dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 279 z 613
Pokaż wyniki od 5.561 do 5.580 z 12250
  1. #5561

    Domyślnie

    siwy lodz widzę żę mamy kuchnie o podobnych wymiarach sama zastanawiałam się nad takim układem jak na zdjęciu nr 2 tylko że z lodówką koło słupka z piekarnikiem tylko obawiam się że ta ilość szafek by mi nie wystarczyła tak na szybko zrobiona wizualka

  2. #5562

    Domyślnie

    Cytat Napisał women.beauty Zobacz post
    Dzięki Aantenka zdjęcie nr 3 z szafkami wokół okapu najbardziej mi się podoba zastanawiam się czy ściany gdzie jest słupek z piekarnikiem nie zabudować jak na zdjęciu poniżej mam nadzieje żę włąściciel tej kuchni nie ma nic przeciwko ( znalezione w internecie )
    Kuchnia piekna
    Pytanie czy wolisz wiecej miejsca do przechowywania czy blatu. W Twojej opcji masz więcej blatu i to ukrytego (cokolwiek ludzie na blatach trzymają). Tutaj wszysciutko jest na widoku, ale duzo szafek słupkow pozwala sporo przechowywac.
    Wszystko zalezy od Twoich potrzeb.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  3. #5563

    Domyślnie

    Co do ustawności mojej kuchni, to rzeczywiście wydaje się być ok, ale nie mogę sie zdecydować gdzie co powinno stać, żeby było funkcjonalnie i jednocześnie wizualnie ok.
    Co do zabudowy słupkowej, to nie jestem jej zwolennikiem, dlatego też tylko jeden słupek z piekarnikiem i mikrofalą razem. Zależy mi za to na dużym blacie.
    Jeśli chodzi o moje obawy, to dotyczą kwestii otwierania okna jeśli zlew będzie tuż pod nim i miejsca na suszarkę do naczyć jeśli zlew znajduje sie pod oknem.

  4. #5564

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Mąż poczynił wizualki, więc mogę je umieścić zamiast linków-nie chodzi oczywiście o kolorystykę i formę szafek,a jedynie o ustawienie. Niestety wyszło, że zlew będzie chyba musiał być pod oknem. Kombinowaliśmy ze zlewem narożnym z prawej strony,ale za blisko do kuchenki było.Pod piekarnikiem będą szuflady. A ten prostokąt na wejściu okolony ściankami to moja na razie ocalona spiżarnia -maleństwo 0,90 na 1,50 Cargo wyszło tylko jedno obok szuflad 90-tek koło krzeseł.Widzicie może jeszcze jakieś miejsce na dodatkowe -nawet wąskie cargo?
    Kuchnia ma wymiary 3x3. Bardzo proszę o uwagi.




    Ostatnio edytowane przez burundi ; 12-04-2012 o 09:23

  5. #5565
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    Witam ponownie
    Mąż poczynił wizualki, więc mogę je umieścić zamiast linków-nie chodzi oczywiście o kolorystykę i formę szafek,a jedynie o ustawienie. Niestety wyszło, że zlew będzie chyba musiał być pod oknem. Kombinowaliśmy ze zlewem narożnym z prawej strony,ale za blisko do kuchenki było.Pod piekarnikiem będą szuflady. A ten prostokąt na wejściu okolony ściankami to moja na razie ocalona spiżarnia -maleństwo 0,90 na 1,50 Cargo wyszło tylko jedno obok szuflad 90-tek koło krzeseł.Widzicie może jeszcze jakieś miejsce na dodatkowe -nawet wąskie cargo?
    Kuchnia ma wymiary 3x3. Bardzo proszę o uwagi.





    Witam. Mam bardzo podobny układ kuchni , tyle że mamy bardziej otwartą z boku .Mniemam że za drzwiami jest spiżarka My z niej zrezygnowaliśmy na rzecz powiększenia kuchni .Napisz jakie wymiary ma Twoja kuchnia?Nasza wizualizacja jest parę stron wcześniej na str 279
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 12-04-2012 o 09:58

  6. #5566

    Domyślnie

    My też mieliśmy opcję otwarcia tak jak Ty (spójrz na linki - strona 281 -tam jest tez wsio zwymiarowane), a i wersja usunięcia spiżarki przemawia do mego małża.Do mnie nie Kuchnia ma praktycznie dokładnie 3X3. Ogólnie nie jestem zwolennikiem otwartej kuchni,ale jak spojrzysz na układ 2 pod ww. linkami to może i to warte grzechu?Co u Ciebie przemówiło za otwarciem kuchni - jakies względy praktyczne czy estetyczne?Może mnie przekonasz A jakie wymiary ma Twa kuchencja?
    Cytat Napisał nowy 1 Zobacz post
    Witam. Mam bardzo podobny układ kuchni , tyle że mamy bardziej otwartą z boku .Mniemam że za drzwiami jest spiżarka My z niej zrezygnowaliśmy na rzecz powiększenia kuchni .Napisz jakie wymiary ma Twoja kuchnia?Nasza wizualizacja jest parę stron wcześniej na str 279
    Ostatnio edytowane przez burundi ; 12-04-2012 o 10:15

  7. #5567

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    Witam ponownie
    Mąż poczynił wizualki, więc mogę je umieścić zamiast linków-nie chodzi oczywiście o kolorystykę i formę szafek,a jedynie o ustawienie. Niestety wyszło, że zlew będzie chyba musiał być pod oknem. Kombinowaliśmy ze zlewem narożnym z prawej strony,ale za blisko do kuchenki było.Pod piekarnikiem będą szuflady. A ten prostokąt na wejściu okolony ściankami to moja na razie ocalona spiżarnia -maleństwo 0,90 na 1,50 Cargo wyszło tylko jedno obok szuflad 90-tek koło krzeseł.Widzicie może jeszcze jakieś miejsce na dodatkowe -nawet wąskie cargo?
    Kuchnia ma wymiary 3x3. Bardzo proszę o uwagi.


    Przy zabudowie w U, można przenieść płytę na ścianę z blatem i krzesłami.
    Wtedy obok lodówki i piekarnika robi się miejsce na jeszcze jeden słupek. Zlew przesuwamy bliżej do wysokiej zabudowy, może nawet tak, żeby ociekacz nachodził na róg szafki. Blatu powinno być wystarczająco między płytą a zlewem.

    Zastanawiam się, czy przy tak ustawionym blacie z krzesełkami przejście nie będzie zbyt wąskie. W końcu to jedyne wejście do kuchni. Po wyrziceniu tego miejsca do jedzenia projekt byłby ok.
    Jeśli miejsce od jedzenia być musi, to rozważyłabym klasyczne L z lodówką po jednej i piekarnikiem po drugiej stronie zabudowy oraz miejscem na mały stoliczek na ścianie. W końcu w tej spiżarce można zrobić zabudowę do samego sufitu i trochę odciążyć kuchnię.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  8. #5568
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Cytat Napisał burundi Zobacz post
    My też mieliśmy opcję otwarcia tak jak Ty (spójrz na linki - strona 281 -tam jest tez wsio zwymiarowane), a i wersja usunięcia spiżarki przemawia do mego małża.Do mnie nie Kuchnia ma praktycznie dokładnie 3X3. Ogólnie nie jestem zwolennikiem otwartej kuchni,ale jak spojrzysz na układ 2 pod ww. linkami to może i to warte grzechu?Co u Ciebie przemówiło za otwarciem kuchni - jakies względy praktyczne czy estetyczne?Może mnie przekonasz A jakie wymiary ma Twa kuchencja?
    Kchnia nie jest całkowicie otwarta tylko półotwarta , a za kuchnią jadalnia , salon też jest oddzielony trochę od jadalni i kuchni.Chcieliśmy taką kuchnie która byłaby połączona z jadalnią , ale też umiała ukryć co nieco( np. bałagan)
    Stawiam na wysoką zabudowę ewentualnie półwysep jeśli się zmieści.Ale to narazie plany , które zmieniają sie cały czas Popatrz str 238,239,240 Tam sa moje pierwsze projekty.Moja kuchnia 290 pod oknem na 360 i obawialismy sie że jak bedzie spizarnia to zrobi się ciasno . A spiżarnie chyba zrobimy pod schodami bo sa obok wejścia do kuchni.
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 12-04-2012 o 17:36

  9. #5569

    Domyślnie

    Aantentka
    Płyta po przeciwnej stronie wchodziłaby w grę tylko wtedy, jeśli zdecyduję się na układ, jak u nowy 1 - kuchnia półotwarta na salon. W obecnym układzie byłby widok z wejścia do domu na kuchenkę.
    Rzeczywiście - troszkę to miejsce z krzesełkami trzeba by skrócić.
    nowy 1
    Widziałam, że też przerabialiście wersję ze zlewem narożnym Jak macie miejsce na spiżarkę pod schodami zaraz obok kuchni, to rzeczywiście możecie odpuścić tę w kuchni,choć wydaje mi się, że nie ma to jak wejście bezpośrednio z kuchni. Najlepiej jakby wypowiedzieli się użytkownicy kuchni ze spiżarką, bo na razie to "gdybam" w tej kwestii.
    Ostatnio edytowane przez burundi ; 12-04-2012 o 20:49

  10. #5570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest za ciasne przejście. Zabudowę można dac na tą strone widoczną z wejścia do domu.

  11. #5571

    Domyślnie

    Może i racja, ze będzie ciasno - muszę na budowie sobie to zwizualizować Ogólnie otwór na wejście ma 1,20 szerokości. Tak myślę, by może to miejsce do siedzenia skrócić tak, by zostało jednoosobowe - może wtedy będzie ok.
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Moim zdaniem jest za ciasne przejście. Zabudowę można dac na tą strone widoczną z wejścia do domu.

  12. #5572

    Domyślnie

    A teraz co sądzicie? Lepiej z tym przejściem? Blat przy krzesełku będzie prawdopodobnie prosty, nie zaookrąglony. Wkleję Wam zaraz,jaka kuchnia mi się podoba -przynajmniej na dziś, bo tak jak pisał nowy 1 - wizje się zmieniają.

    Ostatnio edytowane przez burundi ; 13-04-2012 o 13:00

  13. #5573

    Domyślnie




    Lubię eklektyzm,ale te kuchnie to też pewien kompromis. A rozwijając temat : Ogólnie nie podobają mi się białe proste fronty i styl ultranowoczesny,ale wiem, że u nas będzie musiała być biała lub jasna kuchnia. A jak już jasna, to nie chcę żadnych załamań (siedlisk kurzu) - jak np w typowo klasycznych frontach. Stad w takim jak na fotach połączeniu klasyki z nowoczesnością takie szafki moga być. A na tej drugiej focie podoba mi się motyw sztukaterii wokół szafek. Co do kuchni na wysoki połysk - troszkę obawiam się jak z praktycznością tego rozwiązania. Nie widziałam szarej kuchni na wysoki połysk -a chyba byłaby ciekawa.No i nie wiem jak z wentylacją górnych szafek, które są zlicowane od góry ze ścianą kartongipsem (pierwsze foto). Jak macie gdzieś linki do jakiś eklektycznych kuchni- podsyłajcie proszę choćby na priv.
    Ostatnio edytowane przez burundi ; 13-04-2012 o 12:12

  14. #5574

    Domyślnie

    Co do kuchni na wysoki połysk - troszkę obawiam się jak z praktycznością tego rozwiązania
    Rozumiem, że nie jest to pytanie, tylko wyrażenie wątpliwości. Temat połyskujących frontów wraca bowiem jak boomerang na kilku różnych wątkach.
    W skrócie można stwierdzić, że jest dużo osób bardzo zadowolonych z takiego rozwiązania i dużo osób które narzekają (to nie jest żart) . Dużo zalezy od jakości materiału, użytkowania kuchni.
    Natomiast możesz wziąć kuchnię białą z drewnianym blatem jakich multum jest teraz w internecie (zajrzyj do wątku julianny16 "julisiowo" która wrzuciłą sporo inspiracji) i na pewno nie będizesz miała kuchni ultranowoczesnej a jednocześnie pozostanie jasna i przyjemna.

    Nie widziałam szarej kuchni na wysoki połysk -a chyba byłaby ciekawa
    Szary abstrakt z IKEA wygląda podobnie. Pooglądaj wątek o kuchniach ikea. A tutaj link przykładowy z google. http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2...ly-IKEA-2.html
    zależy oczywiście o jaki odcień szarego ci chodzi.

    No i nie wiem jak z wentylacją górnych szafek, które są zlicowane od góry ze ścianą kartongipsem (pierwsze foto).
    Nie jestem specem technologicznym, ale nie wydaje mi się, żeby jakaś specjalna wentylacja do górnych szafek była potrzebna. Trzeba na pewno zrobić miejsce na wentylację lodówki, ale tutaj też zalezy jaką masz lodowke (zabydowana cyz nie zabudowana) i co w instrukcji tej lodówki nt. wentylacji pisze producent. Najlepiej podpytaj osób z forum, które takie rozwiązania u siebie mają.

    Jesczej edna uwaga do projektu Twojej kuchni (wejście do kuchnie jak dla mnie ok, - to dla Ciebie ma być wygodnie, jeśli ty się przeciśniesz z wazą z zupą do stołu tudzież z siatami z zakupami do blatu, a dzieciaki nie będą się obijały o róg wystającej szafki z blatem). W tym projekcie który masz IMHO płyta jest za blisko wysokiej zabudowy, chyba że jesteś leworęczna. Moim zdaniem do wysokiej zabudowy powinno być minimum 40cm swobody po tej ręce która planuje, a IMHO optymalnie to 60cm i więcej. Oczywiście jesli jestś przyzwyczajona do małej przestrzeni przy płycie, to powyższa uwaga Ciebie nie dotyczy. To tobie ma być wygodnie. Jeśli nie to ustaw sobie np. wielki karton na blacie obok płyty po prawej stronie w odległości planowanej na projekcie i zobacz, czy nie będziesz miała ograniczonych ruchów.

    A tak na marignesie - może namówisz małzonka na korzstanie z programu IKEA? Można w nim zrobić praktycznie to samo co na waszym projekcie, a wizualizacje są ładniejsze i bardziej oddawać będą Twoją wizję kuchni (byłam przeświadczona że chcesz kuchnię mega tradycyjną w ciemnym dębie). Program jest darmowy i dość prosty w obsłudze.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 13-04-2012 o 13:30
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  15. #5575

  16. #5576

    Domyślnie

    Aantentka i Dzustaa - dzięki za uwagi.
    Faktycznie, bez szkody można przesunąć płytę w lewo i bedzie wygodniej. Co do programu z Ikea - wcześniej mąż używał, ale mu nie podpasił. Tak patrzę na meble z Ikea - dla mnie - bez odpowiedniej aranżacji eklektyczno-jakiejśtam są nie do przyjęcia - za surowe.Tak już mam -że chciałabym mieć inaczej niż wszyscy Pewnie życie to zweryfikuje.
    Ostatnio edytowane przez burundi ; 15-04-2012 o 13:43

  17. #5577
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    nowy 1

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RYBNIK
    Kod pocztowy
    44-253
    Posty
    433

    Domyślnie

    Czy w mojej kuchni zmieściłaby się wyspa albo półwysep? Doradźcie.zachciał mi się wyspy a podłączenia już zrobione.Co wy na to.Moje inne wizualizacje wstepne bez wyspy na stronach 279, 238,239.240
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KUCHNIA.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	111900  
    Ostatnio edytowane przez nowy 1 ; 18-04-2012 o 10:22

  18. #5578

    Domyślnie

    ese dla mnie dobrze u Ciebie wygląda i taki i taki okap. Zważywszy że nie lubię krótszych szafek okapowych i burzenia dolnej linii frontów, propozycja nr 2 podoba mi się wizualnie mniej, już wolałabym okap niezabodowany. Ale to moje mini zboczenie.

    Natomiast jeśli ważne jest dla Ciebie dodaktowe miejsce do przechowywania nad okapem (czasem i jednap półka możę uratować życie) to okap podszafkowy.

    IMHO centralny plafon jest ok, tylko wtedy dość mocne światło i bezwzględnie oswietlenie podszafkowe (na wieczorne gotowanie przy dużych szafkach górnych będzie IMHO bardzo przydatne) plus oświetlenie nad zlewem. W ciągu dnia masz w sumie fajne doświetlenie z okna. Warianetm plafonu może być oświetlenie linkowe, ale chyba nie ma co przedobrzać.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  19. #5579

    Domyślnie

    nowy1,
    tutaj masz linka do kuchni Zeberr http://forum.muratordom.pl/showthrea...uchnia-i-wyspa gdzie z projektem wyspy walczyłą Elfir
    Pomieszczenie o podobnych wymiarach.

    Z tego co pamiętam u Ciebie był w rogu jakiś komin. Zlikwidowałeś?
    IMHO barek ostatecznie da się wykręcić i albo zrobić u (lodówka + piekarnij na wprost przejścia do jadalni) ewentualnie G (gdybyś zmniejszył wejście z korytarza do kuchni, to na tej ściance zmieszczą Ci się słupki lodówka plus piekarnik oraz szafka narożna do dalszej zabudowy, choć podpatrzyłabym na inspiracjach, jak prezentuje się widok na taki bok szafki z salonu (bo tak by to wypadło).

    Wyspa moim bardzo kiepsko się mieści, zwłaszcza jeśli ma mieć miejsce siedzące. Wyspa bedzie niewielka a przejścia ciasnawe. Ale to kwestia Twoich preferncji.
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  20. #5580
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sco-check
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    EWI
    Posty
    95
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witajcie
    Czy ktoś mógłby mi pomóc w zaaranżowaniu kuchni rozstawieniu najpotrzebniejszych szafek i sprzętów ?
    Jestem tuż przed stawianiem ścian i na myśl, że mogę coś przegapić, co mogłabym jeszcze teraz zmienić, dostaje skurczów żołądka :/
    Kuchnia jest mała, więc wyspa pewnie odpada?
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
    Okno po lewej 230cm wysokie, 90cm szerokie. okno frontowe - 60 cm wysokie, 240 cm szerokie i będzie 85-90 cm nad posadzką, czyli na wysokości dolnych szafek.

Strona 279 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony