dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 137 z 137
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kathi
    Wiesz, nie wydaje mi się abyś mógł mi udowodnić, że ja kogokolwiek nienawidze.
    Wiem , że mi się pewne rzeczy nie podobają, nie bede ich akceptowała i jak tylko dam radę bedę wyrażała swoją opinie oraz pozwolę sobie być temu czy innemu przeciwna, bo mi wolno. Gdybym nienawidziła ludzi jedzących mieso, to pewnie nie byłabym żoną miesożercy a na jego talerzu każdego dnia widniało by danie bezmięsne. Zresztą, nie zamierzam nikomu nic udawadniać.
    Ja mam takie a nie inne poglądy i zdania nie zmienie. Nie zjadłabym psa, ani kota. I rozumując aspekty kulturowe, nie rozumiem jak można takie mięso jeśc w Polsce, np. Gdzie jednak mamy wybór jedzenia innego miesa, niż pies czy kot, który w naszym kraju nie jest zwierzeciem hodowlanym.
    I przypominam, że jesteśmy w dziale " Zwierze tez człowiek" z pytanie co tu w takim razie robisz, Janusz? Nie znam aż tak dobrze angielskiego, wiec nie zagłebie sie w twoją wypowiedz, bo jej nie rozumiem. Zreszta-ja do ciebie też po niemiecku nie pisze
    Czlowiek pochodzi od goryla, orangutana, szympansa. Sa to zwierzeta roslinożerne. Mineło sporo setek lat, zanim człowiek zaczal jadać mieso.
    Wielokrotnie prowadza akcje z takim ładunkiem nienawiści, że przesłania on szczytne zapewne cele. A agresja na pewno nie jest dobra i nie prowadzi do niczego dobrego.
    Oczywiscie, że czasami agresja i niechec do takich ludzi wychodzi. jendak najczesciej jest to akcja mająca na celu przedstawienie racji czy walki ze złym traktowaniem zwierzat.
    Każda demonstracja ma na celu zmienienie mentalności czy poinformowanie ludzi, którzy często nie mają pojecia jak te zwierzeta są meczone przed śmiercią, np. I nikogo tu sie nie oskarza za to, że np: je dane zwierze tylko co i jak sie odbywa. W sumie te osoby, które znam, które cokolwiek w dziedzinie ochorny środowiska i ochorny zwierząt robią, nie zioną nienawiścia. Wrecz przeciwnie. Ale naturalnym jest odruch dezaprobaty wobec takich ludzi. Jest tak, ponieważ ci ludzie inaczej postrzegają zwierzeta, inaczej je traktują i w inny sposób odczuwają ich smierć. Dla mnie nie ma róznicy czy jest to ślimak, pies czy koń. A jesli dla kogoś ma...jego sprawa. uwazam.

    No coz , jak widze pisanie do ciebie nie ma sensu. Sorry to nie moj level.

    Powodzenia zycze i zdrowia.

  2. #122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kathi
    Czlowiek pochodzi od goryla, orangutana, szympansa. Sa to zwierzeta roslinożerne.
    Nieprawda. Szympansy jadają mięso. Potrafią nawet zorganizowac bardzo skuteczne polowanie z nagonką, którego finałem jest z reguły mięsny posiłek. Tak więc minęłaś się z prawdą. Zweryfikuj swoją wiedzę.


    Cytat Napisał Kathi
    Wielokrotnie prowadza akcje z takim ładunkiem nienawiści, że przesłania on szczytne zapewne cele. A agresja na pewno nie jest dobra i nie prowadzi do niczego dobrego.
    Oczywiscie, że czasami agresja i niechec do takich ludzi wychodzi. jendak najczesciej jest to akcja mająca na celu przedstawienie racji czy walki ze złym traktowaniem zwierzat.
    Cel celem a sposób wykonania najczęściej pozostawia bardzo wiele do życzenia.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #123

    Domyślnie

    Szympansy sa w grupie roslinożerców. Swiadczy o tym też jego budowa uzebienia. To, że zdarzyło się komuś nakręcic kilka polującyhc na swoich rywali szympansów nie świadczy o zróznicowanej diecie. Nawet jesli, to szympans i tak z regóły jest roślinożercom.

    Poza tym "nawyki żywieniowe"szympansa świadcza o tym, że jednak jest roslinozercom: : typowi mięsożercy, jak np. wilki, jedzą raz na kilka dni, napełniając żołądek do oporu, a następnie odpoczywają i długo trawią ten posiłek. Roślinożercy jedzą często - małpy kilka, kilkanaście razy dziennie, przeżuwacze praktycznie cały czas. Człowiek jak zwykle mieści się gdzieś pośrodku - wyrobiliśmy sobie nawyk jedzenia 3 razy dziennie średnich porcji pokarmu.


    Cel celem a sposób wykonania najczęściej pozostawia bardzo wiele do życzenia.
    Liczą się efekty.

  4. #124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kathi
    Szympansy sa w grupie roslinożerców. Swiadczy o tym też jego budowa uzebienia. To, że zdarzyło się komuś nakręcic kilka polującyhc na swoich rywali szympansów nie świadczy o zróznicowanej diecie. Nawet jesli, to szympans i tak z regóły jest roślinożercom.
    Widzę, że się naprawdę nie orientujesz w temacie. Szkoda, że się takupierasz wobec faktów. Nie chodzi o polowanie na rywali ale na zwierzęta innego gatunku. Polowanie celem skonsumowania, czy się to Tobie podoba czy nie. A to oznacza, że jest wszystkożerny.


    Cytat Napisał Kathi
    Cel celem a sposób wykonania najczęściej pozostawia bardzo wiele do życzenia.
    Liczą się efekty.
    No i w grupie osiągniętych efektów jest niechęć, między innymi do ludzi, którzy z powodów ideologicznych nia jadają mięsa. Niestety tak się dzieje, że kilku agresywnych aktywistów powoduje, że każdego wegetarianina podejrzewa się o agresję. Wiesz teraz komu podziękować za to co Cię spotyka?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #125

    Domyślnie

    Wszkole uczą, że szympans jest roslinozerca Od niedawna zaczęto robić jakieś badania w tym kierunku, że jadaja i mieso, ale w jego menu jest jednak głównie roslinność.
    JoShi, z drugiej strony nie przeszkadza mi niechęc innych do mojego stylu odzywania, jesli nic poza tym nie robią, tylko wyrażają swoją opinie. Nie kazdy musi mnie lubiec czy kochac to co robię. Natym to polega, ze się róznimy i dopóki nie ma w tym agresji, niech sobie mówią co chcą, niech o mnie mysla co chcą.

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kathi
    Wszkole uczą, że szympans jest roslinozerca Od niedawna zaczęto robić jakieś badania w tym kierunku, że jadaja i mieso, ale w jego menu jest jednak głównie roslinność.
    Głównie to nie znaczy wyłącznie. Osobiście nie znam również człowieka, który żywiłby się wyłącznie mięsem. Jesteś już dużą dziewczynką czas przestać się ograniczać wyłącznie do szkolnej wiedzy


    Cytat Napisał Kathi
    JoShi, z drugiej strony nie przeszkadza mi niechęc innych do mojego stylu odzywania
    Naprawdę? To nie Ty na nas naskoczyłaś kilkanaście postów wyżej, zarzucając nam nietolerancję i zżymając się że się ciągle z takową spotykasz? Hmmm.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #127

    Domyślnie

    A po czym poznać, który człowiek pochodzi od goryla, a który od szympansa?
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  8. #128
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stokrotka
    A po czym poznać, który człowiek pochodzi od goryla, a który od szympansa?
    Goryle mają owłosione tyłki

    A tak poważnie. Zdaje się, że to z szympansami mamy najwięcej wspólnych genów.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #129

    Domyślnie

    Ja chyba bardziej do goryla

  10. #130

    Domyślnie

    Oficjalnie podano, ze codzienne jedzenie miesa zwieksza ryzyko zachorowania

    na raka o 22 % . Nawet hiszpansko jezyczne stacje telewizyjne w Stanach

    ostrzegaja .
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  11. #131
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tlumik

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kathi
    Czlowiek pochodzi od goryla, orangutana, szympansa. Sa to zwierzeta roslinożerne.

    Pierwsze co rzuca się w oczy to brak podstawowych informacji na temat ewolucji. Czytając takie bzdury mam wrażenie, że pisze to jakiś 14 latek, który nie miał jeszcze co ważniejszych zagadnień wyjaśnionych w szkole.

    CZŁOWIEK NIE POCHODZI OD MAŁPY. Tego typu tezy stawiają tylko fanatyczni kreacjoniści próbujący w jak najgorszy sposób przedstawić teorię Darwina w stosunku do ludzi.

    Człowiek, orangutan, goryl czy szympans mają wspólnego przodka. Przodek ten nie był jeszcze małpą, był formą przejściową. Prakomórka nie była komórką. "Pramałpa" nie była człowiekiem.

    To tyle jeśli chodzi o to. Mam nadzieję, że już głupoty typu człowiek pochodzi od goryla itd tu nie uświadczę.



    Co do zjadania zwierząt, człowiek jest wszystkożerny. Jeśli ktoś twierdzi, że tak nie jest to po prostu kłamie. Gdyby człowiek nie zaczął jeść mięsa dawno dawno temu, to jego mózg by się nie rozwijał tym samym do dzisiaj byśmy skakali po drzewach. Kłamstwem również jest to, że wegetarianie są jakoś niezwykle narażeni na jakieś choroby czy urazy. Odpowiednia dieta wegetariańska jest tak samo, a może nawet bardziej odpowiednia dla organizmu niż dieta mięsna. Podstawą jest jednak prawidłowe dobieranie produktów by dostarczyć organizmowi potrzebne składniki.

    Jak już wcześniej napisaliście to, że w jednym kraju je się psy w innym świnie jest przede wszystkim sprawą kulturową. Moim zdaniem ludzie powinni jeść mięso i nie ważne czy to z psa czy ze świni. Jedyną rzeczą którą był tutaj poruszył jest nieludzki proces hodowli i uboju. Na dzień dzisiejszy humanitarnym raczej tego nie nazwiemy. Człowiek to szowinista gatunkowy i ma w dupie wszystkie inne zwierzęta, zapominając, że one tak samo jak by mamy układ nerwowy.

    Miejmy nadzieję, że kiedyś będą tylko hodowle ekologiczne. Pamiętajmy, zwierzęta nas karmią więc powinniśmy je szanować!!!

  12. #132

    Domyślnie

    Wiec w jakims stopniu z szympansem i orangutanem jestesmy jednak

    spokrewnieni jesli mielismy wspolnego przodka.

    Na poczatku rozwoju czlowiek jako gatunek byl na pewno bardziej roslinozerny

    niz miesozerny z tego prostego powodu, ze " mieso" bylo szybsze , mialo kly,

    pazury i czesto bylo silniejsze od czlowieka a nasi przodkowie nie mieli

    specjalnie wyrafinowanych narzedzi. czy broni Polowanie musialo wiazac sie ze znacznie

    wiekszym ryzykiem niz zrywanie jadalnych owocow czy dlubanie korzonkow.

    Ponadto poniewaz wyszlismy z Afryki czyli z klimatu cieplego gdzie roslinnosc

    byla bujna wiec dieta wegetarianska narzucala sie sama.

    Prawdopodobnie czlowiek stal sie bardziej miesozerny gdy udoskonalil narzedzia i metody polowania i w trakcie swojej wedrowki w znacznie zimniejsze strefy klimatyczne, ale i wtedy mieso nie stanowilo glownego skladnika wyzywienia.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  13. #133
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tlumik

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Zgadza się. Nasz przodek był roślinożerny. Później, według tego co mi wiadomo, dołączył do swojego jadłospisu padlinę. Dzięki temu nasz mózg zaczął się rozwijać. Ostatnim etapem jest mięsożerność człowieka. Wszyscy obecni ludzie na naszej planecie mają ciało, które jest odpowiednio przystosowane do spożywania i mięsa i roślin - jednym słowem, jesteśmy wszystkożerni.

  14. #134

    Domyślnie

    Nie mam 14 lat i spojrzałam do kilku artykułów na temat ewolucji i wszedzie było napisane, że człowiek pochodzi od małpy. Nie wiem co tak razi, słowo pochodzic?
    I jesteśmy wszystkożerni oraz na szczęscie mamy wolną wole i możliwośc wyboru.

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlumik
    Zgadza się. Nasz przodek był roślinożerny. Później, według tego co mi wiadomo, dołączył do swojego jadłospisu padlinę. Dzięki temu nasz mózg zaczął się rozwijać. Ostatnim etapem jest mięsożerność człowieka. Wszyscy obecni ludzie na naszej planecie mają ciało, które jest odpowiednio przystosowane do spożywania i mięsa i roślin - jednym słowem, jesteśmy wszystkożerni.
    A wlasnie niekoniecznie.

    Naukowcy sa zdania , ze mozg zaczal sie rozwijac dzieki temu ze stanelismy ( na skutek przebywania wsrod wysokich traw - wiec w celach wywiadowczo-obronnych) na dwoch nogach i odciazylismy mozg - w pozycji " na czterech' nie mial sie juz jak rozwijac.
    a ja chadzam do teatru, do Opery i Filharmonii

    Jestem ratyfikowanym sober Analyst , raczej wiecej on niz off the wagon .

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kathi
    Nie mam 14 lat i spojrzałam do kilku artykułów na temat ewolucji i wszedzie było napisane, że człowiek pochodzi od małpy. Nie wiem co tak razi, słowo pochodzic?
    :
    Kathi, ja nie wiem, ale w życiu o czymś takim nie słyszałam. Owszem, mówi się o wspólnym przodku, ale na pewno żaden rozsądny naukowiec nie twierdzi, że człowiek pochodzi od szympansa Nie chciałam byc niemiła, dlatego starałam się obrócić to w żart, ale skoro tak naciskasz, to może dobrze byłoby zweryfikować wiedzę?
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  17. #137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kathi
    Nie mam 14 lat i spojrzałam do kilku artykułów na temat ewolucji i wszedzie było napisane, że człowiek pochodzi od małpy.
    od małpy to nie to samo co od szympansa czy od goryla
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony