dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 104 z 146
Pokaż wyniki od 2.061 do 2.080 z 2905
  1. #2061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Wilgotność drewna na zamontowanej podłodze wielkości 10% - 11% to w okresie letnim jest rzeczą naturalną, natomiast 14% i powyżej to już jest problem. Osuszaczem nic złego nie zrobisz, wręcz przeciwnie doprowadzisz klimat do stanu odpowiedniego dla pomieszczeń zamieszkałych, z ruchem ciepła i powietrza, czyli o niższym poziomie RH.
    Efekt "jojo" przy drewnie występuje zawsze, przy czym przy podłodze właściwie ułożonej jest to niewidoczne, ponieważ dzieje się to przedziale naprężeń i rozprężeń drewna. W innych sytuacjach efekt "jojo" przejawia się szczelinami w okresie zimy i ich zamknięciem w okresie letnim. Pozdrawiam.
    Od wczoraj, godz 19 przesuszam pomieszczenia profesjonalnym osuszaczem. W ciągu nocy wyciągnął z domu kika litrów wody.
    Wilgotność względna w dużym pomieszczeniu spadła przez noc z 54% na 44% (pomiar domowym higrometrem).
    Po przewietrzeniu domu, w kilka minut wilgotność skacze na 50-52% (w tym czasie higrometr podaje na zewnątrz wilgotnośc ponad 65%)

    Zauważyłem jednak, że w niektórych miejscach parkiet odkleił się od podłoża. Trudno ocenić mi na ile jest to wpływ osuszania, ale mam
    wrażenie że wcześniej tego
    objawu nie było w odkrytych dzis miejscach. Dla przypomnienia, klej użyty do parkietu to dwuskładnikowy poliureatnowy SLC L38.
    Proces osuszania wydaje się dosyć gwałtownie ingerować w podłogę...

    Dziś wieczorem będzie pomiar wilgotności podłogi.
    Powoli zaczynam powątpiewać czy uda się tą przyklejoną podłogę zrobić bez kompromisu jakości. Jak sobie pomyśle jak wygląda zrywanie parkietu, robi mi się słabo

  2. #2062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałbym polakierować moje 28 m2 lakierem Bona Traffic. Problem polega na tym, że jest on dostępny tylko w opakowaniach 5l, a na te 28 m2 potrzeba około 6l lakieru. Planowałem zrobić 1 warstwę podkładową Bona Prime i dwie warstwy Traffica. Wtedy musiałbym kupić Bona Prime i dwa opakowania po 10l Traffica, ale wtedy zostanie mi 4l Traffica. Czy mogę zrezygnować z podkładu (Bona Prime) i zamiast tego trzykrotnie polakierować Bona Traffic (w ten sposób i tak będę musiał kupić 10l Traffica, ale odpadnie mi koszt Bona Prime)? Są jakieś przeciwskazania co do tego?

    Dzięki i pozdrawiam,

  3. #2063
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Bona Traffic położony bezpośrednio na drewno dębowe przyciemnia je i nie wygląda to najlepiej. Moim zdaniem 3 litry Bona Prime należy użyć jako podkładu, natomiast 5 l Bona Traffic 5 litrów wystarczy na dwie warstwy przy pomieszczeniach o średnim natężeniu ruchu. Pozdrawiam.

  4. #2064
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Aha, dzięki. Może spróbuję z tym 5l Bona Traffic... Ale czy na pewno wystarczy? Czy po pierwszej warstwie będę w stanie ocenić czy na 100% wystarczy na drugą? Jak to się powinno rozkładać? 2,5 l na pierwszą i 2,5 l na drugą, czy może raczej 3 l na pierwszą, 2 l na drugą? I czym malować, żeby warstwy nie były za grube? Wałek filcowy będzie OK?

  5. #2065
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Typowy wałek welurowy 21 cm o długości włosa 4 mm pozwoli Ci na równomierne a jednocześnie bez nadmiaru, rozłożenie lakieru w ilości ok. 2,5 l na jedną warstwę. Pozdrawiam.

  6. #2066

  7. #2067
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tekla22

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam mały zgryz z moją mozaiką która przy remoncie dostała trochę po d.... przy tynkowaniu maszynowym - ale na moje oko - dochodzi do siebie
    40 m2 przedpokój i 2 pokoje
    teraz zgryz w Krakowie firmy biorą za cyklinowanie z malowaniem i materiał 50-60 zł za metr
    mój tato znalazł gościa (w małej mieścinie 120km od Krakowa tam mieszka) fachowca 20 zł za cyklinowanie od metra - jak dla mnie najtrudniejsza robota

    jeśli bym wybrał opcje drugą to jaki podkład i lakier wybrać (mogę też rozważyć lakiery z wyższej półki)
    zastanawiam się jeszcze czy fachowiec będzie uzupełniał braki - więc jeszcze może materiał do mieszania z pyłem żeby powstał kit - jaki można zastosować
    jaki chce mieć efekt - jasną mozaikę (no może nie jak brzoza - ale jasną) a) końcowy efekt matowy wersja b) efekt błyszczący

  8. #2068

    Domyślnie

    Cytat Napisał maql Zobacz post
    Od wczoraj, godz 19 przesuszam pomieszczenia profesjonalnym osuszaczem. W ciągu nocy wyciągnął z domu kika litrów wody.
    Wilgotność względna w dużym pomieszczeniu spadła przez noc z 54% na 44% (pomiar domowym higrometrem).
    Po przewietrzeniu domu, w kilka minut wilgotność skacze na 50-52% (w tym czasie higrometr podaje na zewnątrz wilgotnośc ponad 65%)
    (
    Witam,

    zbiłem wilgotność względną pomieszczeń do około 40%, wilgotność parkietu spadła ze średniej 13-14% na 10-11%
    Wg wykonawcy należy przystąpić do cyklinowania i lakierowania.
    Co o tym myslicie? Wg prognoz ma być w mojej okolicy około 30stopni ciepła + wysoka wilgotność.
    Robić? I co dalej? Później nie wietrzyć, nie użytkować?
    Jak tylko otwieram okna i wietrze, wilgotność w pomiesczeniach skacze na 50%.

    pozdrawiam

  9. #2069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    chłopcy,
    wiem że to niedokładnie (mało powiedziane) odpowiedni wątek ale TU na pewno zaglądacie więc sobie pozwolę na małą dygresję

    robię bramę wjazdową z wypełnieniem z deski elewacyjnej z tatajuby. olejowac czy malować? czym?

  10. #2070
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał maql Zobacz post
    Witam,

    zbiłem wilgotność względną pomieszczeń do około 40%, wilgotność parkietu spadła ze średniej 13-14% na 10-11%
    Wg wykonawcy należy przystąpić do cyklinowania i lakierowania.
    Co o tym myslicie? Wg prognoz ma być w mojej okolicy około 30stopni ciepła + wysoka wilgotność.
    Robić? I co dalej? Później nie wietrzyć, nie użytkować?
    Jak tylko otwieram okna i wietrze, wilgotność w pomiesczeniach skacze na 50%.

    pozdrawiam
    Poczekaj z cyklinowaniem jeszcze ze dwa tygodnie utrzymując wilgotność w przedziale 40% -50% co pozwoli na równomierny rozkład wilgotności w całej masie deszczułki.
    W przeciwnym razie cyklinowana podłoga w póżniejszym czasie delikatnie się odkształci /odkształcenia wypukłe/ co popsuje jej estetykę. Pozdrawiam,

  11. #2071
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    chłopcy,
    wiem że to niedokładnie (mało powiedziane) odpowiedni wątek ale TU na pewno zaglądacie więc sobie pozwolę na małą dygresję

    robię bramę wjazdową z wypełnieniem z deski elewacyjnej z tatajuby. olejowac czy malować? czym?
    Olejować, jest tańsze i łatwiejsze w odświeżaniu, a ponadto lepiej wygląda. Pozdrawiam.

  12. #2072
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał tekla22 Zobacz post
    Mam mały zgryz z moją mozaiką która przy remoncie dostała trochę po d.... przy tynkowaniu maszynowym - ale na moje oko - dochodzi do siebie
    40 m2 przedpokój i 2 pokoje
    teraz zgryz w Krakowie firmy biorą za cyklinowanie z malowaniem i materiał 50-60 zł za metr
    mój tato znalazł gościa (w małej mieścinie 120km od Krakowa tam mieszka) fachowca 20 zł za cyklinowanie od metra - jak dla mnie najtrudniejsza robota

    jeśli bym wybrał opcje drugą to jaki podkład i lakier wybrać (mogę też rozważyć lakiery z wyższej półki)
    zastanawiam się jeszcze czy fachowiec będzie uzupełniał braki - więc jeszcze może materiał do mieszania z pyłem żeby powstał kit - jaki można zastosować
    jaki chce mieć efekt - jasną mozaikę (no może nie jak brzoza - ale jasną) a) końcowy efekt matowy wersja b) efekt błyszczący
    Tańsi fachowcy stosują materiału odpowiednie do swoich możliwości.
    Zapytaj fachowca na jakich lakierach dotychczas robił, bo zna je najlepiej, w przeciwnym razie będzie się uczył u Ciebie.
    Czy stać Cię na koszty jego nauki????????????? i czy zda egzamin??????????????
    Pozdrawiam.

  13. #2073
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał maql Zobacz post
    Witam,

    zbiłem wilgotność względną pomieszczeń do około 40%, wilgotność parkietu spadła ze średniej 13-14% na 10-11%
    Wg wykonawcy należy przystąpić do cyklinowania i lakierowania.
    Co o tym myslicie? Wg prognoz ma być w mojej okolicy około 30stopni ciepła + wysoka wilgotność.
    Robić? I co dalej? Później nie wietrzyć, nie użytkować?
    Jak tylko otwieram okna i wietrze, wilgotność w pomiesczeniach skacze na 50%.

    pozdrawiam
    Czekać! Opukaj swoją podłogę w poszukiwaniu głuchych miejsc. Podejrzewam u Ciebie zbytnią wilgotnosc w podkład\ie cementowym. Grubosć 6-7cm a pobrano próbkę z 3cm. Próbka musi być z samego dołu przy folii jeżeli jest. Wilgotność drewna pochodzi z wylewki. Otrzymana wilgotnośc 10-11% jest wilgotnością powierzchniową drewna. Musiałbyś zmierzyć również z dołu klepki. Podejrzewam również, że Twoja wylewka jest wadliwa i posiada cienką skorupę twardzieli co często myli parkieciarzy. Myślą, że mają do czynienia z twardym mocnym podkładem a w efekcie kleją do warstewki o grubości 0,3mm a pod nią już tylko słaby, labilny podkład. Mówią mi o tym odkryte przez Ciebie miejsca z odklejonym parkietem. Po szlifowaniu i lakierowaniu będzie gorzej, jeżeli jest to o czym myślę. Jeżeli będzie to lakier wodny tym gorzej. Równiez niektóre lakiery syntetyczne mają wpływ na anizotropię drewna. W każdym razie ja bym czekał dalej! Możesz powiedzieć parkieciarzowi o tych wątpliwościach. Naprawdę jest niewielu parkieciarzy, którzy potrafią mierzyć CM-ką, którzy potrafią przygotować podłoże pod drewno. Na innych wątkach mnoży się od kłopotów. Osobiście co chwilę mam telefony i jestem wzywany do szkód lub problemów.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  14. #2074
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tekla22

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Tańsi fachowcy stosują materiału odpowiednie do swoich możliwości.
    Zapytaj fachowca na jakich lakierach dotychczas robił, bo zna je najlepiej, w przeciwnym razie będzie się uczył u Ciebie.
    Czy stać Cię na koszty jego nauki????????????? i czy zda egzamin??????????????
    Pozdrawiam.
    myślałem że jak fachman wycyklinuje to później ja sam pomaluje - może wyjdzie tak - co chcesz zrobić dobrze zrób to sam - ile bedzie kosztował lakier (cała chemia kapon podkład i lakier końcowy - końcowy pół mat jakiś twardszy z wyższej półki) na te 40m2 - ogólnie zastanawiam się czy gra jest warta świeczki

  15. #2075
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał tekla22 Zobacz post
    myślałem że jak fachman wycyklinuje to później ja sam pomaluje - może wyjdzie tak - co chcesz zrobić dobrze zrób to sam - ile bedzie kosztował lakier (cała chemia kapon podkład i lakier końcowy - końcowy pół mat jakiś twardszy z wyższej półki) na te 40m2 - ogólnie zastanawiam się czy gra jest warta świeczki
    Mankamenty optyczne przy pracy wykonanej własnoręcznie są mniej dotkliwe niż te same w wykonaniu firmy, natomiast trwałość czy wygląd zależny będzie od rodzaju zastosowanego lakieru.
    Kapon jako podkład narzuca opcję tańszą z niższej półki, dającą zadowolenie od strony finansowej, z optyką już jest gorzej.
    Lakiery z wyższej półki wymagają pewnej wiedzy z zakresu ich aplikacj i wprawnej ręki, wówczas uzyskujemy efekt adekwatny do klasy i ceny tegoż lakieru.
    Jeśli chcesz taniej to rób sam, jeśli lepiej to zleć to firmie. O kosztach z czasem zapomnisz, nienajlepszy wygląd nie pozwoli na szybkie zapomnienie. Pozdrawiam.

  16. #2076
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał tekla22 Zobacz post
    myślałem że jak fachman wycyklinuje to później ja sam pomaluje - może wyjdzie tak - co chcesz zrobić dobrze zrób to sam - ile bedzie kosztował lakier (cała chemia kapon podkład i lakier końcowy - końcowy pół mat jakiś twardszy z wyższej półki) na te 40m2 - ogólnie zastanawiam się czy gra jest warta świeczki
    Najważniejszy i bezwzględny warunek to użyskanie nieskazitelnej czystości podłogi. Z tym domorośli lakiernicy mają najtrudniej, jak okazuje się po lakierowaniu.
    Odkurzacz to zbyt mało. Umiejętność odkurzania to już sztuka. A kilkakrotne odkurzenie powierzchni to często wydaje się zbędne. Cykliniarze wiedząc, że zleceniodawca sam będzie lakierował nie przykładają się do końca. Warto aby cykliniarz przygotował podłogę do lakierowania np. nałożył po odkurzeniu lakier podkładowy blachą (szpachlą) lakierniczą. Po tej czynności powinieneś w ciągu godziny przystąpić do lakierowania. Powinieneś kupic zestaw lakierów szybkoschnących i nie wymagających matowienia przed następną warstwą. Jak widzisz gra jest nie warta świeczki!
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  17. #2077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekkur Zobacz post
    Czekać! Opukaj swoją podłogę w poszukiwaniu głuchych miejsc. Podejrzewam u Ciebie zbytnią wilgotnosc w podkład\ie cementowym. Grubosć 6-7cm a pobrano próbkę z 3cm. Próbka musi być z samego dołu przy folii jeżeli jest. Wilgotność drewna pochodzi z wylewki. Otrzymana wilgotnośc 10-11% jest wilgotnością powierzchniową drewna. Musiałbyś zmierzyć również z dołu klepki. Podejrzewam również, że Twoja wylewka jest wadliwa i posiada cienką skorupę twardzieli co często myli parkieciarzy. Myślą, że mają do czynienia z twardym mocnym podkładem a w efekcie kleją do warstewki o grubości 0,3mm a pod nią już tylko słaby, labilny podkład. Mówią mi o tym odkryte przez Ciebie miejsca z odklejonym parkietem. Po szlifowaniu i lakierowaniu będzie gorzej, jeżeli jest to o czym myślę. J
    Co zatem moze sie dziac, jesli wylewka jest labilna i polakieruję to podkładem "chemicznym" a później 3 warstwy lakieru wodnego (wszystko SLC)?
    Jakoś nie mogę zaakceptować myśli, ze parkiet nabrał wilgoci od spodu.
    Posadzki z miksokreta były robione dokładnie 9 mies przed parkietem, do półsuchej mieszanki dodawane było włókno, przez 2-3 dni po wylaniu podłogi były zwilżane, po około 1,5 mies od wylania nastal sezon grzewczy i budynek był ogrzewany do temp wewn. około 21stopni C. Były zrobione dylatacje z pianki przy ścianach, dylatacje pomiędzy pomieszczeniami (również z tejże pianki).

    Zamierzam sprawdzić wilgotność posadzki pod klepkami które odeszły od betonu i wilgotność tych klepek od spodu.
    Zobaczymy czy to coś wyjaśni.

    pozdrawiam

  18. #2078

    Domyślnie

    Czym polakierować dębowe schody malowane bejcą Sopur, aby to było trwałe? Czy może to być podkład i lakier Bona traffic?

  19. #2079
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał maql Zobacz post
    Co zatem moze sie dziac, jesli wylewka jest labilna i polakieruję to podkładem "chemicznym" a później 3 warstwy lakieru wodnego (wszystko SLC)?
    Jakoś nie mogę zaakceptować myśli, ze parkiet nabrał wilgoci od spodu.
    Posadzki z miksokreta były robione dokładnie 9 mies przed parkietem, do półsuchej mieszanki dodawane było włókno, przez 2-3 dni po wylaniu podłogi były zwilżane, po około 1,5 mies od wylania nastal sezon grzewczy i budynek był ogrzewany do temp wewn. około 21stopni C. Były zrobione dylatacje z pianki przy ścianach, dylatacje pomiędzy pomieszczeniami (również z tejże pianki).

    Zamierzam sprawdzić wilgotność posadzki pod klepkami które odeszły od betonu i wilgotność tych klepek od spodu.
    Zobaczymy czy to coś wyjaśni.

    pozdrawiam
    jeżeli zamierzasz sprawdzić wilgotnosć podkładu pod klepkami to tylko przyrządem DNS 812 lub 815 możesz także wago-suszarką. Dla wago suszarki jak równiez dla pomiaru CM musisz wykuć szybko po około 100 gramów wylewki z samego dołu przy folii (styropianie). Włożyć do woreczka foliowego i w tym woreczku rozdrobnić w specjalnej szalce a następnie odsypać kamyki pozostałą zaś część odważyć 50gramów i wsypać do butli wraz z kulkami i ampułką karbidu. \Zamknać butlę i ruchem okrężnym dalej rozdrabniać przez 2min. następnie odstawić na 5 minut, znowu kręcić energicznie butlą 1 minutę i odstawić na 3 minuty. Po tym czasie pokręcić 10 sek. i odczytać wynik. Pobieranie próbki wykonujesz w rękawicach gumowych. BNutla musi być aklimatyzowana tj. powinna po przyniesieniu do domu postać w miejscu nie nasłonecznionym około 20 minut.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #2080
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    kurcze wilgoc z posadzki cemetowej nic innego na 90%...ja bym przecyklinowal aby ja otworzyc..(pory zalane lakierem.jesli byla polakierowana.) i bezwzglednie obicol dylatacje po obrysie..i czekal co najmniej jeszcze miesiac..pozdro
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

Strona 104 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony