dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 481 z 998
Pokaż wyniki od 9.601 do 9.620 z 19943
  1. #9601

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    jacet100. Czy ,ten dodatkowy ruszt (żeliwny) nie będzie miał wpływu na czyszczenie kotła po skończonym cyklu palenia?
    Wyżej animuss wkleił malunek kociołka.W komorze spalania pod wymiennikiem jest szamot.Czy taka operacja jest zalecana?Jeżeli tak,to jak,to technicznie wykonać?
    Czy będzie przeszkadzał? Nie jest to problemem. Ja przegarniam resztki, by spadł popiół, a niespalonych koksików nie wyciągam-zasypuję świeżym węglem.
    Szamot u góry jest wskazany (tzw. deflektor). Sposób zamocowania zależy od konstrukcji kotła. W ogniwie można to zrobić tak jak w linku poniżej:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5066702

  2. #9602
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    "Górniak".
    Słuchajcie przez 2 dni testowałem spalanie węgla groszku z umieszczonym nad paleniskiem deflektorem żeliwnym o średnicy ok. 20 cm ,http://www.sklep-witkowski.pl/image/...czykiem/38.jpg
    palenisko stalowe , bez wody ,całe obłożone z czterech stron szamotem i pod nim ruszt żeliwny ,do tego deflektor lepszych warunków chyba nie ma .

    Okazało się że spalanie takiego samego , jednorazowego zasypu ,skróciło się o 1,5 h i na dnie paleniska na rusztach zostawało dużo nie spalonego węgla .Bez deflektora na ruszcie nie pozostawało prawie nic wszystko się wypalało .
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 14-12-2012 o 16:26

  3. #9603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tob Zobacz post
    Witam
    Jarecki79
    Jestem ciekawy jak to urządzenie będzie się sprzedawało, eksploatuję taki albo nawet bardziej złożony mechanizm, jednak, czytając to forum i inne, stwierdzam, że większość kol. jest wystarczająco zadowolona z miarkowników mechanicznych.
    Na elektrodzie w związku z tym urządzeniem wywiązała się mała polemika o wyższości zwykłych miarkowników nad tym nowoczesnymi i trudno było wprost wykazać istotne przewagi jednych nad drugimi. Wyraźnie widać, że w zwykłych kotłach mniej zależy od tego czym są sterowane a bardziej od samej jego konstrukcji, ale może przy atrakcyjnej cenie kogoś to zainteresuje.

    Pozdrawiam
    Hej

    Szczerze powiem,że kibicuję Bartkowi, zgłosił to do UP.
    Jako właściciel wspominał,że chciałby, aby urządzenie kosztowało w okolicy dmuchawy, może ok.150zł
    Wczoraj patrzyłem także na jego forum na bolecki... (wujek google prawdę Wam powie), tam od dłuższego czasu, chyba od wrzesnia 2osoby to pilotazowo testują, mozna poczytać.

    Trzymam kciuki, bo pomysł fajny, ma działać z różnymi sterownikami, które do tej pory fazowo sterowały dmuchawą.
    Idea fajna, bo urządzonko pod gniazdo dmuchawy, ma chyba dwie średnice wałka i płynnie otwiera i domyka powietrze, reaguje szybciej od manualnego, ale ważne,że płynnie. Na jego forum jest taki filmik na youtube pokazujący zasadę działania.

    Sprawa prosta- będzie działac i będzie niezawodne, to się przyjmie. Zobaczymy.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #9604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar dex001
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kamiennik
    Kod pocztowy
    48-388
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Napisał BorzY Zobacz post
    W takim razie już sam nie wiem co mam robić

    Jak dam dużo PG, to źle bo cały wsad się rozgrzeje w moment = za dużo gazów = kopcenie.
    Jak dam mało PG, to źle bo za mało tlenu do reakcji = kopcenie.

    Wychodzi na to, że przy odgazowywaniu w ogóle nie powinienem regulować PG, tylko zostawić prześwit na 5mm.
    Tylko, że wtedy nie mam w ogóle panowania nad zachowaniem kotła. Może być za słaba moc, lub za duża - nie wiem co gorsze.
    Albo musiałbym siedzieć przy kotle non stop.
    WITAM
    TO WINA TEGO ŻE NIE MASZ ZAŚLEPIONEGO PIONOWEGO RUSZTU NO I PODSTAWA KPW
    POZDRAWIAM I NIE PODDAWAJ SIĘ

  5. #9605

    Domyślnie

    Chyba za długo się cieszyłem paleniem miału od góry w moim piecu ....
    Piec to Defro Optima Komfort plus ze sterownikiem ST-28
    Przez cały tydzień piec chodził na miale idealnie, paliło się około 18h ale od wczoraj są wybuchy w piecu, czasami małe, czasami większe.
    Przedmuch ustawiony co minutę na 8 s, wczesniej było 5 minut i było wszystko dobrze ...

  6. #9606

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    ZUG .Jaki dym ulatuje u ciebie z komina przez te pierwsze dwie godziny,gdy masz zamknięte PG?
    Mam pytanie o KPW.Czy od momentu skonstruowania prototypu bodajże 2009 roku,zostały wprowadzone jakieś zmiany?
    biały rzadki i z biegiem czasu coraz mniej (przypomina takie języki rozproszone) są momenty że tylko ciepłe powietrze widać ,dlatego chce za instalować czapkę szamotową aby nad zasypem był odpowiedni klimat do wypalenia gazów.
    a klimatem jest wysoka temp.+tlen którego trzeba dużo i jeszcze jakby go wprowadzić "turbulentnie" to już by była bajka.
    i nie ma co się czarować blachy które są w wodzie tego klimatu nie dadzą dlatego raz ten dymek jest a raz nie w zalezność w którym momencie jest wystarczająca temp. do zapłonu. niestety nastepuje tam zmienny klimat co powoduję że część nie wypalonych weglowodorów wylatuje kominem.

  7. #9607

    Domyślnie

    Cytat Napisał jdpremium19 Zobacz post
    Chyba za długo się cieszyłem paleniem miału od góry w moim piecu ....
    Piec to Defro Optima Komfort plus ze sterownikiem ST-28
    Przez cały tydzień piec chodził na miale idealnie, paliło się około 18h ale od wczoraj są wybuchy w piecu, czasami małe, czasami większe.
    Przedmuch ustawiony co minutę na 8 s, wczesniej było 5 minut i było wszystko dobrze ...
    sprawdź drożność otworów PW

  8. #9608
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bzykos

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Blelsko-Biała okolice
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał jdpremium19 Zobacz post
    Chyba za długo się cieszyłem paleniem miału od góry w moim piecu ....
    Piec to Defro Optima Komfort plus ze sterownikiem ST-28
    Przez cały tydzień piec chodził na miale idealnie, paliło się około 18h ale od wczoraj są wybuchy w piecu, czasami małe, czasami większe.
    Przedmuch ustawiony co minutę na 8 s, wczesniej było 5 minut i było wszystko dobrze ...
    A nie przypchalo komina?

  9. #9609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Hej

    Szczerze powiem,że kibicuję Bartkowi, zgłosił to do UP.
    Jako właściciel wspominał,że chciałby, aby urządzenie kosztowało w okolicy dmuchawy, może ok.150zł
    Wczoraj patrzyłem także na jego forum na bolecki... (wujek google prawdę Wam powie), tam od dłuższego czasu, chyba od wrzesnia 2osoby to pilotazowo testują, mozna poczytać.

    Trzymam kciuki, bo pomysł fajny, ma działać z różnymi sterownikami, które do tej pory fazowo sterowały dmuchawą.
    Idea fajna, bo urządzonko pod gniazdo dmuchawy, ma chyba dwie średnice wałka i płynnie otwiera i domyka powietrze, reaguje szybciej od manualnego, ale ważne,że płynnie. Na jego forum jest taki filmik na youtube pokazujący zasadę działania.

    Sprawa prosta- będzie działac i będzie niezawodne, to się przyjmie. Zobaczymy.
    to może być dobre.
    już wysłałem maila do nich.
    oj nastepny sezon grzewczy może być ciekawy bo już mi chodziło po głowie wymiana kociołka.

    http://allegro.pl/elektroniczny-miar...871118547.html

    dex001 uszkodzony masz caps lock
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 14-12-2012 o 19:32

  10. #9610

    Domyślnie

    "Górniak"-
    Zug mówiąc o czapce szamotowej masz na myśli(post6347 str 318 )?-nie wiem jak,to przenieś.
    jacet100 dzięki za informację.wydaje się łatwe,do wykonania.
    A czy boczne ścianki należało,by też wyłożyć szamotem?
    Ostatnio edytowane przez G69 ; 14-12-2012 o 19:31

  11. #9611

    Thumbs up Dolniak

    DOLNIAK

    Dzięki waszym poradom nareszcie coś drgnęło. Spalam 1/3 węgla mniej. Oczywiście piec nadal wymaga wielu poprawek i lepszego uszczelnienia. Po rozpaleniu jest elegancko, jedyne co mnie martwi to dokładanie do pieca, nie wiem w jaki sposób to zrobić aby nie zajmował się od razu zasyp. Przegarniam cały żar do przodu, ale to nie bardzo pomaga. Ponadto od momentu kiedy mam całkowicie otwartą przepustnice spalin czopuch stał się niesamowicie gorący.

    Z góry dzięki za podpowiedzi.


    Pozdrawiam.

  12. #9612

    Domyślnie

    Górniak
    Cytat Napisał rymon Zobacz post
    Na forum doczytałem że można uzyskać nawet 12 godz.
    Będzie,to zależeć od powierzchni użytkowej,jak także od strat cieplnych budynku.

  13. #9613

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    "Górniak"-
    Zug mówiąc o czapce szamotowej masz na myśli(post6347 str 318 )?-nie wiem jak,to przenieś.
    jacet100 dzięki za informację.wydaje się łatwe,do wykonania.
    A czy boczne ścianki należało,by też wyłożyć szamotem?
    kurczę dzieki że nakierowałeś ,pierwszy raz to widzę.
    jeśli chodzi o mnie to górne blachy będą całe wyścielone płytami aż będą wychodzić do wymiennika.

  14. #9614

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    ...Mam kocioł górnego spalania niestety z rusztem wodnym. Wywaliłem dmuchawę ,założyłem miarkownik,zrobiłem PW.....
    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    "Górniak"-
    ...A czy boczne ścianki należało,by też wyłożyć szamotem?
    Nie wiadomo właściwie w czym palisz, za mało danych. Napisz jaki konkretnie masz kocioł (typ, moc, przekrój itp.) wtedy na pewno ktoś konkretnie doradzi.

  15. #9615
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AVE5074

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Zamość
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    150

    Domyślnie

    Pojawił się "Guru" - pozdrowienia dla Niego i Pozostałych uczynnych kolegów..
    Jako że rzecz dot. spalania ekologicznego węgla mam pytanko ale najpierw:
    Piec SAS miałowiec 2.0 chyba 24KW palenisko ograniczone szamotem cały tył na dł. 1 cegły wcześniej opalany miałem (zdjęcia w poprzednich postach- proszę obejrzeć i pochwalić)- teraz węgiel gruby tzw. kostka (takie duże grudy) wrzucam 4-5 takich grud (nie ważyłem nie mam wagi) i pali się tak jak teraz (nocami do -15C) 12-14 godzin, popiołu 1 duże wiaderko na 3-4 dni. Kocioł wygaszam raz na 3-4 dni by wyczyścić ruszta z niespalonych resztek i spieków ew. kamienia. Ogrzewam 180m domu.
    A teraz pytanie : Czy spalanie tego typu węgla (kostka) jest ekologiczne przy dokładaniu cały czas od góry? Nadmieniam że dymienia praktycznie nie mam tylko jakieś 5 min po dorzuceniu nowej partii węgla troszku podymi czy to dzięki temu że palę dużymi grudami i są duże dziury? I jak to się ma do tych KPW i innych takich..
    Szczególnie zależy mi na opinii innych którzy palą najgrubszym sortem węgla jak oni palą

  16. #9616

    Domyślnie

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    Dziękuję bardzo za pozdrowienia.
    Oczywiście wszystkie je odwzajemniam z dużą siłą.

    Teraz tylko do kolegi BorzY. Nic się nie przejmuj, coś wymyślimy żebyś
    był zadowolony. Napisz czym i jak palisz, czy masz KPW? Czy masz
    uszczelniony rusz pionowy? Jaką powierzchnię ogrzewasz i napisz też
    coś o domu i instalacji CO, a na koniec o kominie. Albo podlinkuj jeśli
    już to pisałeś. Ten PER- ECO KSW to twój tak? W wolnej chwili
    zastanów się czy wszystkie porady zastosowałeś w swoim przypadku
    bo jeśli nie, to niestety nie będzie dobrze. Czyste spalanie - wymaga
    kilku zmian, to jest kompletny system. Kolega ZUG chyba do tego zmierza.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3671802

    Pozdrówka.
    Szanowny Last Rico Tak więc dziękuję na wstępie, że zainteresowałeś się moim problemem.
    Tak, mój piec, to PER-EKo.
    Odpowiadając na pytania:
    Palę węglem orzech II KHW. Rozpalając wrzucam 3/4 komory. Na to patyki sosnowe, podpalam i ładnie się rozpala.
    Z tym że rozpalam, po postoju.
    Dzisiaj rozpaliłem metodą ekonomiczną (czyli Paliło się caly dzień, pod koniec - resztki żaru do czystej wyczystki, nowy wsad węgla, żar z wyczystki na węgiel, a na to patyki sosnowe) i muszę przyznać, że paliło się lepiej, było cieplej w domu (w trakcie rozpalania temperatura na piecu spadła jedynie o 10 st/C), jednak wsad węgla znów zajął się w ciągu 2h... Co ciekawe, ruszt pionowy zasłoniłem cegłą szamotową. Widocznie nic to nie dało... Choć zaznaczam, że cegła dokładnie nie przylegała!

    Do ogrzania mam dom 100m2 z hakiem. Domek nieocieplony, okna tylko niektóre wymienione na nowe, a dach to namiot - wszędzie prześwity.
    Typowy stary, po niemiecki dom jednorodzinny, bliźniak.

    Na instalacji za bardzo się nie znam. Pompa, system otwarty. tyle co wiem..
    Piec Posiada PW. - nie jest to klapka, tylko takie dziurki, regulowane pokrętłem.
    A co do komina, to (jak pisałem) jakiś czas temu, przez wybuch - wyleciała wyczystka z komina, z otynkowaniem - jedyne co zrobiłem to ją wcisnąłem, więc są nieszczelności w około drzwiczek..

    Posiadam wkład kominowy, który wystaje poza go otaczający komin ceglany o jakieś 30cm.

    Pozdrawiam !!!! i Dzięki dla Rico, Zug,Dex. Za zainteresowanie.
    Ostatnio edytowane przez BorzY ; 14-12-2012 o 20:09

  17. #9617
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał H3nio Zobacz post
    DOLNIAK

    Dzięki waszym poradom nareszcie coś drgnęło. Spalam 1/3 węgla mniej. Oczywiście piec nadal wymaga wielu poprawek i lepszego uszczelnienia. Po rozpaleniu jest elegancko, jedyne co mnie martwi to dokładanie do pieca, nie wiem w jaki sposób to zrobić aby nie zajmował się od razu zasyp. Przegarniam cały żar do przodu, ale to nie bardzo pomaga. Ponadto od momentu kiedy mam całkowicie otwartą przepustnice spalin czopuch stał się niesamowicie gorący.



    Z góry dzięki za podpowiedzi.


    Pozdrawiam.
    Nareszcie coś drgnęło
    Uszczelnienie kotła jeszcze pomoże wydłużyć spalanie ,pewnie za mała porcja węgla i duże bryłki więc zajmuje się od razu cały zasyp,spróbuj po zasypaniu go węglem nasypać na wierzch warstwę miału.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 14-12-2012 o 20:13

  18. #9618

    Domyślnie

    Cytat Napisał BorzY Zobacz post
    ... jednak wsad węgla znów zajął się w ciągu 2h... Co ciekawe, ruszt pionowy zasłoniłem cegłą szamotową. Widocznie nic to nie dało... Choć zaznaczam, że cegła dokładnie nie przylegała! ...
    A co do komina, to (jak pisałem) jakiś czas temu, przez wybuch - wyleciała wyczystka z komina, z otynkowaniem - jedyne co zrobiłem to ją wcisnąłem, więc są nieszczelności w około drzwiczek..
    Chłopie, wiesz że kocioł ma być szczelny więc go uszczelnij zamiast narzekać, że nieszczelny i wciąż źle się pali! Zamocuj i otynkuj wyczystkę, zaślep SZCZELNIE ruszt pionowy np. wełną mineralną, DOPASOWANĄ blachą. Z tą cegłą to kabaret przecież

  19. #9619

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacet100 Zobacz post
    Nie wiadomo właściwie w czym palisz, za mało danych. Napisz jaki konkretnie masz kocioł (typ, moc, przekrój itp.) wtedy na pewno ktoś konkretnie doradzi.
    Kocioł konstrukcja garażowa .Wymiar w podstawie 34cmx43cm
    Komora zasypowa wysokość od rusztu pod wymiennik-50cm
    Wymiennik wysokość 50cm wymienniku trzy półki

  20. #9620
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał G69 Zobacz post
    Kocioł konstrukcja garażowa .Wymiar w podstawie 34cmx43cm
    Komora zasypowa wysokość od rusztu pod wymiennik-50cm
    Wymiennik wysokość 50cm wymienniku trzy półki
    Weź pomierz narysuj przekrój na kartce cyknij zdjęcie wklej albo od razu w Paint-cie jak nie umiesz poproś dzieciaka

Strona 481 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony