dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 155 z 330
Pokaż wyniki od 3.081 do 3.100 z 6591
  1. #3081

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w doborze pieca, gdyż dom jest cieplejszy niż w projekcie.
    Mój dom - połówka bliźniaka z poddaszem użytkowym posiada powierzchnię 102m2 plus 15m garaż, 3 osoby.
    Ściany porotherm 30cm + 8cm styropianu, pod dachem 20cm wełny, podłoga 9cm, na piętrze 4cm; okna 3komorowe 0,7. Ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu, grzejnik w garażu i dodatkowy w łazience (pomimo podłogówki). Gaz miejski, komin przez ścianę.

    Planuję zakupić piec gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania o mocy mniejszej niż 21kW (wymóg przy bocznym wyrzucie spalin) z zasobnikiem ok. 100l.
    Jaki piec polecacie?

  2. #3082
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pitermann

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    chcialbym poprosic Was o porade. Jestem przez wymiana kotla gazowego i zastanawiam sie jaki najbardziej moglby pasowac do mojego mieszkania. Poniewaz bede to wszystko robic pierwszy raz, prosze Was o pomoc.

    Mam mieszkanie na 1. pietrze ma 50m2, ktore znajduje sie w budynku, ktory ma zostac niedlugo ocieplony. Piec bedzie w piwnicy.

    Byl u mnie instalator i dokonal wstepnej wyceny na 10.000 za: piec 1funkcyjny Junersa + zasobnik na 120 l i cyrkulacja. Centralne jako tako juz istenieje, tylko musi byc zmodyfikowane (wczesniej z ogrzewania korzystaly 2 mieszkania). Stwierdzil, ze musi poprowadzic tylko rure z ciepla woda do mnie na pietro.

    Moje pierwsze pytanie:

    1. Czy nie zarzadal za duzo? Bo jezeli wziac Junkersa ZS12-2 DV KE za 2859 PLN do tego zasobnik niech kosztuje 1500 PLN, to 5500 za robocizne to chyba za duzo nie?
    2. Jakiej mocy kociol jest na mieszkanie 50m2 potrzebne? 3,5 kW? 9kW czy wiecej? Myslalem o jakims piecu Junkersa albo Vaillant, ale moze znacie cos lepszego? Musze znac moc, zeby wiedziec czego szukac. W internetowym kalkulatorze wyliczylem, ze potrzebuje : (50m2* 70W/m2): 1000 = 3,5 ale wydaje mi sie, ze cos jest z tym nie tak? Jaka moc pieca bylaby dla mnie najlepsza?
    3. Jezeli chodzi o zasobnik, to nie jestem pewien, czy 120L jakie zaproponowal instalator, to nie za duzo. Jestesmy w 3 i wydaje mi sie, ze 75l byloby wystarczajace

    Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi

    Pozdrawiam
    pitermann

  3. #3083
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Esiak
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Puszczykowo
    Posty
    5.095
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Vaillant VSC 126-C 140 (wersja z zasobnikiem warstwowym 100 l.) moc nominalna 15 kW c.w.u./ (o mocy 5-15 kW) może...?
    tylko sprawdź jaką masz twardość wody...
    Lapisowo - dziennik
    Lapisowo - komentarze
    Tapatalk - Forum Muratora na Twoim smartphonie...

    Sprzedam skrzynkę elektryczną budowlaną w pełni wyposażoną...


  4. #3084

    Domyślnie

    Cytat Napisał sepoy Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze pieca, gdyż dom jest cieplejszy niż w projekcie.
    Mój dom - połówka bliźniaka z poddaszem użytkowym posiada powierzchnię 102m2 plus 15m garaż, 3 osoby.
    Ściany porotherm 30cm + 8cm styropianu, pod dachem 20cm wełny, podłoga 9cm, na piętrze 4cm; okna 3komorowe 0,7. Ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu, grzejnik w garażu i dodatkowy w łazience (pomimo podłogówki). Gaz miejski, komin przez ścianę.

    Planuję zakupić piec gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania o mocy mniejszej niż 21kW (wymóg przy bocznym wyrzucie spalin) z zasobnikiem ok. 100l.
    Jaki piec polecacie?
    witaj,
    mam dom o podobnych parametrach i po wielu przemyśleniach i podpowiedziach otrzymanych na tym forum zdecydowałem się na de dietrich INNOVENS MCA 15

  5. #3085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    czy nakłady poniesione na dwa sprzęty zwrócą się?
    nie zwrócą się, dlatego że solary zaspokoją roczne zapotrzebowanie na cwu w ponad 60%, zatem niecałe 40% może mieć problem ze zwrotem kosztu pc.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  6. #3086

    Domyślnie

    15kW wystarczy na taki domek?

  7. #3087

    Domyślnie

    Chyba wątek umarł śmiercią naturalną
    „Bądź wierny sobie i realizuj własny program na życie”

  8. #3088
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiafo

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    WITAM. DORADZCIE W WYBORZE PIECA GAZOWEGO DWUFUNKCYJNEGO, DO DOMU 170 M POW. UZYTKOWEJ, 4 OSOBY JEDNA LAZIENKA, JEST TYLE SPRZECZNYCH OPINII O VAILLANT, De Dietrich ,VIESSMANN CZY BERETTA ŻE JUZ SIĘ CAŁKIEM GUBIĘ.

  9. #3089
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiafo

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    WITAM. DORADZCIE W WYBORZE PIECA GAZOWEGO DWUFUNKCYJNEGO, DO DOMU 170 M POW. UZYTKOWEJ, 4 OSOBY JEDNA LAZIENKA, JEST TYLE SPRZECZNYCH OPINII O VAILLANT, De Dietrich ,VIESSMANN CZY BERETTA ŻE JUZ SIĘ CAŁKIEM GUBIĘ.

  10. #3090
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar xmsg
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    686

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    a po co Ci argumenty,
    nie ma atmosferyków z modulacją
    Niestety, albo stety - atmosferyki mają modulację.
    Przykład: http://www.saunierduval.pl/produkty/...iedzwiedz-klz/

    Może zakres modulacji nie jest powalający, 70-100%, ale JEST.

  11. #3091

    Domyślnie

    Bierz kocioł z jak największym zakresem modulacji. Ja do domu 210m2 kupuję kocioł 15kw który moduluje od 3kW i do tego większy zasobnik na ciepłą wodę.

  12. #3092
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmsg Zobacz post
    Niestety, albo stety - atmosferyki mają modulację.
    Przykład: http://www.saunierduval.pl/produkty/...iedzwiedz-klz/

    Może zakres modulacji nie jest powalający, 70-100%, ale JEST.
    nie wiedziałem,
    cóż, człowiek się uczy całe życie

  13. #3093

    Domyślnie

    Zapytam. W projekcie mam zapotrzebowanie 9KW przy ścianie 24 + 12 styro. A ja zrobiłem tak - 44 Wienerberger + 10styro na ściany. A dodatkowe parametry to 180 po podłodze dach dwuspadowy - prosty, 28cm wełny w skosie. Dwie łazienki podłogówka na około 65% powierzchni. Rodzinka 2+1. Duże przeszkłenia od południa. Hydraulik proponuje MCR Dietricha 24 Wydaje mi się że będzie za duży

  14. #3094
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Hydraulik proponuje MCR Dietricha 24 Wydaje mi się że będzie za duży
    Też mi sie tak wydaje skoro zapotrzebowanie obliczeniowe to 9kW. Pomyśl może nad Immergasem Zeus. pracuje w zakresie 3-24 kW i oszczędność i komfort wody bo ma zasobnik 45 litrów i sporą moc na podgrzewanie

  15. #3095
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a De Dietrich nie ma modulacji?

  16. #3096
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    De Dietrich ma modulację od 25% mocy max czyli od ok 6,3 kW

  17. #3097

    Domyślnie

    DOM:
    Jednorodzinny z uzytkowym poddaszem (projekt Hornówek). Około 280 m2, w tym około 100 m2 ogrzewania podłogowego, 3 łazienki, rodzina 4-osobowa + ewent. goscie. Dom dobrze ocieplony: budynek z porothermu 35 + wełna 20 cm, 30 cm wełny na poddaszu, okna drewniane z pakietem trójszybowym.

    KOCIOŁ:
    Kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny, z zamkniętą komorą spalania, wiszący.
    Rozpatrywane warianty:
    1) ACV PRESTIGE 18 SOLO (2,2 kW-18 kW)
    2) ACV PRESTIGE 32 SOLO (3,8 kW-31 kW)
    3) VAILLANT VC245 (9,4 KW-26 kW)

    Z racji planowania w instalacji wymiennika ciepłej wody ACV MULTI ENERGY 300 (dolna wężownica podpięta do kominka z płaszczem wodnym), wydaje się być bardziej uzasadnionym użycie kotła tej samej firmy. Niestety w tym typie pieca nie ma wersji pośredniej ok 24 kW. Stąd pytania:

    1) JAKA MOC PIECA DO MOJEGO DOMU?
    2) KTÓRY TYP POLECACIE?

    Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA FACHOWE PORADY

  18. #3098

    Domyślnie

    ponoc najmniej awaryjne kociołki są vaillanta - mowil mi serwisant kotłów gazowych

  19. #3099
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Vaillanta ?
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  20. #3100

    Domyślnie

    powiedzcie proszę czy do mocy kotła kondensacyjnego trzeba dobrać średnicę komina. Jestem na etapie fundamentów, ale nie wiem czy mam się już teraz martwić o moc kotła do którego muszę dobrać średnicę komina czy wystarczy "wymurować" jakiś standard i później wpiąć kocioł.

Strona 155 z 330

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony