dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 833
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 16653
  1. #981
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    to jakich rachunków za prąd można się spodziewać przy takim rozwiązaniu? Oczywiście orientacyjnie, bo wiadomo że każdy dom innym jest...

  2. #982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    No własnie. Więc moja instalacja grzewcza kosztowała 4000zł. Grzejniki + troche podłogówki (łazienki i wiatrołap) Właśnie dlatego że została przemyślana.
    Piszesz tylko o części instalacji grzewczej.
    Dolicz do tego kominek wraz z kominem, instalację przygotowania ciepłej wody.

    U mnie cała instalacja grzewcza kosztowała 32,5tys. zł:
    - pompa ciepła z dolnym żródłem,
    - ogrzewanie podłogowe,
    - podgrzewacz ciepłej wody z wężownicą do solarów,
    - kolektory słoneczne,
    - technologia "kotłowni".

    Tylko nie pisz, że kominek masz tylko "dla nastroju".
    Mieszkałem przez pewien czas w domu ogrzewanym kotłem olejowym, w którym wybudowano kominek z DGP w momencie, gdy koszty ogrzewaniem olejem zaczęły być porażające (dom nie był zbyt dobrze ocieplony). Po kilku latach jednak w zamian za kocioł olejowy wstawiono kocioł na drewno, i ... kominek stał suę tylko ozdobą, w której pali się rzeczywiście "od święta".

  3. #983
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1
    to jakich rachunków za prąd można się spodziewać przy takim rozwiązaniu? Oczywiście orientacyjnie, bo wiadomo że każdy dom innym jest...
    Nie tylko za prąd, ale także za drewno do kominka.

  4. #984
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    OZC wyliczył zapotzrebowanie na ciepło 4500 Kwh. I chyba powinno się udać na podliczniku jest w tej chwili 2900 kWh. I nie ma znaczenia czy dostarczę to ciepło prądem, kominkiem czy czyms innym. Ciepła woda pochlonie w roku około (na dwie i pół osoby) ?? - ile się przyjmuje? tak ze 3000 kWh.

    Do tej pory spaliłm około 1 m3 drewna bardzo różnej jakości - od takiego które kapało wodą do kominka do suchych stempli.

    Kominek w moim przypadku jest kompletna porażką jeśli chodzi o inwestycję (nigdy, ale to nigdy sie nie zwróci) ale ja jestem ze wsi i chce mieć w domu zywy ogień. A za fanaberię trzeba płacić.

    Reasumując: 3000+4500 kWh=7500 kWh czyli całość CWU + ogrzewanie bedzie mnie kosztować około 3000 zł zakladając że całość bedę grzał prądem.

    Smiecimy w tym wątku. Zapraszam do komentarzy w moim dzienniku.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #985

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon
    Cytat Napisał HenoK

    Co do reszty, to masz rację - cała instalacja nie musi wiele kosztować jeżeli jest przemyślana na etapie budowy.
    No własnie. Więc moja instalacja grzewcza kosztowała 4000zł. Grzejniki + troche podłogówki (łazienki i wiatrołap) Właśnie dlatego że została przemyślana.

    Pozdrawiam i zostawiam czas na te przemyslenia bo tutaj trochę nie miejsce na to. Choc sam zacząłem
    No tak 4 tyś ale ile za prund i twój dom jest niewielki a mój będzie 280m2 mieszkalnych pomieszczeń i wtedy już za taką instalacje jak twoja będzie już ile? No i potem za prund ile?Ceny prądu ino w góre w dół nigdy!

  6. #986
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Kiedy była jakaś obniżka cen gazu, wody, śmieci, drewna do kominka ? Czyżbym przeoczył : ) pozdr adam

  7. #987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Kiedy była jakaś obniżka cen gazu, wody, śmieci, drewna do kominka ? Czyżbym przeoczył : ) pozdr adam
    To było na początku wszystkiego nikt już nie wie kiedy

  8. #988
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Wracając do tematu sterowania ogrzewaniem w przypadku płyty. Czy wstawienie grzałki przy reku dałoby radę chwilowo i szybko podnieść temperaturę w domu do czasu aż ruszy podłogówka ? Załóżmy na stałe ustwione np.20 w pomieszczeniu, ale potrzebujemy np. 21,22 stopnie w miarę szybko. Jaka grzałka musiałaby być zainstalowana np. na 100 m2 aby w miarę szybko dogrzać ? Ma to sens ? Czy lepiej małe farelki po kątach ? pozdr adam

  9. #989

    Domyślnie

    ja uwazam, ze wstawianie duzej nagrzewnicy za reku w celu podgrzewania powietrza w calym domu jest bez sensu, poniewaz:
    - cieplo bedzie na poczatku przewodow, a im dalej tym zimniej,
    - musisz izolowac przewody; ja bede miał przewody w scianach, stropach, ktore maja jakas temperature pokojowa (nie mysle o stychu czy innych zimnych miejscach)
    - powietrze z reku ma kilkanascie stopni, czyli tyle ile sciany i strop, w ktorych sa polozone przewody wentylacyjne;
    - dogrzewasz powietrze malymi grzalkami na wylocie do kazdego pokoju - tyle ile trzeba
    - w kazym pokoju musisz miec regulator temp, ale te proste sa tanie.
    - jak sie plyta rozgrzeje, to grzalki sie wylacza
    Pasywny - może się uda.

  10. #990

    Domyślnie

    podjąłem decyzję co do płyty,nie chcę grzewczej,dam podlogówkę,z tego co widzę to chyba kable grzewcze ,rekuperator i kominek /może z płaszczem wodnym/, mam jedynie dylemat co do wyboru firmy,jeden -Mega term ,płyta bez grzania,nie maja jednak realizacji na Śląsku,a wolałbym mieć pewność,co to jest,druga -Cezbud,obejrzałem trochę zdjęć i dwie płyty,obydwie oferty cenowo podobne po 280 zł/m2 na gotowo,tyle,że boję się trochę styropianu,mam trochę gliniasty grunt a w tym drugim systemie pianobeton stanowi większą stabilizację i jest bardziej nośny,może ktoś doradzi w trudnej decyzji?

  11. #991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moja architekt właśnie postawiła stanowcze nie lekkiej płycie fundamentowej. Stwierdziła, że to niezgodne z Polskimi Normami, stanowi zagrożenie, ona się nie podpisze i nikt nie da mi pozwolenia na budowę
    A pokazałam jej tylko przekrój płyty tomclava.

  12. #992
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Do pozwolenia na budowę można dać zwykłe fundamenty aby nie zmuszać urzędników do zbytniego zastanawiania się pozdr adam

  13. #993

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygi-zyg
    podjąłem decyzję co do płyty,nie chcę grzewczej,dam podlogówkę,z tego co widzę to chyba kable grzewcze ,rekuperator i kominek /może z płaszczem wodnym/, mam jedynie dylemat co do wyboru firmy,jeden -Mega term ,płyta bez grzania,nie maja jednak realizacji na Śląsku,a wolałbym mieć pewność,co to jest,druga -Cezbud,obejrzałem trochę zdjęć i dwie płyty,obydwie oferty cenowo podobne po 280 zł/m2 na gotowo,tyle,że boję się trochę styropianu,mam trochę gliniasty grunt a w tym drugim systemie pianobeton stanowi większą stabilizację i jest bardziej nośny,może ktoś doradzi w trudnej decyzji?
    Ja kombinuje z inna plyta. Na grunt folia, potem od razu betonowa plyta. Sciany z bet komorkowego (ukladana ponizej poziomu gruntu na dwa bloczki). Jak sie wszystko zrobi, wtedy zalewasz 40cm pianoperlitobetonu i robisz z tego izolacyjną posadzkie. BK izloujesz przeciw wilgoci (te 2 wiersze bloczkow). Zero styropianu. Czekam na opinie kontruktora.
    Pasywny - może się uda.

  14. #994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Serwis24
    Do pozwolenia na budowę można dać zwykłe fundamenty aby nie zmuszać urzędników do zbytniego zastanawiania się pozdr adam
    tylko, ze zapłacę za zwykły fundament architektowi a potem musze płacić drugi raz za przerabianie na płyte?

  15. #995
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar marysia2009
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    37
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elfir Wysłany: Sro, 3 Luty 2010 16:08 Temat postu:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Moja architekt właśnie postawiła stanowcze nie lekkiej płycie fundamentowej. Stwierdziła, że to niezgodne z Polskimi Normami, stanowi zagrożenie, ona się nie podpisze i nikt nie da mi pozwolenia na budowę
    A pokazałam jej tylko przekrój płyty tomclava.
    Mojm zdaniem niema sesu pytac Polskich architektow i kierownikow budowy o plyte fundamentowa. Bo 90 % tych ludzi nigdy tej pyty nie widzialo i nie maja o tych plytach zielonego pojecia. I dlatego zastawiaja sie Polskimi normami i warunkami klimatycznymi. A przeciez plyty fundametowe w Skandynawi wykonuje sie od ponad 30 lat a warunki klimatyczne to maja chyba cierzsze niz nasze Polskie. Ja sam mam taka plyte z wodnym ogrzewaniem. Zrobilem tak jak napisal Serwis24. Najpierw pozwolenie a dopiero pozniej z mojm kierownikiem wykonolismy plyte . Kierownika wziolem mlodego ktury jest nastawiony na nowoczesne budownictwo i sam mi podpowiada co mam zrobic. Ostatnio zdecydowalem ze zamiast wylewac strop i robic dach odzielnie zamawiaawiam gotowe wiazary razem ze stropem z fabryki. Koszt podobny a drewno o niebo lesze jakosciowo niz nasze Polskie prosto z lasu.

  16. #996

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Cytat Napisał Serwis24
    Do pozwolenia na budowę można dać zwykłe fundamenty aby nie zmuszać urzędników do zbytniego zastanawiania się pozdr adam
    tylko, ze zapłacę za zwykły fundament architektowi a potem musze płacić drugi raz za przerabianie na płyte?
    Jeśli nie potrafi on zaprojektować takiej płyty to czy Ci zrobi projekt ze zwykłymi fundamentami czy bez nich (gdy będziesz chciał płytę zlecić komuś innemu)Skasuje Cię, podejrzewam tyle samo

  17. #997
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Możesz odliczyć za wykonanie projektu płyty który wykonasz we własnym zakresie. Druga opcja to Ciebie nie interesuje jak on to zrobi, niech sam zleci komuś projekt płyty. Albo ktoś robi to kompleksowo tak jak Ty chcesz albo nie robi wcale. To jest tak jak Ty byś zrobila projekt ale tylko z iglaków bo na innych się nie znasz lub nie masz przekonania Po co wtedy projekt indywidualny ?

  18. #998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    problem w tym, ze wówczas konstruktor nie bierze odpowiedzialności za konstrukcję budynku:
    "Różne rzeczy ludzie budują, ale nie wszystko jest zgodne z normami, choć
    reklamę mają dobrą.
    Mój konstruktor nie ma najmniejszego problemu z przeliczeniem płyty.
    Firma, której można to zlecić oczywiście bierze odpowiedzialność za
    wytrzymałość płyty, ale nie za cały projekt (w tym zgodność głębokości
    posadowienia z PN). Nie chodzi tu zatem o projektanta fundamentu (każdy
    może to zrobić), tylko konstruktora, który weźmie odpowiedzialność za całość
    branży konstrukcyjnej projektu (również za niezgodność posadowienia z
    normami)."

  19. #999
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czegoś nie rozumiem Robisz projekt indywidualny to co on zawiera ? Tylko układ pomieszczeń które sama narysowalaś ? Myślałem, że zrobienie projektu indywidualnego to moje pomysły przeliczone przez fachowców i rozrysowane. Wychodzi na to, że najlepiej jak jeszcze sama to przeliczysz powodzenia

  20. #1000
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja sobie nic nie przeliczę, bo się na tym nie znam. Dałam architekt jedynie rzut pomieszczeń. Nie rozrysowywałam konstrukcji stropów, fundamentów, przebiegu instalacji.
    Projekt ma zawierać cześć architektoniczną, instalacyjną i konstrukcyjną.

    W umowie nie narzucałam technologii i rozwiązań konstrukcyjnych.

Strona 50 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony