dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Temat: Impregnat do gresu tanio - mozliwe?

Domyślnie Impregnat do gresu tanio - mozliwe?

Mam do zaimpregnowania prawie 100 m2 gresu polerowanego.
    Sopro kosztuje 110 zl za litr, wiec potrzebuje ok 5 litrow.
    Czy jest jakas tansza alternatywa?

Dzieki

Domyślnie

HG ochrona przed plamami - w castoramie kosztuje 90 pare zł (w necie można znaleźć taniej), 1l wystarcza na 100m2

3. Materiały do dekoracji ścian. Jak kupować tapety? Jak urządzić małą kuchnię? ABC kuchennej aranżacji Jaka jest różnica między sauną a łaźnią parową? Jak wybrać i zamontować karnisz

Domyślnie

Cytat Napisał zetka
    HG ochrona przed plamami - w castoramie kosztuje 90 pare zł (w necie można znaleźć taniej), 1l wystarcza na 100m2
    Dzieki, znalazlam za 45 zl + transport, tutaj:
    http://sklep.matbud.pl/p,pl,7046,hg+...d+plamami.html

Domyślnie

To jest akurat cena za 250ml

Domyślnie

Racja :/ 93 lz za litr, a wydajnosc 5x lepsza niz sopro.. dzieki!

Domyślnie

Czy ktoś impregnowł gres polerowany tym środkiem (HG)? Cena Sopro mnie poraziła. [/b]

Domyślnie

my kupowaliśmy Sopro za 95zl -jedna butelka wystarczyła -gresu mamy ok 24m.kw.

Domyślnie

I jak Kasiu wygląda gres po zaimpregnowaniu? Impregnowałaś przed fugowaniem?

Domyślnie

Cytat Napisał Jola z Melisy
    I jak Kasiu wygląda gres po zaimpregnowaniu? Impregnowałaś przed fugowaniem?
    wyglada tak samo jak przed ma ładny polysk a kiedy był impregnowany to Ci nie powiem, bo robił to glazurnik -sama nie wiem kiedy ...

Lider FORUM (min. 2800) MODERATOR FORUM Avatar majki
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

Domyślnie

Impregnowałem tym produktem HG gres, co prawda w pomieszczeniu gospodarczym, więc tam szału nie oczekuję, ale "efektu" jakiegoś super nie ma. Na czyste płytki ( przed fugowaniem ) rozprowadziłem małym wałkiem płyn, wsiąkł i tyle Plam, czy zmiany koloru po impregnacji nie zostawił.

pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

Domyślnie

Ale jest HG impregnat i HG ochrona przed plamami. Którym zabezpieczyć gres polerowany, plissss....

516

Domyślnie

Impregnowałem tym :
    http://www.hgpolska.pl/component/opt...plamami-250ml/

pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    131

Domyślnie

A czym zaimpregnować gres już zafugowany? Nada się to cudo z HG? Czy wtedy smaruje się zarówno gres jak i fugę? Pomóżcie, plissss

Domyślnie

Majki, dzięki wielkie. Też bym wolała tym "ochrona przed plamami"i, bo jest bardzo wydajny. Ten, który ma napis impregnat starcza na małą powierzchnię, a ja mam 70 metrów tego gresu.
    Jesteście zadowoleni? Nic nie dzieje się z podłogą?

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika

Domyślnie

Ale jest HG impregnat i HG ochrona przed plamami. Którym zabezpieczyć gres polerowany, plissss....
    Też ten temat przerabiałam jakis czas temu i takie informacje znalazłam na stronie producenta.

Do zabezpieczenia piaskowca ( nasiąkliwy i porowaty kamień) należy zastosować HG "impregnat" Preparat należy nanieść na powierzchnię pędzlem lub wałkiem, w takiej ilości aby po paru minutach wniknął w kamień (powierzchnia powinna być matowa). Czynność dla lepszego efektu można powtórzyc po około 2-3 godzinach. Zabezpieczenie impregnatem HG jest zabiegiem trwałym.

HG "ochrona przed plamami" służy do powierzchniowej ochrony nienasiąkliwych płytek ceramicznych - zwłaszcza gresowych oraz kamieni naturalnych jak marmur, granit itp. Preparat ma za zadanie stworzenie na zabezpieczanej powierzchni powłoki chroniacej ją przed substancjami plamiącymi, wnikającymi w mikropory.

Gresy impregnuje się przed położeniem fugi, żeby jej nie wetrzeć w pory gresu, bo potem mogą być problemy z jej usunięciem - to już moje .

Domyślnie

Czyli jednak "ochrona przed plamami" Super, dzięki.

516

Domyślnie

Majki, dzięki wielkie. Też bym wolała tym "ochrona przed plamami"i, bo jest bardzo wydajny. Ten, który ma napis impregnat starcza na małą powierzchnię, a ja mam 70 metrów tego gresu.
    Jesteście zadowoleni? Nic nie dzieje się z podłogą?
    Nie ma sprawy
    Na razie nie dzieje się nic, podłoga testowana na obecność chlapania kleju do płytek, lania czegokolwiek, gdziekolwiek itp - bo to kotłownia
    Na razie - 0 plam

pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nitka0

Domyślnie

właśnie stoję przed wyborem preparatu do impregnowania. Skłaniam się właśnie ku HG. Czyli mówicie, ze do gresu polerowanego bardziej nadaje się "Ochrona przed plamami" niz "Impregnat"?
    Kurde, w ogole się na tym nie znam, a musze szybko podjac decyzje

A pozniej - juz po zafugowaniu czym mozna jeszcze zaimpregnowac calosc?? Płytki sa koloru jasno-bezowego i w jednym pomieszczeniu fuga bedzie szara a w drugim bezowa.

Blagam, pomozcie

Domyślnie

My do impregnacji gresu kupiliśmy Fila MP 90, cena niestety wysoka ale podobno skuteczny - jak będzie to się okaże podczas użytowania podłogi.
    Zastanawiam się czy on też wystarczy do impregnacji fugi czy kupić inny?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia