dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie narożniki w łazience

    Witajcie

    Kładę kafelki w łazience i mam pytanie. Na rogach nie chciałbym używać tandetnych plastikowych list, czy są tez robione z ceramiki? Macie jakieś linki?

    A w ogóle jak najfajniej zakończyć połączenie kafli w kącie 90 stopni.

    dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    jednym ze sposobów jest połozenie płytek na styk po ich odpowiednim docięciu, ale do tego trzeba zdolnego glazurnika

    pzdr

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Ładnie obciac je pod odpowiednim kontem wyszlifowac,ładnie zafugowac i znowu przeszlifowac. Bez dobrej maszyny sie nie obejdzie.

    Roboty duzo ale tez bym nie chcial plastików w łazience.

  4. #4

    Domyślnie

    Nasz glazurnik np. szlifował stykające się krawędzie płytek pod kątem 45 stopni więc nie było potrzeby stosowania żadnych dodatkowych listew bo płytki idealnie się ze sobą stykają. Dodam tylko, że były to grubsze płytki ok 1 cm. nie pamiętam dokładności co do mm.

  5. #5

    Domyślnie

    trzeba jednak brać pod uwagę że cena położenia płytek przy takim docinaniu wzrasta, licza sobie od metra takiego docinania

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał yoris
    trzeba jednak brać pod uwagę że cena położenia płytek przy takim docinaniu, licza sobie od metra takiego docinania
    Dokładnie wiec szukam może ceramicznych profili

  7. #7

    Domyślnie

    sprawdź czy cena profilu ceramicznego (jeżeli tylko są) może być wyzsza niż docięcia płytek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał yoris
    sprawdź czy cena profilu ceramicznego (jeżeli tylko są) może być wyzsza niż docięcia płytek
    Znacie jakies firmy lub macie linki? jakoś marnie w necie o tym.

    dzieki

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał petrus65
    Cytat Napisał yoris
    sprawdź czy cena profilu ceramicznego (jeżeli tylko są) może być wyzsza niż docięcia płytek
    Znacie jakies firmy lub macie linki? jakoś marnie w necie o tym.

    dzieki
    Nie spotkałam się nigdy z czyms takim jak ceramiczne profile narozne. Owszem, są różne obrzeża, dekory-cygara itp., zwłaszcza do rustykalnych czy jakichs takich stylizowanych płytek.
    Ale normalnie na styku 90 stopni płytki po prostu się szlifuje na 45 stopni, a łączenie fuguje.
    Moj glazurnik żadnych super narzędzi nie stosował, zwykłą szlifierke kątowa miał. A nawet mozaikę na szlifował.
    Owszem, koszt jest wtedy większy, ale nie znowu tak strasznie.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  10. #10

    Domyślnie

    jesli ktos ma do polożenia gres to szlifowanie narożnikow to że tak powiem wyższa szkola jazdy ale ja to chyba kocham

    wszystko inne co jest mniej twarde da rade nawet pilnikiem dopilowac czy kątówka tylko że na maszynie z ruchomym stolem jest po prostu szybciej i łatwiej
    Tu była reklama

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Garść porad z działu Zrób to sam:
    http://forum.muratordom.pl/glazura-b...kow,t85277.htm
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  12. #12

    Domyślnie

    Jeśli nie chesz szlifować płytek możesz rozważyc wykończenie aluminiowymi kątownikami (takimi jakie stosuje się np. do wykanczania stopni) - jeśli tylko będą pasowały stylistycznie do reszty. My rozważaliśmy takie rozwiązanie ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na szlifowanie.

  13. #13

    Domyślnie

    Są także aluminiowe narożniki do wykańczania płytek ale wtedy na łaczeniu nie ma kąta prostego tylko narożnik jest ścięty pod kątem 45 stopni lub zaokrąglony jak w tradycyjnej plastikowej listwie wykończeniowej jak znajde gdzieś zdjęcie to wkleję

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Bastorek

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Zielonka, Poland
    Posty
    399

    Domyślnie

    gierowanie płytek napewno ładniej wygląda niż listwa plastikowa.Jest jeden tylko problem taki róg jest strasznie delikatny, jeżeli niechcąco uderzymy w niego twardym przedmiotem to potrafi sie wyłupać
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  15. #15

    Domyślnie

    taki róg jest strasznie delikatny, jeżeli niechcąco uderzymy w niego twardym przedmiotem to potrafi sie wyłupać
    To potwierdził mój glazurnik. I dlatego przy umywalce będzie "badziewna" listwa plastikowa. Ale wszystkie inne kanty szlifowane.

    cena położenia płytek przy takim docinaniu wzrasta
    I tu cena wzrosła z 25 na 35 za m2...

    Jutro wkleję zdjęcia tych szlifowanych kantów bo aparat został na budowie.
    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bastorek
    gierowanie płytek napewno ładniej wygląda niż listwa plastikowa.Jest jeden tylko problem taki róg jest strasznie delikatny, jeżeli niechcąco uderzymy w niego twardym przedmiotem to potrafi sie wyłupać
    a ja się cieszyłam, bo mam pieknie zaszlifowane półki nad geberitem. A w dodatku płytki strasznie miękkie (w slangu moich glazurników ,,papierowe")

  17. #17

    Domyślnie

    Zdjęcie listew aluminiowych - prostych, ale niestety narożniki nie są pod kątem 45 stopni tylko trochę innym bo tak listwa wypada.
    [img][/img]
    i listwa zaokrąglona
    [img][/img]

    takie wykończenie możan zrobić w łazience urządzonej w nowoczesnym stylu
    w bardziej stylowej chyba tylko szlifowanie pozostaje i dekory półwałki lub inne podobne ale to $$$ sporo kosztuje i nie do każdych płytek takie coś można dostać

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Ja w swojej obecnej łazience (płytki imola białe i kremowe) mam wykończenia z profili aluminiowych, głównie w miejscu łączenia ze ścianą. Bardzo pasuja do ogólnego wystroju - rama lustra też aluminium. Bardzo trwałe, no i cena była zachęcająca - parę zlotych...
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure
    no i cena była zachęcająca - parę zlotych...
    Dokładnie mnie też cena odpowiadała nawet bardzo bo narożników mam w łazience sporo (obudowa słupa, skos itp)

  20. #20

    Domyślnie

    Zdjęcie troche niewyraźne ale coś widać...:




    Tylko przy umywalce jest listwa plastikowa. To chyba najbardziej narażone miejsce w łazience więc wolelismy nie ryzykować
    Niedowiarkom ręczę,
    że można się oprzeć o tęczę.

    Od lutego 2009 na swoim

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony