dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy masz młynek do odpadków w zlewie w kuchni?

Głosujących
49. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    25 51,02%
  • Nie

    24 48,98%
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 166
  1. #41

    Domyślnie

    szczerze??

    według mnie - zbedna drożyzna dla gadżeciarzy

  2. #42

    Domyślnie Re: mielenie...

    Cytat Napisał yareckey
    cena byla rozsadna ok 600 PLN - w Leroy w Polsce 1580.
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Młynek do odpadków ?

    Czy macie, chcecie mieć? Czy warto "zawiesić " na tym myśl przy projektowaniu i kupowaniu sprzętu?
    Czy takie ustroństwo jest drogie ? Podobno tak...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #44

    Domyślnie

    Nie mam i nie chcę mieć.
    Nie lubię urządzeń w których mogą zalegać resztki jedzenia...

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Myslalam o tym kiedys i sama idea mi sie podoba. Z pewnoscia jest on tak skonstuowany, ze przy odpowiednim uzytkowaniu resztki nie zalegaja. Zrezygnowalismy z innego powodu. Poprostu mamy ogrod i w zwiazku z tym produkujemy kompost. Wiec wszystkie resztki organiczne trafiaja wlasnie tam.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    oczywiście mamy kompost. Ale produkujemy za dużo tych odpadów, więc młynek mi się marzy

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    oczywiście mamy kompost. Ale produkujemy za dużo tych odpadów, więc młynek mi się marzy
    To znaczy masz za maly kompostownik
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Majka
    oczywiście mamy kompost. Ale produkujemy za dużo tych odpadów, więc młynek mi się marzy
    To znaczy masz za maly kompostownik
    pewnie tak, chociaż jak go sam zbijałam wydawał się olbrzymem. Niestety do niego wrzucamy też wyplewione chwasty, a działeczkę mamy sporawą

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Młynek musi być koniecznie! Jest to bardzo wygodne, po obiadku spłukuje z talerzy wszelkie odpadki i fruuu a odpadki nigdzie nie zalegają...
    Ja dziękuje z każdym odpadkiem biegac do kompostownika, zwłaszcza zimą
    Młynek mozna kupić za 500 zł ale pewnie tez sa i tańsze...
    Mysle ze warto go mieć.
    Pozdrawiam
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

  10. #50

    Domyślnie

    A tak przy okazji - skąd macie tyle odpadków.
    U mnie po jedzeniu wyrzuca się tylko cytrynę ze szklanki. a nie żywimy się w mac'Donald's...

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    A tak przy okazji - skąd macie tyle odpadków.
    U mnie po jedzeniu wyrzuca się tylko cytrynę ze szklanki. a nie żywimy się w mac'Donald's...
    obierki po ziemniakach, łupy z cebuli, resztki innych warzyw
    Trochę się tego zbiera.

  12. #52

    Domyślnie

    Sądziłam że taki młynek służy do mielenia tego, co spływa z talerzy i garnków do zlewu. Obierki można chyba wyrzucić bez mielenia...
    Czy ja na pewno wiem o jakie urządzenie chodzi

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Aniu, chodzi o to, żeby nie napełniać kubła. W domu mamy jeden. Wywożenie śmieci jest drogie. A zmielone odpadki lecą do szamba

  14. #54

    Domyślnie

    Też wyszedłem z założenia, że będzie wygodnie. Młynek już jest ale z założenia służy do mielenia odpadków z talerzy przed włożeniem ich do zmywarki. Obierki z owoców i ziemniaków trafiają do kubła. Przez młynek przepuszczam tylko mokre resztki aby nie tworzyły zupy w kuble na śmieci. Mam szambo, więc tak czy owak za wywóz śmieci trzeba zapłacić, czy to pod postacią półpłynną czy w worku PCV.

    Resztki raczej się nie gromadzą bo trzeba podczas mielenia puścić wodę. W innym przypadku grozi zapchanie rury kanalizacyjnej.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    To ja wole wrzucic do kompostu i zasilic ogrod na wiosne, niz placic za wywoz smieci/szamba a potem jeszcze za nawoz do ogrodu.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #56

    Domyślnie

    nie mam ogrodu.. więc młynek jest idealnym rozwiązaniem większość odpadków da się w nim unicestwić... obierki, skórki i nie trzeba od razu wynosić śmieci.. jedyny problem to że gdy pierwszy raz włączyłam (to już ze 4 lata temu wtedy był jeden rodzaj w zasadzie) to przybiegł sąsiad ... że to niby hałas taki że mnie mordują...

  17. #57

    Domyślnie

    Mnie coś się obiło o uszy, że przy POŚ nie powinno sie mielić obierków z ziemniaków, bo coś tam skrobia źle działa Ale może się mylę?
    Pozdrawiam, Ada

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    metea

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Obierki z ziemniaków, cebuli czy z jabłek powinny wedrować do kubła na smieci lub do kompostownika jak ktos posiada a młynek powinien słuzyć do mielenia resztek pozostałych na talerzach...
    Budowa Misiowego domku

    Dziennik budowy
    komentarze

  19. #59

    Domyślnie

    Witam! Młynek jest super urządzeniem, choć w Polsce do końca nie jest doceniany.Możemy mielić w nim wszystkie organiczne resztki - w tym filtry z ekspresu do kawy, herbatę w torebkach, wszystkie obierki, resztki z talerzy itp. Kupując młynek tylko dla resztek z talerzy - to chyba przesada...... Młynek służy głównie po to, aby w naszym kuble na śmieci nie znajdowało się pożywienie dla okolicznych zwierząt. W krajach, gdzie panują upały taki młynek jest cudem, nic nie gnije w śmieciach.
    Co do kompostownika - praktyczny, ale też bez przesady. Jeśli ktoś ma małą działkę, to nie zawsze jest na niego miejsce. Nie każdy jest urodzonym ogrodnikiem.
    Reasumując - jeśli kogoś stać, to dlaczego nie.
    Pozdrawiam.

  20. #60

    Domyślnie

    sory metea nie masz racji potwierdzam to co powiedział akwarysta, mieszkałam w stanach i młynki powstały po to aby nie było żadnych odpadków organicznych w koszu - jedyne co słyszałam to że nie warto mielić skorupek od jajek ale to też tylko opinia kilku osób. W stanach bardzo popularne jest jeszcze jedno urządzenie które pewnie wraz ze wzrostem cen wywożonych śmieci zyska i u nas uznanie czyli urządzenie do zgniatania - i tu też dowolność ale dla odmiany wszystkiego co nie jest organiczne... Największy problem to później wyciągnąć taką paczkę która mimo ze niewielka objętościowo jest okrutnie ciężka ale... śmieci do wywożenia zdecydowanie mniej

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony