dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie malenkie kuleczki na scianie - co to jest?

    witam
    widzialam kiedys na scianie na korytarzu takie malenkie kolorowe(3 kolory) kuleczki - i tak sie zastanawiam co to bylo? tapeta natruyskowa a moze tynk strukturalny?
    wie ktos moze o co mi chodzi? chcialabym takie cos u siebie na korytarzu a nawet nie wiem jak to sie nazywa
    z gory dziekuje

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Widziałam takie w tapecie natryskowej ( ale bardziej nieregularne grudki niż kuleczki) i w czymś co sie nazywało tynk japoński (?) - aczkolwiek nie wiem czy to nie to samo
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    to o czym pisze to byly wyrazne malenkie kuleczki bo tez czytalam o tym tynku japonskim ale to wygladalo inaczej
    dzieki za odpowiedz

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    tu zwory tapet, ale to nie kuleczki :
    http://free.of.pl/s/sokolhools/wzorytapet.html
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki
    na tej stronie Bimax wlasnie bylam i dlatego stwierdzilam ze to raczej nie tapeta natryskowa, ale takich identycznych kuleczek nie widzialam moze to faktycznie ten tynk japonski tylko inny rodzaj

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    I nie był to tynk mozaikowy?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #9

    Domyślnie

    JoShi
    wielkie dzieki to jest ten tynk mozaikowy

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #11

    Domyślnie

    porostu sliczne
    tylko jak to sie ma w praktyce? Warto?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    ludzie to najczęściej dają na cokoły domów i nieźle się tam sprawuje. Dobrze położone wytrzymuje długo, ale z własnego doświadczenia to Ci nic nie powiem bo nie mam.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Rodzice mają coś takiego w korytażu. Znajomy ostatnio kładł to na obudowie kominka. Tu i tu wygląda fajnie.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar INWESTORKA71
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Mam taki na klatce Wygląda fajnie i bardzo praktyczne

  15. #15

    Domyślnie

    ma ktos jakies doswiadczenia z tapeta ?? widzial gdiesczy cos ?? czy nadal to malo popularne jest ??


    robiłem to już kilka razy i mi sie podoba.ma taka zalete że dosyc dobrze maskuje krzywe sciany
    Tu była reklama

  16. #16

    Domyślnie

    rodzice mają tynkiem mozaikowym zrobiony cokół domu na zewnątrz - bardzo dobrze się sprawuje również po 8 latach, jako, że kiedy to robili zostało im ze 2 wiadra eksperymentalnie zrobiliśmy tym (czarno brązowe kuleczki) jedną ścianę w kuchni w poprzednim mieszkaniu - jak dla mnie rewelacja! świetnie wygląda i świetnie się sprawuje, nie widać plam z tłuszczu (ściana za kuchenką), można przetrzeć to spokojnie na mokro. teściowie zgapili to od nas i mają 3 ściany w kuchni tynkiem mozaikowym zrobione (niebiesko białe kuleczki). też są zadowoleni. ja się zastanawiam jak by to się w łazience sprawowało - ma ktoś?

  17. #17
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał JANINKI-AMORKI82
    ja się zastanawiam jak by to się w łazience sprawowało - ma ktoś?
    no właśnie może ktoś powie, kiedyś temat próbowaliśmy rozstrzygnąć, tu i tu. Mnie szczególnie interesuje kwestia czy na pewno można to myć i myć i nic się nie robi, jako np. tynk w wiatrołapie, ale łazienka też ciekawy temat.

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Tynki mozaikowe (gemality, dawna nazwa handlowa brylux) sa całkowicie zmywalne, ponieważ są na bazie żywic akrylowych.
    Nie oznacza to wcale , że jest to materiał doskonały do zastosowań tam gdzie woda.
    Czyszczenie w zasadzie jedynie tylko szczotką (lub pod cisnieniem) ze względu na dosyć chropowatą powierzchnię a i bardzo kiepsko nadają się pod prysznice, okolice umywalek i kibelków.
    Kiedyś ( jako nowość) chętnie stosowane na elewacje, dzisiaj stosowane tam raczej w sytuacjach wyjątkowych, częściej do wnętrz przemysłowych, wystawowych i sklepowych, pozbawionych zapylenia np w zastępstwie lamperii lub wnetrzach mieszkalnych jako alternatywa ścian tynkowanych materiałami ozdobnymi.
    Gemality nie są też takie łatwe do utrzymania w dobrym stanie higieny.
    To że na niektórych nie widać brudu nie oznacza wcale , ze go tam nie ma.
    Jest owszem prawie nieprzepuszczalny dla wilgoci i powietrza, co w łazience nie w każdym jej miejscu jest najlepszym rozwiązaniem, szczegółnie w miejscach przepustów, punktów rosy wszędzie tam gdzie może występować podsiąkanie kapilarne itp. zwłaszcza , że nie nadaje sie do kładzenia na elastycznych membranach.

  19. #19
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Tynki mozaikowe (gemality, dawna nazwa handlowa brylux) sa całkowicie zmywalne, ponieważ są na bazie żywic akrylowych.
    Nie oznacza to wcale , że jest to materiał doskonały do zastosowań tam gdzie woda.
    Czyszczenie w zasadzie jedynie tylko szczotką (lub pod cisnieniem) ze względu na dosyć chropowatą powierzchnię a i bardzo kiepsko nadają się pod prysznice, okolice umywalek i kibelków.
    Kiedyś ( jako nowość) chętnie stosowane na elewacje, dzisiaj stosowane tam raczej w sytuacjach wyjątkowych, częściej do wnętrz przemysłowych, wystawowych i sklepowych, pozbawionych zapylenia np w zastępstwie lamperii lub wnetrzach mieszkalnych jako alternatywa ścian tynkowanych materiałami ozdobnymi.
    Gemality nie są też takie łatwe do utrzymania w dobrym stanie higieny.
    To że na niektórych nie widać brudu nie oznacza wcale , ze go tam nie ma.
    Jest owszem prawie nieprzepuszczalny dla wilgoci i powietrza, co w łazience nie w każdym jej miejscu jest najlepszym rozwiązaniem, szczegółnie w miejscach przepustów, punktów rosy wszędzie tam gdzie może występować podsiąkanie kapilarne itp. zwłaszcza , że nie nadaje sie do kładzenia na elastycznych membranach.
    podziękować, podziękować. natomiast w świetle tej wypowiedzi, w wiatrołapie materiał ten powinien jak rozumiem spełnić swoją rolę antyzabrudzeniową (opieranie się o ścianę zabrudzonymi paluchami, itp.)?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Używa się do elewacji więc woda mu nie szkodzi
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony