dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 179 z 613
Pokaż wyniki od 3.561 do 3.580 z 12250
  1. #3561
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szwyr

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5

    Domyślnie Proszę o ocenę / poradę

    Witajcie. Obmyślamy (na razie samodzielnie) projekt kuchni - otwartej. Założenia - kuchnia z prostymi frontami, białymi lub szary dół/biała góra), połysk.
    Zlew i płyta nie bardzo mogą zmienić miejsce - przyłącza już gotowe. W części mieszkalnej parkiet bukowy, w części kuchennej przewidziane płytki - jeszcze nie wybrane
    Wersja 1 - piekarnik klasycznie pod płytą, na drugiej krótkiej ścianie 2 niskie szafki - opcjonalnie z wiszącymi. Na linii podziału kuchnia / "salon" - stół.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz1-3d.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	13,8 KB
ID:	62233Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz1-1.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	16,5 KB
ID:	62235Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz1-2.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	62236Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	62242

    Druga wersja o której myślimy - piekarnik byłby w wysokiej zabudowie na krótkiej ścianie - tylko obawiam się nieco o zrobienie z tej części" tunelu". Tutaj dla odmiany zabudowa wyższa, poziome szafki wiszące i niezabudowany okap - problemem jest ukrycie rury - kanał wentylacyjny na ścianie po lewej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiz2-3d.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	62244
    Ostatnio edytowane przez szwyr ; 21-06-2011 o 14:08 Powód: dodatki

  2. #3562

    Domyślnie

    aksamitka
    stanowczo odradzam lodówę poza kuchnią. pomyśl ile razy dziś do niej zagladałaś...
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  3. #3563

    Domyślnie

    duś, ale ja nie mam pomyslu gdzie ja wsadzic, jedyne to ( chyba?) w miejsce stolika, a ja chce miec stolik w kuchni
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  4. #3564
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Witam Was,
    poniżej moja wizualizacja kuchni, co sądzicie o takim układzie i o podłodze, pasuje taki wzór?
    mam prośbę jeszcze jedną - zajrzyjcie do moich komentarzy, mam tam wizualizacje łazienki, może coś doradzicie, bo ja juz oczopląsu od płytek dostaje
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia5a.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	76,3 KB
ID:	62255   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia5c.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	67,6 KB
ID:	62256   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia5d.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	62257   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia5f.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	62258   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia5h.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	62259  

    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  5. #3565
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkkamilka Zobacz post
    ja również jestem za symetrią
    Cytat Napisał Princesa Zobacz post
    Basia_KRK piękny projekt. Zdradzisz szczegóły cenowe projektu i samych mebli w tej firmie?
    A co do samego projektu, ja bym nic nie zmieniała. Jest pięknie
    Dzięki Dziewczyny

    Princesa - wysyłam priv

  6. #3566
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _lisa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    lodowka musi byc wolnostajaca wiec chyba bedzie w spizarce bo tu nie widze dla niej miejsca

    Załącznik 62240 Załącznik 62241
    A myślałaś o małej lodówce w zabudowie pod oknem ? Plus lodówka z zamrażalką w spiżarce ?

  7. #3567

    Domyślnie

    Cytat Napisał _lisa Zobacz post
    A myślałaś o małej lodówce w zabudowie pod oknem ? Plus lodówka z zamrażalką w spiżarce ?

    nie gdyz spizarka bedzie miec albo 95x180 ( w oryginalnym projekcie) , albo spizarka bedzie ze skosem o szerokości 1m wiec nie bardzo wejdzie lodowka do spizarki ( wlasnie teraz to sobie uzmyslowilam, wiec musi byc w kuchni), tak by bylo w oryginale:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 12.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	62330Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia13.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	62331
    lub tak?

    Ostatnio edytowane przez aksamitka ; 22-06-2011 o 09:26
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  8. #3568
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _lisa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    nie gdyz spizarka bedzie miec albo 95x180 ( w oryginalnym projekcie) , albo spizarka bedzie ze skosem o szerokości 1m wiec nie bardzo wejdzie lodowka do spizarki ( wlasnie teraz to sobie uzmyslowilam, wiec musi byc w kuchni), tak by bylo w oryginale:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 12.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	62330Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia13.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	40,7 KB
ID:	62331
    lub tak?

    Jedno i drugie fajnie by wyglądało
    Dołożę jeszcze jedno rozwiązanie : - byłoby więcej blatu roboczego i szafek

  9. #3569

    Domyślnie

    lisa ale szerokosc kuchni to 216 nie wiem czy to nie za malo na 2 rzedy szafek?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  10. #3570

    Domyślnie

    Hej aksamitko! Widzę, że drzwi do spiżarki mocno "odjechały" od okna Wg mnie twój układ z lodówką przy oknie jest bardzo ok. Blatu masz w miarę a zawsze jeszcze w razie większej imprezki masz stół do wykorzystania. Wg mnie w porządku. Czy ta kuchnia nie była dłuższa?

    Acha - wg mnie na dwa rzędy standardowych szafek to ta kuchnia jest zdecydowanie za wąska.
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  11. #3571

    Domyślnie

    Anulek dlugosc ta sama 515, drzwi do spizarki zostaja tak jak w projekcie oryginalnym, gdyz okazalo sie ze tam gdzie sobie wymyslilam ( miala byc spizarka po drugiej stronie) drzwi nie moga byc bo tam sa schody za sciana i jest nisko wiec spizarka malutki i ze skosem, wiec chyba zostanie tak jak w projekcie, co o tym myslisz
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  12. #3572

    Domyślnie

    Właśnie szukałam tego poprzedniego projektu ... gdzie on?

    Już mam - stolik pod oknem?
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  13. #3573

    Domyślnie

    Anulek, ktory projekt? z drzwiami od spizarki kolo okna?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  14. #3574

    Domyślnie

    Polazłam do twojej galerii i znalazłam obydwa. Powiedz mi tylko czy możecie te drzwi odsunąć od okna czy nie? Bo jeżeli tak, to ja bym nadal proponowała ci układ z płytkimi szafkami przy lodówce ...
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  15. #3575
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lakorun
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam,

    poniżej kilka samodzielnie zmajstrowanych obrazków dotyczących kuchni:









    meble - białe na wysoki połysk, blat a'la aluminium... nad blatem białe szkło...

    i teraz pytanka z gorącą prośbą o pomoc!!!
    - czarny czy biały zlew... chyba czarny i czarna bateria ??
    - jak oświetlić blat i w ogóle zaplanować oświetlenie w kuchni??
    na dzień dzisiejszy jest tylko górne - ogólne...
    myślałam o dwóch wiszących z sufitu lampach nad blatem pod oknem i o jednym nad "barkiem", ale zabudowa w kuchni nie będzie się kończyć równo z oknem, będzie trochę krótsza niż narysowana na tej wizualce... wiec teraz nie wiem czy te wiszące lampy symetrycznie względem okna... raczej nie... więc względem blatu i zabudowy... ale boje się, że będzie to dziwnie wyglądać
    - czy dawać szkło na na ścianę nad całym blatem?? czy tylko nad płytą?? koszt duży, a obawiam się jak będzie z zamocowaniem gniazdek itp.??

  16. #3576

    Domyślnie

    Anulek jezeli mowisz o tym projekcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aksamitka.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	54,5 KB
ID:	62362 to niestety tych drzwi od spizarki tam nie bedzie bo jednak spizarka w miejscu iiinym ( po przeciwnej stronie) tak jak tutajKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia 15.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	62363
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchni1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	26,5 KB
ID:	62361  
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  17. #3577

    Domyślnie

    Aaaa - no to wszystko jasne - układ jest dobry IMHO. Ja bym tam nic więcej nie ładowała. A mając spiżarkę wg mnie szafek jest dość. Tak jak pisałam wyżej - blatu też jest wystarczająco dużo ...
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  18. #3578
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    _lisa

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    34
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    lisa ale szerokosc kuchni to 216 nie wiem czy to nie za malo na 2 rzedy szafek?
    Może i ciasno się zrobi ok 96 cm między lodówką a zlewem W moim "super projekcie" są wpisane wymiary kuchni aksamitki ...no nic nie wyszło chciałam zabłysnąć

  19. #3579

    Domyślnie

    od dawna przyglądam się waszym projektom , a później realizacją ... teraz powoli przygotowuję się do zrobienia własnej kuchni.
    Tytułem wstępu
    -Kuchnia w mieszkaniu otwarta na salon
    - szafki będą białe (jeszcze nie wiem czy matt czy błyszczące)
    - bez uchwytów, uchwyt ma być w rancie frontu ( nie znam fachowej nazwy)
    - na ścianie będzie szybka - kolor szary
    - górne szafki podzielone są na dolny węższy pas ( 35 szerokości) i wyższe szersze ( 60 cm szerokości)
    - węższe chcemy zrobić z czarnego szkła

    Na ostatnim zdjęciu jest pokazany słup, który jest w lewym roku. Jest to komin wentylacyjny.
    Zastanawiam się czy przy kominie robić maskownicę tak jak jest na projekcie tylko na wysokości górnych szafek, czy jednak zasłonić całą wnękę, która się tworzy.

    Dolne szafki pod blatem to mają mieć imitację frontów szuflad ( zmywarka i szafka pod zlewem).
    Pomiędzy płytą a zlewozmywakiem jest zmywarka .

    W wysokim słupku po lewej jest lodówka ( 1800) , w środku na dole zamrażarka, słupek po prawej którym ma 40 cm mają*być wysuwane szuflady zamykane jednym fontem - taka spiżarka.

    Z przodu ma być taki barek - od przodu będzie dosunięty do niego stół prostokątny. Chodzi o to żeby było więcej blatu roboczego i żeby odgrodzić salon od części kuchennej. Ma być wysokości pozostałych blatów.

    Blat mam nadzieję, że będzie granitowy.

    Nad górnymi szafkami będzie sufit podwieszany - 10 cm - żeby ukryć rurę od okapu - będzie w kształcie litery L nad szafkami ( szerokość tej ścianki do której dochodzi lodówka).

    Proszę o opinię co zmienić jak ulepszyć co poprawić?
    1.Poradźcie jak potraktować tą wnękę po lewej przy wysokiej zabudowie po lewej od zlewozmywaka?
    2.Czy górne szafki 60 cm nie są za głębokie?
    3.Duże szuflady mają być 120 cm, ale mam tam kaloryfer który jest odsunięty od szafek o 40 cm - czy to wystarczy żeby wygodnie korzystać z tych szuflad, czy lepiej zrobić szuflady 100 i 20 cm maskownicę?
    4. Pomiędzy dużą zabudową a szafkami na ścianie zlew- płyta jest luka 10 cm, dałam tam maskownicę, ale zastanawiam się czy można zrobić na 10 cm wysuwane dwa drążki na których mogłabym wieszać ścierki - takie wysuwane cargo tylko z prętem na ścierkę - wnęka będzie mieć 35 cm długości bo jest tam ten nieszczęsny komin?

    Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.






  20. #3580
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar fjuxxxu
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Żyrardów
    Dzielnica
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadzialenkaT Zobacz post

    ...

    Proszę o opinię co zmienić jak ulepszyć co poprawić?
    1.Poradźcie jak potraktować tą wnękę po lewej przy wysokiej zabudowie po lewej od zlewozmywaka?

    => np. szafką żaluzjową, za która można ukryć np. czajnik ...

    2.Czy górne szafki 60 cm nie są za głębokie?

    => Wg mnie są za głębokie. Technicznie wydaje mi się, że dociążanie tak głębokich szafek może zaskutkować czymś niedobrym. Ponadto ładniej chyba będą wyglądać szafki zrównane głębokością. Można uśrednić głębokość szafek jsnych i ciemnych na np. 38cm

    3.Duże szuflady mają być 120 cm, ale mam tam kaloryfer który jest odsunięty od szafek o 40 cm - czy to wystarczy żeby wygodnie korzystać z tych szuflad, czy lepiej zrobić szuflady 100 i 20 cm maskownicę?

    Trochę zależy od systemów szuflad. W przypadku totalnego wysuwu może być kolizja. Nalezy sprawdzić w studio kuchennym ze sprzedawcą.


    4. Pomiędzy dużą zabudową a szafkami na ścianie zlew- płyta jest luka 10 cm, dałam tam maskownicę, ale zastanawiam się czy można zrobić na 10 cm wysuwane dwa drążki na których mogłabym wieszać ścierki - takie wysuwane cargo tylko z prętem na ścierkę - wnęka będzie mieć 35 cm długości bo jest tam ten nieszczęsny komin?

    Wg mnie taki front będzie wymazany, bo z braku uchwytów będziemy dotykać go wilgotną dłonią. Nie wiem, czy ukryte ściereczki/ręczniki to ma sens, nawet przy meblach z uchwytami.
    :: my work :: test the best ::

Strona 179 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony