnio edytowane przez sito ; 22-03-2023 o 07:18

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A dlaczego od razu do PRL-u ? przecież można obrać drogę Izraela oni świetnie sobie radzą nie mając pana nad sobą .mało ?
    Oni są zależni od pomocy USA. A kto daje, ten wymaga
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Ciułać na zachodzie po 10-12 godzin na dobę a wydawać w Polsce to żaden wyczyn. Wiem , byłem , nie polecam.
    Jesteś zamożnym człowiekiem, wybierz się do Norwegii , zobacz jak żyją , oni nigdy w Unii nie byli.
    Widzę, że niczego się nie nauczyłeś...
    Jakbyśmy nie byli zniszczeń przez 2WŚ, nie mieli pół wieku ruskiej ręki nad sobą i mieli tyle gazu na obywatela co Norwegia to też byśmy Unii nie potrzebowali.
    Może dziś uda Ci się podać państwo postRWPG, które samodzielnie "wstało z kolan" i zapewnia swoim obywatelom lepszy poziom życia, niż Polska?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    891

    Domyślnie

    Ja swój domek grzeje na razie klimą , ale jak było poniżej zera to w weekendy odpalaliśmy wieczorem kozę w salonie. Uważam ze koza była najlepszym pomysłem. Samej kotłowni nie posiadam i w jej miejscu nie mam komina. Nowe osiedle na którym mam dom jest podzielone pół na pół, w co drugim domu nie ma komina. Ale jest też dom ~350m grzany pompą ciepła z rekuperacją w którym jest wielki kominek . W moim przypadku grzanie samą kozą nie wchodzi w grę , wychodzimy rano i wracamy do domu wszyscy o 17 lub o 19 jak młody ma trening... Unia niech się weźmie lepiej za nierobów którzy opróżniają hasioki z mebli i dywanów i tym się ogrzewają.

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oni są zależni od pomocy USA. A kto daje, ten wymaga
    Właśnie... dlatego w Polsce są Amerykanie ze stałą bazą. Domyślasz, dlaczego są? Pisałem wcześniej, że Polska będzie z nazwy... Polacy będą gojami, my tego nie dożyjemy. Pomalutku, delikatnie .... coraz więcej osób pochodzenia polskiego z paszportami izraelskim zasiedlą Polskę.
    Jednego piłkarza w drużynie narodowej mamy z trzema paszportami... i mówi po polsku
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 22-03-2023 o 10:58
    PV gruntowa 9,9 kWp - stara zasada. Dom piętrowy ocieplony, 185 m2 po podłodze. Kocioł dwupaliwowy: drewno zgazowane (na wzór kotłów szwedzkich typu holzgas) i pellet, palnik pelletowy - Revo Mini 4-26 kW. Hybryda kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR3 EVO 4-24 kW + ekonomiczne niemieckie grzejniki z wkładem ceramicznym "Koalit" Lamina (jawo-polska.pl) - zużycie prądu w m-cu III `24 - 407 kWh na piętrze - 90 m2. Faktura-Energa za I i II '24 - 50 zł. Bojler CWU 140 l z grzałką wifi 3 kW

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    To dlaczego jesteśmy coraz bogatsi?
    Haha , bogatsi na kredyt albo z ciułania. Dziwnie pojmujesz bogactwo.

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    i gdyby nie kredyt to mielibyśmy jeszcze z dziołchą dodatkowo M4
    Rozumiem że to M4 dzięki Unii miałeś ?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oni są zależni od pomocy USA. A kto daje, ten wymaga
    Bardzo słuszne stwierdzenie , na czasie.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Widzę, że niczego się nie nauczyłeś...
    Jakbyśmy nie byli zniszczeń przez 2WŚ, nie mieli pół wieku ruskiej ręki nad sobą i mieli tyle gazu na obywatela co Norwegia to też byśmy Unii nie potrzebowali.
    Pobudka , mamy trochę inne położenie geograficzne.
    Norwegia nie sprzedaje za grosze praw do wydobycia ropy i gazu na korzyść innego kraju. Nie rozdaje paliwa na stacji benzynowej bo ma .

    Polska za to rozdaje na prawo i lewo majątek narodowy za bezcen. My też mamy surowce naturalne które można wykorzystać. Jednak lepiej wpuścić innego niech sobie korzysta. Wszystko w myśl złotej zasady :

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oni są zależni od pomocy USA. A kto daje, ten wymaga


    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Właśnie... dlatego w Polsce są Amerykanie ze stałą bazą. Domyślasz, dlaczego są? Pisałem wcześniej, że Polska będzie z nazwy... Polacy będą gojami, my tego nie dożyjemy. Pomalutku, delikatnie .... coraz więcej osób pochodzenia polskiego z paszportami izraelskim zasiedlą Polskę.
    Jednego piłkarza w drużynie narodowej mamy z trzema paszportami... i mówi po polsku
    On tego nie pojmie, on zakochany w Unii.

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Właśnie... dlatego w Polsce są Amerykanie ze stałą bazą. Domyślasz, dlaczego są? Pisałem wcześniej, że Polska będzie z nazwy... Polacy będą gojami, my tego nie dożyjemy. Pomalutku, delikatnie .... coraz więcej osób pochodzenia polskiego z paszportami izraelskim zasiedlą Polskę.
    Jednego piłkarza w drużynie narodowej mamy z trzema paszportami... i mówi po polsku
    Ciężka fobia, do tego nawet nie ma sensu się odnosić
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Haha , bogatsi na kredyt albo z ciułania. Dziwnie pojmujesz bogactwo.

    ...
    Mi jedna chemiczna firma(główny akcjonariusz Niemcy) wypłaci 20,5% netto , a jeden bank(główny akcjonariusz USA) 13,5% a na kapitalizacji jestem zarobiony tam ponad 50%.
    Wiec nie wiem czy tak źle sie żyje z ciułania i inwestowania w zachodnie biznesy.

    Im więcej żołnierzy USA tym lepiej nawet jak chcą to mogaa nas anektować
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post
    Rozumiem że to M4 dzięki Unii miałeś ?
    Karierę zacząłem w 96r pracując za 900zł korzystając z auta rodziców
    Potem systematycznie zmieniałem pracę na różne firmy ( w tym zagraniczne ) podnosząc z automatu swoje zarobki i warunki bytowe.
    Teraz pracuję w polskiej firmie ale jest mocno powiązana z zachodnimi koncernami . Nie da się tego uniknąć . Naprawdę myślisz ze da sie w naszym kraju zbudować wszystko od nowa ? Motoryzację, elektronikę, ? Do tego trzeba miliardów na inwestycję i sporo naukowców. Nie mając tego jesteśmy skazani na bycie pod kimś. Skoro mamy takiego sąsiada jak Niemcy to nic tylko brać z tego korzyści skoro sami nie potrafimy...

    Mieszkanie M4 kupiłem za zarobione ( głównie ) w zagranicznych firmach na naszym terenie . Myślisz ze gdyby przetrwały firmy pokorju Ursusa , Radmora czy FSO miałbym lepiej ? Wątpię...

  16. #136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    891

    Domyślnie

    Na Śląsku tego tak nie widać ale jadąc juz na wschód widać tam głównie unijną kasę . Gdyby nie ona mieszkańcy tamtych terenów nie mieliby kanalizacji, nowych dróg, obwodnic, a nawet wody bieżącej w domach. Mam tam sporo rodziny i naprawdę trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. Ciotka ma dom na uboczu wsi, 250m od głównej drogi a mimo to doprowadzili jej kanalizację i wodę, do jednego domu !!! Wszystko za unijne pieniądze... Za te pieniądze powstała też oczyszczalnia która obsługuje wiele gmin, wcześniej każdy miał szambo i albo trafiało ono na pole na którym rosły potem marchewki albo do pobliskiej rzeki...

  17. #137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson29 Zobacz post


    Pobudka , mamy trochę inne położenie geograficzne.
    Norwegia nie sprzedaje za grosze praw do wydobycia ropy i gazu na korzyść innego kraju. Nie rozdaje paliwa na stacji benzynowej bo ma .

    Polska za to rozdaje na prawo i lewo majątek narodowy za bezcen. My też mamy surowce naturalne które można wykorzystać. Jednak lepiej wpuścić innego niech sobie korzysta..
    Hahaha... jakie zasoby ?
    Te trochę gazu eksploatujemy sami i zużywamy na własne potrzeby, podobnie miedź - tu wystarcza nawet na eksport.
    Myślisz o węglu ? Widzę dziesiątki chętnych

    Ale ad rem. Nadal nie podałeś kraju postRWPG, który bez Unii radzi sobie lepiej niż Polska.
    Może się wysil i podaj wreszcie. Będzie to Twój pierwszy konkret w tej rozmowie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Właśnie... dlatego w Polsce są Amerykanie ze stałą bazą. Domyślasz, dlaczego są? Pisałem wcześniej, że Polska będzie z nazwy... Polacy będą gojami, my tego nie dożyjemy. Pomalutku, delikatnie .... coraz więcej osób pochodzenia polskiego z paszportami izraelskim zasiedlą Polskę.
    Jednego piłkarza w drużynie narodowej mamy z trzema paszportami... i mówi po polsku
    Ten piłkarz ma paszport polski i pewnie niemiecki i izraelski?
    Mam odnosić tego jednego do kadry, do wszystkich zawodowych piłkarzy czy do całej ludności Polski?

    "goj" - tzn. nie-Żyd
    Teraz Polscy są Żydami czy Żydzi są Polakami? bo już trudno połapać się co chcesz przekazać.

    Polacy lub Żydzi z izraelskimi paszportami raczej nie zasiedlają Polski.

    Bogusław Bagsik ma obywatelstwo polskie, niemieckie i izraelskie ale chyba nie występuje w drużynie narodowej.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Kolejny naiwny...
    Ja pamiętam ustawy Wilczka, kiedy firmę zakładałem.
    Sporo pamiętam.
    Pamiętam kilka POLSKICH marek telewizorów i radyjek.
    Na tamten stan techniki - zupełnie dobrych!
    Wymienisz kilka marek telewizorów POLSKICH?
    A może jakiegoś POLSKIEGO producenta AGD?


    Adam M.
    Podaj mi modele polskich telewizorów z końcówki wieku (np na 5 lat przed przystąpieniem do Unii), które pod kątem zaawansowania technicznego mogły równać się ze sprzętem japońskim, czy koreańskim ?

    Pamiętam przesiadkę z ostatniego modelu Heliosa na Samsunga. To była przepaść.
    Podobnie wymianę Poloneza na o rok zaledwie młodszego Seata Toledo.

    Prawda jest taka, że pod koniec 20w większość polskich produków było technogicznie niekonkurencyjnych, a fabryki, żeby utrzymać się na wolnym rynku potrzebowały doinwestowania, którego nie otrzymałyby (albo otrzymały na niekorzystnych zasadach z uwagi na ryzyko) z międzynarodowego rynku finansowego.

    Żaden kraj postRWPG nie poradziłby sobie po 50latach socjalizmu. Nawet Chorwacja że swoją perłą w postaci turystyki weszła do UE niemal dekadę po Polsce.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jakby ktoś szukał, to wyleciało niemal 30 wpisów. Przypominam że trzymamy się tematu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 7 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony