dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68

Temat: Dress code

  1. #1

    Domyślnie Dress code

    Uznajecie? Przestrzegacie? Uważacie, że ma rację bytu?

    Taki dzień jak dziś, po 5 h w InterCity, jest bogaty w obserwacje

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Hm ... mam nadzieję, że chodzi o to o czym mysle , a mianowicie o strój służbowy .
    Tak, pracując w banku - używałam ... i słusznie - taka instytucja zobowiązuje.

    Teraz , nie . Oczywiście w pracy staram się wygladać jak ludź , czyli obowiązkowo makijaż , marynarka bądź żakiet , czarne spodnie i bluzia uwidaczniająca jedyne co mam do pokazania w tym wieku - i bynajmniej nie jest to twarz .

    Uważam, że pewne posady zobowiązują - przez szacunek do klienta .
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  3. #3

    Domyślnie

    Na przykład właśnie naprzeciw mnie siedzi pewien wicewojewoda z pewnego regionu (akurat kojarze gościa i jeszcze go on-line zwryfikowałem ) - czarny, plastikowy, wymięty garnitur, obsypany okruchami herbatnika z Warsa Buty chyba od nowości nie widziały pasty. Szok

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    no co sie gościa czepiasz ...
    mało zarabia to se nowego garnituru nie kupił
    zagłodzony to i batona sie chycił,
    zapracowany to i wymięty
    a buty to pewnie mu się ubrudziły w przejściu na peron
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  5. #5

    Domyślnie

    Ale pasta do butów czy pralnia chemiczna to nie są zatrważające wydatki, zwłaszcza jak sie jedzie na spotkanie z premierem.

    Chyba, że chciał pokazac, że tam taka bida i kasy więcej trzeba..? Tylko w takim razie jak wyglądał reprezentant podlaskiego?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    to już w inny pociąg byś musiał wsiąść żeby sprawdzić
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Na przykład właśnie naprzeciw mnie siedzi pewien wicewojewoda z pewnego regionu (akurat kojarze gościa i jeszcze go on-line zwryfikowałem ) - czarny, plastikowy, wymięty garnitur, obsypany okruchami herbatnika z Warsa Buty chyba od nowości nie widziały pasty. Szok
    Ejże. Daruj mu. On w podróży
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #8

    Domyślnie

    Wole nie wsiadać do pociągu bylejakiego

    Natomiast cieszę się, że nie jestem:
    a) kobietą,
    b) gejem


    Bo po tym dzisiejszym przeglądzie zasobów wpadłbym w depresję. Wprawdzie nie szata (zasadniczo) zdobi człowieka, ale w konsternację wprawiają mnie:
    - czarne garnitury z rana,
    - królujący poliester,
    - kołnierzyki o najmniej dwa numery za duże,
    - workowate marynarki,
    - krawaty do pępka,
    - brudne poobcierane buty,
    - pomięte nawet chyba skarpetki,
    - ...

    Przecież to nie (tylko) kwestia kasy Ja mam zawsze wrażenie, że jak ktoś jest niechlujem w stroju, to takie niechlujstwo sie przenosi na pozostałe aspekty życia
    [/b]

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał KiZ
    Na przykład właśnie naprzeciw mnie siedzi pewien wicewojewoda z pewnego regionu (akurat kojarze gościa i jeszcze go on-line zwryfikowałem ) - czarny, plastikowy, wymięty garnitur, obsypany okruchami herbatnika z Warsa Buty chyba od nowości nie widziały pasty. Szok
    Ejże. Daruj mu. On w podróży
    Ciii, dojeżdżamy do Zawiercia, gość sie pakuje

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Przecież to nie (tylko) kwestia kasy Ja mam zawsze wrażenie, że jak ktoś jest niechlujem w stroju, to takie niechlujstwo sie przenosi na pozostałe aspekty życia
    Ale to nie zawsze jest prawda. Znam takich co są niechlujni w stroju, a w pracy są perfekcjonistami... Po prostu skupiają się na tym co ich interesuje, a że ich własny wygląd mało ich interesuje, to taki jest efekt...

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    daj mu link do tego watku

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał KiZ
    Przecież to nie (tylko) kwestia kasy Ja mam zawsze wrażenie, że jak ktoś jest niechlujem w stroju, to takie niechlujstwo sie przenosi na pozostałe aspekty życia
    Ale to nie zawsze jest prawda. Znam takich co są niechlujni w stroju, a w pracy są perfekcjonistami... Po prostu skupiają się na tym co ich interesuje, a że ich własny wygląd mało ich interesuje, to taki jest efekt...
    Nie, no pewno, sam znam takie przypadki. Odwrotne też. Ale nie umiem sie wyzbyc stereotypów. To, że np. ktoś spi w brudnej, wymiętolonej pościeli, to jego broszka, ale jak taki gość nie myje rąk i maca wszystkie klamki?

    Czy ja zaczynam gadać jak Jacko..?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    daj mu link do tego watku
    Nie, bo gośc odpowiada m.in. za drogi i z zemsty każe zwinąć mi asfalt z drogi dojazdowej do domu

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Buty chyba od nowości nie widziały pasty. Szok
    Buty to nasz pieta achillesowa. Nie wiem co jest ale tak upierdolonych* butów jak Polacy to rzadko która nacja ma.
    Mówię ogólnie bo znam takich w których butach się można przejrzeć i moze przesadzam ale naprawdę z butami czystymi u nas krucho - czasmi widuję piekne eleganckie kobiety a buty jak z budowy .... (bez urazy dla budujacych forumowiczek )

    * made by Durczok

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ostatnio pojechałam do mamy po robocie po córę ... weszłam do łazienki , wyszłam , pakuję dziecko, ubieram buty ... matka się na mnie gapi i gapi - ja jej "no co się na mnie tak gapisz? ... a ona "no nic nie zauważyłaś? - buty Ci wypastowałam" ... ma zjechane na punkcie butów od zawsze
    ja nie przywiązuję wagi ... w zasadzie buty moje są w kolorze brązowym w przecierki więc ja tam różnicy nie zauważam ... staram się kupować obuwie i ciuchy nie wymagające ode mnie marnowania czasu na prasowanie czy extra zajmujące czyszczenie
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #16

    Domyślnie

    Mam to szczęście, że pracuję w wolnym zawodzie, a nie obsłudze klienta, bo ja to z tych, co to nigdy nie przewidzą jak sie im włosy ułożą, zawsze w jakieś błoto wlezą i ramiączko im poleci w najmniej spodziewanym momencie.

    Od dziecka to mam i nie ma nic wspólnego z niechlujstwem czy zaniedbaniem. Sprawdziłam - im więcej pracy włożę w to, żeby elegancko wyglądać, tym gorzej mi to wychodzi.

    Taka karma

    A co do dress code to najciekawsze obserwacje miewam w sezonie letnim w kościele I bynajmniej nie dotyczą nastolatek i bynajmniej nie tylko szczupłych
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Wole nie wsiadać do pociągu bylejakiego

    Natomiast cieszę się, że nie jestem:
    a) kobietą,
    b) gejem


    Bo po tym dzisiejszym przeglądzie zasobów wpadłbym w depresję. Wprawdzie nie szata (zasadniczo) zdobi człowieka, ale w konsternację wprawiają mnie:
    - czarne garnitury z rana,
    - królujący poliester,
    - kołnierzyki o najmniej dwa numery za duże,
    - workowate marynarki,
    - krawaty do pępka,
    - brudne poobcierane buty,
    - pomięte nawet chyba skarpetki,
    - ...

    Przecież to nie (tylko) kwestia kasy Ja mam zawsze wrażenie, że jak ktoś jest niechlujem w stroju, to takie niechlujstwo sie przenosi na pozostałe aspekty życia
    [/b]
    Wyluzuj. Bill Gates chodzi w swetrze.

    Zaufania bynajmniej nie budza przelukrowani faceci w nieskazitelnych garniturkach i blyszczacych butach.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    ostatnio podobne rozważania prowadziłam po wizycie w teatrze.
    znaczy na spektaklu
    przekrój stylów - przeważał jednak zupełnie casual, od czasu do czasu lekko elegancko , a teatralnie-wieczorowo w zupełnym zaniku.
    sama jestem z tych co raczej w dżinsach latają - ale myślę że są miejsca i okazje że warto się postarać
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ja nie przywiązuję wagi ... w zasadzie buty moje są w kolorze brązowym w przecierki więc ja tam różnicy nie zauważam ... staram się kupować obuwie i ciuchy nie wymagające ode mnie marnowania czasu na prasowanie czy extra zajmujące czyszczenie
    amen
    i obym nigdy nie musiała pracować w zawodzie wymagającym mundurku
    ....i myśli sobie Ikar,
    co nieraz już w dół runął
    jakby powiało zdrowo,
    tobym jeszcze raz pofrunął......
    A Osiecka

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    Cytat Napisał KiZ
    Na przykład właśnie naprzeciw mnie siedzi pewien wicewojewoda z pewnego regionu (akurat kojarze gościa i jeszcze go on-line zwryfikowałem ) - czarny, plastikowy, wymięty garnitur, obsypany okruchami herbatnika z Warsa Buty chyba od nowości nie widziały pasty. Szok
    Znaczy wysoko zajdzie
    Pamiętasz jak nasz poprzedni premier wyglądał ?
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony