dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 132 z 613
Pokaż wyniki od 2.621 do 2.640 z 12250
  1. #2621

    Domyślnie

    Cytat Napisał reda100 Zobacz post
    gdzieś dodołam fotkę do galerii, ale nie mogę jej zlokalizować-pomocy!
    pozwól że pomogę czyo to zdjęcie chodziło ?
    zdjęcie znajduję się w twoim profilu w albumie
    Ostatnio edytowane przez jussi82 ; 07-02-2011 o 09:21

  2. #2622
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reda100

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    8

    Domyślnie

    jussi82 -dzieki to właśnie moja kuchnia-wizualizacja poglądowa.
    Fototapeta ma być-motyw kawowy tzn. kawa we filiżance i ziarenka ,
    okno wieksze-do blatu
    nad oknem -minimalny skos
    kuchnia cała biała, tylko boki wenge

    NIE MAM AKTUALNEJ WIZUALIZACJI, jak myslicie jakie lampy zamontować w tym skosie?

  3. #2623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Reda100 a moze zamiast lampy na gorze to pod szafkami gornymi ledy? Tzn nie wiem czy chcesz oswietlic cala kuchnie czy pytasz teraz o oswietlenie blatow roboczych.
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  4. #2624

    Domyślnie

    Witam,

    dziękuje za wszystkie sugestie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    zmienilabym te szerokie szuflady pod płyta na coś bardziej symetrycznego

    Cytat Napisał Tatarak Zobacz post
    ewentualnie pod zlew zamiast szafki też szufladę, takiej wielkości jak drzwi od zmywarki, jak sądzisz?
    spróbuje pomyśleć co ewentualnie zrobić z tymi szerokimi szufladami, mnie się one dosyć podobają... zobaczymy może jeszcze coś się urodzi

    Cytat Napisał AJa?! Zobacz post
    Ankie83
    -Wyspa która sobie stoi jakieś 1,8 m od blatu roboczego (i nie ma tam ani zlewu ani płyty) jest całkowicie nieużytkowa -nie będziesz po prostu z niej korzystać.
    -Szerokie szuflady pod płytą są dosyć dziwne
    -kolor łososiowy/pomarańczowy jest fajny ale jako akcent, tak to nie będzie widać ani fajnego widoku zza okna, ani ciekawej zabudowy tylko ten kolor. Jakbyś dała szary/biały kolor od razu kuchnia wyglądała by inaczej. Wybierz jedną ścianę gdzie dasz mocniejszą barwę.
    Wyspa w rzeczywistości będzie oddalona ok. 90-100 cm od blatu roboczego. Na projekcie tego właśnie nie widać, bo projektant przesunął ją, żeby można było obejrzeć szafki w ciągu pod oknem. Kuchnia jest otwarta na salon i hol, ściana zakrywająca lodówkę to praktycznie już komunikacja między pomieszczeniami. Poniżej zamieszczam zdjęcie wyspy prawidłowo umiejscowionej we wstępnej fazie projektu. Wyspa celowo nie ma ani zlewu, ani płyty. Chciałam, żeby były one mniej widoczne z salonu. Pytanie więc: po co wyspa? ma między innymi służyć jako miejsce do spożywania posiłków. Nie mam spiżarki i wszystkie kuchenne przydasie trzeba było gdzieś upchać. Zobaczymy czy sprawdzi się to w praktyce. To moja pierwsza w życiu kuchnia
    Kolor ścian to ewidentna pomyłka :/ Wizja projektanta, chciał żeby mi się szafki kuchenne mocno odcinały od ścian i stąd ten kolor. Faktycznie będzie biały lub szary i w tej tonacji chciałabym utrzymać cały dom.

    Proszę jeszcze o rady w sprawie blatu, przede wszystkim koloru. Najchętniej widziałabym drewniany, ale chyba trochę przekroczyłby moje możliwości finansowe. Na podłodze będą płytki Azteca Coimbra Gris.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Anna Studnicka 1.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	42097  

  5. #2625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukarna Zobacz post
    Ja też zmieniłabym te szafki pod oknem na jakieś bardziej symetryczne.
    I płyta jest blisko okna, w przepisach jest, że powinna być co najmniej 50 cm.
    Hej, jak będę na działce to zmierzę ile faktycznie tam jest, bom się trochę wystraszyła...

  6. #2626
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    Ankie83

    z góry przepraszam, że marudzę
    - z tą płytą blisko okna to nieprawda. Ja mam 30 cm od okna i nic się nie dzieje
    - wyspa z tym zaokrągleniem wygląda dziwnie (to jedyne zaokrąglenie w Twojej kuchni)
    - jeśli ściana z wysoką zabudową jest szerokości 240 cm 4 szafki po 60 cm (popraw mnie jeśli się mylę), przejście między szafkami a wyspą powinno być 120 cm, wyspa z obu stron szafki pewnie koło 100-120cm. Więc nie powinnaś mieć przejścia pomiędzy ścianą przy lodówce a wyspą -no może 20 cm -a powinnaś mieć 90 cm
    - uważam że wyspa która będzie tej samej wysokości co blat roboczy nie zasłoni bałaganu w kuchni.

    Zwróć uwagę na : (ja zrobiłam podobny błąd w swojej kuchni)
    -żeby było wygodnie przy stole powinno być 74 cm wysokość blatu.
    - blat roboczy ma 85 cm wysokości
    -barek ma 100-110 cm
    siedząc na zwykłych krzesłach przy blacie 85 cm masz wrażenie wysoko uniesionych łokci.

    Jeśli nie drewniany to pewnie laminat zostaje. Ale nie polecam, bo jest nietrwały. A blatach drewnianych źle impregnowanych też słyszałam wiele złego że się odbarwiają itp. (na forum można poczytać) Ale zamiast zamawiać u stolarza można kupić blat w ikei -myślę że wyjdzie taniej.
    Ostatnio edytowane przez AJa?! ; 07-02-2011 o 19:51
    Z chęcią pomogę w aranżacji wnętrz. Zbieram na studia w Stanach

  7. #2627
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    reda100

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wielkopolska
    Posty
    8

    Domyślnie

    Venus_m pod szafkami oświetlenie led, natomiast chodzi mi tylko o pomoc w oświetleniu blatu przy oknie. Nad oknem jest skos, którego nie widać na rys.-nie ma tam szafek wiszących.

    mam tez pytanie, dot. płytek w salonie. Czy teraz kładzie się cokół????

  8. #2628

    Domyślnie

    Wyspa z zaokrąglonym końcem to wymysł mojej wyobraźni i mi się podoba. Więc zostaje Ale to pewnie kwestia gustu. Na zdjęciu w moich inspiracjach był właśni taki zaokrąglony blat i bardzo mi przypadł do gustu.
    Z wymiarami się nie pomyliłaś. Byliśmy nawet z mężem rozrysować rozkład szafek kuchennych na placu boju i było ok. Żeby było realniej ustawialiśmy bloki styropianu.
    Krzesła przy wyspie będą miały regulowaną wysokość. Ja raczej z tych niskich jestem i starałam się o tym myśleć za wczasu.
    Dziękuje za cenne wskazówki.
    Stolarz wycenił blat, pewnie laminat, na kwotę 1300 zł. Wydaje mi się drogo....

  9. #2629
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar AJa?!
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa, Kielce
    Posty
    366

    Domyślnie

    monika.Kielce nie widzę różnic pomiędzy poszczególnymi opcjami.
    Z chęcią pomogę w aranżacji wnętrz. Zbieram na studia w Stanach

  10. #2630
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Fotki mi się wgrały malutkie i dlatego wywaliłam posta. Jutro wstawię jeszcze raz.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  11. #2631

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ankie83 Zobacz post
    spróbuje pomyśleć co ewentualnie zrobić z tymi szerokimi szufladami, mnie się one dosyć podobają... zobaczymy może jeszcze coś się urodzi
    nie rezygnuj z nich bo są mega wygodne, ale może dałoby się rozpocząć szuflady przy ścianie albo zamiast jednej gigantycznej zrobić dwie nieco mniejsze - jestem z tych lubiących symetrię, a to, że płytę masz tak bardzo po lewej - rzuciło mi się jako 1 na oczy.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  12. #2632
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Cytat Napisał AJa?! Zobacz post
    Ankie83

    - z tą płytą blisko okna to nieprawda. Ja mam 30 cm od okna i nic się nie dzieje
    Ja nie mówię, ze się coś będzie działo, tylko że w przepisach tak jest. Sama mam problem z umiejscowieniem płyty w stosunku do okna. Jeżeli zdecyduję się na ustawienie bardzo blisko okna to wtedy część okna przylegająca do płyty nie będę otwierać. Teraz (co prawda w mieszkaniu w bloku ale to chyba nie ma znaczenia) mam gazówkę około 50 cm i jak otworzę okno a jest trochę przeciąg to zdarzyło mi się zgasić płomień (okno mam na ścianie prostopadłej do gazówki)

  13. #2633

    Domyślnie

    Ankie83 nie bede rozwodzic sie nad tym co dziewczyny juz omowily, ale jakos ta szafka wiszaca po prawej stronie zlewu mi sie nie widzi. wydaje mi sie ze to bedzie taki klocek troche. jakie jej wymiary planujesz? jak mniemam beda to szafki o glebokie na 30cm?
    ktoras z dziewczyn miala bardzo fajnie zrobione szafki w kuchni - jako wiszace slupki. cos podobnego do lazienki, tyle ze w kuchni. chyba byly to 3 wiszace obok siebie slupki. nie wiem dokladnie jaka odleglosc miedzy nimi byla, ale moze gdzies pomiedzy 20 a 40cm. fajnie to wygladalo. wydaje mi sie ze ewent mialabys na to miejsce i by to lzej wygladalo. oczywiscie nei wiem czy takie cos by CI sie spodobalo.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  14. #2634
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Dobra, to jeszcze raz bo wczoraj to jakiś zły dzień miałam.

    Oto podstawa mojej przyszłej kuchni, właśnie zaczyna się robić. Fronty biały lakier połysk. Blat też biały, w zabudowie piekarnik biały Ora Ito.





    Doszło kilka zmian:
    1 Nie będzie rolety, zamiast niej chyba dwa Aventosy lub zwykłe fronty otwierane na ścianę.
    2. Brak mikrofali, piekarnik wyżej, w linii z dolnymi szafkami.
    3. Inne uchwyty.
    4. Drewnopodobna płyta na ścianie. Ma być jaśniejsza niż na wizualizacji, poziome usłojenie. Jakiś dąb lub jabłoń. No i tu pytanie: Na jaką wysokość je dawać?

    Od blatu do górnej krawędzi okna jest 146cm. Dalej jeszcze 26cm do sufitu. Nad barkiem przebiega podciąg, szeroki na 28cm, opuszczony z sufitu na 16cm.
    Płytę dać do samego podciągu, 10cm powyżej linii okna? Do linii okna, jeszcze niżej?

    A jak na ścianie z dużym oknem? Nie dawać nic, dać taką niską jak jest czy taką wysoką jak na dużej ścianie?

    Cokoły zostawić białe czy dać drewnopodobne, jak płyta na ścianie?
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  15. #2635

    Domyślnie

    monika.KIELCE

    pytanie co do:
    4. Drewnopodobna płyta na ścianie. Ma być jaśniejsza niż na wizualizacji, poziome usłojenie. Jakiś dąb lub jabłoń.

    jak zabezpieczysz to drewno w okolicach kuchenki/plyty? bo z drewna to odpryski np. oleju chyba tylko cudem mozna sie pozbyc jako ze wnikaja w strukture drewna. pomysl zawczasu o zabezpieczeniu

    pozatym projekt fajny, fajnei ze pozbywasz sie rolety bo jakos nie pasuje.

    a mozesz dac wizualizacje z tym drzewem na scianie na takiej samej wysokosci jak na jednej ze scian [chodzi mi o ta sama wysokosc jak na scianie ktora ma kamien nizej]

    pozatym kuchnia mi sie podoba. moze pokaz jeszcze co planujesz w jej poblizu tj,. salonie.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  16. #2636
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Zmian w wizualizacjach nie da rady, bo to ze studia, a kto inny będzie robił. Próbowałam wczoraj porysować to sobie w Sketchupie ale coś słabo mi wyszło.

    Na ścianie ma być płyta meblowa w okleinie drewnopodobnej. Chyba wytrzyma tyle co blat? Jeśli tak to nie będzie źle. W najgorszym razie pomyślę jeszcze o dodatkowym przezroczystym szkle za płytą.

    Tu fotka kuchni i salon naprzeciw niej (w pracy nie mam lepszych). Po drodze jeszcze jadalnia z oknem tarasowym szerokim na 2,7m.



    W salonie na ścianie po lewej tapeta i na niej TV


    Zabudowa nad kozą chyba w tonie tapety, czyli szarości.

    A tu znalazłam jeszcze rzut:
    Ostatnio edytowane przez monika.KIELCE ; 08-02-2011 o 09:23
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  17. #2637

    Domyślnie

    monika.KIELCE
    aa okleina drewnopodobna zmienia chyba sytuacje. nie mam doswiadczen z jej wytrzymaloscia i nie do konca jestem pewna czy wymaga czy nie dodatkowego zabezpieczenia. w salonach kuchni jest bez szyb i takich tam... ale wiadomo - tam nikt nie gotuje ale moze ktos sie wypowie co do uzytkowalnosci takiej okladziny w okolicach kuchenki. w sumie u kogos widzialam nawet oblozone tapeta i to nie jakas specjalna. wygladalo fajnie, ale nei wiem jak w uzytkowaniu. to bylo w galeriach LM, gdzies pokazywalam stoliczek w tej tapecie w watku kuchennym.

    co to za plyteczki w kuchni? arkesia grey? fajne sa!

    troche nie lapie koncepcji tego slupka obok kozy. rozumiem ze w tym poprzecznym podwieszeniu jest rura idaca do komina? ale po co ten pionowy?
    plytek w salonie czepiac sie nie bede, bo po prostu mi sie nie widza. tzn w ogole plytki w salonie.

    a gdzie planujesz ustawic stol? pytam pod katem barku i krzesel przy nim- czy obok nie bedizesz miec stolu przy ktorym znow masz krzesla? ja mialam takie watpliwosci co do swojej kuchni i w koncu zrezygnowalam z barku na rzecz szafek.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  18. #2638

    Domyślnie

    4. Drewnopodobna płyta na ścianie. Ma być jaśniejsza niż na wizualizacji, poziome usłojenie. Jakiś dąb lub jabłoń. No i tu pytanie: Na jaką wysokość je dawać?
    minimum do okapu,tak jak zaprojektowalas jest bardzo ladnie

    z tymi plytami na scianie to jest ok
    w studiu pomoga dobrac plyte o duzej wytrzymalosci na rozne takie w kuchni,te plyty sa zazwyczaj wykonywane tak jak blat

    aj,slicznie bedzie

  19. #2639

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    minimum do okapu,tak jak zaprojektowalas jest bardzo ladnie

    aj,slicznie bedzie

    no tez mi sie tak podoba i tez mysle ze fajowo bedzie
    to co to za plyteczki w kuchni na podlodze?
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  20. #2640
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Stół będzie mniej więcej tam, gdzie stoję robiąc zdjęcia. Faktycznie dość blisko barku. Też myślałam czy nie zrezygnować z niego ale chcę też trochę przysłonić "kuchenny bałagan".

    Płytki w kuchni i salonie to Fanal Iridium w dwóch kolorach. Nie są one domyte, a i zdjęcia też nie oddają efektu.

    Słupek obok kozy to właśnie komin do którego jest podłączona koza. Wiem, wiem. Drugi raz zbudowałabym inaczej.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

Strona 132 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony