dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 201 z 2205
Pokaż wyniki od 4.001 do 4.020 z 44087
  1. #4001

    Domyślnie

    Cytat Napisał tenia50 Zobacz post
    Będą więc kaloryfery, i
    będą, czy są - może jednak tylko same skrzynki z zakrętkami i z tymi rurami w jastrychu - bez kaloryferów???
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  2. #4002
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    dom ocieplony 10cm styropianu
    wybudowany z ytonga 36,5
    do ogrzania ok 110m2
    do tego kominek z nawiewem ciepłego powietrza
    wiem że to nieekonomiczne ale wygodnictwo zwyciężyło

    dzięki za linki poczytam sobie i coś wymyślę

    jak tak zaczęłam sobie obliczać ogrzewanie w różnych wariantach to tak prawdę mówiąc różnica w cenie warta jest wygodnictwa

    po za tym kto mi będzie wungiel nosił a gazu boję się jak diaboł święconej wody

  3. #4003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał tenia50 Zobacz post
    jak tak zaczęłam sobie obliczać ogrzewanie w różnych wariantach to tak prawdę mówiąc różnica w cenie warta jest wygodnictwa
    To może pochwal się wynikami swoich obliczeń.
    Zapotrzebowanie domu na ciepło do ogrzewania możesz szybko oszacować za pomocą tego narzędzia :
    https://docs.google.com/spreadsheet/...Pfu-_8B#gid=33

    Do ogrzewania elektrycznego oprócz kotła, o który pytasz, musisz mieć też przystosowaną instalację elektryczną - przyłącze o odpowiednio dużej mocy.

  4. #4004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No kurde Panie Henok weź mnie Pan nie przeceniaj.
    Moje liczenie odbywało się na zasadzie ,, sąsiedzie a ile pan płaci za ogrzewanie tym wunglem,,
    albo gazem, jeden to nawet paletami palił (chyba mu dużo po budowie zostało)
    każdy narzekał.
    A to że wungiel grogi, a to gaz zimny, a to groszek niskokaloryczny.
    Wychodziło im różnie - jednemu 500, drugiemu 550, albo i nawet 600.
    Pomyślałam jak mi wyjdzie 800 to też styknie.
    Jak bedzie więcej to zacznę oszczędzać, zamiast kąpieli będzie wietrzenie.

    Oczywiście instalacja jest przystosowana , Pan elektryk starał się bardzo.

    A teraz teoria spiskowa
    Elektryka ma przyszłość,
    gaz ruski zakręci, trza będzie od Niemca kupić, pośrednik teź chce zarobić a Nabucco to chyba jeszcze wpieluchach
    paliwa stałe - tu możemy się spodziewać podwyżki sporej z powodu emisji CO2, kto mam zaręczy,że tą emisją jeszcze raz nie obciążą ogrzewaczy indywidualnych,w dzisiejszych czasach wszystko się może zdarzyć

    Tymczasem ja biere wiadro prondu i motór chodzi
    Ostatnio edytowane przez tenia50 ; 07-09-2011 o 09:10

  5. #4005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Chyba że wstawimy ogromny, drogi bufor. No ale wtedy już inwestycja nie będzie należała do najtańszych.

  6. #4006
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Teraz to mnie przeraziłeś nie na żarty Panie Stasiu

    Możliwe że tak będzie jak mówisz, laik jestem.

    Teraz też jadę na elektryce miesięcznie płacę 120 euro + rozliczenie roczne
    no ale to jest mieszkanie i do tego tak usytuowane,że praktycznie hula tylko jeden kaloryfer

    Moja filozofia jest taka
    Dlaczego mam cętusić na starość, szukać tanich rozwiązań grzewczych, urabiać się w kotłowni, żeby zostawić zaoszczędzone tym sposobem pieniądze potomnym.
    Ja rozumiem jak się ma małe dzieci, to trzeba liczyć każdy grosik, żeby zapewnić im i rodzinie godne życie, ja te zmartwienia mam już za sobą
    Jak się okaże w praniu,że trzeba zmienić koncepcję grzewczą to ją zmienię.

    Wybrałam tego Konspela, reklamują, że najlepszy i sie nie psuje.


    Panie Staś z obliczen Panu wyszło,że zapłacę ok 900zł ------ styknie mi jeszcze mi zostanie z rentki 500 na antykoncepcje
    Ostatnio edytowane przez tenia50 ; 07-09-2011 o 09:48

  7. #4007
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Wrócę jeszcze raz do Pana, Panie Stasiu.
    Wyliczenia są straszne aż sie skóra na pośladkach marszczy na samą myśl.
    Zatem co w zamian.
    Gaz????
    Panowie gazownicy wyliczyli mi,że doprowadzenie gazu do mojej posesji będzie mnie kosztopwało cirka 11000zł.
    Daleko od szosy mam. Do tego za ten gaz też będę płacić, przecież za darmo nie dadzą a koszt nie wiele mniejszy.
    Paliwa stałe też drożeją, wiem wiem jak pdrożeją stałe to prund też. Argumentem przeważającym za elektryką jest czysta wygoda.

    Panie Liwko Buforów po za własnymi, ja w życiu nie widziałam to i wstawiać nie będę - nie ufam nieznajomym buforom

    O co mi idzie, dostawianie wszelkich nowinek , wzbogacanie techniczne urządzenia też kosztuje jakieś pieniądze.
    Kiedy mi się zwrócą koszta inwestycyjne na te bufory , po śmierci, to wolę te straty wynikłe z braku techniki miesięcznie płacić, jakoś mi się wydaje taniej


    dobra dobra już więcej nie będę spamować - znalazłam kocioł i gra muzyka a portfel z pieniędzmi nie może się spotkać
    Dziekuje Panowie za zainteresowanie i linki

    aaaaa a z tej wyliczanki zapodanej w linku wyszło mi,że 450zł miesiecznie zapłacę, no chyba że jakiegoś babola strzeliłam


    Pozdrawiam

  8. #4008

    Domyślnie

    Cytat Napisał tenia50 Zobacz post
    Teraz to mnie przeraziłeś nie na żarty Panie Stasiu:
    nie będzie tak źle, dom ma dobrą izolację, w końcu to podłogówka, czy kaloryfery (chodzi o akumulację ciepła), a może to i to (podłoga ogrzewana powrotem), wg moich wstępnych wyliczeń to zapotrzebowanie powinno się zmieścić w 9500kWh/rok + cwu po 1000kWh/rok/osobę, koniecznie taryfa G-12, przy przeciętnej 0,45zł/kWh roczny koszt z cwu dla 2 osób to 5175 zł - aktualnie wyliczenia w ark36
    https://docs.google.com/spreadsheet/...Pfu-_8B#gid=35
    do takiego układu warto pomyśleć o taniej pc pw, lub tanim klimatyzatorze, najlepiej inverter - zo załatwi tanie ogrzewanie w okresach przejściowych (do -7stC) - taką modernizację zawsze można zrobić.
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 07-09-2011 o 10:27
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  9. #4009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał tenia50 Zobacz post
    Teraz to mnie przeraziłeś nie na żarty Panie Stasiu
    ....
    Panie Staś z obliczen Panu wyszło,że zapłacę ok 900zł ------ styknie mi jeszcze mi zostanie z rentki 500 na antykoncepcje
    Musisz się zdecydować, czy te 900zł miesięcznie za energię elektryczną przeraża Ciebie, czy nie?

    Prawdę mówiąc już na tym etapie przepłaciłaś, bo zamiast grzejników, rurek i kotła elektrycznego mogłaś zainstalować w każdym pokoju grzejnik elektryczny.
    Wyszłoby taniej i pewnie bardziej komfortowo.
    Mogłaś też założyć w wylewce kable grzejne, co też pewnie wyszłoby taniej niż obecna Twoja instalacja, a dawałoby możliwość wykorzystania 2 taryfy. Z tą 2 taryfą, to co miesiąc kilkaset złotych zostawałoby "na waciki".

    Nawet przy tak wykonanej instalacji masz jeszcze możliwość oszczędzania. Wystarczy zainstalować bufor ładowany w 2 taryfie i koszty ogrzewania spadną o kilkaset złotych. Instalacja bufora nie jest taka tania, ale jej koszt zwróci się po kilku latach.

    No i wreszcie możesz wykorzystać pompę ciepła. Nawet taką prostą i tanią powietrze-woda - pozwoli ona obniżyć rachunki na ogrzewanie nawet do połowy.

    Ale oczywiście możesz uznać, że chcesz dofinansować koncerny energetyczne w naszym kraju i ich przeważnie zagranicznych udziałowców, i zostawić całą instalację, tak jak Ci Pan Majster zaproponował .

  10. #4010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Bufor będzie potrzebny by akumulował ciepło w tanich godzinach a oddawał w drogich. Zwrócić się może w dwa-trzy sezony. Z 11000zł, przy dwóch taryfach, może się nagle zrobić 7-8tyś. Nie warto? Komfort na tym na pewno nie ucierpi, a coroczne wczasy za zaoszczędzone pieniądze będą jak gdyby za darmoszkę

  11. #4011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    nie będzie tak źle, dom ma dobrą izolację, w końcu to podłogówka, czy kaloryfery (chodzi o akumulację ciepła), a może to i to (podłoga ogrzewana powrotem), wg moich wstępnych wyliczeń to zapotrzebowanie powinno się zmieścić w 9500kWh/rok + cwu po 1000kWh/rok/osobę, koniecznie taryfa G-12, przy przeciętnej 0,45zł/kWh roczny koszt z cwu dla 2 osób to 5175 zł - aktualnie wyliczenia w ark36
    https://docs.google.com/spreadsheet/...Pfu-_8B#gid=35
    do takiego układu warto pomyśleć o taniej pc pw, lub tanim klimatyzatorze, najlepiej inverter - zo załatwi tanie ogrzewanie w okresach przejściowych (do -7stC) - taką modernizację zawsze można zrobić.
    Trochę zaniżyłeś wynik wstawiając średnią temperaturę sezonu grzewczego +8,0 st. C i ograniczając wentylację do 100m3/h, ale rzeczywiście tak źle nie powinno być.

  12. #4012

    Domyślnie

    załóżmy, że to "ciepły zachód", wentylacja za to bez odzysku.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  13. #4013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    mały dylemat co do podłogówki akumulacyjnej na piętrze-dla rozważenia: w projekcie mam styropian 5cm na płytach kanałowych i wylewka akumulacyjna 8cm. zastanawiam się czy dawać styropian bo przecież płyty stropowe mogłyby pełnić rolę akumulacyjną i np. 4cm wylewki z zatopionymi kablami.czy można tak zrobić?

  14. #4014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    mały dylemat co do podłogówki akumulacyjnej na piętrze-dla rozważenia: w projekcie mam styropian 5cm na płytach kanałowych i wylewka akumulacyjna 8cm. zastanawiam się czy dawać styropian bo przecież płyty stropowe mogłyby pełnić rolę akumulacyjną i np. 4cm wylewki z zatopionymi kablami.czy można tak zrobić?
    Można, tylko po co ogrzewać sufit na parterze? Ciepło powinno promieniować do góry.

  15. #4015

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    mały dylemat co do podłogówki akumulacyjnej na piętrze-dla rozważenia: w projekcie mam styropian 5cm na płytach kanałowych i wylewka akumulacyjna 8cm. zastanawiam się czy dawać styropian bo przecież płyty stropowe mogłyby pełnić rolę akumulacyjną i np. 4cm wylewki z zatopionymi kablami.czy można tak zrobić?
    ja bym nie ryzykował, płyta grzewcza jest podłogą pływającą, izolowany strop również jest akumulatorem ciepła, tylko akumuluje go mniej od płyty i musi być izolowany ponieważ jego reakcje na duże skoki temperatury są dla niego szkodliwe, zwłaszcza że jest na sztywno połączony ze ścianami nośnymi.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  16. #4016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No tak, zapomniałem o rozszerzalności cieplnej.

  17. #4017
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tenia50

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    57
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Musisz się zdecydować, czy te 900zł miesięcznie za energię elektryczną przeraża Ciebie, czy nie?

    Prawdę mówiąc już na tym etapie przepłaciłaś, bo zamiast grzejników, rurek i kotła elektrycznego mogłaś zainstalować w każdym pokoju grzejnik elektryczny.
    Wyszłoby taniej i pewnie bardziej komfortowo.
    Mogłaś też założyć w wylewce kable grzejne, co też pewnie wyszłoby taniej niż obecna Twoja instalacja, a dawałoby możliwość wykorzystania 2 taryfy. Z tą 2 taryfą, to co miesiąc kilkaset złotych zostawałoby "na waciki".

    Nawet przy tak wykonanej instalacji masz jeszcze możliwość oszczędzania. Wystarczy zainstalować bufor ładowany w 2 taryfie i koszty ogrzewania spadną o kilkaset złotych. Instalacja bufora nie jest taka tania, ale jej koszt zwróci się po kilku latach.

    No i wreszcie możesz wykorzystać pompę ciepła. Nawet taką prostą i tanią powietrze-woda - pozwoli ona obniżyć rachunki na ogrzewanie nawet do połowy.

    Ale oczywiście możesz uznać, że chcesz dofinansować koncerny energetyczne w naszym kraju i ich przeważnie zagranicznych udziałowców, i zostawić całą instalację, tak jak Ci Pan Majster zaproponował .

    1.Ja taka niezdecydowana zawsze bywam - najpierw mnie przeraża ale szybko sie do przerażenia przyzwyczajam i mówię ,, aaa jakoś to będzie,,


    2.Tu masz całkowitą racje z tymi grzejnikami Henoku, taka była mniej więcej moja koncepcja,żeby zainstalować grzejniki nawet akumulacyjne żeby służyły tylko do dogrzewania a ogrzewać kominkiem.Pierwsza myśl zawsze jest najlepsza, jak zaczynasz kombinować to zawsze przekombinujesz.
    Dałam się więc przekonać żeby wykonać instalację uniwersalną, bo Pan majster powiedział,, jak nie wyjdzie z prądem, to mogę sobie inny kocioł wstawić,,
    poszłam za ciosem i powiedziałam - rób Pan
    Teraz nic mi nie pozostało tylko jakoś wybrnąć z tej decyzji z twarzą, więc przekonuję sama siebie,że to był moooooooondry wybór.

    3. Henoku jak by na to wszystko nie patrzeć, jak by nie analizować, dodawać,mnozyć , dzielić czy odejmować, zawsze kogoś będziemy dofinansowywać

    tylko nam inwestorom i odbiorcą wiatr w oczy i no i ten w kakao---- wiesz co mam na myśli




    Powiedz mi jeszcze co to jest ten bufor i jak działa tylko proszę najprościej jak się da

    tak jak byś krowie na rowie tłumaczył

    Bo wiesz ja moge ci jakiś wiersz napisać albo opowiadanie jakie. Jesli idzie o technikę, to jestem jak kołek w płocie.

  18. #4018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    ja bym nie ryzykował, płyta grzewcza jest podłogą pływającą, izolowany strop również jest akumulatorem ciepła, tylko akumuluje go mniej od płyty i musi być izolowany ponieważ jego reakcje na duże skoki temperatury są dla niego szkodliwe, zwłaszcza że jest na sztywno połączony ze ścianami nośnymi.
    masz rację a czy 2cm styro będzie wystarczające?

  19. #4019

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    masz rację a czy 2cm styro będzie wystarczające?
    tego to Ci nie powiem, ale gdybym musiał dać cieńszą warstwę styro to zdecydowanie wybrałbym jak najtwardszą jego odmianę
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  20. #4020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    http://allegro.pl/styropian-z-folia-...761731798.html

    Wychodzi drożej ale masz dużo mniej robocizny.

Strona 201 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony