dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 252 z 376
Pokaż wyniki od 5.021 do 5.040 z 7511

Temat: PODŁOGÓWKA samemu - jak uniknąć błędów?

  1. #5021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W instalacji jest prawie 250l. I są dwie strefy niezależne. Dzięki za link.

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Z pamięci amatora: gdy przepływ jest większy niż 1000-1200 l/h, lub ilość wody w instalacji > 150l, lub pompa kotłowa po prostu nie zapewnia odpowiedniej wydajności (co zwykle wiąże się z 1. lub 2.), lub masz strefy niezależne i więcej dodatkowych momp. . Teoretycznie. U siebie pewnie dasz, ale to groszowe sprawy przy twoim NASA.

    Tu jest trochę przykładów:
    http://www.szkolenia-junkers.pl/materialy,51.html
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #5022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał teres Zobacz post
    Kwestia jest taka, że jak pompa nie wyrabia, to zaczyna się podnoszenie temperatura na piecu, a 55°C na zasilaniu nie powinno się już przekraczać - wtedy może pojawić się problem.
    Ja mam tak przez program zaprojektowane, że dla -20 potrzebuje na to 7000W dla kondensata z Tz 33-34st. C przepływy do 0,2m/s powinny być ponastawiane wszędzie na każdą pętlę.
    Pojemność to 900mb PEX16 + 3 drabinki łazienkowe + powiedzmy 25 żeberek alu wys. 500mm np. grzejniki KFA. nie wiem czy to dużo.

    To duże czy małe przepływy są u mnie? bo temp. zasilania kotła 34st. dla -20 chyba ok
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  3. #5023

    Domyślnie

    Cytat Napisał m@rio Zobacz post
    przepływy do 0,2m/s powinny być ponastawiane wszędzie na każdą pętlę.

    To duże czy małe przepływy są u mnie?
    Chyba sporo, 1221 l/h ? teoretycznie pumpa Victrixa nie podoła.
    pi*0,06dm^2*2dm/(1h/3600)*15pętli

  4. #5024

    Domyślnie

    Panowie,
    mam problem z odpowietrzeniem podłogówki na poddaszu.
    Kotłownia świeżo uruchomiona, w domu sama podłogówka, 2 rozdzielacze parter - poddasze, łącznie ok 1400 m rury.
    O ile na rozdzielaczu na parterze rotametry pokazują znikome przepływy, to na poddaszu zero.
    Wklejam zdjęcie rozdzielacza, na dole taki sam tylko petli mniej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0438.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	235189

  5. #5025
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar memekt
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice Łodzi
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruz Zobacz post
    I kończyć grzanie grzejników gdy bojler będzie już naładowany odpowiednią dawką ciepła.
    wyłączając pompkę po dogrzaniu CWU nie dogrzejesz grzejników - pompka chodzi non stop na niskim biegu i przy okazji podnosi mi temp. powrotu. Przy takim rozwiązaniu temp. CWU jest zbliżona do temp. na piecu ale mi to nie przeszkadza

  6. #5026
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cruz

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piekary Śl.
    Kod pocztowy
    41-948
    Posty
    567

    Domyślnie

    Cytat Napisał memekt Zobacz post
    wyłączając pompkę po dogrzaniu CWU nie dogrzejesz grzejników - pompka chodzi non stop na niskim biegu i przy okazji podnosi mi temp. powrotu. Przy takim rozwiązaniu temp. CWU jest zbliżona do temp. na piecu ale mi to nie przeszkadza
    Kurde ostatnio u nie pompka od CWU chodziła dwa dni temu a grzejniki mam dalej ciepłe. to ja mam coś skopane w instalacji CO czy Ty?
    Wyjaśnij też jak twoja instalacja podnosi temperaturę powrotu kotła na przykładzie kąpieli.

  7. #5027
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar memekt
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice Łodzi
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał cruz Zobacz post
    Kurde ostatnio u nie pompka od CWU chodziła dwa dni temu a grzejniki mam dalej ciepłe. to ja mam coś skopane w instalacji CO czy Ty?
    grawitacja? u mnie grawitacyjnie nie ruszy

    Cytat Napisał cruz Zobacz post
    Wyjaśnij też jak twoja instalacja podnosi temperaturę powrotu kotła na przykładzie kąpieli.
    Jakby nie było obwód CWU jest całkiem krótki, jeśli pompka chodzi non stop a na piecu woda ma ok 55 stopni to woda woda CWU ma ok 53. Biorąc prysznic ile możesz spuścić wody z bojlera który ma 140 l i temp. 53 stopni? Raczej nie tyle żeby woda w bojlerze zjechała do 20 stopni.

    Ale zapewne chodzi Ci o ten moment kiedy spuścisz jednak te 100 l. i wtedy może dojść do sytuacji że w pewnym momencie zamiast podnosić temp. powrotu będzie ją schładzać. jeśli nawet to na bardzo krótko bo woda zostanie szybko podgrzana i wszystko wraca do normy. Ale przecież każdy tak ma nawet jak ktoś ma osobną pompkę mieszającą to i tak temp. powrotu spadnie.

  8. #5028
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beaver79

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam.
    Potrzebuję niezależnej opinii.
    dostałem wstępną wycenę z Viessmanna.
    dom 150mkw piętrowy,
    Kocioł Vitodens 200 W, zasobnik 250l 2 wężownice Viessmann, podłogówka parter i piętro, instalacja pod solary na dach, wymiana inst. wod-kan.
    robocizna + materiały 38 000 PLN brutto

    nie zawiera wylania jastrychu i przygotowania posadzki (styro itp.) pod podłogówkę

    czy to ok cena?

    z góry dzięki

  9. #5029
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał niron Zobacz post
    Panowie,
    mam problem z odpowietrzeniem podłogówki na poddaszu.
    Kotłownia świeżo uruchomiona, w domu sama podłogówka, 2 rozdzielacze parter - poddasze, łącznie ok 1400 m rury.
    O ile na rozdzielaczu na parterze rotametry pokazują znikome przepływy, to na poddaszu zero.
    Wklejam zdjęcie rozdzielacza, na dole taki sam tylko petli mniej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0438.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	235189
    Zwiększ ciśnienie w instalacji a najlepiej przelej całą instalację wodą z sieci inaczej możesz czekać nawet miesiąc aż blokujace bąble powietrza zostaną wypchnięte przez pompę obiegową i odprowadzone poprzez automatyczne odpowietrzniki.

  10. #5030

    Domyślnie

    Cytat Napisał beaver79 Zobacz post
    Witam.
    Potrzebuję niezależnej opinii.
    dostałem wstępną wycenę z Viessmanna.
    dom 150mkw piętrowy,
    Kocioł Vitodens 200 W, zasobnik 250l 2 wężownice Viessmann, podłogówka parter i piętro, instalacja pod solary na dach, wymiana inst. wod-kan.
    robocizna + materiały 38 000 PLN brutto

    nie zawiera wylania jastrychu i przygotowania posadzki (styro itp.) pod podłogówkę

    czy to ok cena?

    z góry dzięki
    Wyglądasz jak owca do golenia.....

  11. #5031
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał beaver79 Zobacz post
    Witam.
    Potrzebuję niezależnej opinii.
    dostałem wstępną wycenę z Viessmanna.
    dom 150mkw piętrowy,
    Kocioł Vitodens 200 W, zasobnik 250l 2 wężownice Viessmann, podłogówka parter i piętro, instalacja pod solary na dach, wymiana inst. wod-kan.
    robocizna + materiały 38 000 PLN brutto

    nie zawiera wylania jastrychu i przygotowania posadzki (styro itp.) pod podłogówkę

    czy to ok cena?

    z góry dzięki
    jak dom 600m2 to nawet bym z domu za tyle nie wyjechał - jak 150m2 to sam ci zrobię za te pieniądze brutto - 3000zł

  12. #5032
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beaver79

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    średnio pomagacie, nie sztuka drzeć łacha z laika bez żadnych przykładów. Nie znam nikogo z instalatorów dlatego nie wiem ile co kosztuje - zapytałem na forum oczekując pomocy i lipa.
    to może zrobisz swoją orientacyjną wycenę albo podasz koszt robocizny + materiały i się dogadamy - chyba że piszesz dla pisania...

    nadal czekam na jakieś wartościowe stanowisko

  13. #5033

    Domyślnie

    @beaver79, to jest temat PODŁOGÓWKA SAMEMU, pisz gdzie indziej albo załóż własny temat, a nie śmieć tutaj! Własne wpisy można usuwać (w "edycji").

  14. #5034
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beaver79

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hej.
    Chciałem ją położyć sam (z pomocą znajomego) ale chciałem zorientować się w kosztach. Każdy dzień poza pracą kosztuje mnie kilkaset PLN i dlatego zaczynam od oceny czy opłaca się zrobić samemu czy lepiej zlecić

  15. #5035

    Domyślnie

    Cytat Napisał beaver79 Zobacz post
    Chciałem ją położyć sam (z pomocą znajomego) ale chciałem zorientować się w kosztach. Każdy dzień poza pracą kosztuje mnie kilkaset PLN i dlatego zaczynam od oceny czy opłaca się zrobić samemu czy lepiej zlecić
    O kosztach było już pisane miliard razy, uszanuj może i czas innych (nawet jak nie jest tak cenny jak twój) i użyj gugli. Krótko odp. na twoje pytanie: NIE OPŁACA CI SIĘ, zlecaj dobrej firmie, spisz umowę z gwarancją, zajmij się zarabianiem pieniędzy.

  16. #5036

    Domyślnie

    @beaver79 - jak masz czas, siły i chęci na robienie podłogówki + dobry plan, schemat jak to rozłożyć, wykonane wyliczenia itp ... to możesz sam to zrobić ewentualnie z pomocą jeszcze 1 osoby. szacunkowo koszt 1 m2 podłogówki z materiałem to 100 zł... powiedzmy że 50 zł to robocizna... wiadomo zależnie od regionu i speca cena może się wahać +/- 30%
    teraz podpytaj sie tego wykonawcy od wyceny o ile mniej będzie to kosztować bez położonej podłogówki. potem sobie oszacuj czy się opłaca samem czy nie

    btw. podłogówka podłogówką.. a co z resztą systemu co+cwu? kto ci to zrobi ? sam?
    Ostatnio edytowane przez Jacekss ; 20-01-2014 o 12:47

  17. #5037
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał beaver79 Zobacz post
    Hej.
    Chciałem ją położyć sam (z pomocą znajomego) ale chciałem zorientować się w kosztach. Każdy dzień poza pracą kosztuje mnie kilkaset PLN i dlatego zaczynam od oceny czy opłaca się zrobić samemu czy lepiej zlecić


    i ty się pytasz czy sam możesz to położyć???

    Jezusku

  18. #5038
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beaver79

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki Jacekss.
    Podłogowe rozłożę sam (ktoś bardziej ogarnięty sprawdził mi projekt), resztę instalacji zrobi mi firma, duuuuużo tańsza od Viessmann'a (o jakąś połowę) - oni sprawdzali mi plan instalacji

    nawiązując do tematu - zaproponowali mi po obejrzeniu budynku styro 5cm na parterze (budynek w większości podpiwniczony). Czy to standard? prawie wszędzie jest że powinno być min 10 bez piwnicy, ok 7 z?

    BTW - nie chcę offtopować ale zawsze staram się robić co mogę samemu, w ramach odpoczynku od pracy

  19. #5039

    Domyślnie

    Słuchajcie, plan mam taki, aby drabinki łazienkowe, ew. grzejniczek w wiatrołapie, podłączyć przed pętlą podłogówki w pomieszczeniu (czyli kocioł > rozdzielacz > drabinka > pętla > rozdzielacz > kocioł). Drabinki będą mieć grzałkę elektryczną na okresy bez CO. Pytanie moje brzmi: jaki opór w instalacji dają takie drabinki, tj. ile powinienem skrócić pętle z podpiętą drabinką? Wydaje mi się że pomijalny, ale może mi się tylko wydaje.

  20. #5040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na płycie fundamentowej kładę 10 cm styropianu w warstwach po 5cm pod wylewkę z podłogówką.
    Pomiędzy płytami pierwszej warstwy 5cm będą prowadzone peszle z elektryką i rury z wodą. To oczywiscie bedzie przykryte drugą warstwą 5cm
    Pytanie, czym uzupełnieć przestrzeń wokół peszli i rurek.
    Piasek, perlit, czy po prostu zapiankować ?
    Jeśli perlit, to jaka frakcja ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 252 z 376

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony