PDA

Zobacz pełną wersję : Sure - komentarze do fotodziennika budowy



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

sure
17-11-2008, 09:30
Witam i zapraszam do komentowania. Niedługo postaram sie dostarczyć trochę więcej materiału! :wink:

efilo
17-11-2008, 10:01
Pierwsza 8)

Cześć Sure
będę kibicować. :D

sure
17-11-2008, 12:59
Pierwsza 8)

Cześć Sure
będę kibicować. :D

Cześć Efilo
przyjemnie mieć chociaż jednego kibica! ;)

efilo
17-11-2008, 13:02
pojawią się wpisy pojawią się i kibice - spoko wodza. póki co zapraszam do siebie 8)

tofee
17-11-2008, 22:22
Witam, wasz wiewiór jest po prostu cudowny :D

sure
17-11-2008, 22:32
I szybki. 'Złapałam' go w kadrze dopiero u sąsiada!... :D

Junona
18-11-2008, 12:57
witam, bede podczytywac.
zapodaj jakies rzuty Waszego domku, bo zawsze projekty indywidualne sa ciekawe, pozdrawiam.

sure
18-11-2008, 18:23
Wrzuciłam rzut parteru. Hm, nie wiem, czy ciekawy, bo to taki 'zwykły domek'. W założeniu miał być prosty i funkcjonalny, mam nadzieję, że się udało. Pewnie 'okaże się w praniu', jak się sprawdzi, na razie nam się podoba... :)

tofee
18-11-2008, 22:48
WOW wielki macie ten parter ... aż nasuwa mi się pytanie co jest na górze? bo wydaje mi się ze widziałam schody ...

efilo
19-11-2008, 07:20
te schody to do podpiwniczenia ew. garażu tak?

macie coś na poddaszu jeszcze?

dwa tarasy - wow - z czego zamierzacie robić? bo my chcemy drewniany i już wiemy że na jeden nas nie stać :lol:

bardzo funkcjonalnie rozwiązany domek.
możesz wrzucić inne kondygnacje co by był pogląd na całość?

sure
19-11-2008, 09:00
Tofee, parter jest wielki, ale z mieszkalnej to już jest wszystko. :) Poddasze nieużytkowe, na fotkach jest widoczna więźba, taka konstrukcja nie daje możliwości zagospodarowania poddasza, ale za to nie wymaga żadnych podpór, opiera się tylko na ścianach zewnętrznych, mogę ścianki działowe ustawiać sobie, jak chcę, albo wcale! Mam nadzieję, że te 160m2 i nam wystarczy ;)

Efilo, tarasy wcześniej były zaprojektowane tradycyjnie, z płytkami, ale zdecydowanie bardzizej nam się podobają drewniane. ten od strony zachodniej miał być większy, musieliśmy go trochę okroić, bo rzeczywiście to spory koszt. Nie jestem pewna, jaki materiał zastosujemy, chętnie widziałabym jakiś egzotyk, ale to też kwestia ceny, także koncepcji kolorystycznej, która się co chwilę zmiena. Podobają nam się deski ryflowane, ale ostateczna decyzja wiosną, na sam koniec budowy.

A z kondygnacji to jeszcze mam pół piwnicy! :D
Postaram się wrzucić, jak dotrę do domu i znajde wolną chwilę - bo pies czeka, żeby się nim zaopiekować...

pozdrówka,

Junona
20-11-2008, 11:52
fajniutki domek, zazdroszcze pieknej dzialki z drzewami, u nas narazie golizna :)
faktycznie funkcjonalnosc domu wychodzi dopiero po zamieszkaniu, ktos Ci moze mowic, ze tak jest dobrze a tak nie, ale to juz chyba taka nasza polska natura, ze jak sam sie na czyms nie przejedziesz to sie nie dowiesz :roll:

sure
20-11-2008, 15:26
Drzewa sa piękne, fakt. I to, że rosną wzdłuż pólnocnej granicy, też ma swoje zalety - niczego nie zacieniają. Ale z takich dużych dębów (i innych) leci dużo liści, na pewno będzie to wymagało pracy. Cały pozostały teren jest też łysy, do tego jeszcze bez humusu (ktoś mi to kiedyś wyrównał spychaczem :( ), na razie zupełnie nie mam pomysłu, co i gdzie...

lilan
20-11-2008, 18:00
Powierzchnia twojego parteru rzeczywiście imponująca :o Tarasy będą częściowo zadaszone? Robią wrażenie :D

sure
20-11-2008, 20:40
Powierzchnia twojego parteru rzeczywiście imponująca :o Tarasy będą częściowo zadaszone? Robią wrażenie :D

Patrzę, patrzę w ten projekt, wychodzi na to, że dach nad tarasami jest wysunięty, okap miejscami wystaje na 2m, to trochę osłoni od deszczu. Hmm... ale jak przyglądałam się temu dachowi, nie wyglądało na aż tyle?!? :(
Albo mnie oczy mylą, albo wykonawcy coś pokręcili? Chyba muszę jechać jutro i to pomierzyć! Ale pocieszam się, gdy zobaczyłam fundamenty, to domek wydawał mi się strrasznie malutki. Dopiero postawienie ścian zmieniło to wrażenie...

efilo
25-11-2008, 07:32
my też jesteśmy za ryflowaną deską egzotyk. najbardziej nam się podoba ipe. jak nas koszt przerośnie to zrobimy modrzew

sure
25-11-2008, 22:30
Mnie się podoba np. cos takiego, dwa tarasy to chyba bangkirai, ostatnie chyba modrzew syberyjski:

http://images34.fotosik.pl/407/9b7a5db9a50e52bcm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9b7a5db9a50e52bc)

(zdjęcia skasowane. Winny: Fotosik)

Nie wiem, czy modrzew można jakoś zabejcować, żeby pasował do elewacji, czy to będzie trwałe? :-?

efilo
26-11-2008, 07:40
żadne drewno nie będzie miało trwałego koloru
wszystko kończy spatynowane

Irma
26-11-2008, 20:58
Witam
znalazłam rzut :) nie ma się do czego przyczepić, szkoda :) :wink:

Ps. Sure, moje drzewo jest malowane na kolor kasztan firma produkująca to "cudo" to altaxin

78mysz
26-11-2008, 20:58
przyszła i ja zobaczyc do Ciebie. Hmmm okazały dom - taka parterówka inaczej. Wygląda na wieeelki na zdjeciu. Przyjaznie rozplanowany. I fajne skarpy bedziesz miec wokól na kwiecie wszelakie.
I co zdecydowałas jaką opaske robisz?
Ja nie umiałabym dla siebie wybrac z czerwonego klinkieru, dlatego bedziemy prawdopodobnie robic grafitowy dach i opaske. Nie wiem czy do Twojej dachowki ładnie bedzie z tą postarzaną cegłą. ten kamien piaskowca tez juz taki troche oklepany. Wybrałabym cos gładkiego chyba. A jakie bedą okna?

sure
26-11-2008, 21:12
No i tu zaczynają się 'schody'... :( Bo kolor okien, któryi wybraliśmy, to taki czerwonawy brąz, fajnie pasowal do deski merbau, którą chcemy mieć na podłodze. A że nazywa się calvados, teraz niepokoję się, że będzie bardziej czerwony, niż bym chciała... Na szczęście w przyszłym tygodniu przekonam się naocznie, może łatwiej będzie dopasowywać inne kolorki. W grę wchodzi też szary piaskowiec...

sure
26-11-2008, 21:29
A ostatecznie podmurówka może być podobna do kominów, bardziej brązowa. Tylko czy wtedy nie będzie zbyt monotonnie?...

http://images42.fotosik.pl/34/784c204b5fcb6a41.jpg (http://www.fotosik.pl)

sure
26-11-2008, 21:34
Witam
znalazłam rzut :) nie ma się do czego przyczepić, szkoda :) :wink:


Dzięki, Irma. A ja się jednak przyczepiłam - ostatecznie zmienimy trochę ustawienie ścianek przedpokoju. Prawdopodobnie będzie bez skosów, ale jeszcze do końca nie wiem. No i kominek na pewno nie narożny. Niedługo postaram się wrzucić jakieś wstępne wizualki, może coś podsuniesz?

No i jeszcze można się przyczepić, że jak na tę powierzchnię jest za mało pomieszczeń... Chociaz na razie mi to bardzo odpowiada, jest przestrzeń... :-?

Irma
27-11-2008, 07:37
a ja myslałam, ze tak miało byc
dlatego się nie czepiam, ergonomicznie jest ok

sure
01-12-2008, 08:41
Projekt od początku był robiony tak, aby uwzględnić nasze oczekiwania. Właśnie chcieliśmy dużo przestrzeni w części dziennej, żeby widok na drzewa był już od wejścia, itp. Ale teraz przy koncepcji wnętrz jeszcze sporo zmieniamy. Nie ma z tym zresztą problemu, zanim nie pojawią się ścianki (no to faktycznie już niedługo)...

efilo
01-12-2008, 13:37
ostatnie drzwi to mój typ :D

sure
02-12-2008, 15:55
Tez długo mi się te najbardziej podobały, albo jeszcze w wersji z dwoma tylko paskami pośrodku. Teraz zastanawiam się nad tymi pierwszymi, gładkimi. Muszę je obejrzeć w realu, może jutro zdążę - przede wszystkim mam nadzieję na sesję fotograficzną z montażu okien... :-?
W do dziennika wrzuciłam wizualki łazienek. Sama nie wiem, który układ lepszy? Może macie jakiś pomysł?...

Irma
02-12-2008, 16:05
przyszłam powydziwiać nad łazienkami :wink:
pierwsza jest bardziej praktyczna i łatwiejsza. Umywalka może być jaka chcesz, jest dostęp do okna, prawdopodobnie kafelków mniej zużyjesz i zdaje sie, że mniej też za tę łazienkę zapłacisz.
Druga jest bardziej na bajerze, zwłaszca przez umywalkę na podeściku, ale tę umywalkę musisz wybrać już teraz. I musi byc dośc wysoka. Jakieś 25cm...
Ponieważ jest to łazienka rodzinna, wybrałabym wariant bardziej praktyczny czyli nr1.

sure
02-12-2008, 16:55
No właśnie. W tej drugiej jest też taka fajna ścianka prysznicowa zamiast kabiny. Ciekawie to wygląda, ale zestawu do hydromasażu tez już raczej nie wstawię bo ochlapię okno... :-? To znaczy, tak myślę, że się nie da, jeszcze tego nie ćwiczyłam. W sumie mnie bardziej odpowiada układ pierwszy, a moja druga połowa uważa, że to za bardzo "uporządkowane". Ja tam chętnie wprowadziłabym w swoje otoczenie nieco więcej porządku, teraz mam za dużo rzeczy na wierzchu, np. w kuchni. I dlatego teraz nawet ściereczki schowałabym do cargo!

Junona
06-12-2008, 11:19
sure okna bardzo ładne, napisz cos wiecej o nich, jaka firma, czy duze koszty :)
u nas dalej sie grzebia z dachowka, ale powinni do konca roku skonczyc.

sure
06-12-2008, 20:35
Junona, okna są z firmy Ortis, takie ze 'średniej półki'. Na razie wyglądają dobrze, zobaczymy, co będzie w użytkowaniu, czyli za pół roku. Trochę delikatne wydają mi się kotwy mocujące, ale dają gwarancję, więc ok. Kolor calvados, z palety gori - wygląda w słońcu jak kasztan (powoli się przyzwyczajam do niego). Na pewno małe próbki nie do końca dają wyobrażenie, jaki będzie ostateczny efekt. Drewno meranti, bo nie chcielismy wyraźnego usłojenia.
A nasz dach skończony! Po powrocie powklejam fotki. I chętnie zobaczyłabym Twoje płytki kosmo na kominach!... :D

Junona
08-12-2008, 11:40
no narazie sie nie nadaje ta kuchnia, :D ale jak zrobisz ja do konca to bedzie pieeeekkknnniiieee.
no ja tez bym chciala zobaczyc te moje plytki juz na kominie, cos sie ostatnio malo cierpliwa zrobilam, jak dawniej nie mialam zastrzezen do ekipy, tak teraz mi sie wydaje, ze sie strasznie grzebia. a moze po prostu juz bym chciala miec stan surowy skonczony...

sure
08-12-2008, 17:38
Ha, a ja dziś już dostałam klucze! :D
Wprawdzie drzwi może jeszcze mało dekoracyjne, ale to już można zamykać. Mnie się każdy etap strasznie dłużył, a przecież patrząc na to, że zaczęliśmy końcem sierpnia - i tak niezle tempo, nie można narzekać. Wykonawca nawet mnie naciska, żeby szybciej, a ja jeszcze się nad łazienką zastanawiam...

78mysz
16-12-2008, 17:15
dostała klucze i przepadła jak kamień w wode

sure
16-12-2008, 18:10
dostała klucze i przepadła jak kamień w wode

No ba! Tu się buduje przecież!! Się czasu mało ma! 8)

No dobra, to coś powklejam...

efilo
16-12-2008, 19:15
Tylko cztery? No niech będzie :wink: :lol:

A te białe kable to co to? Bo na tych piździbąkach to ledwo co rozpoznaje co ściana a co podłoga :roll:

78mysz
16-12-2008, 19:27
lepszy rydz niz nic. Dobre i to
pizdzibąki, phi Efilko ale sie usmiałam

sure
16-12-2008, 19:38
:D :D :D

No nie no! Ja tam w s z y s t k o widzę! To jest bardzo piękne wykończenie okien. Nastepnie kabelki - rozprowadzenie prądu. Pstrykasz - i robi się jasno. A na ostatnim zdjęciu jest profil aluminiowy - i to poczatek pierwszej ściany g-k (nie wspominając o tym, że jeszcze widzę teak na podłodze, piękną umywalkę i wannę, ale tego to już od innych nie wymagam)... 8)

efilo
16-12-2008, 20:02
:D

elektryki zazdroszcze najbardziej. a może ekipy od gk? muszę się zastanowić :lol:

sure
16-12-2008, 20:27
...a ja za to nie mam drzwi wejściowych, ba, nawet nie mam na nie pomysłu! :-?

efilo
16-12-2008, 20:35
Że niby ja mam? :lol: :lol: :lol:

Ale za to pomysł się ostatnio pojawił. Jednak Bel'm działa na mnie inspirująco 8)

sure
18-12-2008, 15:55
Tez sobie jakieś drzwiczki wyszukałam... :)

efilo
18-12-2008, 20:40
te czarne mi się podobają. pewnie dlatego że ja nie chce szybek

sure
19-12-2008, 14:52
...hmm, tzn. chcesz kamerę?

justyna_m
19-12-2008, 14:56
Witam

bardzo podobają mi się drzwi zarówno wewnętrze i zewnętrzne, których zdjęcia wkleiłaś w dzienniku. Jaka to firma??

sure
19-12-2008, 15:13
Witaj Justyno_m, dzięki za odwiedziny! :D

Dzrwi wewnętrzne to w większości Barausse (a ostatnie Porta) chyba się na któreś zdecyduję, fajne są. Bardzo sympatycznie się zamykają.
Zewnętrzne to głównie AFB, i też ostatnie Porty. Tutaj zupełnie nie wiem, co wybrać... :-?

A u Ciebie wypatrzyłam fajną podbitkę. Możesz zdradzić, czym malowaliście? Bardzo ładnie pasuje do bramy...

justyna_m
19-12-2008, 15:31
Podbitka malowana lazurą V33
http://www.v33.pl/lazury/gallery_images/site/7/1665/8220/8234/8801.jpg

kolor ciemny dąb (złoty dą jest do du... z tej firmy za żółty a ciemny dąb idealnie pasował) kosztuje około 110zł/5l na 80mkw podbitki zużyliśmy coś około 6 wiaderek po 5l. Lazura bardzo ładnie wygląda ponieważ nie jest to lakier, któy ma tendencję po pękania i ciężko go później odnawiać, a ta lazura - fakt, że troszkę droższa to ma możliwość kłądzenia nowej warstwy na starą bez scierania tej poprzedniej i ładnie eksponuje drewno ... no i przyjemnie się nią maluje ... sama doświadczyłam :D )

sure
19-12-2008, 15:47
Dzięki! :D
A jeszcze dużo zależy, na jakim drewnie kładzie się ten kolor. Z Magnata np. kolor teakowy świetnie wyglądal na dębie, a na sośnie paskudnie. Ale podbitki z dębu raczej nie zrobię... :-? Orzech był ładny na wszystkim, za to do mojego domu chyba nie będzie pasował.
Btw, jakiego użyliście drewna?

justyna_m
19-12-2008, 15:50
Dzięki! :D
A jeszcze dużo zależy, na jakim drewnie kładzie się ten kolor. Z Magnata np. kolor teakowy świetnie wyglądal na dębie, a na sośnie paskudnie. Ale podbitki z dębu raczej nie zrobię... :-? Orzech był ładny na wszystkim, za to do mojego domu chyba nie będzie pasował.
Btw, jakiego użyliście drewna?

my mamy panele z jakiejś sosny skandynawskiej, sprowadzane z finlandii. Strona wierzchnia jest ładnie szlifowana (lazura nie chciała w ogóle wsiąkać ... ale za to niedużo jej poszło i ładnie się rozprowadzała) a wewnętrzna strona jest nieoszlifowana i frezowana aby drewno mogło pracować.

Metr kw. kosztował około 34zł+VAT

sure
19-12-2008, 18:07
http://www.prodrew.com/img/produkty/313.jpg http://www.prodrew.com/img/produkty/310.jpg

Znalazłam jakąś sosnę skandynawską (1). Trochę różni się usłojeniem od świerka (2). Na fotkach są deski podłogowe, ale na podbitce t pewnie wygląda podobnie. Ciekawe, czy skandynawska jest lepsza od krajowej? :-?

efilo
19-12-2008, 18:12
...hmm, tzn. chcesz kamerę?

o so chodzi? :roll:

sure
19-12-2008, 18:14
...hmm, tzn. chcesz kamerę?

o so chodzi? :roll:

:D

Proste. Skoro nie chcesz szybki w drzwiach, znaczy, że chcesz kamerkę zamontować. Albo jakiś wideofon?...

...albo lubisz niespodzianki!

justyna_m
19-12-2008, 18:21
kurde masz rację jest świerk i sosna muszę męża zapytać co my mamy :oops: ups!!!

a które lepsze to nie mam pojęcia - wszystko i tak zależy od klasy jaką kupisz, ile będzie słojów, jak będzie frezowana, czy dobrze oszlifują itp. Pamiętaj tylko aby zamówić wszystko z jednej partii ponieważ nas ostrzegali, że jak nam zabraknie to przy następnej dostawie może być już frez inny - np o milimetr szerszy lub węższy tak, że później może nie pasować. My dwie paczki więcej wzięliśmy aby na odpady było i na zapas trochę.

efilo
19-12-2008, 19:47
...hmm, tzn. chcesz kamerę?

o so chodzi? :roll:

:D

Proste. Skoro nie chcesz szybki w drzwiach, znaczy, że chcesz kamerkę zamontować. Albo jakiś wideofon?...

...albo lubisz niespodzianki!

baaardzo śmieszne :wink:

teraz mieszkam w bloku i zero szybek i kamerek :wink:

w domu to się nastawiam na dzwonienie do furtki a nie pukanie do drzwi

ale swoją drogą znalazłam fajne drzwi podrzucone przez justynę - mają szybki i o dziwo nie wyglądają jak drzwi od windy

sure
19-12-2008, 21:07
Hm? Masz jakieś linki/fotki? Może wreszcie mnie coś olśni, bo jak nie - będzie trzeba losować... :-?

justyna_m
19-12-2008, 21:09
a tak jeszcze o podbitce - mężuś mnie oświecił... i sosna i świerk drzewka żywiczne ... niby świerk lepszy i my mamy świerk :lol:

sure
20-12-2008, 16:09
...my chyba też świerk, zestawianie kolorystyczne elewacji niestety na razie przypomina układanie kostki Rubika! :-?

Za to kupiłam prawie wszystkie prezenty! 8)

78mysz
23-12-2008, 10:07
Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spełaniania marzeń, realizacji planów ....
Zyczy Magda z Rodziną

http://www.mymo.pl/uploads/pics/kartka_boze_narodzenie7.jpg

justyna_m
23-12-2008, 13:22
Aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór. Aby Wasze twarze i twarze Waszych najbliższych zawsze rozpromieniał uśmiech, a gwiazda Betlejemska prowadziła Was ku dobremu.

http://img73.imageshack.us/img73/6585/choineczka2ay0.jpg

lilan
23-12-2008, 13:51
I ja dołączam się do życzeń :)

http://img233.imageshack.us/img233/9546/127rh5.jpg

Junona
24-12-2008, 12:49
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego roku życzy Junona z Robertami :)

vanka99
24-12-2008, 18:33
Niech Święta Bożego Narodzenia
i Wigilijny wieczór upłyną Wam
w szczęściu i radości
przy staropolskich kolędach
i zapachu świerkowej gałązki.
Nowy Rok zaś niech przyniesie szczęście i pomyślność

Serdecznie pozdrawiam

sure
25-12-2008, 09:00
Dziękuję serdecznie za piękne życzenia. Miło mi bardzo, że pamiętacie i wpisujecie się tutaj. Mam nadzieję, że nadchodzący Nowy Rok 2009 będzie dla Was wszystkich lepszy i przyjemniejszy niż ten obecny!

pozdrawiam ciepło,
sure

Wiki1710
28-12-2008, 00:10
Witaj,
dom się pięknie zapowiada.....

Odnośnie Twojego pytania o dobór elewacji z własnym zdjęciem to jest stronka Austrotherm, a tam program, który zwie się jakoś FPP czy FTP-łatwo go znajdziesz na głównej stronie.

Kibicuję budowie i pozdrawiam (jeszcze jakby świątecznie).... :)

sure
28-12-2008, 08:33
Wiki1710, witam u siebie! :)

Dzięki serdeczne za info. Zaraz po powrocie sobie wypróbuję ten programik, może w końcu coś wymyślę, bo czas decyzji się zbliża nieodwołalnie. Ostatecznie mogę nauczyć się wjeżdżać do garażu z zamkniętymi oczami (podobno to pestka). Chociaż osobiście wolałabym jednak, żeby elewacja mi się podobała... ;)

Btw, fajny masz opis w stopce! :D

pozdrawiam

Wiki1710
28-12-2008, 17:50
Wyślę Ci na priv co mój małżonek zrobił w tym programiku (tzn. z elewacją oczywiście).

A co do opisu - JUŻ ZA PÓŻNO !! NA POWSTRZYMANIE MNIE hi hi hi.....
Właśnie za chwilę kładę gresy, glazury itp.

Na forum prawie nie piszę ale tyle co ja czytam wiedzy... więc jak mogę to się odwdzięczam komu się da.

Jeszcze raz trzymam kciuki za dalsze postępy i pozdrówki serdeczne :)

sure
29-12-2008, 00:29
Wyślę Ci na priv co mój małżonek zrobił w tym programiku (tzn. z elewacją oczywiście).

A co do opisu - JUŻ ZA PÓŻNO !! NA POWSTRZYMANIE MNIE hi hi hi.....
Właśnie za chwilę kładę gresy, glazury itp.

Na forum prawie nie piszę ale tyle co ja czytam wiedzy... więc jak mogę to się odwdzięczam komu się da.

Jeszcze raz trzymam kciuki za dalsze postępy i pozdrówki serdeczne :)

Ok, w takim razie bardzo poproszę, wysyłam e - mail na PW! :D

Własnie wróciłam i jutro będę oglądać postępy - bo przez dwa dni "budowało się samo", czyli bez mojej obecności. Mam nadzieję, że też bez problemów... 8)

justyna_m
30-12-2008, 17:32
Życzę Wam Wszystkim aby Wasze marzenia się spełniły, abyście mieli siłę i wiarę realizować swoje plany, aby nigdy nie zabrakło Wam nadziei. Wiele miłości i uśmiechu, abyście każdy dzień witali z uśmiechem i radością. Dużo zdrowia i pogody ducha, prawdziwych przyjaciół i przychylności losu.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!

Justyna

A my będziemy tak świętowali A co - jak szaleć to szaleć!!!
http://img246.imageshack.us/img246/7483/picasabackgroundcr6.png

sure
30-12-2008, 20:26
No, no - niezla zabawa! :D

U mnie będzie dużo skromniej, ale za to w przyszłym roku, to ho - ho! :wink:

http://images35.fotosik.pl/44/8d1539429dbe3d47.jpg (http://www.fotosik.pl)

sure
06-01-2009, 19:56
Wrzucam fotki elewacji w powiększeniu. Jak myślicie, która brama pasuje bardziej? W kolorze elewacji (jasno szara), czy brama w kolorze podbitki (złoty dąb)? Trochę przekłamane te kolory, ale może coś widać. I niestety tutaj dach jeszcze trochę niekompletny...

http://images33.fotosik.pl/436/716e2b9cf71739b5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images32.fotosik.pl/431/e01917a7c4dc79a3med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Irma
06-01-2009, 20:03
wg mnie złoty dąb

(nie podoba mi się polączenie koloru bramy z tym żółtym chyba klinkierem)

vanka99
06-01-2009, 21:38
Jesli mogę wtrącić swoje " trzy grosze" , to głosuje za kolorem brązowym - zwłaszcza, że będzie pasować do koloru drzwi wejściowych.
Pozdrawiam

sure
07-01-2009, 19:10
Dzięki za "głosy w sprawie" :wink:
Przydały się, żeby przyklepać decyzję, wybraliśmy złoty dab. Tak poza wszystkim ten kolor wydaje się praktyczniejszy, bo taki jasny pewnie szybciej wygląda na brudny. Na razie nie zapowiada się, że ktoś nam wybuduje drogę i przez większość roku jest mnóstwo pyłu. Może należałoby pomyśleć o jakimś ciemniejszym kolorze tynku, ale tu zdecydowanie bardziej podobają mi się blade (szary, ecru, ewentualnie piasek - ale taki z egzotycznej plaży, nie tej trójmiejskiej... :-? ).

sure
07-01-2009, 19:22
wg mnie złoty dąb

(nie podoba mi się polączenie koloru bramy z tym żółtym chyba klinkierem)

W rzeczywistości klinkier będzie taki bardziej beżowy, ale jeszcze nie wybraliśmy konkretnej płytki, Myślę, że trzeba to do siebie przyłożyć i zobaczyć jak te kolory pasują. Ostatecznie jednak okazuje się, że efekt końcowy jest zawsze inny. Pocieszam się, że gdy doczekam się jakiegoś ogrodu, elewacja się trochę zamaskuje i mniej będa się rzucały w oczy drobne niedociągnięcia... :wink:

Sloneczko
08-01-2009, 00:28
Piękny masz dom, Sure i pięknie położony :)
A "wiewiór" to dla mnie już egzotyk ;) Aż sobie to zdjęcie zapisałam, tak ładnie ją ujęłaś, tę wiewióreczkę :)

A brama? Jak dla mnie, ta brązowa.

sure
08-01-2009, 06:10
Witam serdecznie u siebie,Słoneczko, dzięki za miłe słowa i "głos" :D
Wiewiór rzeczywiście pięknie pozował, jesienią można je było spotkać nawet podwójnie. Teraz też na śniegu widuję różne ślady, a najwięcej to mam mrówek, takich dużych, czarnych. Upodobały sobie miejsce pod dębem, ja zresztą też - ciekawe jak się dogadamy? :wink:

Wiki1710
08-01-2009, 18:06
Witam w Nowym Roku:)
Elewacja będzie super-garaż tak niżej położony daje niesamowity efekt:)

Bardzo ładny domek (co do koloru bramy-jasna bardzo mi się podoba ale też bym jej nie zamówiła-czyszczenie tego to musi być harówa :lol: )

Pozdrawiam,

sure
08-01-2009, 19:25
Dzięki, Wiki, miło, że domek się podoba. I pochwal się czasem swoim, tez niczego sobie! ;)
Teraz sobie wyszukuję w necie płytki, które kolorem pasowałyby do niej, wkleiłam kilka, ale na razie mi wcięło, bo serwer się zbiesił. Nic to, próbuję raz jeszcze

Lindebloem Vandersandena na przykład: http://images34.fotosik.pl/433/9741839a5c5b08ad.jpg (http://www.fotosik.pl)

Widziałam zdjęcie tej cegły we wnętrzu: tutaj (http://forum.muratordom.pl/post2872602.htm#2872602)

http://images36.fotosik.pl/47/b821daaf27d9f669.jpg (http://www.fotosik.pl) albo taki Geel Zilverzand?

sure
09-01-2009, 20:41
I jest jeszcze coś chyba z CRH: http://images30.fotosik.pl/312/ff1524e79269aa91.jpg (http://www.fotosik.pl)

78mysz
11-01-2009, 17:16
A ja głosuje za białą bramą. Robi sie neutralnie i nie ma takiego duzego odcięcia od klinkieru. Brama złoty dąb wg mnie nie pasuje tu do niczego i przytłacza bryłe. Przy białej bramie ładnie wyeksponowana zostaje stolarka okienna

78mysz
14-01-2009, 11:24
a dzisiaj wydaje mi sie ze z debowa lepiej. Najtrudniejsze wybory są z dwóch. Moge odrzucic tysiąc wersji, a ostateczną i tak wybiera mąz, bo ja nie umiem i zawsze znajde za i przeciw kazdej z nich ;)

Sloneczko
14-01-2009, 11:49
Jeszcze coś dodam :oops: Bramę widziałabym w kolorze okien i drzwi wejściowych, nie w kolorze z wizualki, którego odcień jest zupełnie inny i gryzie się ze stolarką.

sure
14-01-2009, 18:16
O jejku... już sama nie wiem, co z tego wyjdzie. Wizualka ma trochę przekłamane kolory, kolor okien to w rzeczywistości "calvados"(cokolwiek by to w tym wypadku znaczyło), z grubsza przypomina kasztanowy. Nie wiem, czy da się znaleźć bramę w tym kolorze.
http://images35.fotosik.pl/42/3c122eb2c423632fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Z Hormanna:
Mahoń jest bardziej czerwony, złoty dąb ma ciepły odcień, to zupelnie inny kolor niż okna, ale chcialam go dopasować do koloru podbitki. Na tych zdjęciach ciemny dąb też jest inny w odcieniu, ale chyba o podobnej intensywności:
http://rastor.pl/images/mahon-1.jpghttp://rastor.pl/images/dab-1.jpg http://www.serwis-hormann.pl/uploads/images/dark%20oak%20horm.JPG

można też dopłacić i wybrać coś z palety RAL, na razie jeszcze nie sprawdzałam tej wersji. Chyba wtedy jest gładkie wykończenie?... :-?

Wiki1710
14-01-2009, 21:06
Sprawdź może kolorystykę Krispola....

sure
26-01-2009, 21:37
Klamka zapadła. Hörmann będzie! Złoty dąb. Teraz już mi się musi podobać. 8)

A tu mamy 60:40 dla iroko. Merbau za to bardziej pasuje do okien...

http://images40.fotosik.pl/53/6107cbb6a7ab4607med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Irma
27-01-2009, 07:45
iroko bardzo ciemnieje pod wpływem światła.

sure
27-01-2009, 08:45
Tak mówisz? Ciekawe, jaki będzie kolor docelowy. W sklepach i necie nie udało mi się wyszukać czegoś reprezentatywnego, większość zresztą była pod lakierem. Słyszałam, że merbau to też dotyczy, ale robi się raczej bardziej czerwone. Te deski powyżej są zaolejowane (może niezbyt dokładnie, bo osobiście to robiłam), zaraz po tym ściemniały mocno, szczególnie merbau. Z tym betonowym gresem nieco lepiej grało iroko, ciekawe, jaki efekt będzie po paru latach... :-?

efilo
27-01-2009, 08:57
u nas jest fajny sklep z drewnem, dobrze zaopatrzony, i co najważniejsze ma wystawkę z drewnem przy oknie. drewno już spatynowało więc od razu wiadomo jak będzie wyglądać za kilka lat.

np. mój piękny ciemnobrązowy orzech zrobił się prawie jasnożółty :roll: od razu się z niego wyleczyłam.

Irma
27-01-2009, 09:06
Tak mówisz? Ciekawe, jaki będzie kolor docelowy. W sklepach i necie nie udało mi się wyszukać czegoś reprezentatywnego, większość zresztą była pod lakierem. Słyszałam, że merbau to też dotyczy, ale robi się raczej bardziej czerwone. Te deski powyżej są zaolejowane (może niezbyt dokładnie, bo osobiście to robiłam), zaraz po tym ściemniały mocno, szczególnie merbau. Z tym betonowym gresem nieco lepiej grało iroko, ciekawe, jaki efekt będzie po paru latach... :-?

mnie się podoba i merbau i iroko.
Iroko bardziej zółte i przez to lepiej się komponuje z szarościami
Merbau bardziej czerwony, z szarościami może trochę cięzko wyglądać. Ale np. ślicznie wygląda we wnętrzach kolonialnych

sure
27-01-2009, 09:20
No to w moim "nowoczesnym" niekoniecznie"... ;)
Aż sama jestem ciekawa, na co się zdecyduję. Na razie zachwyciły mnie te gresy, są matowe, z fakturą zblizoną do betonu, więc przy sprzataniu pewno będe je przeklinać... :D Irma, a z czego robisz sobie podłogi na dole?

Efilo, szkoda, że do twojego sklepu tak daleko! ;) Ale właściwie tez mam tu sklepy z wystawkami blisko okna, cóż z tego, co producent to inny kolor tego iroko. Zazwyczaj starsze wygląda trochę "dębowo". Postanowiliśmy, że w końcu rzucimy monetą, bo już za długo się wahamy...

...a może ostatecznie cena nas przekona?

Irma
27-01-2009, 09:24
No to w moim "nowoczesnym" niekoniecznie"... ;)
Aż sama jestem ciekawa, na co się zdecyduję. Na razie zachwyciły mnie te gresy, są matowe, z fakturą zblizoną do betonu, więc przy sprzataniu pewno będe je przeklinać... :D Irma, a z czego robisz sobie podłogi na dole?

Efilo, szkoda, że do twojego sklepu tak daleko! ;) Ale właściwie tez mam tu sklepy z wystawkami blisko okna, cóż z tego, co producent to inny kolor tego iroko. Zazwyczaj starsze wygląda trochę "dębowo". Postanowiliśmy, że w końcu rzucimy monetą, bo już za długo się wahamy...

...a może ostatecznie cena nas przekona?

ja mam dąb olejowany

efilo
27-01-2009, 11:03
kochana
nie co producent tylko co wystawka

przecież żaden producent Ci nie zagwarantuje że to iroko które dostaniesz będzie wyglądać tak jak na wystawce - każda partia jest inna. w końcu to wyrób niepowtarzalny 8)

z merbau będzie to samo. mi osobiście strasznie przeszkadzają te żółte wtręty. pewnie co bym spojrzała to bym się zastanawiała jak to wydłubać.

sure
27-01-2009, 15:12
z merbau będzie to samo. mi osobiście strasznie przeszkadzają te żółte wtręty. pewnie co bym spojrzała to bym się zastanawiała jak to wydłubać.

żółte wtręty, żółte wtręty... ... zaraz, zaraz? :-? A, masz na myśli te "złote inkrustacje", o których czytałam na stronie importera! :D :D

efilo
28-01-2009, 10:18
hehehe

dokładnie 8)

nie ma to jak reklama :lol: :lol:

sure
01-02-2009, 22:48
I nadal nie wiem, które wybrać... :(

Pitu-pitu
04-02-2009, 08:41
Witam. Ja z rewizytą.. fajny domek.. mi marzyła się parterówka.. wygląda na funkcjonalne wnętrze..a okolicę też macie ładną

ech kolory.. ja jestem anty-talent, więc nie pomogę..dlatego mam białe okna :oops: :lol:

sure
04-02-2009, 13:55
Zapraszam, zapraszam!... :D Btw, widzę zresztą, że masz całkiem niedaleko...

A ja się wahałam, parterówka, czy poddasze użytkowe z pustką nad dziennym. Wybór trudny, pierwszy z całej serii "trudnych wyborów"!! Wybrałam wersję pośrednią - parterówka, ale pokój dzienny nieco podwyzszony, do 3,05m. A teraz mi się wydaje za mało, ale może i dobrze, bo to straszna kubatura do ogrzania! No bo właśnie jestem przy wyborze kondensata gazowego - Vaillant, Viessmann, De Dietruch czy Junkers? :-? Ciekawa jestem, co ty wybierasz?...

efilo
06-02-2009, 14:18
ja nie jestem co prawda 'ty' ale za namową instalatora wybraliśmy dedietricha. miał tą samą funckjonalność co wiesiek a kosztował jakies3-4 tysie mniej

sure
06-02-2009, 14:41
...a którego Dietricha, tzn. jaki model? I czy już podłączony?

..no i oczywiście racja, pytanie jest do wszystkich :D

efilo
07-02-2009, 17:39
mc 25 lp

czeka na lepszy czas :wink:

sure
07-02-2009, 19:50
czytam, że on ma też pogodówkę w tym diematic 3, to wszysto w cenie, czy musiałaś dokupić? szkoda, że jeszcze nie przetestowany, jak działa, ciekawa byłabym opinii...

a dziś przypadkiem udało nam się wybrać drewno na podłogę, obejrzeliśmy jakiś blat z iroko za (niebotyczną cenę), był już całkiem ciemny i bardzo fajnie wyglądał, bardziej brąz niż miodowy... jak się nam do jutra pogląd nie zmieni, to teraz będzie już "z górki"... bo podłoga to podstawowy kolor w domu, resztę będzie już łatwiej wybrać!

...przynajmniej mam taką nadzieję ;)

efilo
08-02-2009, 14:39
sure

jedyne co było dodatkowo do kompletu to jakaś tylna rama montażowa z komorą zaworów. koszt ok. 700 zł

no niestety nieprzetestowany ale wiesz jak to jest. jak się ma tylko jeden to ciężko powiedzieć czy on lepszy czy gorszy od innych więc pewnie niewiele bym powiedziała :lol:

ufam mojemu instalatorowi. jeśli zarzeka się że wszystko będzie idealnie działać to tak będzie. poza tym.... nie mam za bardzo z kim skonsultować bo mój instalator jest... 'najlepszym doradcą na tym forum' :lol: :lol: :lol:

sure
08-02-2009, 15:51
Nie zaszkodzi wziąć kontakt - przyślij mi na pw, proszę... :D

Ja po przewertowaniu tony wątków na forum i kilku stron producentów kotłów stwierdzam, że to naprawdę trudno powiedzieć, który lepszy. Po prostu zadbam o to, by spełniał kilka podstawowych warunków, no i kupię!
:-?

Największy problem mam już z głowy, tzn. kolor podłogi... ;)

http://images26.fotosik.pl/324/cdb82d84549b277dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

efilo
08-02-2009, 16:07
poszło

a co jest na zdjęciu bo nie widzę :roll: pewnie ta podłoga :roll:

sure
08-02-2009, 16:11
...a teraz? 8)

efilo
08-02-2009, 17:37
teraz widzę ale wygląda to jak alternatywa a nie jak wybór :lol:

sure
08-02-2009, 17:52
no... powinnam zaznaczyć iksem, że iroko... :wink:

efilo
08-02-2009, 17:55
to to po lewej tak?

sure
08-02-2009, 17:56
:o

no tak, bo to czerwone, to merbau! :D

efilo
08-02-2009, 17:59
tak właśnie myślałam :oops:

sure
08-02-2009, 18:14
a ja pooglądałam sobie w twoim dzienniku wizualki salonu, fajne - też kiedyś myślałam o takim jasnym wnętrzu, ale trochę mi się koncepcja zmieniła... ..ciekawa jestem, co planujesz na podłodze?

efilo
08-02-2009, 18:16
takie samo jak próbka z drzwi na ostatniej stronie komentów

sure
08-02-2009, 18:26
racja, jest... w tych wielostronicowych komentarzach można się trochę pogubić :D

efilo
09-02-2009, 08:01
opowiadasz :lol:

ani się obejrzysz a Twoje też będą takie :D

Irma
13-02-2009, 17:57
słabo widać te drzwi, ale mnie się podobają do tej podłogi pierwsze i tzrecie

sure
13-02-2009, 21:04
..no takie malutkie były na stronce :-?
też sie zastanawiam głównie nad tymi dwoma, te ciemniejsze to zebrano, ale nie są mocno pasiaste...

malysmon
20-02-2009, 08:50
Hej Sure :-)
Na prośbę umieściłam w swoim dzienniku większe zdjęcia mojego domku. Dłuuugo mnie nie było - po drodze smutna rodzinna okoliczność... Pożegnałam Tatę - a miał z nami zamieszkać... Ważne, że już się nie męczy - to jedno wywołuje mój uśmiech...
Zapraszam zatem do siebie!!!
A u ciebie aż miło popatrzeć., Ja mam wrażenie, że w połowie jeszcze nie jesteśmy :-( Ale oby do lata!

sure
20-02-2009, 09:59
dzięki , malysmon :)

zajrzałam teraz do twojego dziennika, ale się te duże fotki nie wyświetlają...
:(

malysmon
20-02-2009, 10:36
No właśnie, jak to zobaczyłam to ise załamałam... Myślałam, że do 100 spokojnie wejdą, teraz mały mi wstał i nie ma szans na poprawę... Może jutro, może wieczorem mi się uda. przykro mi :-(

sure
20-02-2009, 11:44
No właśnie, jak to zobaczyłam to ise załamałam... Myślałam, że do 100 spokojnie wejdą, teraz mały mi wstał i nie ma szans na poprawę... Może jutro, może wieczorem mi się uda. przykro mi :-(

W razie potrzeby chętnie służę pomocą (ostatnio przetestowałam nowy serwer w zastępstwie Fotosika)... :D

majki
01-03-2009, 19:01
Cześć

Podbitunia widzę super :D Zostanie taka "jasna" ? - taka jest fajna, nie jak wszystkie na jakiś mahoń czy cóś ... :roll:
A płytki też widzę fajne - sami kładziecie jak ja :lol: ?

pozdrawiam, majki

PS. Zacząłem Ci 3-cią stronę komentarzy a sobie 2 tysięczny post ... :wink:

sure
01-03-2009, 19:43
Ha, to mamy mały "jubileusz"! :D

...mhm, ciemne kolory na forum dość popularne (też masz ciemną, prawda? :wink: )Podbitka będzie jeszcze raz malowana, kolor nazywa się "orzech laskowy" i wygląda jak dąb... w sumie z tego wyszla niezla łamigłówka kolorystyczna, wszystko przez te wyraziste okna - będzie może nieco "eklektycznie", ale już widać jświatelko w tunelu :-?

...powiadasz, że płytki sam kładziesz? to naprawdę nieźle wygląda, (podziwiałam 'artystyczne' ujęcia) i chyba płytki mamy podobne! ...i przycisk cosmo, jeśli mnie oczy nie mylą? (jeśli w końcu nie skusi mnie viega)

majki
01-03-2009, 20:13
też masz ciemną, prawda?

Tak, ale grafitową PCV - ładnie komponuje sie z dachem 8) :wink:
A przycisk - Skate Cosmopolitan ...

pozdrawiam, majki

sure
01-03-2009, 20:19
A przycisk - Skate Cosmopolitan ...


właśnie ten miałam na myśli... 8)

efilo
02-03-2009, 10:12
jeden z ładniejszych na rynku. zwłaszcza mając na uwadze cenę 8)

sure
02-03-2009, 13:28
mhm, naprawdę fajny... Viega też niczego sobie, jak widać poniżej (ale jakoś słabo) :-?

w sumie jeszcze sie nie zdecydowałam, może cena będzie dobrym argumentem...

http://www.viega.pl/s/viega_PL/p/images/content/images_174x160/rd_FVG_2217_S14B01(1).jpg

efilo
02-03-2009, 13:36
to Ty nie masz jeszcze zamontowanych stelaży?

sure
02-03-2009, 13:40
no własnie! to ja jeszcze nie mam zamontowanych stelaży!! :o

..też uważam, że to straszne!

ale mogę się pochwalić, że mam już sufity podwieszane, i pierwszą wycenę ceramiki - oczywiście negocjuję dalej! ;)

efilo
02-03-2009, 13:44
:lol: :lol: :lol:

jezooo
ja jakaś za prędka jestem. mój pierwszy sufit powstanie gdzieś w okolicy maja-czerwca a ja już mam i stelaże i ceramikę :o :lol: :lol:

sure
02-03-2009, 17:22
...ale zapewne zdecydowana? :D

mnie sie upoodobania zmieniają często, wraz z postępami wykończeniówki!
chocć muszę przyznać, w pewnych stałych zakresach <od, do> no i prawdę mówiąc - nie bardzo mam gdzie te zakupy przechowywać, więc się nie spieszę...

(ale wlaśnie wybralam wkład kominkowy, zaraz zamawiam)

efilo
02-03-2009, 20:28
ja nie zamawiam bo mnie cena wkurza. kosztował 9 a teraz 16. zamówię jak już będę musiała. na razie liczę że może jednak stanieje.

majki
02-03-2009, 20:42
(ale wlaśnie wybralam wkład kominkowy, zaraz zamawiam)

A jaki jak można spytać ? :)

pozdrawiam, majki

sure
02-03-2009, 21:52
(ale wlaśnie wybralam wkład kominkowy, zaraz zamawiam)

A jaki jak można spytać ? :)

pozdrawiam, majki

w końcu będzie varia bh, dostaliśmy rabat, a bardziej pasuje do obecnego projektu ze względu na szerokość... zobaczymy, ile będzie kosztować za miesiąc :-?

ale jeszcze nie zamówiłam... dovre nadal ma szansę.. :wink: (choć ostatnio ktoś narzekał, że trudno się w nim pali, wiesz coś o tym??)

efilo
03-03-2009, 06:50
sure
ja piszę dokładnie o tym wkładzie. powiedz proszę jaką dostaliście ofertę - może być na priwa. jestem załamana bo u nas wszystko pod niego przygotowane a tu taki klops z tym euro...

majki
03-03-2009, 08:19
ale jeszcze nie zamówiłam... dovre nadal ma szansę.. :wink: (choć ostatnio ktoś narzekał, że trudno się w nim pali, wiesz coś o tym??)

Eeee, tam, jak ktoś nie umie palić, to ma problem 8) :lol: :wink:
Mnie tam się pali świetnie, choć na razie nie palę, bo nie ma sensu. I tak dom wyziębiony po zimie, to musiałbym non-stop jarać :-?
Ale niedługo mam nadzieje kotłownia ruszy, to będzie już ciepło :D

pozdrawiam, majki

sure
03-03-2009, 14:33
ale jeszcze nie zamówiłam... dovre nadal ma szansę.. :wink: (choć ostatnio ktoś narzekał, że trudno się w nim pali, wiesz coś o tym??)

Eeee, tam, jak ktoś nie umie palić, to ma problem 8) :lol: :wink:
Mnie tam się pali świetnie, choć na razie nie palę, bo nie ma sensu. I tak dom wyziębiony po zimie, to musiałbym non-stop jarać :-?
Ale niedługo mam nadzieje kotłownia ruszy, to będzie już ciepło :D

pozdrawiam, majki

i dodam, że nieźle ten proces "dokuumentujesz", można się uczyć ;)

...moja kotłownia już jest też "zaprojektowana" i będzie wykonywana, ale kiedy ruszy, nie mam bladego pojęcia, jeszcze nie ma gazu... ...pewnie nadchodzi moment, kiedy wybiorę się na "interwencję" :-?

sure
03-03-2009, 14:36
sure
ja piszę dokładnie o tym wkładzie. powiedz proszę jaką dostaliście ofertę - może być na priwa. jestem załamana bo u nas wszystko pod niego przygotowane a tu taki klops z tym euro...

no, nie jest to jakaś rewelacyjna promocja, ale poniżej pewnej bariery psychologicznej, więc zdecydowalam, że kupię... a za miesiąc okaże się, ile dokaldnie zapłacę, zupełnie nie wiadomo, co się stanie z ceną euro do tego czasu :-?

...poszukam, prześlę info na pw

(a jaka wersję varii wybrałaś?)

sure
03-03-2009, 16:37
A jeśli chodzi o wersje kominka, to sa różne szybki do wyboru, może być taka szybka jak w piekarniku, "bezramkowa",ta ma różne wersje - z 4 stron lub z 3 bez ramki, a u dołu ramka z rączką lub z ramka metalową dookoła. Nie wiem, co wybrać!

http://img514.imageshack.us/img514/7139/variazuchwytem.jpg

tu jest ta z uchwytem, chyba wygląda ok, tylko przy otwartym palenisku będzie go widać...

efilo
03-03-2009, 17:48
kochana niewiele Ci pomogę bo mam tego samego zgryza.

po przemyśleniach wróciliśmy do punktu wyjścia.

wiem tylko że: w wersji bez uchwytu kominek jest 'gładki' a u nas jest zlicowany ze ścianą więc ma to znaczenie. no i ta możliwość otwartego paleniska. minusem jest możliwość uszkodzenia i zgubienia klamki

sure
03-03-2009, 19:44
no i bądź tu mądry i pisz wiersze...

w każdym razie te nowe szybki ogólnie chyba ładniejsze... jutro rzucam monetą... :-?

efilo
03-03-2009, 20:10
my chcieliśmy z klamką, ale dostaliśmy lepszą ofertę (nieaktualną już niestety) na bez klamki i się do niej przekonaliśmy i nawet byliśmy zadowoleni. a teraz jak mamy wybór to z powrotem nie wiemy. najlepiej jakby kto zadecydował za nas :lol:

sure
04-03-2009, 18:13
będzie klameczka - też ładna, a wygodniej... :wink:

Alunek
10-03-2009, 10:16
Witaj Sure,

Piękny domek zapowiada się. Będę częściej wpadać i podglądać postępy :D

Pozdrawiam
Alunek

sure
10-03-2009, 15:23
Witaj Sure,

Piękny domek zapowiada się. Będę częściej wpadać i podglądać postępy :D

Pozdrawiam
Alunek

Dzięki za odwiedziny! Zapraszam serdecznie.. :D

Twój domek już jest piękny, podziwialam i podbitkę i bramę garażową (a przy okazji, co to za brama?)

Alunek
11-03-2009, 12:29
Dzięki bardzo :D jeszcze sporo rzeczy zostało do zrobienia... ogrodzenie frontowe, wejście do domu i taras - z drewna, ścieżki ... no i ogród.

Bramę garażową mamy z firmy Hormann, kolor złoty dąb.

Pozdrawiam serdecznie,
Alunek

sure
11-03-2009, 13:41
A to fajnie, że tak ładnie wygląda, bo też taką zakupiłam... :D

A jakie drewno będziesz mieć na tarasie?Ja chyba zrezygnuję z egzotyków, pewnie ostatecznie jakiś modrzew syberyjski...

Alunek
12-03-2009, 10:50
Chciałabym jakieś egzotyczne. W Castoramie nawet juz oglądałam, chyba mają najtaniej. Dowiadywałam się również w firmie DLH , która specjalizuje się w tego typu tarasach, jaki byłby wstępny kosztorys i .... i niemal dostałam zawału serca. Wcenili mój taras (19 m kw. ) na blisko 8 tys. netto. Myślę,że kupię drewno sama a całą robotę zrobi mi stolarz albo cięśla. Majstrowie , którzy robili podbitkę są zainteresowani.

Ile kosztuje modrzew i gdzie można kupić go w naszym województwie? Masz rozeznanie?

sure
12-03-2009, 18:49
O, to jesteśmy z jednego województwa?... :D

Na razie niestety osobistego rozezanania nie mam, wyszukuje mi wyykonawca, mogę podpytać przy okazji. W sumie każde drewno z czasem patynuje, przy Castoramie widzialam egzotyki tarasowe, musiały już dłużej tam wisieć, bo kolory się ujednoliciły... ostatecznie zresztą zobaczymy przed wykonaniem, która oferta będzie najbardziej sensowna....

Alunek
13-03-2009, 11:12
Tak moja droga :D Ja jestem z Tczew, a Ty?

sure
13-03-2009, 16:07
O, fajnie, to rzeczywiście bardzo blisko, ja buduję w samym Gdańsku, ale na obrzeżach, prawie jak za miastem... to czasem można wymienić się doświadczeniami i 'kontaktami' w razie potrzeby... ;)

Alunek
15-03-2009, 14:17
No jasne :D Zawsze służę pomocą :D

Pozdrawiam
Alunek

rasia
17-03-2009, 18:58
Hmm, w czyim dzienniku były szarości na elewacjach?... :-?



:D :D ... w moim... :D :D :D zapraszam

A cegiełka super i faktycznie do szarości pasi...

sure
17-03-2009, 19:07
Hmm, w czyim dzienniku były szarości na elewacjach?... :-?



:D :D ... w moim... :D :D :D zapraszam

A cegiełka super i faktycznie do szarości pasi...

O, dzięki serdeczne! :D

już idę podziwiać... ...a pochwalisz się, jaki to tynk?

rasia
17-03-2009, 20:33
Hmm, w czyim dzienniku były szarości na elewacjach?... :-?



:D :D ... w moim... :D :D :D zapraszam

A cegiełka super i faktycznie do szarości pasi...

O, dzięki serdeczne! :D

już idę podziwiać... ...a pochwalisz się, jaki to tynk?

Zajrzałam do swojego dzienniczka i mało mam coś tam zdjęć domku "w tynku" :roll: , to wrzuciłam jeszcze jedno w zimowej scenerii. Kolory tynku mam dwa, bo ten jasny, na gzymsie i wokół okien zimowego ogrodu, to też szary 8) Kolory mogę Ci podać jutro, bo wiaderka mam na budowie. Cały system tynku był firmy Caparol.

sure
17-03-2009, 21:11
Hmm, w czyim dzienniku były szarości na elewacjach?... :-?



:D :D ... w moim... :D :D :D zapraszam

A cegiełka super i faktycznie do szarości pasi...

O, dzięki serdeczne! :D

już idę podziwiać... ...a pochwalisz się, jaki to tynk?

Zajrzałam do swojego dzienniczka i mało mam coś tam zdjęć domku "w tynku" :roll: , to wrzuciłam jeszcze jedno w zimowej scenerii. Kolory tynku mam dwa, bo ten jasny, na gzymsie i wokół okien zimowego ogrodu, to też szary 8) Kolory mogę Ci podać jutro, bo wiaderka mam na budowie. Cały system tynku był firmy Caparol.

Bardzo poproszę. Fajny domek Ci się buduje, jak już zrealizujesz wszystkie swoje pomysły, będzie naprawdę super.

Mnie się w trakcie przygotowań do budowy plany trochę zmodyfikowały - od super nowoczesnej linii z przeszkleniem na całą ścianę i metalowymi konstrukcjami, do takiego dość "klasycznego" w wyglądzie... ...ale nie do końca! ;)

rasia
17-03-2009, 21:20
Widzę, śledzę :wink: i siem mi podoba! 8) :D :D

magnolia
30-03-2009, 08:39
Ładnie tu u Ciebie.
Pozdrawiam M

rasia
30-03-2009, 10:33
Przepraszam Sure, że tak długo, ale nie mogłam sobie przypomnieć kto mnie jeszcze pytał o kolory... :oops:

To jak pisałam system Caparol Kolory: Kiesel 13 - ten ciemniejszy Kiesel 15 - ten jaśniejszy, ale chyba im mieszalnik nawalił, bo wygląda jak Kiesel 16

8) :D :D :D

majki
31-03-2009, 20:26
WOW, zazdroszczę wody 8)
U nas jeszcze ... i to studnia ... :-? Ale ma inne zalety ( $ ) :lol:
I jakie dziewicze zużycie, 200 l, co to jest ... :wink:

pozdrawiam, majki

sure
31-03-2009, 20:58
WOW, zazdroszczę wody 8)
U nas jeszcze ... i to studnia ... :-? Ale ma inne zalety ( $ ) :lol:
I jakie dziewicze zużycie, 200 l, co to jest ... :wink:

pozdrawiam, majki

No, nareszcie się doczekaliśmy! :D

Odbiór instalacji 01.04 - ciekawe, jakie szykują się niespodzianki? :wink:

Nie martw się, Majki, jesteś i tak o milę do przodu. Ja ciągle nie mam rozłożonej podłogówki, ba, nawet porządnego projektu! Ale nic to, przynajmniej na zewnątrz robi się optymistycznie...

sure
31-03-2009, 21:08
Przepraszam Sure, że tak długo, ale nie mogłam sobie przypomnieć kto mnie jeszcze pytał o kolory... :oops:

To jak pisałam system Caparol Kolory: Kiesel 13 - ten ciemniejszy Kiesel 15 - ten jaśniejszy, ale chyba im mieszalnik nawalił, bo wygląda jak Kiesel 16

8) :D :D :D

Dzięki, Rasia. Naprawdę piękne są te kolorki. Ja ostatecznie wybrałam bardzo jasny kolor, z lekkim odcieniem szarości. Pod pewnym kątem i w niektórym oświetleniu wydaje się nieco zielonkawy i teraz się boję, że wyjdzie z tego jakiś fresh mint... :-?

rasia
31-03-2009, 21:47
Przepraszam Sure, że tak długo, ale nie mogłam sobie przypomnieć kto mnie jeszcze pytał o kolory... :oops:

To jak pisałam system Caparol Kolory: Kiesel 13 - ten ciemniejszy Kiesel 15 - ten jaśniejszy, ale chyba im mieszalnik nawalił, bo wygląda jak Kiesel 16

8) :D :D :D

Dzięki, Rasia. Naprawdę piękne są te kolorki. Ja ostatecznie wybrałam bardzo jasny kolor, z lekkim odcieniem szarości. Pod pewnym kątem i w niektórym oświetleniu wydaje się nieco zielonkawy i teraz się boję, że wyjdzie z tego jakiś fresh mint... :-?

Fresh mint kiedyś przestanie ziać świeżością i się zasnuje piękną szarością... :wink: 8) 8) 8)

Junona
12-04-2009, 14:03
Z okazji Świąt Wielkanocnych: miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr, zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze. Pracy, która pomaga żyć. Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.
Niech Święta będą czasem ciepła i spokoju, niech życzenia się spełniają, a postanowienia zmieniają życie. Niech świąteczny czar trwa jak najdłużej i niech każdy z NAS zawsze nosi w sercu świąteczną moc – moc spełnionych marzeń.

Alunek
12-04-2009, 18:36
RADOSNYCH, POGODNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT!!!

http://images39.fotosik.pl/97/2d91bb297ac07008med.jpg (http://www.fotosik.pl)

sure
12-04-2009, 19:01
Dzięki Wam za piękne życzenia!

Również wszystkiego dobrego - i oby wiosna nadal była tak piękna!

rasia
12-04-2009, 22:07
Pięknie, wiosennie i świątecznie się zrobiło... to jeszcze kwiatuszki i jajka pod "strzeżonymi" drzwiami zostawiam... :wink: 8)

http://www.urzadzamy.pl/zdjecia/PISANKI_003_p-2684_429.jpg

Amtla
25-04-2009, 11:04
Witam sure:D

Czy mogłabym sie dowiedzieć jaki był koszt Twoich parapetów zewnętrznych łącznie z robocizną?

Kolor kamienia pasuje do domku poprzez nawiązane do dachówki, ale jeśli miał być łaczony z czymś innym to faktycznie trzeba sprawdzić, żeby tego ślicznego wygladu nie popsuć :roll:
Ale sobie poradzisz :D

pozdr

sure
25-04-2009, 11:19
Witam sure:D

Czy mogłabym sie dowiedzieć jaki był koszt Twoich parapetów zewnętrznych łącznie z robocizną?

Kolor kamienia pasuje do domku poprzez nawiązane do dachówki, ale jeśli miał być łaczony z czymś innym to faktycznie trzeba sprawdzić, żeby tego ślicznego wygladu nie popsuć :roll:
Ale sobie poradzisz :D

pozdr

Witam serdecznie "u siebie" :D

Trochę trudno mi będzie teraz określić koszt, bo robilismy hurtem z czymś tam jeszcze i kojarzę tylko ogólna kwotę. Ale był raczej nieduzy, bo najbardziej pasowały tańsze płytki! (a to na budowie chyba najrzadziej sie zdarza).

...hmm, no tak, teraz kolorki dobrze się zgrały, ale jeszcze dużo kombinacji przed nami. Zaraz jadę pooglądać różne cegły, może wpadnę na jakiś pomysł? W pełnym słońcu wszystko wygląda inaczej! :-?

efilo
27-04-2009, 19:30
Skąd ja to znam - właśnie się głowię nad kolorem ogrodzenia :)

sure
27-04-2009, 19:40
Skąd ja to znam - właśnie się głowię nad kolorem ogrodzenia :)

:D

Ha, kolor ogrodzenia to ja już dawno wybrałam i do elewacji fajnie pasował. Cóż z tego, kiedy po dostarczeniu okazało się, że to inny kamień , a panowie wykonawcy juiż go zaczęli zużywać. No i zaczęliśmy zabawę od początku...

(na szczęście teraz tylko kolor cegły da się zmienić, bo jeszcze nie kupiona)

dankaf
01-05-2009, 16:52
sure powtórzę się domek bombowy :D
Elewacja również.
Pozdrawiam.

sure
01-05-2009, 16:56
sure powtórzę się domek bombowy :D
Elewacja również.
Pozdrawiam.

:D

to i ja powtórzę - w sumie w tych fotografowanych miejscach to on mi się też podoba! ...a reszty lepiej na razie nie pokazywać! :wink:

dankaf
01-05-2009, 17:16
...a reszty lepiej na razie nie pokazywać! :wink:
W końcu to plac budowy.Później sobie odbijemy :wink:

sure
01-05-2009, 17:25
...a reszty lepiej na razie nie pokazywać! :wink:
W końcu to plac budowy.Później sobie odbijemy :wink:

Juz mi się mocno dłuży, chciałabym mieć za sobą tę wykończeniówkę. Na razie nie da się nawet krzaczka posadzić, bo teren wymaga wyrównania. Ty masz juz zupełnie fajne roślinki w ogródku...

Za to na pocieszenie przeglądam sobie renderki kuchni. W prawdziwej, póki co, tylko styropian! :-?

sure
01-05-2009, 17:38
To prawie wersja ostateczna, tylko nad blatem się jeszcze zastanawiam...

http://img128.imageshack.us/img128/4107/renderkuchni.jpg

dankaf
01-05-2009, 17:43
Kuchnia bardzo przytulna,jasna.Widzę że bardzo lubisz cegiełkę.Ja równiez i planuję ją u siebię.Póki co dla mnie plany jeszcze troszkę odległe.

sure
01-05-2009, 17:51
Tu komin będzie pozostawiony bez tynku, tylko malowany. Cały urok w tej surowej, chropowatej strukturze, nawet fugi miejscami mało staranne. Moi wykonawcy kręcili głowami, że chcę to tak zostawić!... :D

Ale przestrzeń trochę kosztem ilości miejsca w szafkach. Liczę na to, że moja malutka spiżarka mnie uratuje... :-?

dankaf
02-05-2009, 20:03
Cały urok w tej surowej, chropowatej strukturze :-?
Zgadzam się z Tobą w 100%.Efekt uzyskasz wspaniały.Będzie pięknie :D
Czyli będziesz miała spiżarkę.Ona jest za tą ścianą z cegły?
U mnie w projekcie też jest.Ale dołożyłam okno w kuchni i teraz nie wiem czy się z tym wszystkim wyrobię.Troszkę mi szkoda bo bardzo lubię latem "słoiczkowac".No i byłoby gdzie wcisną patelnie :wink:
A co z tą ścianą po prawej stronie?Będziesz ją jakoś zagospodarowywac?

sure
03-05-2009, 07:27
Czyli będziesz miała spiżarkę.Ona jest za tą ścianą z cegły?
Ta ściana z cegły to komin wentylacyjny, wejście do spizarki jest w tej części pomalowanej na ceglasto, chowa się za tą małą ścianką. Ale jest naprawdę maciupeńka, może 1,5 metra, za to do wysokości 3,05m, więc może cośtam upcham.. I chyba drzwi przesuwane będą konieczne.. ;)

U mnie w projekcie też jest.Ale dołożyłam okno w kuchni i teraz nie wiem czy się z tym wszystkim wyrobię.Troszkę mi szkoda bo bardzo lubię latem "słoiczkowac".No i byłoby gdzie wcisną patelnie :wink:
Nie jestem pewna, w którym miejscu masz dodatkowe okno? czy na ścianie "spiżarkowej" zamiast jednego szerszego są dwa węższe? W sumie ścianka spiżarki moża być cienka, nie musi niczego tłumić, byle półki utrzymała. W mojej zresztą zmieszczą się pólki tylko po dwóch stronach...

A co z tą ścianą po prawej stronie?Będziesz ją jakoś zagospodarowywac?
No właśnie się zastanawiam, bo lubię przestrzeń, myślałam, żeby ją tylko jakoś ozdobić obrazem, albo wcale.Zresztą najładniej powinny zdobić widoki zza okien, szczególnie jeśli powstanie jakiś ogród (a to pewnie potrwa). Niestety, przez ten minimalizm ubyło mi miejsca na szafki, pierwotnie miała być zabudowa do sufitu, tam gdzie komin.
A tę cegiełkę Nelissena też miałam mieć, nawet wkleiłam jej fotki w wątku o cegłach. Zresztą nadal rozważam...

dankaf
03-05-2009, 09:04
zamiast jednego szerszego są dwa węższe? W sumie ścianka spiżarki moża być cienka, nie musi niczego tłumić, byle półki utrzymała.
Tak,zamiast jednego są dwa okna.Ale rozmiar pozostaje ten sam.Wszystko przez symetrię ponieważ bardzo lubię domy symetryczne i takie rozwiązanie jest dla mnie ok.U nas na forum orionowiczów jest osoba która tak zrobiła i wyglada bardzo ładnie.
A jeśli chodzi o spiżarkę tak właśnie kombinuję żeby zrobic malutką wnękę z frontem takim jak szafki-takie przedłużenie.Mam jeszcze do dyspozycji pomieszczenie gospodarcze i garaż i tam mogłaby się znaleźc spiżarka na większe zapasy.A w kuchni można by było schowac miotłę,patelnię,niepotrzebny robot kuchenny.

A tę cegiełkę Nelissena też miałam mieć, nawet wkleiłam jej fotki w wątku o cegłach. Zresztą nadal rozważam...
Oj piękna jest :D.Mimo że do wystroju wnętrz mam jeszcze sporo czasu lubię wiedziec co chcę i czego oczekuję.Ściany z cegły są ponadczasowe.Ale nie można przesadzic z ilością.

sure
03-05-2009, 09:27
A jeśli chodzi o spiżarkę tak właśnie kombinuję żeby zrobic malutką wnękę z frontem takim jak szafki-takie przedłużenie.Mam jeszcze do dyspozycji pomieszczenie gospodarcze i garaż i tam mogłaby się znaleźc spiżarka na większe zapasy.A w kuchni można by było schowac miotłę,patelnię,niepotrzebny robot kuchenny.
No, w pomieszczeniu gospodarczym to masz chyba sporo miejsca, sądząc z planu. Ja robię podobnie, tym bardziej że garaż i część gospodarcza jest u nas w piwnicy i jest tam dużo chłodniej. Pewno przetwory i napoje znajdą się pod schodami... :D

A tę cegiełkę Nelissena też miałam mieć, nawet wkleiłam jej fotki w wątku o cegłach. Zresztą nadal rozważam...

Oj piękna jest :D.Mimo że do wystroju wnętrz mam jeszcze sporo czasu lubię wiedziec co chcę i czego oczekuję.Ściany z cegły są ponadczasowe.Ale nie można przesadzic z ilością.
Właśnie, dlatego muszę chyba wybrać albo jedno, albo drugie. Druga strona komina jest w małej łazience i tam tez zostawię tylko pomalowany:
http://img178.imageshack.us/img178/5595/malalazienkabialoczerwo.jpg

dankaf
03-05-2009, 09:55
Super :D
Ja jeszcze myślę o barku-szafce w kuchni (jeśli będzie) i może nad szafkami w kuchni ale nie wiem czy to by się sprawdziło.No i oczywiście cała ściana od schodów.Ale ona jest nie widoczna z salonu więc nie powinno byc"tłoku".
Mam milion pomysłów i nie wiem na co się jeszcze zdecyduję.

efilo
05-05-2009, 07:55
Sure
gratuluje postępów

Kuchnia super choć nie w moim stylu. Zapowiada się bardzo przytulnie i funkcjonalnie.

sure
05-05-2009, 19:32
Sure
gratuluje postępów

Kuchnia super choć nie w moim stylu. Zapowiada się bardzo przytulnie i funkcjonalnie.

Dzięki Efilo! To prawda,ludzie mają różne upodobania, chyba dzięki temu jest na świecie ciekawiej... :D

Może i mnie znudzi się kiedyś ten minimalizm, ale na razie jest ok...

Zerknęłam z ciekawości do twojego dziennika, żeby poszukać, jakie kuchnie ci się podobają (projektu? inspiracji?). A tu nic! Zdjęcia poznikały... :(

efilo
05-05-2009, 20:35
Inspiracje nadal są - gdzieś w dzienniku był link do galerii.

Tutaj inspiracje (http://picasaweb.google.pl/zosienka.efilo/RNeTakieInspiracje?authkey=Gv1sRgCO2X8MCm1J7scg#)

Zaraz wkleję wizualkę kuchni

efilo
05-05-2009, 20:43
I kuchnia w wersji bardzo wstępnej

http://lh6.ggpht.com/_odpWe6mgCkY/SgCWchRvUfI/AAAAAAAAC0Q/-jc3eWtNgRo/s800/A.jpg

http://lh3.ggpht.com/_odpWe6mgCkY/SgCWfttE8UI/AAAAAAAAC0Y/YcHcn3WKNPs/s800/B.jpg

http://lh6.ggpht.com/_odpWe6mgCkY/SgCWiKotWvI/AAAAAAAAC0k/1I29NXI0na8/s800/C.jpg

sure
05-05-2009, 21:02
Świetnie! Udało się "obudować" lodówkę s-b-s, żeby nie wystawała? Ja przez nią zrezygnowalam z zabudowy ściany 'kominowej', bo w każdej wersji jakoś mi wystawała. Miała być podobna, jak twoja z piekarnikami itp. Najlepiej pasowała lodówka do zabudowy, ale te niestety nie mają zewnętrznej kostkarki... :-?

Ładny kolorek maja mebelki. Ja mam dwie wersje frontów, jeden taki jak na renderze, drewniano - modyfikowany, drugi to matowa biel. Jeszcze mam trochę czasu do namysłu, nie wiem, co zwycięży...

...a inspiracje to niektóre mamy wspólne! :wink:

efilo
05-05-2009, 22:41
ja też myślę o matowej bieli niestety :roll:

Sloneczko
05-05-2009, 23:20
Wiesz co, efilo? Nie cierpię sterylnych, minimalistycznych kuchni. Wg mnie, nie ma w nich życia.
Projekt kuchni, który pokazałaś jest pierwszy i chyba jedyny, który mnie poruszył. Powiem więcej: on mi się podoba i to bardzo!
Jeśli zachowasz w realu to coś, co ma ten projekt, będziesz miała najpiękniejszą kuchnię na forum :)

efilo
06-05-2009, 07:55
Miło mi choć to niezasłużone pochwały.

Na pewno real trochę odbiegnie od projektu, więc wszystko zależy od tego gdzie jest to coś. :roll:

sure
06-05-2009, 08:21
Też bym chętnie zobaczyła realizację, projekt naprawdę fajny! :D

Ja obecnie mam kuchnię, w której jest dużo życia. Hm, można nawet powiedzisć, że ona żyje własnym życiem. Chyba dlatego potrzebuję trochę odmiany... ;)

Junona
06-05-2009, 19:02
wow, sure, jak tu sie pieknie u Ciebie zrobilo :), elewacja lux, pociesza mnie to, ze jak bedzie efekt koncowy to bede miala od kogo zerznac :D, projekt kuchni boski, ja tez mam dylemat zwiazany z dwoma oknami w kuchni...
a u nas dalej stagnacja i powracaja dylematy okienne (tudziez kasowe(brak)), a wszystko przez okno przesuwne, ktore mi sie marzy, dlaczego cholera ono musi kosztowac prawie tyle co 14 pozostalych razem :evil:
efilo tym projektem kuchni po prostu mnie zastrzelilas, jest rewelka...
pozdrawiam z zimnej i deszczowej Szkocji (leje juz drugi tydzien)...

sure
06-05-2009, 19:49
wow, sure, jak tu sie pieknie u Ciebie zrobilo :), elewacja lux, pociesza mnie to, ze jak bedzie efekt koncowy to bede miala od kogo zerznac :D, projekt kuchni boski, ja tez mam dylemat zwiazany z dwoma oknami w kuchni...
O, witaj Junono, fajnie, że się odnalazłaś... :D
Z tym 'pięknie' to trochę na wyrost, fotografuję głównie mocne punkty budowy dla poprawy nastroju, bo ślimaczy się strasznie!...
A ja akurat z dwoma oknami w kuchni dylematu nie miałam - musieliśmy wykorzystać maksymalnie tę stronę świata, żeby całość przestrzeni dziennej doświetlić (niestety działka ma wjazd od południa, a że nie chciałam tarasu przy drodze, to living jest północno - zachodni...

a u nas dalej stagnacja i powracaja dylematy okienne (tudziez kasowe(brak)), a wszystko przez okno przesuwne, ktore mi sie marzy, dlaczego cholera ono musi kosztowac prawie tyle co 14 pozostalych razem :evil:
Właśnie, okna to była jedna z droższych pozycji. Pewnie dlatego nie mam tych bezprogowych drzwi balkonowych...

efilo tym projektem kuchni po prostu mnie zastrzelilas, jest rewelka...
pozdrawiam z zimnej i deszczowej Szkocji (leje juz drugi tydzien)...
A może cię pocieszy, że tu właśnie dziś zaczęło lać, mimo dobrej prognozy. Trzeba było odwołać prace ogrodowe, tylko śmieci zdążyli wywieźć z części działki...

pozdrawiam cieplutko z zimnego Pomorza...

efilo
07-05-2009, 10:22
Gratuluję pętelki. I nie ma się co przejmować. Moja pierwsza też była przepinana :D

sure
07-05-2009, 12:59
Gratuluję pętelki. I nie ma się co przejmować. Moja pierwsza też była przepinana :D
A teraz masz bardzo ładne!.. :D

...pamiętasz, co ile cm były rurki w strefie brzegowej, bo na fotce nie widać?

efilo
07-05-2009, 13:22
nie pamiętam ale mam jakieś 3 tysiące fotek więc na pewno zaraz zobaczę 8)

efilo
07-05-2009, 13:28
uśredniając moge powiedzieć tak:
10 gdzie drewno
15 gdzie kafle

ale ważna jest temperatura zasilania - ja mam koniec końców większą z tego co pamiętam niż standardowa - przez dużo drewna na podłogach

sure
07-05-2009, 14:23
uśredniając moge powiedzieć tak:
10 gdzie drewno
15 gdzie kafle

ale ważna jest temperatura zasilania - ja mam koniec końców większą z tego co pamiętam niż standardowa - przez dużo drewna na podłogach
Ciekawe, dlaczego u mnie w proekcie zrobili dokładnie odwrotnie... :-? Przecież przez gres będzie cieplo łatwiej przenikać? Niby wykonywal to fachowiec, ale mam coraz więcej wątpilwości...

..a jaką masz temp. zasilania? Bo słyszałam, że drewna za bardzo podgrzewać nie można, chyba 29 temp. samej podlogi?

efilo
07-05-2009, 16:35
nie wiem niestety

efilo
11-05-2009, 08:25
czyżby te oprawy to chors?

ja zamówiłam w ciemno. dzisiaj powinny byc na miejscu to wreszcie im się z bliska przyjrzę. :D

sure
11-05-2009, 08:41
czyżby te oprawy to chors?

ja zamówiłam w ciemno. dzisiaj powinny byc na miejscu to wreszcie im się z bliska przyjrzę. :D

mhm, Chors to pierwszy wybór, fajne, prawda? :D

...mam jeszcze w rezerwie Briluxa, koniecznie napisz, jak wygladaja w realu!!

efilo
11-05-2009, 10:23
z chorsa zamówiłam cube i optique (wpuszczane w sufit i kinkiety)

jasne że napiszę :D

sure
11-05-2009, 10:54
..a ja różne rodzaje Optique , a Box - w korytarzu

efilo
13-05-2009, 08:32
przyszedł chors

jestem zachwycona

sure
13-05-2009, 09:14
super! :D

...może jakaś mała fotrelacja? Czy poczekasz na montaż i efekt końcowy?

efilo
13-05-2009, 09:41
Och... dostałam wielkie pudło i wydłubałam po jednej z rodzaju co by chociaż spojrzeć jak to się prezentuje. Teraz już z powrotem spakowane żeby się nie zniszczyły.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona wykończeniem tego metalu. Spodziewałam się powierzchni a la pomalowane na srebrny matowy. A to aluminium jest szczotkowane i nie ma bata żeby pomylić z plastikiem.

Z tego wszystkiego zapomniałam się pochwalić u siebie :lol:

sure
13-05-2009, 09:47
Z tego wszystkiego zapomniałam się pochwalić u siebie :lol:

No, bardzo doceniam, ze pochwaliłaś się u mnie! :D

To mi wzmacnia przekonanie, że dobrze wybrałam, bo zdjęcia katalogowe mogą być ładniejsze od rzeczywistości. A kiedy zamontujesz, żeby można było podziwiać?

efilo
13-05-2009, 09:59
Nieprędko

Myślę że za jakieś dwa miesiace :)

justyna_m
13-05-2009, 10:08
uśredniając moge powiedzieć tak:
10 gdzie drewno
15 gdzie kafle

ale ważna jest temperatura zasilania - ja mam koniec końców większą z tego co pamiętam niż standardowa - przez dużo drewna na podłogach


u mnie dają co 20cm ... to chyba źle!!!!

sure
13-05-2009, 10:18
uśredniając moge powiedzieć tak:
10 gdzie drewno
15 gdzie kafle

ale ważna jest temperatura zasilania - ja mam koniec końców większą z tego co pamiętam niż standardowa - przez dużo drewna na podłogach


u mnie dają co 20cm ... to chyba źle!!!!

Hmm... po gruntownej analizie forum oraz czasopism technicznych mogę tylko powiedzieć "to zależy". Czyli niekoniecznie źle, bo jeżeli masz bardzo dobre ocieplenie i okna o niskim k, to podobo strefa brzegowa nie jest potrzebna. A ja sobie zrobiłam projekt "eklektyczny" z propozycji dwóch firm "podłogówkowych" i własnych wyliczeń, wsparty doświadczeniem wykonawcy... :wink:

justyna_m
13-05-2009, 10:32
uśredniając moge powiedzieć tak:
10 gdzie drewno
15 gdzie kafle

ale ważna jest temperatura zasilania - ja mam koniec końców większą z tego co pamiętam niż standardowa - przez dużo drewna na podłogach


u mnie dają co 20cm ... to chyba źle!!!!

Hmm... po gruntownej analizie forum oraz czasopism technicznych mogę tylko powiedzieć "to zależy". Czyli niekoniecznie źle, bo jeżeli masz bardzo dobre ocieplenie i okna o niskim k, to podobo strefa brzegowa nie jest potrzebna. A ja sobie zrobiłam projekt "eklektyczny" z propozycji dwóch firm "podłogówkowych" i własnych wyliczeń, wsparty doświadczeniem wykonawcy... :wink:


właśnie rozmawiałm z hydraulikiem ... nie potrzebanie panikowałam

mam różnie od 10 do 20cm w zależności od miejsca i co będę na nią kładła i jak blisko są okna itp ..


ufff :D

efilo
13-05-2009, 15:29
generalnie na forum jest tylko kilka osób które potrafiłoby dobrze policzyć podłogówkę i my amatorzy na pewno do nich nie należymy. te osoby nigdy by nie odpowiedziały konkretnie na pytanie co ile powinna być rurka bo w każdym pomieszczeniu może wyjść inaczej.

efilo
13-05-2009, 15:32
czemu jeżyk za nisko? wg mnie wygląda super

sure
13-05-2009, 15:43
czemu jeżyk za nisko? wg mnie wygląda super

No, dekoracyjny to on jest. Ale czy od podłogi jest wystarczająco dużo miejsca, żeby się rurki ładnie "wygły", to nie jestem pewna. Chyba, że zrobią to pod kątem prostym? :o

Moze pamiętasz, na jakiej wysokości masz u siebie jeżyka?

(o matko, tak sobie to przeczytać wyrywając z kontekstu, nieźle brzmi! :D )

efilo
13-05-2009, 16:10
Zobacz - moja właściwie leży na ziemi

http://lh3.ggpht.com/_odpWe6mgCkY/SdZoXMfsHrI/AAAAAAAACh0/98xZgjy1F0Q/s720/pod%C5%82og%C3%B3wka%20rozdzielacz.jpg

sure
13-05-2009, 16:17
No, moja prawie też, jak się wykona wylewkę. Ale w takim razie ma szansę się zmieścić...

efilo
18-05-2009, 09:13
no i co? jeżyk się zmieścił

sure
18-05-2009, 09:27
no i co? jeżyk się zmieścił

:D :D

no, jeżeli jeszcze zmieści się mieszacz, będę hepi...

sure
18-05-2009, 15:30
i się nie zmieści... :-?

efilo
18-05-2009, 16:11
ups

a że tak spytam, miał się tam zmieścić?

sure
18-05-2009, 16:17
projekt tak zakładał, ale albo ktoś dostarczzył inną skrzyneczkę, albo i tu projektant się poomylił? :o

(już się nie wkurzam, teraz mnie to tylko śmieszy!)

dankaf
02-06-2009, 08:48
Cześc :D
Wyleweczki się robią-fajnie bo masz juz etap wykańczania.A ja kiedy? :wink:
Widzę że zrobiliście drewutnie.Tez chcę w przyszłości.Ile zachowaliście m od siatki,sąsiada?
Ps.Widzę Was w oknie :lol:

efilo
02-06-2009, 08:58
ja się właśnie zastanawiam czy mogę śmietnik walnąć w rogu :roll:

sure
02-06-2009, 09:02
Cześc :D
Wyleweczki się robią-fajnie bo masz juz etap wykańczania.A ja kiedy? :wink:
Widzę że zrobiliście drewutnie.Tez chcę w przyszłości.Ile zachowaliście m od siatki,sąsiada?
Danusiu, faktycznie mam etap wykoańczania, a nawet dodałabym, że wykańczania się :wink: - wcześniej budowa nie powodowała takich stresów, jak na etapie podłogówki i wylewek, bo w wielu punktach miałam inne zdaanie, niż wykonawcy.
A drewutnia, to nie wiem, w jakiej odległości, na pewno sąsiad też będzie tam coś budował.... gdzie ja miałam link do tych zasad? :-?

Ps.Widzę Was w oknie :lol:
Prawda, smętnie sobie zaglądamy przez okno do własnego domu i wypatrujemy dylatacji!.. :D [/quote]

sure
02-06-2009, 09:04
ja się właśnie zastanawiam czy mogę śmietnik walnąć w rogu :roll:

Śmietnik można walnąć, jeżeli sąsiad zrobi to samo, a jak nie, to chyba 2m (ale od samego pojemnika, jak rozumiem?

U sąsiadów widzę, że mają w rogu sąsiadującym z jeszcze pustą działką...

efilo
02-06-2009, 09:07
a jak zmusić sąsiada co by walnął sobie w tym samym rogu :roll:

sure
02-06-2009, 09:09
Może walnąć mu wcześniej?! ;) A o odległościach było w tym linku (http://forum.muratordom.pl/wiata-a-granica-dzialki,t126601.htm?highlight=altana%20wiata)

sure
02-06-2009, 09:13
..i o śmietniku (http://forum.muratordom.pl/post258819.htm#258819)

efilo
02-06-2009, 09:14
może go poproszę o zgodę na ten śmietnik :roll: zgodzi się bo to deweloper i mu nie zależy. poza tym nie będzie go widział bo to za murkiem będzie


a co u Ciebie tak cichutko?

sure
02-06-2009, 09:18
może go poproszę o zgodę na ten śmietnik :roll: zgodzi się bo to deweloper i mu nie zależy. poza tym nie będzie go widział bo to za murkiem będzie


a co u Ciebie tak cichutko?

Ojej, nie wiem daczego? :roll:

A ze swoim sąsiadem mam podobnie, chcę bliżej ten śmietnik postawić, bo mi się brama nie zmieści. Myślę, że się zgodzi, bo ode mnie też czegoś potrzebuje...

efilo
02-06-2009, 09:35
no to trzymam kciuki

ja niestety ciągle czegoś potrzebuję od mojego


choć teraz mi się przypomniało że przecież hektolitry wody od nas wzięli. no i prąd. no i kilka kubików drewna 8)

sure
02-06-2009, 09:40
no właśnie, na przykład to.. ..a pytałaś, gdzie planuje swój śmietnik (jeśli nie ma)? Bo może mu po prostu będzie wygodnie w tym samym miejscu?

efilo
02-06-2009, 09:47
pewnie miał na planie zagospodarownia terenu
ale on ma działkę narożną i wjazd z przeciwnej strony. ja na jego miejscu zrobiłabym w przeciwległym rogu. niestety

spytam - jasne - tylko muszę się dowiedziec jakie mam opcje i czy np. jego zgoda mnie ratuje w jakikolwiek sposób

inez5
02-06-2009, 11:09
Cześc sąsiadko :wink: Tak sobie przegladam Twój dziennik i z niedowierzaniem odkrywam,że zaczęłaś mniej wiecej w tym samym czasie co my - i jestes daleko dalej z budową :o
Raju, coraz wiecej mam dowodów,ze nasza ekipa była beznadziejna (choc dobrze budowala) i nikomu jej nie polece - 7 miesięcy- stan surowy i ucieczka z placu budowy bez słowa :evil: Przecież aura i u Ciebie na budowie i u mnie była pewnie porównywalna zimą :-?

No, dobra ja tu gadu - gadu, czasu nie mam i wróce wieczorkiem :wink: a muszę Cie zapytac czy mozesz może polecic swych murarzy?

Strasznie mi potrzebny dobry murarz na cito

efilo
02-06-2009, 11:13
Inez
mój stan surowy powstawał 13 miesięcy :lol: to dopiero superprędkosć :D

sure
takie nacięcia zamiast taśmy są bardzo popularne. ale ja też wolałam taśmę. pewne jest pewne

sure
02-06-2009, 16:00
Cześć Inez, witaj w moich progach! :D

Rzeczywiście, ze stanem surowym uwinęliśmy się szybko (w grudniu zamykalismy), no i z kolejnymi etapami również, choć mi się dłużyło. Wszystko wykonywała jedna ekipa, ale ostatecznie okazało się, że chyba nie da się umieć dobrze wszystkiego. Na podłogówce się potknęliśmy, przy następnym domu zrobiłabym to inaczej. Ale typowe murowanie na pewno dobrze robią... A zresztą - mój dom jest bardzo prosty w konstrukcji, nie wiem, co byłoby z innym projektem? W kazdym razie teraz kończą moją budowę i troche im to zajmie... :-?

Efilko, z tą zgodą sąsiada to nie wiem, moze spróbuj zapytac w tamtym wątku z moich linków? Swoją drogą muszę temat sprawdzić z ciekawości, żeby czegoś nie zepsuć..

sure
02-06-2009, 23:03
...i jeszcze obiecana fotka elewacji "w trakcie" dla ellaj. Na tle szarej zaprawy,gruntu i żółtej cegły sahara sąsiada dopiero widać, że ma jakiś kolor, ale jest baardzo jasny:

http://img517.imageshack.us/img517/3051/p5190035.jpg




A ten odcień 10020 widziałam chyba w Natalkowym Pamiętniku... :D

sure
02-06-2009, 23:05
ups.. sorry, wrzuciłam to bez cegły... :oops:

efilo
03-06-2009, 07:27
sure jaki to kolor?

bo ja myślę o tym 10020 i jestem załamana że wyjdzie żółty

Alunek
03-06-2009, 09:07
Witaj sure, bardzo ładna podbitka!

Pozdrawiam :D
Alunek

sure
03-06-2009, 16:03
Dzięki, Alunek, kolor "orzech"... ;)

Efilo, to jeden nr wyżej, 10030 (z Kabe). Do żółtego mu bardzo daleko, może ew. uchodzić za przybrudzony biały. Na pewno nie wyszedł ciemniej, niż na wzorniku (ziarno 1 czy 1,5 mm). Też myyślisz o Kabe?

efilo
03-06-2009, 16:30
tak
ja bym chciała biały a luby 10020

sure
03-06-2009, 16:58
tak
ja bym chciała biały a luby 10020

masz gdzieś fotkę tego koloru? Jak oglądałam wzornik, wydawało mi się, że różnice są nikłe...

efilo
03-06-2009, 17:17
ktoś ma taki domek - mamamatinka

http://img70.imageshack.us/img70/7484/spa52844fm1.jpg

sure
03-06-2009, 17:32
Racja, też oglądałam. Bardzo ładnie wygląda. Ciekawe, czy będzie bardzo duża różnica między tymi odcioeniami. W przyszłym tygodniu ma być słonecznie, przekonam się, jak ostatecznie wyjdzie ten mój. Wróciłam sobie do fotek próbki z wzornika (zestawialiśmy z kolorem okien, podmurówki, bezposrednio na budowie - zupełnie inny efekt... 8)

ellaj
03-06-2009, 18:12
Dzieki, Sure.
No, teraz, to juz zupelnie nie wiem :(
Chcialam 10040. Roznice na probce sa niewidoczne, a w rzeczywistosci kolory roznia sie znacznie.

sure
03-06-2009, 18:27
Ostatecznie można poświęcić 200zł na wiaderko i zrobić "dużą próbę" na ścianie... ;)

inez5
05-06-2009, 09:30
Inez
mój stan surowy powstawał 13 miesięcy :lol: to dopiero superprędkosć :D


Ile?!!??!! :o
To dopiero predkosc! :wink:

inez5
05-06-2009, 09:33
Cześć Inez, witaj w moich progach! :D
W kazdym razie teraz kończą moją budowę i troche im to zajmie... :-?


No, taaak. Kurcze, nie ma to jak zostac nagle bez ekipy w trakcie sezonu :evil:
Ale, ale- murarza już mamy :wink:
teraz szukam pozostalych ekip.... :roll:

sure
05-06-2009, 21:45
Cześć Inez, witaj w moich progach! :D
W kazdym razie teraz kończą moją budowę i troche im to zajmie... :-?


No, taaak. Kurcze, nie ma to jak zostac nagle bez ekipy w trakcie sezonu :evil:
Ale, ale- murarza już mamy :wink:
teraz szukam pozostalych ekip.... :roll:

Mam nadzieję, że mi tam sią dalej buduje, bo mnie chwilowo nie ma, do końca tygodnia. Ciekawe, co zobaczę po powrocie. Teoretycznie powinno być dokończone ogrodzenie, rozłożona siatka p. kretom, wykończone obrzeża wylewki i nie wiem, co jeszcze... ...ale jestem jakoś sceptyczna... :-?