dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 203
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 4055
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitaroo
    Z poważniejszych zmian to tylko wydłużenie garażu o 3,5-4 m, żebym mógł umiejscowić kotłownię i pomieszczenie na miał
    Witaj,

    To moje zdanie:

    Wydłużasz garaż:

    -garaż - zmiana konstrukcji dachu, ściany nośne. Ruszenie ściany nośnej bez ruszenia konstrukcji stropu i więźby dachowej to minimum 1000zł
    - kotłownia - jeśli piec ma być na ekogroszek itp to pamiętaj że ściana w kotłowni z kominem musi być przynajmniej około3 m. Ciężko znaleźć piec z wyjściem od góry a jeśli już to jest droższy o 2000.
    - komin w kotłowni 700zł
    - komin w drugiej kuchni wentylacyjny 700zł
    - dołożenie okien - więcej kosztuje niż zmniejszenie lub likwidacja, ponieważ liczą emisję cieplną każde po 300zł
    - projekty instalacji wod - kanalizacyjnej - kuchnia, trzecia łazienka
    - a jeśli rozważasz zakup kominka z płaszczem wodnym to nie w tym projekcie

    Suma summarum
    To co chcesz zrobić wiąże się ze zmianami wszystkich projektów branżowych w ramach projektu gotowego. Do tego jeszcze zmiany konstrukcji i architektury.

    Hmm mogą tyle chcieć.
    Piszesz że 5,5-8k netto plus projekt dolicz sobie jeszcze adaptację i projekty przyłączy. Ja bym się na takie zmiany nie porwała. Taniej wyjdzie indywidualny. Lub szukać jeszcze innego gotowca.
    Widzę że jesteś z Konstantynowa, czy budowa też w Kansas?

    P.S Dom raczej drogi w budowie.
    Ale to jest moje zdanie. Zerknij na stronę archetonu tam mają domy może nie "na topie" ale dość mądre i pracownia w miarę tania.

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie było, witam serdecznie U mnie w fundamentach jest podobnie jak u Was - glina z piaskiem i też woda stoi. Majstry już byli i stwierdzili,że musi obeschnąć przed zagęszczarką bo głębiej jest papka, której ubijanie nic nie da. Uparła się na nas ta "wiosna", rok temu prace juższły pełną parą

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nadiaart
    Witaj,

    To moje zdanie:

    Wydłużasz garaż:

    -garaż - zmiana konstrukcji dachu, ściany nośne. Ruszenie ściany nośnej bez ruszenia konstrukcji stropu i więźby dachowej to minimum 1000zł
    - kotłownia - jeśli piec ma być na ekogroszek itp to pamiętaj że ściana w kotłowni z kominem musi być przynajmniej około3 m. Ciężko znaleźć piec z wyjściem od góry a jeśli już to jest droższy o 2000.
    - komin w kotłowni 700zł
    - komin w drugiej kuchni wentylacyjny 700zł
    - dołożenie okien - więcej kosztuje niż zmniejszenie lub likwidacja, ponieważ liczą emisję cieplną każde po 300zł
    - projekty instalacji wod - kanalizacyjnej - kuchnia, trzecia łazienka
    - a jeśli rozważasz zakup kominka z płaszczem wodnym to nie w tym projekcie

    P.S Dom raczej drogi w budowie.
    Aż tyle , zdania są podzielone, mój Kierbud uważa, że to projekt dość tani w budowie, a o kominku z płaszczwem wodnym z nikim jeszcze nie rozmawiałem na temat rozwiązań technicznych - czemu nie ma szans?
    1. W orginale jest łazienka i pom. CO (9 i 10) i tam jest zaprojektowany komin i ten mam zamiar wykorzystać do wentylacji - zmiana sposobu użytkowania
    2. Garaż - wydłużam do tylko, nie zmieniam istniejących ścian nośnych, ale może jako laik zupełnie inaczej to widzę Na pewno przed zakupem projektu udam się do Pani architekt, żeby to omówić

    Cytat Napisał Nadiaart
    Hmm mogą tyle chcieć.
    Piszesz że 5,5-8k netto plus projekt dolicz sobie jeszcze adaptację i projekty przyłączy. Ja bym się na takie zmiany nie porwała. Taniej wyjdzie indywidualny. Lub szukać jeszcze innego gotowca.
    Widzę że jesteś z Konstantynowa, czy budowa też w Kansas?
    Jak najbardziej

    Cytat Napisał Nadiaart
    Ale to jest moje zdanie. Zerknij na stronę archetonu tam mają domy może nie "na topie" ale dość mądre i pracownia w miarę tania.
    Niestety nie oferują nic co by odpowiadało naszym oczekiwaniom
    "Damy radę? Tak, damy radę!"

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitaroo
    Aż tyle , zdania są podzielone, mój Kierbud uważa, że to projekt dość tani w budowie, a o kominku z płaszczwem wodnym z nikim jeszcze nie rozmawiałem na temat rozwiązań technicznych - czemu nie ma szans?
    1. W orginale jest łazienka i pom. CO (9 i 10) i tam jest zaprojektowany komin i ten mam zamiar wykorzystać do wentylacji - zmiana sposobu użytkowania
    2. Garaż - wydłużam do tylko, nie zmieniam istniejących ścian nośnych, ale może jako laik zupełnie inaczej to widzę Na pewno przed zakupem projektu udam się do Pani architekt, żeby to omówić
    Witaj

    Na upartego można - wszystko można. Ale im bliżej kotłowni kominek tym lepiej, bo mniejsze straty ciepła, chociaż można rury izolować. Za to droższe rozwiązanie.
    Dom dość tani nie jest. Sam dach. Nie wiem jaką miarką mierzymy, ja uważam że drogi.

    To jest tylko moje zdanie. Zupełnie się nie musisz z tym zgadzać.

    Nie zmieniasz ścian ok. Dokładasz. Ale zmieniasz konstrukcję dachu - to też jest kosztowne.
    Bo tak jak pisałam wcześniej nie chce się nikomu liczyć.

    Pytałam gdzie budowa bo mam dobrego i taniego architekta właśnie z Kansas. Jeśli chcesz to prześlę Ci namiary.

    To co jeszcze mogę podpowiedzieć: Zanim kupisz projekt poproś pracownie o udostępnienie rysunków pomocniczych. Na nich będziesz widział dokładnie co i jak.

    P.S To tylko moja opinia

    Pozdrawiam

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2
    Dawno mnie tu nie było, witam serdecznie U mnie w fundamentach jest podobnie jak u Was - glina z piaskiem i też woda stoi. Majstry już byli i stwierdzili,że musi obeschnąć przed zagęszczarką bo głębiej jest papka, której ubijanie nic nie da. Uparła się na nas ta "wiosna", rok temu prace juższły pełną parą
    Witaj Amelio,

    To fakt. Jej czy cholera biednemu zawsze musi wiatr w oczy wiać? Jak nie boom budowlany, później kryzys, a teraz jeszcze się przedwiośnie zjawiło i jakoś odpuścić nie chce.
    W mordę misia.
    Jak widzisz jakoś sobie radzimy i póki co ściany rosną. Częściowo, od frontu nie murujemy mając nadzieję, że woda pójdzie sobie szybko precz. Już chyba lekko się osuszyło.

    P.S A widzę dziennik - zajrzę, poczytam

    Pozdrawiam

  6. #206

    Domyślnie

    Heluuuu

    Jak zawsze z przyjemnoscia czytam Wasz Dziennik.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Wasz dziennik powinien być opublikowany jako poradnik dla zawodowych majstrów - czyściutko, żadnych potłuczonych pustaków równiutko, dokładniutko aż zazdrość bierze

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi5
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Witam widzę że u was robota już wre na całego , tylko kup temu chłopu te betoniare bo mi go szkoda jak tak miesza w tej taczce a do dachu jeszcze daleko pozdrawiam i życzę wytrwałości i dalszych sukcesów .

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy napisać Wam czym małż mój tnie pustaki.
    Ja wiem. Twój Mąż, to master of building process więc tnie pustaki :
    - ręką
    - myślą ( myśli : pustaku, dotnij się na 20 cm i się docina )

    Idziecie, oj idziecie

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  10. #210

    Domyślnie

    Popieram przedmówcę kup chłopu betoniarkę bo się zamęczy
    Nadia czemu nie robiliscie wylewki w środku. Znacznie wygodniej wtedy poruszać się wewnatrz.
    NA narożniki kupcie jedną paletę węższych pustaków. Wtedy nie będzie widać tych felców na narozach.

  11. #211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nadiaart
    Cytat Napisał kitaroo
    Aż tyle , zdania są podzielone, mój Kierbud uważa, że to projekt dość tani w budowie, a o kominku z płaszczwem wodnym z nikim jeszcze nie rozmawiałem na temat rozwiązań technicznych - czemu nie ma szans?
    1. W orginale jest łazienka i pom. CO (9 i 10) i tam jest zaprojektowany komin i ten mam zamiar wykorzystać do wentylacji - zmiana sposobu użytkowania
    2. Garaż - wydłużam do tylko, nie zmieniam istniejących ścian nośnych, ale może jako laik zupełnie inaczej to widzę Na pewno przed zakupem projektu udam się do Pani architekt, żeby to omówić
    Witaj

    Na upartego można - wszystko można. Ale im bliżej kotłowni kominek tym lepiej, bo mniejsze straty ciepła, chociaż można rury izolować. Za to droższe rozwiązanie.
    Dom dość tani nie jest. Sam dach. Nie wiem jaką miarką mierzymy, ja uważam że drogi.

    To jest tylko moje zdanie. Zupełnie się nie musisz z tym zgadzać.

    Nie zmieniasz ścian ok. Dokładasz. Ale zmieniasz konstrukcję dachu - to też jest kosztowne.
    Bo tak jak pisałam wcześniej nie chce się nikomu liczyć.

    Pytałam gdzie budowa bo mam dobrego i taniego architekta właśnie z Kansas. Jeśli chcesz to prześlę Ci namiary.

    To co jeszcze mogę podpowiedzieć: Zanim kupisz projekt poproś pracownie o udostępnienie rysunków pomocniczych. Na nich będziesz widział dokładnie co i jak.

    P.S To tylko moja opinia

    Pozdrawiam
    Nadia dom tylko wydłużany o garaz tak samo jak dach.To są niewielki zmany. Nie przesuwamy scian tylko je wydłuzamy.
    Dom bardzo drogi w budowie. Sam dach to majtek.
    W kuchni ani w spizarce nie ma komina wentylacyjnego. W kotowni dodatkowy komin.
    Moja rada zmien projekt i ...... kierownika budowy

  12. #212

    Domyślnie

    Czym, Nadia, czym ? ? ? ?
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Heluuuu

    Jak zawsze z przyjemnoscia czytam Wasz Dziennik.
    Czołem

    Dzięki prosiemy częściej wpadać

    Pozdrawiam

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2
    Wasz dziennik powinien być opublikowany jako poradnik dla zawodowych majstrów - czyściutko, żadnych potłuczonych pustaków równiutko, dokładniutko aż zazdrość bierze
    Witaj,

    Jej . Zacytuje mojego małża " Dla takich komentarzy warto robić dalej, miód się leje na moje serce".
    Dzięki.

    Pozdrawiam

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibi5
    Witam widzę że u was robota już wre na całego , tylko kup temu chłopu te betoniare bo mi go szkoda jak tak miesza w tej taczce a do dachu jeszcze daleko pozdrawiam i życzę wytrwałości i dalszych sukcesów .
    Witaj,

    Może i kupiłabym ale żeby to chciał. Ten typ tak ma i już.
    W końcu chyba będziemy zmuszeni kupić. Chociażby do zalewania nadproży. Prawda jest taka, nie mając prądu (generator) i nie siedząc po 8 -10 godzin na budowie łatwiej jest małżowi wymieszać worek zaprawy w taczce. Pomyślałam sobie, że jak dojdzie do stropu to później na cholerę mu ta betoniara. (żart)
    Jędza ze mnie nie?

    Pozdrawiam

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Zastanawiam się czy napisać Wam czym małż mój tnie pustaki.
    Ja wiem. Twój Mąż, to master of building process więc tnie pustaki :
    - ręką
    - myślą ( myśli : pustaku, dotnij się na 20 cm i się docina )

    Idziecie, oj idziecie

    pozdrawiam, majki



    Chciałabym żeby tak właśnie było.

    Ale normalnie obciach Sama nie mogłam uwierzyć. W przyszłą sobotę będę z moim starym na budowie to cyknę fotę.

    Pozdrawiam

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilko
    Popieram przedmówcę kup chłopu betoniarkę bo się zamęczy
    Nadia czemu nie robiliscie wylewki w środku. Znacznie wygodniej wtedy poruszać się wewnatrz.
    NA narożniki kupcie jedną paletę węższych pustaków. Wtedy nie będzie widać tych felców na narozach.
    Witaj,

    Eee poradzi sobie.
    Wylewki nie robiliśmy bo woda jeszcze pod gruntem stoi. Tak więc musi trochę odpuścić, potem skoczek, kanaliza, piach. Od frontu narazie nie murujemy zostawiliśmy sobie "dziurkę". Jak woda opadnie to wskoczymy do środka. Przewidywany termin za dwa tygodnie.
    Wygodniej poruszać się na wylewce. Szósta warstwa pustaków już z rusztowania.
    A widzisz ja nie wiedziałam o tych węższych pustakach. Pewnie mój stary wie, tyle że jak go znam, to poleciał z pustakiem dalej i potem będzie zaprawą paćkał.

    Pozdrawiam

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilko

    Nadia dom tylko wydłużany o garaz tak samo jak dach.To są niewielki zmany. Nie przesuwamy scian tylko je wydłuzamy.
    Dom bardzo drogi w budowie. Sam dach to majtek.
    W kuchni ani w spizarce nie ma komina wentylacyjnego. W kotowni dodatkowy komin.
    Moja rada zmien projekt i ...... kierownika budowy
    Również uważam że dom raczej drogi w budowie. Bardzo ładny. Niestety te ładne zwykle bardzo drogie. Ja chorowałam na kilka projektów i musiałam się z nich szybko wyleczyć.
    Specem nie jestem ale: ścian faktycznie czepiać się nie będę, konstrukcja dachu zmieniona i za to sobie policzą, dołożenie każdego okna to mniej więcej 300zł, doprojektowanie komina 700zł, zmiana komina nie wiem ile. Jak sobie wszystko do "kupy" policzy to zmiany są kosztowne. Tak sobie myślę, lecz to jest tylko moje zdanie. Absolutnie nie musi się z tym zgadzać. Natomiast sama niedawno przez to przechodziłam. Jej czego się nie nawymyślaliśmy. W końcu stanęło na naszej stodole. Lecz jest w tym projekcie, no "prawie" wszystko co chcieliśmy.

    Pozdrawiam

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał lump praski
    Czym, Nadia, czym ? ? ? ?


    Napiszę później



  20. #220

Strona 11 z 203

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony