dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 65
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 1281
  1. #641

    Domyślnie

    Mam zamontowany odpływ liniowy przy ścianie. Brodzik będzie w rogu łazienki. Zamierzam zamontować tylko jedną ściankę tj. wejście do prysznica będzie otwarte bez drzwi czy szyby. Pytanie jest takie. Czy wymiary takiego prysznica 85cm na 80 to będzie mało, niewygodnie? Mam jeszcze możliwość zmiany. Doradźcie proszę

  2. #642
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał pola08
    Mam zamontowany odpływ liniowy przy ścianie. Brodzik będzie w rogu łazienki. Zamierzam zamontować tylko jedną ściankę tj. wejście do prysznica będzie otwarte bez drzwi czy szyby. Pytanie jest takie. Czy wymiary takiego prysznica 85cm na 80 to będzie mało, niewygodnie? Mam jeszcze możliwość zmiany. Doradźcie proszę
    Moim zdaniem mało...

  3. #643

    Domyślnie

    Cytat Napisał pola08
    Mam zamontowany odpływ liniowy przy ścianie. Brodzik będzie w rogu łazienki. Zamierzam zamontować tylko jedną ściankę tj. wejście do prysznica będzie otwarte bez drzwi czy szyby. Pytanie jest takie. Czy wymiary takiego prysznica 85cm na 80 to będzie mało, niewygodnie? Mam jeszcze możliwość zmiany. Doradźcie proszę
    Jeżeli masz taka mozliwość to chyba lepiej zrobić wiekszy, im wiecej miejsca tym lepszy komfort korzystania z tego prysznica. Ja bym na pewno zwiększyła !
    Nasza łazienka jest w trakcie budowy, tez prysznic w rogu z drzwiami o wymiarach 100X 90 cm juz sie nie moge doczekać efektu końcowego
    w trakcie budowy......

  4. #644

    Domyślnie

    Cytat Napisał budek77
    Cytat Napisał pola08
    Mam zamontowany odpływ liniowy przy ścianie. Brodzik będzie w rogu łazienki. Zamierzam zamontować tylko jedną ściankę tj. wejście do prysznica będzie otwarte bez drzwi czy szyby. Pytanie jest takie. Czy wymiary takiego prysznica 85cm na 80 to będzie mało, niewygodnie? Mam jeszcze możliwość zmiany. Doradźcie proszę
    Jeżeli masz taka mozliwość to chyba lepiej zrobić wiekszy, im wiecej miejsca tym lepszy komfort korzystania z tego prysznica. Ja bym na pewno zwiększyła !
    Nasza łazienka jest w trakcie budowy, tez prysznic w rogu z drzwiami o wymiarach 100X 90 cm juz sie nie moge doczekać efektu końcowego
    mogę powiększyć go do wymiarów 90x110 maksymalnie, ale będę musiała zamontować drzwi i wejście będzie z innej strony...a chciałam bez Rasia a jakie wymiary ma Twoja kabina? Coś duża jest

  5. #645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał pola08
    Cytat Napisał budek77
    Cytat Napisał pola08
    Mam zamontowany odpływ liniowy przy ścianie. Brodzik będzie w rogu łazienki. Zamierzam zamontować tylko jedną ściankę tj. wejście do prysznica będzie otwarte bez drzwi czy szyby. Pytanie jest takie. Czy wymiary takiego prysznica 85cm na 80 to będzie mało, niewygodnie? Mam jeszcze możliwość zmiany. Doradźcie proszę
    Jeżeli masz taka mozliwość to chyba lepiej zrobić wiekszy, im wiecej miejsca tym lepszy komfort korzystania z tego prysznica. Ja bym na pewno zwiększyła !
    Nasza łazienka jest w trakcie budowy, tez prysznic w rogu z drzwiami o wymiarach 100X 90 cm juz sie nie moge doczekać efektu końcowego
    mogę powiększyć go do wymiarów 90x110 maksymalnie, ale będę musiała zamontować drzwi i wejście będzie z innej strony...a chciałam bez Rasia a jakie wymiary ma Twoja kabina? Coś duża jest
    110x85 plus 45x85 siedzisko.
    Ponieważ ma 85 szerokości,weszłam do niej przed chwilą i postawiłam sobie karton na 80... i za nic się wygodnie ruszyć nie mogłam, nie mówiąc o schyleniu do umycia nóżek np...

    Jednak zrób większą, no chyba że to jakaś gościnna będzie, tylko od wielkiego dzwonu...

  6. #646

    Domyślnie

    problem właśnie zlikwidowałam hydraulicy u mnie jeszcze bawią wiec przestawili mi odpływ i baterię od umywalki, która blokowałaby wejscie do prysznica przy jego wiekszych wymiarach. Prysznic będzie miał teraz 90x90 ewent. 100..mam nadzieję że styknie

  7. #647
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Czy przy prysznicu bez brodzika układa się podłogówkę pod prysznicem ??

  8. #648
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak

  9. #649

    Domyślnie

    Tak , ale ponoć nie jest zalecana , ze względu na wysychanie syfonu i smród .
    Większość mi odradzała .

  10. #650
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy codziennym myciu się syfon nie ma kiedy wyschnąć

  11. #651
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał zott36
    Tak , ale ponoć nie jest zalecana , ze względu na wysychanie syfonu i smród .
    Większość mi odradzała .

    A najbardziej wysychają syfony w prysznicach bezbrodzikowych tym, którzy ich nie mają

  12. #652

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    A najbardziej wysychają syfony w prysznicach bezbrodzikowych tym, którzy ich nie mają
    Dokladnie, najwiecej takich porad udzielaja osoby, ktore nigdy ich same nie potwierdzily

    Nie robmy OT, ale...
    Podobnie jest z drewnem na podlogowce - wszyscy odradzaja a jak juz ktos sie odwazy to jest zadowolony
    kotlet.tv - sprzawdzone przepisy kulinarne z filmikami instruktażowymi

  13. #653
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maciuś I

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał fido
    badałem temat
    wydaje mi się że podstawowa sprawa to minimalny odpływ i te acu mają 20 l/min (kassel 24) to może być za mało jak się ma brodzik
    choć w praktyce się spradzi to np po zamontowaniu panela może być mało

    dobra informacja jest taka że od kwietnia AKU będzie robił o zwiększonej przepustowości niestety nie linia exclusiwe która pozwala wmurować płytki

    a akie płytki schę wmurować więc pozostaje TECE która ma dużą przepustowość
    Tak, 90% oferowanych odwodnień oferuje zaledwie 24l/ min wg normy 1253, bo tylko ta jest właściwa dla wspustów, niektóre firmy podają niepoprawnie wyłącznie odplyw wg normy 274, ktora jest adekwatna, ale dla brodzików (wyższy słup wody) Nawet rozwiązania niemieckie mają takie kiepskie parametry. Przed zakupem zapytajcie najlepiej w hurtowni dla instalatora np. Onninen które odwodnienia mają np 48 l/ min wg EN 1253. Jeśli założycie sobie deszczownie o wydatku 36 l/min to produkt z parametrem poniżej 36 l nie odbierze tej wody. Wiem co mowie, gdyż pracuje w firmie która produkuje bardzo dobre polskie syfony SPEED, które uzywane są do odwodnień.

  14. #654

    Domyślnie

    Jesteśmy producentami kratek. Minimalna przepustowość syfonu do kratki to 35 l/min. Proponujemy jednak dać większą przepustowość. Przepustowość jest określana na syfonie a nie na rodzaju kratki. To tak w skrócie wiele osób będzie pisać, że zależy od wykończeń, zgadza się ale najwięcej zależy od syfonu.

    Więcej informacji można znaleźć w naszym sklepie internetowym.

    Zapraszam

  15. #655

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    W kwestii odpływów liniowych:
    Czy ktoś ma odpływ firmy Ced'or - obecnie dostępny na allegro, rewelacyjna cena w porównaniu z innymi odpływami - 290 zł!!!
    No i właśnie, boję się, że za tą niską ceną coś się kryje!
    mój brat ma i sobie chwali; więc i ja zakupiłam, na razie zamontowany, zacznę użytkować za ok. 2 tygodnie

  16. #656
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maciuś I

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    [quote="radziowi"]Jesteśmy producentami kratek. Minimalna przepustowość syfonu do kratki to 35 l/min. Proponujemy jednak dać większą przepustowość. Przepustowość jest określana na syfonie a nie na rodzaju kratki. To tak w skrócie wiele osób będzie pisać, że zależy od wykończeń, zgadza się ale najwięcej zależy od syfonu.

    zgoda, 35l/min to wg mnie także absolutne minimum, wtedy można myśleć już o deszczowni, jednak o wydatku max 32 l/min. Jeszcze raz podkreślam, żeby zwrócić uwagę, wg jakiej normy jest podany wypływ wody. Jesli jest 35l/min ale wg normy EN 274 która dotyczy parametrów dla syfonów montowanych w brodzikach tradycyjnych to we wpuście osiągnie się parametr 28-29 l (niższe ciśnienie słupa wody) . Producent musi Wam podać prędkość wg normy EN 1253- dla wpustów. Nie będę robił kryptoreklamy, ale z tego co wiem jest tylko 2-3 producentów, którzy oferują odwodnienie o wysokości do 10 cm z parametrem 48 l/min. Jeden to Virquin drugi to Akces, Kessel jest niezły, ale ma rewizję i chyba ok. 12 cm, nie wszędzie się zmiesci

  17. #657
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Nurtują mnie dwa pytania odnośnie prysznica bezbrodzikowego i odpływu liniowego i byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby ktoś raczył mi nieco rozjaśnić w głowie.

    1. Czy ma ktoś odpływ liniowy zamontowany tak, że jest jakby progiem (czyli nie przy żadnej ścianie, tylko "w wejściu" do kabiny/wnęki)? Jeśli tak, to spadek do odpływu jest wykonany tylko od strony prysznica, czy z dwóch stron? Jeżeli z dwóch stron, to jak wygląda ten spadek od strony łazienki? Jak jest duży i "długi"? Czy taki odpływ w przejściu jest kłopotliwy?

    2. Czy jeśli pod "prysznicem bez brodzika" nie będę miał podłogówki, to jest to nieprzyjemne (tzn. czuć to wyraźnie przechodząc z płytek, pod którymi jest podłogówka pod prysznic, pod którym podłogówki nie ma)? Ktoś używa takiego prysznica bez podłogówki? Jak z komfortem?

    Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam,

  18. #658

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Nurtują mnie dwa pytania odnośnie prysznica bezbrodzikowego i odpływu liniowego i byłbym niezmiernie wdzięczny, gdyby ktoś raczył mi nieco rozjaśnić w głowie.

    1. Czy ma ktoś odpływ liniowy zamontowany tak, że jest jakby progiem (czyli nie przy żadnej ścianie, tylko "w wejściu" do kabiny/wnęki)? Jeśli tak, to spadek do odpływu jest wykonany tylko od strony prysznica, czy z dwóch stron? Jeżeli z dwóch stron, to jak wygląda ten spadek od strony łazienki? Jak jest duży i "długi"? Czy taki odpływ w przejściu jest kłopotliwy?

    Pozdrawiam,
    ja mam, tak mi zaprojektował architekt i prawdę mówią cieszę się, że dałam sie przekonać, odpływ jest na całej szerokości przy drzwiach, a więc 120 cm

    jeszcze nie używałam (zacznę za dwa tygodnie) - jesli jeszcze będzie aktualne, to się przypomnij

  19. #659

  20. #660
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    No własnie też nad czymś takim dumam, tylko nie wiem czy nie będzie to kłopotliwe (czy np. woda nie "przeleje" się nad odpływem i nie popłynie na łazienkę...).

    A co to za metalowe profile masz przykręcone do ścian?

Strona 33 z 65

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony