dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 153 z 163
Pokaż wyniki od 3.041 do 3.060 z 3256

Temat: Dom w Lesie

  1. #3041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Drugą? Hyhyhyhy...

    Tak na szybko licząc to jest mniej więcej szósta (pierwsza: w czasie budowy, druga i trzecia przegrane przeze mnie, czwarta zakończona złapaniem kuny, piąta - poprzednie jajeczko). I co najmniej trzecia kuna.
    E tam Jarek rozmieniasz się na drobne. Po mojemu ta pierwsza to była tylko potyczka tzw rozpoznanie bojem. Druga, trzecia i czwarta potyczka to była włąsciwa I wojna kunicka Dwie przegrane bitwy ale wygrana wojna. Piąta to też zwiad tzw atak zielonych kun czyli początek wojny hybrydowej. A szósta jest początkiem II wojny kunickiej.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #3042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No dobra, ale w wyniku piątej (po mojemu licząc) wróg najprawdopodobniej zczezł był (zewłoka nie widziałem, ale słoń biegający po dachu przestał biegać wtedy, gdy jajko znikło), więc nie jestem pewien, czy osierocona kunia rodzina by tu przyznała rację, że to tylko takie podchody były
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3043
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No cóż ofiary to rzecz normalna w takich sytuacjach. Myślę że są świadome ponoszonego ryzyka (kuny) a jesli nie to jajko ich kopał.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  4. #3044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    No i niech ktoś powie, że spawarka nie jest obowiązkowym wyposażeniem każdego szanującego się domu...





    Swoją drogą.... strasznie ciężko sie takie zaćmienie fotografuje. "Komurkom" w ogóle nie szło, dałem radę naszą starą lustrzanką, ale dopiero po całkowitym wyłączeniu automatyki i mozolnym ręcznym dobieraniu parametrów. Zdjęcie robione z ręki, bez statywu, więc ostrość też taka sobie, ale cóż, na konkurs foto z tym nie startuję, tak sobie tylko zrobiłem na pamiątkę.

    A jeżeli kotś nie "zakumał" - zaćmienie słońca fotografowałem przez maske spawalniczą
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 21-03-2015 o 23:18
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #3045

    Domyślnie

    dzień dobry
    widzę,że wciąż tu bywasz więc może Ty mi pomozesz
    mamy działkę z drzewami, akurat drzewa są tam gdzie dom, maja od 20 do 40 cm srednicy okolo, do 60-70cm nawet
    sosny i modrzewie
    mieliscie karczowane takie duze drzewa jak my pod dom? czy potem jakos wyjatkowo ubijaliscie podloze?
    przy wyrywaniu karp to wszystko bedzie poruszone, martwie sie a na forum jedyna odpowiedz jaja uzyskalam to czy mam pozwolenie na wycinke
    nie, nie mam, ryzykuje placeniem nieludzkich kat i puszczeniem z torbami calej rodziny i przyszlych wnukow i prawnukow hehe

    oczywiscie czekamy wlasnie na pozwolenie na wycinke, musieliscmy poczekac na pnb zeby je zalaczyc jako motyw wycinki

    druga rzec jaka mnie nurtuje to czy takie modrzewie 60cm mzoemy wykorzystac do budowy ganku tarasu itp, serce mi sie kraje kiedy mysle ze musimy je zciac, tak to by zostal chociaz po ich jakis slad

  6. #3046
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    NIe wiem, jak ukorzeniają się modrzewie, z moimi sosnami o tyle nie było problemu, że główna bryła korzeniowa była płytko a szeroko, a to wszystko i tak zebrała koparka robiąc wykop pod fundament. U Ciebie myślę, że to też wyjdzie w praniu, jeśli się okaże, że ruszona jest ziemia poniżej poziomu wykopu, to trzeba będzie ją wybrać głębiej, a potem zasypać warstwami z zagęszczaniem każdej warstwy. Do zrobienia, a kierbud na miejscu oceni, czy jest taka potrzeba.

    Czy drzewa da się wykorzystać? Pewnie, że tak! Jeśli są proste, nie pogibane, to spokojnie je przetrzesz na więźbę choćby albo na deski. Poszukaj w swojej okolicy kogoś z przewoźnym trakiem, zrobią Ci to na miejscu na placu budowy, odpadnie koszt transportu.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #3047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Wszystkim budującym, którzy planują w swym domu warsztat z prawdziwego zdarzenia dobrze radzę: kupcie parę metrów rury PP więcej, parę kształtek i wrzućcie w ścianę instalację pod pneumatykę. Nie trzeba będzie kombinować tak, jak ja teraz. Dorobiłem się kompresora (przy czym określenie "dorobiłem" jest jak najbardziej właściwe) i zamarzyło mi się, żeby on sobie stał stacjonarnie pod biurkiem, a przy obu stołach roboczych (elektronicznym i stolarsko-ślusarskim), żeby były tylko króćce do podłączania narzędzi. No i trzeba rury puszczać wierzchem po ścianie...

    A jak już o warsztacie mowa - w warsztacie niezwykle istotne jest BHP. O BHP trzeba dbać! Najlepiej według starych, dobrych wzorców!

    Zadbałem zatem:





    (tak, tam pisze, że mój warsztat świadczy o mnie I tak, wiem, o czym ten konkretny warsztat świadczy. Ale czy ja kiedykolwiek twierdziłem, że nie jestem bałaganiarz??? Nie??? No to o co chodzi?)



    I ostatnia, z uwagi na rosnące możliwości Łajzy, coraz bardziej na czasie:


    Brakuje mi jeszcze tylko stylowej Instrukcji BHP (ale koniecznie takiej z minionej epoki, inne się nie liczą) no i oczywiście jakiegoś zagrzewającego do pracy hasła na ścianie. Jest takie jedno hasło, filmowy klasyk, które uwielbiam, ale niestety "piniondze" jakoś nijak tematycznie mi do mojego warsztatu nie pasują. Choć całkowicie zgadzam się z zasadniczym przesłaniem hasła, tym mówiącym, do czego się sprowadza nieposiadanie piniendzy

    Przy okazji: pisałem tu jakiś czas temu o czujce p/poż i o tym, że kupiłem sobie taką... no specjalną, powiedzmy. Ona jest bardzo dobra. Bardzo dobra i bardzo skuteczna. Tak bardzo skuteczna, że właściwie nic robić nie mogłem w warsztacie, bo byle cięcie suchego na tarczówce, czy szlifowanko większe kończyło się przeraźliwym, świdrującym w czubku czaszki wyciem. Szllaaaag!
    Myślałem już nawet o tym, żeby jednak czujkę przerobić (obudowy z izotopem nie musiałbym przecież naruszać) i dorobić jej blokowanie alarmu od czujki alarmu, dzięki czemu w czasie, gdy ktoś żywy jest w warsztacie i się w nim rusza, czujka by nie alarmowała. Szczęśliwie jednak zanim się za to zabrałem, spróbowałem prostszej metody: niezbyt elegancka może, ale za to okazała się być całkowicie wystarczająca i skuteczna, fałszywe alarmy wywołane przez zapylenie zostały wyeliminowane. I nie, nie pytajcie, co to na czujce wisi. I czyje to jest



    To właśnie ma sobie tak zwisać i powiewać, bo dzięki temu samoistnie otrzepuje się z nadmiaru pyłu.

    PS:

    A oto wspomniany na początku kompresor, którego się dorobiłem Na zdjęciu w formie "standalone", ale chcę go podpiąć do rury z dwiema wyjściami, po jednym przy każdym stole i do takiego wyjścia sobie najwyżej w miarę potrzeb podłączać reduktor (to ta mała puszka z małym manometrem i czarną gałką u góry) tam, gdzie akurat potrzebny. Całe urządzenie za poprzedniego żywota było w połowie zamrażarką marki "Pingwin", w połowie turystyczną butlą gazową, a w pozostałej części - różnymi drobiazgami poniewierającymi się po warsztacie. Jedynie manometr, reduktor i filtr-odwadniacz kupiłem fabryczny i jeszcze szybkozłączki oraz zawór bezpieczeństwa.



    PS2: w warsztacie, prócz tablic BHP oczywiście nie może zabraknąć i oprawionych w ramki dyplomów! Póki co prowizorycznie jeden dyplom i jeszcze bez ramek, ale nie od razu Kraków... i tak dalej:

    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 18-09-2015 o 13:56
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #3048

    Domyślnie

    Z tym kompresorem to na elektrodę możesz iść, opisać szczegóły, itd. Jakie to daje ciśnienie i takie tam? Klucz pneumatyczny można tym napędzić? Swoją drogą, rozumiem że instalacja pneumatyczna wyprowadzona i do garażu i na zewnątrz, i do kuchni do robienia piany z białek do salonu do zdmuchiwania świeczek na torcie? Te zgrzewane nadają się tak samo dobrze jak te "dedykowane" niebieskie?

    Z gadżetów PRLowskich - nie widzę książki skarg i zażaleń.

  9. #3049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Z tym kompresorem to na elektrodę możesz iść

    Yyyy.... khym...


    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    , opisać szczegóły, itd. Jakie to daje ciśnienie i takie tam? Klucz pneumatyczny można tym napędzić?
    Można, ale przez krótki czas, potem trzeba poczekać, aż się zbiornik na nowo ciśnieniem nabije Agregat daje imponujące ciśnienie (podobno do 35 barów daje radę, ja sprawdzałem do 16 jedynie, dalej i się bałem i nie miałem czym zmierzyć, niemniej przy takim ciśnieniu agregat nawet tonu pracy silnika nie zmienił, spokojnie dałby radę dużo więcej. Niestety, wydajność jest żałosna. Bez kilkulitrowego zbiornika ten wynalazek nie ma sensu, a nawet z tą butlą, która widać na zdjęciu nadaje się raczej do napędzania małych narzędzi typu aerograf, mini pistolet malarski, dmuchawka (na zdjęciu) czy mini piaskarka (i po to właśnie powstał). No i świetnie się nim koła pompuje
    Podejrzewam, że nawet tani kompresor z hipermarketu, w promocji za 279zł wydajnością by go pobił na głowę, mój jednak tego sklepowego bije na głowę dwiema rzeczami: po pierwsze powstał prawie bezkosztowo, po drugie, w przeciwieństwie do sklepowego kompresora, który nawet nie hałasuje, a RYCZY, mój jest cichutki, pracuje mniej więcej tak samo głośno, jak przeciętna stara lodówka.

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Swoją drogą, rozumiem że instalacja pneumatyczna wyprowadzona i do garażu i na zewnątrz, i do kuchni do robienia piany z białek do salonu do zdmuchiwania świeczek na torcie? Te zgrzewane nadają się tak samo dobrze jak te "dedykowane" niebieskie?
    Aaależoczywiśście, że tak! O świeczkach na torcie tylko mi się zapomniało, ale trudno, podtoczy się całe urządzenie na kółkach
    A na serio - dwa miejsca w warsztacie. I tyle.
    Rury PE nawet te tanie mają atest do 10 barów (a wytrzymują kilka razy tyle podobno), trochę lepsze mają atest na 15 albo nawet i 20 barów (choć te już ciężko kupić tak po prostu w sklepie). Dedykowane niebieskie? A są takie? Nie wiedziałem, serio. Ale nawet, gdybym wiedział, to nie przypuszczam, bym skorzystał Te miałem pod ręką.

    Cytat Napisał bajcik Zobacz post
    Z gadżetów PRLowskich - nie widzę książki skarg i zażaleń.
    No w sumie fakt.
    Ale nie!
    Po zastanowieniu napiszę to nawet wyraźniej: nie, nie i jeszcze raz nie! I w ogóle, żona, nawet nie masz co zaczynać tego tematu, żadne, że przydałoby się. Wrrr!.

    PS: małżonka po zapoznaniu się z wpisem przypomniała, że na naszym starym mieszkaniu była specjalna kartka przypięta do tablicy korkowej, z zapisaną listą rzeczy "do zrobienia". Listą zarządzała rzecz jasna małżonka
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 12-04-2015 o 19:09
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #3050

    Domyślnie

    Witaj Jarku. Twój dziennik poczytuję już od bardzo dawna. Gratuluję budowy i wszystkich patentów, zwłaszcza tych samorobnych sterowników
    Chciałem nawiązać do Twojej czujki ppoż. Chcesz blokować czujkę podczas Twojej obecności w warsztacie, niby logiczne ale co z tego że czujka nie będzie wyła gdy jej sensor będzie i tak narażony na pył i kurz. Aby czujka poprawnie reagowała na pożar (dym) jej sensor musi być czysty. Bynajmniej tak słyszałem na szkoleniu ppoż w moim zakładzie pracy.

  11. #3051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Fakt, o tym nie pomyślałem. W takim razie ta pończocha w roli filtra przeciwpyłowego wydaje się całkiem niezłym rozwiązaniem. Na pewno ma to negatywny wpływ na czułość czujki, ale sprawdzałem, dym cały czas wykrywa, więc póki co tak to zostawię. Niestety, nie przychodzi mi do głowy żadne inne, lepsze rozwiązanie.

    PS: dzięki za miłe słowa
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #3052

    Domyślnie

    A na serio - dwa miejsca w warsztacie. I tyle.
    Rury PE nawet te tanie mają atest do 10 barów (a wytrzymują kilka razy tyle podobno), trochę lepsze mają atest na 15 albo nawet i 20 barów (choć te już ciężko kupić tak po prostu w sklepie). Dedykowane niebieskie? A są takie? Nie wiedziałem, serio. Ale nawet, gdybym wiedział, to nie przypuszczam, bym skorzystał Te miałem pod ręką.
    O czymś takim myślałem. W cenach się nie orientuję, czy te rurki i łączki kosztują "profesjonalnie" czy "dla Kowalskiego"

  13. #3053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Łoooj, to to na sam wygląd już wygląda mi raczej na znakomitą pozycję w zamówieniach publicznych. No to, co powoduje, że o ile prywatny inwestor za milion jest w stanie zbudowac ogromny pałac z udziwnieniami, tak przy publicznym finansowaniu od miliona to startują oferty na zbudowanie budki dla ciecia z węzłem sanitarnym
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #3054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar yasiek
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Rycerska Dolina
    Posty
    125

    Domyślnie

    Szybkozłączki kosztują około 2zł , tanie toto a wytrzymują, z mojego doświadczenia, spokojnie 12 bar.
    Sam mam zrobioną w garażu instalację na tych złączkach.
    http://allegro.pl/listing/listing.ph...laczka+wtykowa
    Ostatnio edytowane przez yasiek ; 13-04-2015 o 09:26

  15. #3055
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Faktycznie niedrogie, ale nie będę już kombinował, mam kształtki PP w zapasie, po co mi inne?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  16. #3056

    Domyślnie

    Ten news skojarzył mi się z twoim szachtem: poniżej jakieś rurki grzewcze, powyżej rack ze serwerkami - a gdyby tak pożenić jedno z drugim? Taki klaster obliczeniowy, chłodzony wodą, cichy. Klient płaci a ciepło za darmo.

  17. #3057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Mój obecny serwerek to ledwie 40W mocy, więc do ogrzania najwyżej niewielkiego terrarium (do wylęgania egzotycznych pająków dajmy na to) najwyżej by wystarczyło, ale jeśli jakieś centrum przetwarzania danych chce coś do mnie wstawić - czemu nie. Lada moment będę miał do domu dociągnięty światłowód, więc z przesyłem danych nie będzie problemu, jedyne ograniczenie to głębokość racka, bo tylko 60cm no i serwer ma być całkowicie wyciszony!

    A tak na serio - trochę szczerze mówiąc mi ten artykuł prima-aprilisem śmierdzi. Co z bezpieczeństwem takiego serwera? Okablowaniem? Gwarantowanym zasilaniem? Musiałaby to być specjalnie robiona pod takie zastosowania konstrukcja (pasywne chłodzenie i takie tam)... no nie widzę tego jakoś.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #3058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Taka instalka pneumatyczna to jak najbardziej super pomysł.
    Tez miałem i mam taką w planie jak będę garaż i gospodarcze wykańczał.
    Myślałem i PP zgrzewanych jak Jarek ale w sumie tańszy i szybszy będzie system, który bajcik zaproponował. Mamy taki w robocie w maszynach.
    W sumie nawet nie pomyślałem. Ja oprócz tego zdmuchiwania świeczek i złączki na zewnątrz do pompowania kół zrobię sobie wyjście przy przyłączu wody ogrodowej (u mnie w pralni). Przyda się co by przedmuchać instalkę i krany zewnętrzne na zimę. Niby mam zawór, którym dostaje się powietrze i woda grawitacyjnie schodzi ale jakieś resztki są to mogę tym zaworem dać sprężonego przed mrozami.

    Tylko te złącza niebieskich rurek podtynkowo to nie bardzo - musi być tam jakiś dostęp w razie czego. Same rurki to można zachlapać.Może złączki w puszkach pochować.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

  19. #3059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    O widzisz... szybkozłączka na zewnątrz - o tym nie pomyślałem. Do pompowania kół co prawda nie potrzebuję (a i do garażu już bym dojść tą instalacją nie zdołał), ale gdzieś na dwór wyprowadzić, żeby móc filtr od odkurzacza centralnego przedmuchiwać się przyda. Nic, z warsztatu przez ścianę się przewiercę, w cokole dyskretne drzwiczki będą.
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 27-04-2015 o 11:59
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  20. #3060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar m@rio
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Dzielnica
    Dom w kaliach 2
    Posty
    523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    O widzisz... szybkozłączka na zewnątrz - o tym nie pomyślałem. Do pompowania kół co prawda nie potrzebuję (a i do garażu już bym dojść tą instalacją nie zdołał), ale gdzieś na dwór wyprowadzić, żeby móc filtr od odkurzacza centralnego przedmuchiwać się przyda. Nic, z warsztatu przez ścianę się przewiercę, w cokole dyskretne drzwiczki będą.
    Jak najbardziej, koła, przedmuchiwanie, z czasem zapewne trafi się jakieś malowanie odnawianie czegoś a jak jest sprężarka to tylko pistoletem bo pędzel już będzie bee.
    Przy własnym domu zawsze coś się trafi na zewnątrz.
    Nie trzeba się tarabanić z wężem przez pół domu.
    dziennik Dom w Kaliach 2
    komentarze do dziennika Dom w Kaliach 2
    Kubatura rzeczywista 838m3/ogrzewana 602m3| powierzchnia ze strychem 376m2/bez 288m2, powierzchnia grzana 246m2| zapotrzebowanie na ciepło wg OZC 8700 kWh/rok 35,5 kWh/(m2·rok) będzie ca7000 kWh/rok 28,45 kWh/(m2·rok) Proj. obciążenie cieplne 6662W | w planie kocioł kondensacyjny VICTRIX X 12 2I ze sterownikiem CAR v2 z czujką pogodową oraz wymiennikiem 150l QUATTRO Biawar lub PC PW | rekuperacja z odzyskiem| kominek|

Strona 153 z 163

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony