dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 256 z 998
Pokaż wyniki od 5.101 do 5.120 z 19943
  1. #5101

    Domyślnie

    Szukam już 1.5 godz. i nie mogę znaleźć. Czy ktoś wie na której stronie jest rys. 22 wykonany przez Last Rico?

  2. #5102
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał rp1964 Zobacz post
    Szukam już 1.5 godz. i nie mogę znaleźć. Czy ktoś wie na której stronie jest rys. 22 wykonany przez Last Rico?

    Zmiany wyglądu forum, dokonane jakiś czas temu przez Administrację
    spowodowały kompletny bałagan w wątku. Starając się, aby treści pisane
    przeze mnie były łatwe w przyswojeniu - formatowałem je w prog. Microsoft
    Office Word - tak aby miały STANDARDOWY, uznany na świecie wygląd.

    Tekst nie był rozwlekły, miał odpowiednie przerwy ułatwiające czytanie itd.
    Po zmianach... wszystko to legło w gruzach, mój tekst wygląda teraz jak śrut.
    Nie zachęca to nikogo do czytania, wiele osób poddaje się i wychodzi, tracimy
    na tym WSZYSCY, bo WSZYSCY oddychamy TYM SAMYM POWIETRZEM.
    Szanowna Administracja również.

    Niestety, moje dwukrotne próby zwrócenia uwagi Administracji na ten fakt,
    a konkretnie - prośby aby poszerzyć lekko miejsce przeznaczone na tekst
    z lewej (awatary) i lekko z prawej (reklamy) nie przyniosły nawet odpowiedzi.
    Ubolewam nad tym, że ludzie zarządzający portalem nie dostrzegają związku
    pomiędzy liczbą osób odwiedzających ten wątek, a ilością reklamodawców.
    Wydaje się, że tu bardziej zabrakło dobrej woli...niż miejsca na pisany tekst.

    Po zmianach nie zgadzają się również numery podawanych w tekście stron
    (odnośników), ludzie szukają ---> ale tam nic takiego nie ma! Stąd problemy
    w znajdowaniu konkretnych stron czy potrzebnych ilustracji. Proponuję
    użyć wyszukiwarki Google, zakładka Grafika i wpisać: Ekonomiczne spalanie
    węgla kamiennego. Wyświetlą się tam rysunki i zdjęcia użyte w tym wątku.
    Np. rysunek 22. Należy go kliknąć, w ten sposób wejdziemy w miejsce wątku
    gdzie mowa o niefortunnym rozwiązaniu kotłowych "drzwi zespolonych".
    Można również skorzystać z pracy kolegi Juzefa (pozdrowienia Juzefie)
    czyli ze "Spisu Treści" wątku, Spis nie obejmuje całego materiału - ale i tak
    bardzo pomaga w znajdowaniu interesujących nas akurat informacji...
    Po wpisaniu tytułu wątku - w Google, spis ten pojawia się jako drugi temat.

    Bardzo przepraszam że nie odpowiadam na priv, powodem jest totalny brak
    czasu. Jeszcze raz przepraszam i serdecznie pozdrawiam Wszystkich !!
    beton wiąże ludzi...

  3. #5103

    Domyślnie

    Czy nie jest tak że mniejszy kocioł poradzi sobie z uzyskaniem zadanej temp.kosztem częstych wizyt w kotłowni celem uzupełnienia węgla w nim.Oczywiście mniejsza moc kotła w granicach rozsądku

  4. #5104

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilkus Zobacz post
    Czy nie jest tak że mniejszy kocioł poradzi sobie z uzyskaniem zadanej temp.kosztem częstych wizyt w kotłowni celem uzupełnienia węgla w nim.Oczywiście mniejsza moc kotła w granicach rozsądku
    Mniejszy-większy pojęcia względne.

    Generalnie to, co napisałeś jest prawdą. Mniejszy=częstsze wizyty przy modelu zasypowym odpalanym od góry a z kolei za duży = problem z trwałością i opanowaniem kotła....


    Napisz może ile masz m2 pow. użytkowej do ogrzania, jaki duży ten dom i coś słusznego można wówczas zaproponować.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #5105

    Domyślnie

    Witam,
    Na Forum o Ogrzewaniu widziałem ciekawy kociołek dolnospalajacy z ruchomym rusztem służącym również jako podajnik paliwa.
    Może kogoś zainteresuje ta konstrukcja , no i ciekaw jestem co o tym myslicie???

    Kocioł nazywa się Carborobot http://www.technikacieplna.com/index.php?id=3

    http://www.pointernet.pds.hu/ujsagok...000000287.html

    pozdr.

  6. #5106

    Domyślnie

    Czytam ten wątek aby nie popełnić błędu .
    Cały czas dojrzewam do tego aby kupić zwykły kocioł zasypowy i stąd te moje pytania.
    Kocioł z podajnikiem nie jest złym kotłem bo jest kotłem wygodnym ,ale do pewnego czasu.
    Życie mnie nauczyło że lepiej przy takim kotle mieć trochę części zapasowych.
    Ja posiadam w zapasie dmuchawę i ślimak bo licho nie śpi.Przekonałem się poprzedniej zimy kiedy rozleciała się dmuchawa ,a konstrukcja tego kotła nie przewiduje palenia na ruszcie awaryjnym.
    W domu zimno , trochę nerwów.Pech chciał że po tygodniu nowa dmuchawa rozleciała się.Znowu zimno.
    Po sezonie(3) rozbieram wszystko ,czyszczę i patrzę zwój ślimaka w połowie jak żyletka,no to trzeba zamówić ślimak żeby nie było tak jak z dmuchawą w środku zimy.
    I człowiek zastanawia się czy nie lepszą opcją będzie posiadanie zwykłego kotła w który będzie można przepalać w okresach przejściowych jesień-wiosna,a na wypadek awarii zespoły podającego w kotle z podajnikiem sprawdziłby się doskonale.
    Już nie mówiąc o moim ojcu który jak zobaczył go pierwszy raz (tj kocioł z podajnikiem) to już na samym początku mu się nie spodobał(tu trzeba podejść ze zrozumieniem bo człowiek wiekowy).
    Kiedy zaczęły się problemy z nim, tata triumfował,a jego opinia że najlepszy jest kocioł zwykły bez żadnych dmuchaw ,sterowników,podajników w takich sytuacjach jest zasadna.
    Człowiek wprowadza się do własnego domu,cieszy się i popełnia błędy które są potem kosztowne.
    Ja posiadam dom około 180 m pustak ,cegła w środku styropian 5 i instalator który robił centralne doradzał kocioł 20 kw,no ale posłuchało się „mądrzejszych" i kupiło się 30 kw.(moc max 35.pow 3m2).z tego co wyczytałem to producenci podają moc kotła tj 80 % wartości.
    Dodam że większość instalacji montowanych jest w naszych domach w okresie letnim to próba rozpalenia kociołka wypada z reguły super.Kociołek szybko dochodzi do zadanej temp.Człowiek jest zadowolony wprowadza się ,przychodzi zima i zaczynają się schody.Kociołek który tak fajnie chodził w okresie letnim w zimę zaczyna nas przerażać,a jak jest jeszcze przewymiarowany to swoje musi łyknąć(tj. węgiel).Jak mówi moja żonka chcesz mieć dobry rosół to musisz wrzucić dobre mięso i niemało .Tak samo jest z kotłem
    Już nawet nie chce mi się wspominać nawet jaki ekogroszek jest na rynku bo to prawdziwa loteria 50/50,albo się uda ,albo nie,a kotły z podajnikiem proszę mi wierzyć bardzo nie lubią złego eko.
    Na tym forum dowiedziałem się jak ważny jest komin.
    Mówię to mojego ojca że mamy mały komin tj 14X14 ok. 8 m h to mówi że tak wybudowali to już się z tym nic nie zrobi.Kocioł nasz podłączony jest do takiego przekroju i nawet że chodzi dobrze ,ale ma funkcję PID i wystarczy że wyłączy się tą funkcję i działa na zasadzie klasycznego sterownika i po osiągnięciu zadanej temp. wyłączy się to słychac jak cały drży póki nie odejdą spaliny.
    I człowiek zaczyna szukać ,czytać żeby nie popełnić błędu.Dzisiaj na rynku dostępność kotłów jest taka ze człowiek ma zawrót głowy .Chcesz kupic kocioł czytasz ,a tu problem i zastanawiasz się ,a nie jest to łatwa decyzja bo wiąże się z kosztami i to nie małymi.

  7. #5107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Amadeuss
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skarszewy
    Kod pocztowy
    83-250
    Posty
    122

    Domyślnie

    Szukam już 1.5 godz. i nie mogę znaleźć. Czy ktoś wie na której stronie jest rys. 22 wykonany przez Last Rico?
    ja też tego kiedyś szukałem ... aż razu pewnego znalazłem i postanowiłem wrzucić na swoje forum że bybyło łatwo znaleść

    http://www.amadeuss.laohost.net/inde...d=12&Itemid=11

    pozdrawiam
    Amadeuss
    Ostatnio edytowane przez Amadeuss ; 24-09-2011 o 21:05

  8. #5108

    Domyślnie

    witam wszystkich
    czy ktoś z was opala piecem dakon dor
    ma bardzo ciekawą budowę ,jeśli ktoś ma taki piec czy opisze mi swoją opinie i czy jest z niego zadowolony
    ja jestem zainteresowany zakupem tego kociołka

  9. #5109

    Domyślnie

    Ilkus . Nie jestem zwolennikiem pieców z podajnikiem. Raz dochodzi do nirspodzianek a dwa uwiazanie się do jednego rodzaju paliwa typu niby ekogroszek racjonalnie zamiennik zboże lub pellet . Nie dziękuje ją się z tym nie bawie.
    Zasyp to zasyp paliwo jakie chcesz byle się palio i dawało ciepło gramatura wielkość temat rzeka nie istotne robisz mixa i palisz.
    Jak dla mnie zasypowy jest najlepszym rodzajem pieców gorniki ciągle są doskonalone podobnie jak dolniaki.
    Mam zasypa i nawet gdyby mi dawali podajnik z dopłatą nie zminilbym swego pieca na inny.

  10. #5110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Amadeuss
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Skarszewy
    Kod pocztowy
    83-250
    Posty
    122

    Domyślnie

    podobny w konstrukcji do Logano s111 zobacz na ten wątek ....

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...class-S-Opinie

  11. #5111

    Domyślnie

    Hej , na dworze piękna pogoda i wydaje się że do sezonu grzewczego jeszcze daleko ale może warto wykorzystać pogode i np, wyczyścić komin
    Wczoraj wyczyściłem swój , z wyczystki wyciagłem trzy wiadra sadzy. Był to już najwyższy czas na czyszczenie , komin ostatni raz czyściłem rok temu .
    Sadza na szczęście suchutka i czarno brązowa , pozdr.

  12. #5112

    Domyślnie

    Mnie czeka wymiana sterownika, właśnie dziś dostałem przesyłkę z nowym SPR11 i do tego panel pokojowy. Już nie mogę się doczekać jak go zamontuje oraz kolejnych eksperymentów i nabierania doświadczeń w paleniu. Jestem optymistycznie nastawiony, że kolejna zima będzie lepsza i nie powtórzy się horror z poprzedniego roku. Czyszczenie także mnie czeka, w wyczystce jak zaglądałem czeka niemało sadzy, piec również i komin w końcu pasuje wyczyścić po poprzedniej zimie.

  13. #5113

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinek84 Zobacz post
    Mnie czeka wymiana sterownika, właśnie dziś dostałem przesyłkę z nowym SPR11 i do tego panel pokojowy. Już nie mogę się doczekać jak go zamontuje oraz kolejnych eksperymentów i nabierania doświadczeń w paleniu. Jestem optymistycznie nastawiony, że kolejna zima będzie lepsza i nie powtórzy się horror z poprzedniego roku. Czyszczenie także mnie czeka, w wyczystce jak zaglądałem czeka niemało sadzy, piec również i komin w końcu pasuje wyczyścić po poprzedniej zimie.
    Daj znać, jak Ci to SPR11 działa.
    Jestem mocno ciekaw. Niby coś jest w nim poprawione, świeższy soft.

    Generalnie w razie "W" dzwoń do właściciela, jest bardzo pomocny.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #5114

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Daj znać, jak Ci to SPR11 działa.
    Jestem mocno ciekaw. Niby coś jest w nim poprawione, świeższy soft.

    Generalnie w razie "W" dzwoń do właściciela, jest bardzo pomocny.
    Kontakt z właścicielem bardzo dobry, sporo go wymęczyłem zanim zdecydowałem się na SPR11. Dla porównania podam przykład, że pytałem także u konkurencji i skończyło się na odpowiedzi na 2gi mail, także obsługa klienta bez porównania lepsza. Co do sterownika, po pierwszym uruchomieniu na ,,sucho" wrażenia pozytywne. Niebawem więcej info.
    pozdrawiam

  15. #5115

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów.Z tego co obserwuję czytając posty 99,9% na tym forum to mężczyzni.No cóż, ja kobieta też jakoś muszę palić a doświadczenia zerowe.Dlatego odważyłam się napisać bo sama tematu nie przeskoczę.Oczywiście nie chodzi mi o to żeby jakoś palić bo to akurat robi mój sąsiad.W poprzednim sezonie jak zobaczyłam gęste kłęby dymu,myślałam że komuś w sąsiedztwie pali się dom.Ja tak nie chcę.
    Ale z tym mam problem.Może opiszę sytuację a ktoś sensownie poradzi.
    Zanim trafiłam na to forum za namową znajomych kupiłam "cudeńko" jak mi zachwalano.Jest to piec SAS NWT 36 KW.Instalacja powoli dobiega końca a ja już po nocach nie sypiam.Z racji tego że mieszkam sama do tej pory grzałam tylko w niektórych pomieszczeniach i tylko dmuchawą.Dom zaczął łapać wilgoć i pleśń.Wiem że czeka mnie przynajmniej miesiąc suszenia a dopiero potem będą efekty grzania,ale już nadszedł na to czas.
    Dom mam raczej duży,pow.360 m2 a kubatura to 1050m3.Dom jest 3 kondygnacyjny (piwnice 130 m,parter 130,piętro 100)wszystko do ogrzania.I tu moje pierwsze wątpliwości czy ten piec jest odpowiedni pod względem mocy.41 okien różnej wielkości,otwarta klatka schodowa i otwarty cały parter.Sciany to pustak max,2*5 cm styropianu na zakładke i cegła.Z tą zakładką też jest różnie,jak im wpadł styropian tak został.Przez to są mostki termiczne.
    Naczytałam się tu różnych porad dotyczących tego pieca i już wiem że nie jest to typowy dolniak a taki chciałam kupić.Ale mój problem polega na tym,że zalecanych przeróbek i różnych prób w ustawieniach z tym związanych ja n i e p o k o n a m.A już kierownica powietrza wtórnego mnie dobiła.Jak mam palić w tym piecu skoro to ani dolny ani górny.W tej chwili mam 20 kubików drewna sezonowanego i 3 tony 180 kg węgla kostki.Jak w tym palić żeby:

    nikt nie wzywał straży pożarnej,
    żeby na pobliskiej ulicy z powodu zadymienia nie dochodziło do wypadków,
    żebym "nie zamordowała" pieca - na nowy mnie nie stać,
    i jakoś dojechała do wiosny na tym opale.
    a może ktoś zna jakiegoś fachowca od pieców w okolicach Krakowa.

    Natłok informacji jaki posiadam w tej chwili, - połowa określeń tu używanych, to czarna magia- przyprawia mnie o ból głowy.
    Wiem że Last_Rico jest bardzo zajęty,ale to co wyczytałam z Jego odpowiedzi-podpowiedzi przy odrobinie doświadczenia w paleniu zapewne bardzo by pomogło.Ale ja nie mam żadnego doświadczenia.Jak to wszystko ogarnąć???? Pomocy!!!!!
    Ostatnio edytowane przez gabrysia2424 ; 02-10-2011 o 17:53

  16. #5116

    Domyślnie

    Gabrysia witam w temacie , pierwszy i najważniejszy krok w strone ekonomicznego i czystego palenia już zrobiłaś pisząc w temacie , pomyśl ile jest ludzi ktorzy kopcą w swojej niewiedzy i wywalaja pieniadze kominem przy okazji zatruwając powietrze którym oddychają.
    W google widzę że sas nwt to kociołek tak jak napisałaś góro-dolny i w takiej postaci nie będzie spalal czysto , trzeba się zdecydować jak w nim palić i jak go odpowiednio przerobić. Jeśli chodzi i kwestje spalanie dolne i gorne , czy wiesz o co chodzi?
    W tym kotle trzeba albo zatkać miejsce pod pierwszym wymiennikiem na dole wtedy rozpalamy caly kociołek od góry wedlug metody Last Rico albo zatykamy na górze i palimy jak w dolniaku. Do zatykania najlepiej użyć cegielek szamotowych.
    Musisz zdecydować jak wolisz palić czy cyklicznie czy też raczej palić ciagle. Te sposoby różnia się zasadniczo i od tego należy zacząć.
    Mam nadzieję że ktoś jeszcze napiszę , może użytkownik takiego kotla.
    pozdr

  17. #5117

    Domyślnie

    Cały czas myślę o przekroju komina .Mam 14x14 i 8 h.Wiem że mam mały ale mam pytanie jeśli mam jeszcze dwa kominy obok siebie fi 150 każdy to czy można je wykorzystać tak że połącze je w piwnicy i podłącze kocioł do nich.Czy jest sens takiego rozwiązania

  18. #5118
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kanarek66
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    kanarki-radom.pl
    Posty
    32

    Domyślnie

    ilkus.
    Łączenie kanałów sprawdzi się pod warunkiem zapewnienia dopływu powietrza do kotłowni. 14x14 przy 8 metrach wystarczy.Najlepiej niech to obejrzy kominiarz.
    marcinek84
    Popraw ocieplenie poddasza a spalanie węgla spadnie do rozsądnych ilości. Kolega jak widzę zmienia tylko sposób dmuchania w komin.
    Pozdrawiam.

  19. #5119

    Domyślnie

    Cytat Napisał grybos1 Zobacz post
    Witam.
    Marzy mi się monitorowanie temperatury spalin w moim kotle „ Ogniwo S6WC 13KW”. Wdzięczny byłbym za podpowiedź, gdzie mógłbym znaleźć ofertę zakupu takiego czujnika?
    Jasiek.
    Wpisz w google czujnik temp. spalin. Można kupić taki manualny...
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #5120

    Domyślnie

    Cytat Napisał ilkus Zobacz post
    Cały czas myślę o przekroju komina .Mam 14x14 i 8 h.Wiem że mam mały ale mam pytanie jeśli mam jeszcze dwa kominy obok siebie fi 150 każdy to czy można je wykorzystać tak że połącze je w piwnicy i podłącze kocioł do nich.Czy jest sens takiego rozwiązania
    Jak chcesz łaczyć kominy, to musisz rozebrać calutka ściankę między dwoma kanałami, rozumiem,że to nie wchodzi w grę.
    Jeżeli tylko dołem rozkujesz, to ciąg może być i prawdopodobnie będzie gorszy... niż przy szczelnym kominie 14x14 na 8m h.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 256 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony