dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 99
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1973
  1. #361
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Nie wiem jak często, w praktyce, zmienia się wydajność reku? Bo kupować gadżet za 1000zł tylko po to, by dwa razy do roku przestawiał czerpnię i by-pas, mija się z celem, a wręcz jest szkodliwe.
    Napiszę na swoim przykładzie.
    O ile na początku się bawiłem to teraz przestawiam na lato 75 % i na resztę część roku na 50 %.
    Jak jakaś impreza to 100 % .
    Tyle !
    Wilgotność zawsze taka jak trzeba, no oprócz długotrwałych mrozów poniżej -10 C, wtedy trzeba dać na 25 %, no ale sterownik tego tez za Ciebie nie zrobi.

  2. #362

    Domyślnie

    Wprowadzają już nowe rekuperatory i sterowniki co takie cacko już mają ( jeśli chodzi o mierzenie wilgotności ) - ale nie wiem jak wygląda jakość tego sprzętu...

  3. #363

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    O ile na początku się bawiłem to teraz przestawiam na lato 75 % i na resztę część roku na 50 %.
    Jak jakaś impreza to 100 % .
    Tyle !
    Wilgotność zawsze taka jak trzeba, no oprócz długotrwałych mrozów poniżej -10 C, wtedy trzeba dać na 25 %, no ale sterownik tego tez za Ciebie nie zrobi
    Piczman, a jaką masz kubaturę, jaką wydajność na poszczególnych ustawieniach i, pytanie niedyskretne, ilu osobową komórkę społeczną stanowicie?
    (pewnie przeszukując forum znalazłbym odpowiedź na to pytanie ale - wiesz - lenistwo motorem postępu)

  4. #364
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Kubatura wentylowana 250 m3.
    Wydajność centrali na 100 % to jakieś 200 m3/h .
    Rodzinka 2+1 na dzień dzisiejszy.

  5. #365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    no ale sterownik tego tez za Ciebie nie zrobi.
    Miałem problem ze zbyt dużą wilgotnością w łazience. Zainstalowałem takie urządzenie : http://went-ar.pl/index.php?route=pr...product_id=284
    (uboższa wersja, bez czujnika ruchu, kupiona w Castoramie za niższą cenę).
    Do tego dołożyłem przekaźnik i mam full automat, za niewielkie pieniądze.
    Po przekroczeniu nastawionej wilgotności sterownik włącza centralę wentylacyjną na największą wydajność przez ok. 15 minut (czas też można nastawić) i oczywiście do momentu, aż spadnie wilgotność.
    Problem wilgoci w łazience został rozwiązany .

  6. #366

    Domyślnie

    Henock dla mnie Twoje podejście do pewnych zagadnień naprawdę mnie zadziwia - i to oczywiście na plus.

  7. #367

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelpiwowarczyk Zobacz post
    Tylko jak często rekuperator będzie pracował na najwyższym biegu i przy najwyższym obciążeniu? Tak dużo imprez planujesz?...
    ...Teraz tylko zastanawiam się, czy kupić wersję ze sterownikiem E1 czy E2/E3?...
    Zapomniałem dodać, że nasze obliczenia odnosiły się do jednego wentylatora. A centrala ma dwa.
    Ja zakładam jesień, zimę na min wydajności, wiosna 50% i lato 75%. 100% tylko w przypadku odwiedzin teściowej. Dlatego zgadzam się z Tobą, że z powodu niezbyt czytelnych wykresów nie jesteśmy w stanie policzyć dokładnych oszczędności. Zanim się zdecyduję na centralę wyślę do Jan Gaz zapytanie o dokładne informacje dot. poboru mocy przez wentylatory.
    A jaki sterownik do pieca/pompy wziąłeś? Również najprostszy, czy rozbudowany? Mam podobny dylemat, chciałbym mieć gadżet w postaci E2/E3, ale jestem pewien, że po 1-miesięcznej zabawie ustawieniami i zaglądaniem która godzina przestanę się tym interesować. Chyba że jest możliwość ustawienia trybu nieobecności np. 20min pracy/40 min wyłączony. Choć z punktu ekonomicznego nie przyniesie to wielkich oszczędności.

    Znalezione na stronie Ebm-papst: http://www.ebmpapst.pl/pl/info-cente..._releases.html
    Ostatnio edytowane przez Karlsen ; 20-05-2011 o 19:07

  8. #368
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lisciasty
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zadupie Leszna
    Posty
    156

    Domyślnie

    Przepraszam że się tak wcinam w wątek, interesuje mnie czy ktoś może ma tą czerpnio-wyrzutnię jangaza? Oglądałem kilka projektów z reku,
    w większości na schematach pokazane jest że czerpnia jest na przeciwległej stronie budynku co wyrzutnia. Jak to jest naprawdę? W przyszłości
    planuję instalację z GWC, ale ciągle się z niego nie korzysta, czasem trzeba czerpnię ścienną i czy wtedy nie przeszkadza że czerpnia jest tuż koło wyrzutni?

  9. #369
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar annndrzej
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    ślask / małopolska
    Kod pocztowy
    32-420
    Posty
    13

    Domyślnie

    a w czymże przeszkadza - kocioł kondensacyjny ma podobnie - nic się nie dzieje

  10. #370

    Domyślnie

    widziałem ją na jednym z nowo wybudowanych domków, co do użytkowania właściciel się nie skarżył. Taka skrzyneczka na ścianie, według mnie mało "dyskretna", ale w sumie nie widziałem jeszcze innych czerpni i wyrzutni także ciężko mi się wypowiadać. W sumie im mniej otworów tym lepiej.

  11. #371

    Domyślnie

    jest to określone przepisami
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  12. #372

    Domyślnie

    Cytat Napisał annndrzej Zobacz post
    a w czymże przeszkadza - kocioł kondensacyjny ma podobnie - nic się nie dzieje
    Ups
    jak będziesz miał miedziane płuca jak w kondensacyjnym to pewnie rzeczywiście nie będzie przeszkadzać.
    Czerpnia jak najdalej od wyrzutni!

  13. #373

    Domyślnie

    nasze przepisy są bardzo zachowawcze, nie mniej jednak są, czerpnie i wyrzutnie zazwyczaj widać więc lepiej się przepisów trzymać
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  14. #374
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Hej,

    Trochę się pochwalę - a co mi tam. Zamówiłem w tym tygodniu sobie Jan-Gaz-a - 500-tke. Czekam na pudło bo z wymiennikami kłopot (podobno zmiana linii produkcyjnej w Szwecji). A tym czasem wrzuciłem dla przymiarki nagrzewnice GWC (obudowany Juwent) na swoje miejsce (oczywiście "na chwile" - bez przykręcenia, ocieplenia, podłączenia itp. ). zdjęcie tu:



    i tu razem z czerpnią:



    Jakieś uwagi?

    PZDR

    Qter

  15. #375
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Brak filtra przed wymiennikem. A odpływ skroplin jest?
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #376
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Jakiego filtra i gdzie bo nie kumam (którym wymiennikiem)?

    Odpływ skroplin jest - nie podłączony jak cała reszta (bo to taka przymiarka).

    PZDR

    Qter

  17. #377
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Czerpnia wyłapie większy brud, to co wpadnie przejdzie przez wymiennik i zatrzyma się w centrali na filtrze .
    U mnie po 1,5 roku użytkowania takiej nagrzewnicy w środku czysto, nieobudowane mam i widzę .
    A ta czerpnia nie za mała jest czasem ?
    Przy 500 m3 to będzie bardzo szumieć, a od frontu chyba masz !?

  18. #378
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    Czyli co? Powinienem założyć filtr niezależnie pomiedzy czerpnią a nagrzewnicą?

    Czerpnia ma fi 200 - tak jak reku i obudowa nagrzewnicy. Reku bedzie oddalony od czerpni jakieś 5m.

    Tak czerpnie mam od frontu domu (uprzedzając - ulica prywatna, ślepa - za mną 1 sąsiad tylko, odległośc od drogi jakieś 7m)

    Źle/dobrze? Jakieś sugestie zanim zaczne zabudowywać i ocieplać wszystko po drodze?

    PZDR

    Qter

  19. #379
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Dałbym czerpnię fi 315, takie akurat robią w standardzie .
    U siebie mam fi 200 i przy wydajności 200 m3/h szum słychać do 5 m od czerpni.
    A z tym filtrem to skoro masz w obudowie to może i warto by dać !?

  20. #380
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Qter
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    396

    Domyślnie

    OK.

    Rozpoznaje temat w takim razie. Dzieki za podpowiedzi.

    PZDR

    Qter

    P.S.

    Znalazłem na szybko coś takiego

    http://allegro.pl/filtr-powietrza-eu...624734489.html

    warto?

Strona 19 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony