dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 11
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 202
  1. #121

    Domyślnie

    A czy w tych profesjonalnych rozmowach zdradzili tajemnicę tak skrywaną na forum czyli kto jest producentem tych pomp ?

  2. #122

    Domyślnie

    Vikersonn, oczywiście.
    Pozdrawiam

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał sindafil
    Vikersonn, oczywiście.
    Pozdrawiam
    Tak naklejka na obudowie "Vikersonn" za 5 centów,
    a " bebechy " PRC
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  4. #124

    Domyślnie

    80% produktów dostępnych na rynku jest made in china lub korea i wali mnie to w sumie. ważne żeby działało. Jeśli ktoś mi oferuje gwarancje dwuletnią i możliwość wieczystej to co mnie obchodzi kto to składał . Niech to nawet będą pigmeje.
    Pozdrawiam

  5. #125

    Domyślnie Re: ecoway

    Cytat Napisał sindafil
    witam forumowiczów.

    Przejrzeliśmy z żoną cały wątek i muszę stwierdzić, że jest to ciekawa dyskusja pomiędzy sprzedawcą, a ... no właśnie - kim?
    Pan siwy przedstawia pewne argumenty, a Pan H. swoje.
    Jesteśmy właśnie na poziomie oferty z firmy Ecoway na zakup pompy. Rozmowa wstępna (telefoniczna) była bardzo rzeczowa, można by rzec, profesjonalna. Nie można zarzucić firmie niekompetencji i nieznajomości tematu pomp ciepła. Przechodziliśmy już kilkanaście takich rozmów i większość z nich nasuwała nam mnóstwo wątpliwości co do słuszności wyboru ogrzewania naszego domu pompą ciepła. Jesteśmy zwykłymi klientami z "ulicy", którzy zaciągnęli języka. Rozmowa z Panem H. była najbardziej jasną w wypowiedzi. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości po przedstawieniu swojej wersji instalacji. Otrzymaliśmy fachową odpowiedź na wszystkie pytania związane z rozwiązaniami przez nas proponowanymi. Nawet kwestia przyłączenia pompy do istniejącego rozwiązania technicznego (pobór wody ze studni głębinowej i zrzut do stawu) nie sprawił firmie Ecoway żadnych problemów- dopasowali się. No, jesteśmy zafascynowani sposobem sprzedaży produktu.
    Zaglądaliśmy na stronę producenta. Owszem, można by się czepiać tego, że nie ma danych adresowych. Pan Jacek Rogowski jest przedstawicielem w Norwegii. Często się zdarza, że polska firma chcąc rozwinąć interes musi mieć kogoś swojego w obcym kraju żeby było łatwiej się dogadać. Ja osobiście, mieszkając w Holandii robię interesy z polskimi hurtownikami w Skandynawii czy w Chinach. Bo łatwiej. Niestety, Polacy to leniwy naród jest i zawsze będzie szukał ułatwień.
    Reasumując - kupuję PC w Ecoway - żądają 10% pierwszej wpłaty i gwarantują montaż w ciągu 5-6 tyg. czyli przed prawdziwą zimą chałupa będzie ciepła. Nic więcej mnie nie martwi.
    Pozdrawiam
    Tak, tak Holandia to piękny kraj i ....
    w tej cenie pojadą ci zamontować do Holandii

    A serwis przyjedzie z Norwegii na każdy twój telefon, juz to widzę



    Przyslij zdjęcia z montażu.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  6. #126

    Domyślnie Re: ecoway

    Cytat Napisał sindafil
    witam forumowiczów.

    Przejrzeliśmy z żoną cały wątek i muszę stwierdzić, że jest to ciekawa dyskusja pomiędzy sprzedawcą, a ... no właśnie - kim?
    Pan siwy przedstawia pewne argumenty, a Pan H. swoje.
    Jesteśmy właśnie na poziomie oferty z firmy Ecoway na zakup pompy. Rozmowa wstępna (telefoniczna) była bardzo rzeczowa, można by rzec, profesjonalna. Nie można zarzucić firmie niekompetencji i nieznajomości tematu pomp ciepła. Przechodziliśmy już kilkanaście takich rozmów i większość z nich nasuwała nam mnóstwo wątpliwości co do słuszności wyboru ogrzewania naszego domu pompą ciepła. Jesteśmy zwykłymi klientami z "ulicy", którzy zaciągnęli języka. Rozmowa z Panem H. była najbardziej jasną w wypowiedzi. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości po przedstawieniu swojej wersji instalacji. Otrzymaliśmy fachową odpowiedź na wszystkie pytania związane z rozwiązaniami przez nas proponowanymi. Nawet kwestia przyłączenia pompy do istniejącego rozwiązania technicznego (pobór wody ze studni głębinowej i zrzut do stawu) nie sprawił firmie Ecoway żadnych problemów- dopasowali się. No, jesteśmy zafascynowani sposobem sprzedaży produktu.
    Zaglądaliśmy na stronę producenta. Owszem, można by się czepiać tego, że nie ma danych adresowych. Pan Jacek Rogowski jest przedstawicielem w Norwegii. Często się zdarza, że polska firma chcąc rozwinąć interes musi mieć kogoś swojego w obcym kraju żeby było łatwiej się dogadać. Ja osobiście, mieszkając w Holandii robię interesy z polskimi hurtownikami w Skandynawii czy w Chinach. Bo łatwiej. Niestety, Polacy to leniwy naród jest i zawsze będzie szukał ułatwień.
    Reasumując - kupuję PC w Ecoway - żądają 10% pierwszej wpłaty i gwarantują montaż w ciągu 5-6 tyg. czyli przed prawdziwą zimą chałupa będzie ciepła. Nic więcej mnie nie martwi.
    Pozdrawiam
    Tak, tak Holandia to piękny kraj i ....
    w tej cenie pojadą ci zamontować do Holandii

    A serwis przyjedzie z Norwegii na każdy twój telefon, juz to widzę



    Przyslij zdjęcia z montażu.
    Dzień dobry, cześć i czołem !
    Jestem wesoły Donek, prezydentem zaś jest Bronek. Zdrożała: żywność, prąd i gaz, więc Wam coś obiecam jeszcze raz!

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał sindafil

    Nawet kwestia przyłączenia pompy do istniejącego rozwiązania technicznego (pobór wody ze studni głębinowej i zrzut do stawu) nie sprawił firmie Ecoway żadnych problemów- dopasowali się. No, jesteśmy zafascynowani sposobem sprzedaży produktu.
    .

    Też jestem „zafascynowany” sposobem sprzedaży tej pompy ciepła – zwłaszcza „nawijce” o dotacji i „umiejscowienia” producenta tej pompy.

    A powiedzieli, że musisz mieć pozwolenie na odprowadzenie ścieków ?

    A skąd taka pewność, że producentem tej pompy jest:

    Cytat Napisał sindafil
    Vikersonn, oczywiście.
    Bo moim zdaniem nie ma żadnych podstaw aby tak sądzić.

    Rozumiem również, że bez zastrzeżeń można przyjąć takie oto stwierdzenie:

    W celu zachowania tradycyjnych standardów jakościowych Vikersønn Bjørn jest w 100% produkowany w Europie. Każde urządzenie objęte jest wieczystą gwarancją pod warunkiem regularnego serwisowania przez autoryzowanych przedstawicieli.

    Ciekawym też jest fakt, że broszura (prospekt) istnieje tylko w języku polskim, opisujący Norwegię, ogólne zasady działania pompy ciepła, ogólnie stwierdzający, że Norwegia ma duże doświadczenie w produkcji pomp ciepła. Ani słowa o tym kto jest producentem tej pompy.

    Jaka istnieje pewność, że ta pompa ciepła nie jest składana „chałupniczo” w jakimś niewielkim warsztacie – nawet w Polsce, a podana strona (norweska) ma tylko sprawić złudzenie o innym producencie – bo nawet w prospekcie nie określono kraju wytwórcy.

    Dla jasności. Nie twierdzę, że ta pompa ciepła jest zła lub (i), że firma ją instalująca nie robi tego fachowo.

    Mój sprzeciw budzi filozofia wprowadzania tej pompy ciepła na nasz rynek, bo bazuje ona (filozofia) na niedomówieniach i po prostu na kłamstwach – co, moim zdaniem, nie rokuje dobrze na przyszłość.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #128
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    sSiwy12, ja nie w temacie, ale bardzo dziękuje, za skuteczną broń do walki z namolną reklamą.

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał sindafil
    ktoś mi oferuje gwarancje dwuletnią i możliwość wieczystej to co mnie obchodzi kto to składał . Niech to nawet będą pigmeje.
    Pigmeje? W Europie?

    A tak nawiasem mówiąc nie mogą dać niższej „gwarancji” niż 2 lata, bo to masz zagwarantowane ustawowo od sprzedawcy.

    Gwarancja „wieczysta” – a przedstawiają gdzieś jakie warunki należy spełnić i ile kosztuje ten obowiązkowy serwis.

    Nie sprzedaję, ani nie instaluję pomp ciepła. Ale daję Ci propozycję. Na każde zakupione urządzenie (nawet na samochód) udzielę Ci wieczystej, swojej gwarancji, po upływie odpowiedzialności ustawowej sprzedawcy, pod warunkiem, że po tym okresie ja będę „serwisował” Twoje urządzenie – serwis odpłatny, oczywiście.
    A co tam, będę Ci zwracał 1/5 rocznych udokumentowanych kosztów zakupu paliwa, które to urządzenie zużywa nominalnie.
    Wchodzisz w to?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #130

    Domyślnie

    o ściekach nic nie mówili bo ścieki odprowadzam do własnej oczyszczalni.
    mówiłem o zrzucie z PC do stawu, też przeze mnie wykopanego. Prosty system woda-woda. Pobór ze studni głębinowej a zrzut do stawu , w którym i tak ciągle woda opada.
    Nie wiem dlaczego, ale ktoś usunął mój wątek z zapytaniem czy ktoś już korzystał z usług "ecoway". teraz już się nie dowiem.

  11. #131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Zrzut wody z PCi jest ściekiem.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #132

    Domyślnie

    ups... w takim razie proszę o rozwinięcie tematu zrzutu. widocznie nie jestem do końca poinformowany.

    Dlaczego zrzut wody to ściek. Dla mnie laika system woda-woda jest prosty. Pobieram wodę ze studni wrzucam ją do PCi , odbieram ciepło i zrzucam zimną wodę (niezanieczyszczoną) do drugiej studni oddalonej o ileś tam metrów od pierwszej. Jeśli się mylę - proszę o skorygowania myślenia.
    Dziękuję
    Pozdrawiam

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    to moze ,o solarowcach obecnych i przyszlych,tez warto by bylo cos pomyslec....ja chce miec,ale czekam na dotacje....mam wyprowadzenie pod solarki,brakuje mi 8000 do konca instalacji...niby niewiele ,ale...sporo...
    Jak sie załatwia taka dotacje na pompe ciepła ?
    W sumie pierwszy raz sie z czyms takim tutaj spotykam.

  14. #134

    Domyślnie koszt ogrzewania

    Jako, że zbliżam się do „zołtego wieku”, a dzieci wyfrunęły w świat postanowiliśmy się przenieść „za miasto”.
    W przyszłym roku zaczę załatwiać formalności, tak aby w 2011 się przeprowadzić.
    Mam wątpliwości w sprawie ogrzewania.
    Czytając wypowiedzi z tgo i innych forum postanowiłem i porównać koszty ogrzewania.
    Do swojej kalkulacji przyjąłem następujące założenia:
    1. BARDZO WAŻNE: przyjmujemy, że WSZYSTKIE DANE podawane nam przez PRODUCENTÓW i DYSTRYBUTORÓW SĄ PRAWDZIWE!!!
    2. Kupujemy urządzenia ze ŚREDNIEJ półki.
    3. Ceny nośników energii z grudnia br i w ciągu 10-lecia wzrosną w podobnyej skali
    4. Dom parterowy 100 m2 z częściowym podpiwniczeniem (mija Pani robi super przetwory, a i warzywa trzeba też gdzieś przechować).
    5. Zapotrzebowanie cieplne 60W/m2 czyli 6 Kw na dom
    6. Czas pracy systemu w sezonie grzewczym 1800 h
    7. Zapotrzebowanie cieplne domu 10 800 KWh na sezon
    8. Przy zastosowaniu PC ogrzewanie podłogowe, przy innych tradycyjne-nowoczesne grzejniki komwektorowe i 35 l wody w intalacji (dla wyjaśnienia – wolę mieć na podłodze w pokojach polskie drewno, a nie piekielnie drogie i wiadomo gdzie robione panele).
    9. Zapotrzebowanie cieplne ogrzewania podłogowego i grzejnikowego jest takie samo (wydaje mi się, że grzejniki są oszczędniejsze, ale nie umiem tego udowodnić)

  15. #135

    Domyślnie

    A teraz policzmy ile kosztuje ogrzewanie:
    I. Pompa ciepła
    - średnie sezonowe COP pompy 3,5
    - zużycie prądu przez pompy obiegowe dolnego i górnego źródła ok. 0,6kW czyli 1080 KWh
    - cena brutto 1 KWh w taryfie dziennej 0,56 zł a w nocnej 0,28 zł (dane z f-ry VAT)
    - Pompa pracuje taryfie nocnej w godz. 22-6 i 13-15 czyli 10 h/dzień. Jest to możliwe przy ogrzewaniu
    podłogowym, gdyż jest to świetny bufor ciepła (dane od dystrybutora).
    Obliczenia:
    10 800 Kwh/3,5 = 3086 KWh + 1080 KWh = 4166 Kwh
    Koszty ogrzewania w roku: 4166 Kwh x 0,28 zł/Kwh = 1166. 48 w zaokrągleniu 1170,00 zł

    A teraz aletrnatywy:
    II. Gaz ziemny
    - piec kondensacyjny o sprawności średniorocznej 108% (dane producenta)
    - z 1 m3 gazu ziemnego otrzymujemy 9,6 KWh
    - cena 1 m3 gazu ziemnego wynosi 1,85 zł (dane z f-ry VAT)
    - pobór prądu przez piec 90 W czyli 162 KWh w średniej cenie 0,42 zł

    Obliczenia:
    10 800 Kwh/9,6 KWh/m3 = m3
    1125 m3/ 108% = 1042 m3
    Energia elektr. 162 KWh x 0,42 = 68 zł
    Koszty ogrzewania w roku: 1042 m3x 1,85 zł = 1929 + 68 = 1997 w zaokrągleniu 2000,00 zł
    Różnica Pc – gaz 2000 – 1170 = 870 zł

  16. #136

    Domyślnie

    Ogrzewanie prawie bezobsługowe

    III. Pellet (pelety)


    - kocioł z palnikiem (skandynawskim) na pelety o sprawności 94% (dane producenta)
    - z 1 kg pelletu otrzymujemy 5,4 KWh
    - cena 1 Mg pelletu wynosi 600 zł
    - pobór prądu przez piec 100 W czyli 180 KWh w średniej cenie 0,42 zł = 76 zł sezon

    Obliczenia:
    10 800 Kwh/5,4 KWh/kg = 2000 kg
    2000 kg / 94% = 2130 kg
    Koszty ogrzewania w roku: 2130 kg x 0,60 zł = 1278 + 76 = 1354 w zaokrągleniu 1360,00 zł
    Różnica Pc – pellet 1360 – 1170 = 190 zł


    IV. Owies


    - kocioł z palnikiem (skandynawskim) na owies o sprawności 94% (dane producenta)
    - z 1 kg owsa otrzymujemy 4 KWh
    - cena 1 Mg owsa wynosi 300 zł
    - pobór prądu przez piec 100 W czyli 180 KWh w średniej cenie 0,42 zł = 76 zł sezon

    Obliczenia:
    10 800 Kwh/4 KWh/kg = 2700 kg
    2700 kg / 94% = 2880 kg
    Koszty ogrzewania w roku: 2880 kg x 0,30 zł = 864 + 76 = 940 w zaokrągleniu 940,00 zł
    Różnica Pc – owies 940 – 1170 = -230 zł
    Czyli palenie owsem jest najtańsze

  17. #137

    Domyślnie

    A teraz ile nas kosztują urządzenia:

    I. Pompa ciepła 40 000 zł
    - z wymiennikiem pionowym (poziomy nie wchodzi w grę z powodu dużych drzew na działce)
    - w ofertach instalacji „pod klucz” od kilku firm ceny wahały się od 31 do 53k a więc średnia
    to 40k
    dodatkowo dokumenty geoologiczne odwiertów 5000 zł a więc razem 45 000 zł

    II. Gaz ziemny
    - piec kondensacyjny o mocy 20 KW wraz z instalacją i wyprowadzeniem spalin (bez komina) 10 000 zł
    np. BUDERUS GB022+S12

    III. Kotłownia na pellet lub owies 18 000 zł
    kocioł z palnikiem (skandynawskim) 15 KW 9 000 zł
    komin 5 000 zł
    bufor ciepła 3 700 zł
    zasobnik na paliwo 300 zł

    IV. Instalacja co

    Podłogowa 100 m2 14 000 zł
    Grzejnikowa 100 m2 9 000 zł

  18. #138

    Domyślnie

    A teraz różnice:

    Różnica Pc – gaz 45 000 – 10 000 = 35 000 zł (+ 870 zł/rok ogrzewania)
    Różnica Pc – pellet 45 000 – 18 000 = 27 000 zł (+ 190 zł/rok ogrzewania)
    Różnica Pc – owies 45 000 – 18 000 = 27 000 zł (- 230 zł/rok ogrzewania)
    W przypadku roczej lokaty (4% po potrąceniu podku Belki) otrzymujemy:
    40 000 (35 000 zł +5000 ) x 4% = 1600 zł -870 zł = 730 zł taniej gazem + kasa w kieszeni a nie w pompie i podłogówce
    32 000 (27 000 zł +5000) x 4% = 1280 zł -190 zł = 1090 zł taniej pelletem + kasa w kieszeni a nie w pompie i podłogówce
    32 000 (27 000 zł +5000) x 4% = 1280 zł +230 zł = 1510 zł taniej owsem + kasa w kieszeni a nie w pompie i podłogówce
    Wg danych producentów przy zastosowaniu odpowiednio dużego zasobnika paliwa obsługa pieca ogranicza się do uzupełniania zasobnika i opróżniania popielnika raz na tydzień
    A jeśli ktoś nie chce to na pewno za 1500 zł (wychodzi po 60 zł na tydzień) znajdzie chętnego do wsypywania owsa i usuwania popiołu – notabene bardzo cennego jako nawóz.
    I niech nikt nie plecie o głodnych dzieciach w Afryce:
    - owies energetyczny nia bardzo nadaje się nawet na paszę,
    - nikt nigdy tego owsa nie zawiózłby do Afryki,
    - paląc owies popierasz polskie rolnictwo

  19. #139

    Domyślnie

    Panie korax, i co w tych wywodach jest na temat dotacji na pompy ciepła ?

    Na tematy kosztów, czasu zwrotu, czy się opłaca czy nie, jest kilka jeśli nie kilkanaście wątków.

  20. #140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Aby nie zaśmiecać wątku o dotacjach na temat wywodów koraxa napisałem tutaj :
    http://forum.muratordom.pl/post3857032.htm#3857032

Strona 7 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony