dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 93 z 833
Pokaż wyniki od 1.841 do 1.860 z 16653
  1. #1841

    Domyślnie Nasiąkliwość szkła piankowego

    Deklarowana nasiąkliwość szkła piankowego jednego z wiodących producentów szacowana jest na poziomie poniżej 7%. Moje badania dowodzą że nasiąkliwość przekracza 30%. Przebadałem kilkanaście próbek. Współczynnik lambda podawany jest dla materiału suchego, jaki jest więc dla materiału nasyconego wodą? Na te pytanie producent jak dotąd mi nie odpowiedział. Czy ktoś z forumowiczów badał próbki jakichkolwiek producentów bądź ma alternatywne wyniki deklarowanych lub empirycznych badań? Zdaję sobie sprawę że dom to nie laboratorium ale deklarowane dane oraz ,doświadczalne wydają się nazbyt odmienne.

  2. #1842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał projektantpłyt Zobacz post
    Deklarowana nasiąkliwość szkła piankowego jednego z wiodących producentów szacowana jest na poziomie poniżej 7%. Moje badania dowodzą że nasiąkliwość przekracza 30%. Przebadałem kilkanaście próbek. Współczynnik lambda podawany jest dla materiału suchego, jaki jest więc dla materiału nasyconego wodą? Na te pytanie producent jak dotąd mi nie odpowiedział. Czy ktoś z forumowiczów badał próbki jakichkolwiek producentów bądź ma alternatywne wyniki deklarowanych lub empirycznych badań? Zdaję sobie sprawę że dom to nie laboratorium ale deklarowane dane oraz ,doświadczalne wydają się nazbyt odmienne.
    To ciekawe. A w jaki sposób badałes to szkło? Może też zamieść informacje kto jest producentem. 30% to bardzo dużo. Jest to mozliwe wydaje się tylko jeżeli nie ma zamkniętych porów czyli jeśli to co deklarują producenci jest nieprawdą.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 11-04-2011 o 07:52
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #1843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ktos tam nie pomyślał moim zdaniem, chyba że te niby ławy maja jeszcze jakies inne zadanie oprócz przenoszenia obciążeń (bo tego akurat w tym układzie nie będą robić) ale nie bardzo mogę sobie wyobrazić jakie.
    W tym projekcie część ścian, jest trójwarstwowa (okładzina z klinkieru) :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4539375
    Tą okładzinę na czym trzeba oprzeć :

    Alternatywą byłaby ścianka klinkierowa podwieszona na systemowych wieszakach, ale wiązałoby się to ze sporymi mostkami termicznymi.

  4. #1844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    ...
    Czyli na coś jednak są potrzebne. Do tych ścian trójwarstwowych już dziennika nie doczytałem a powinienem.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  5. #1845
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    janko111

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-318
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam i jestem przerazony informacją projektantpłyt. Czy te wyniki dotyczą szkła granulowanego czy bloczków??

  6. #1846

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    To ciekawe. A w jaki sposób badałes to szkło? Może też zamieść informacje kto jest producentem. 30% to bardzo dużo. Jest to mozliwe wydaje się tylko jeżeli nie ma zamkniętych porów czyli jeśli to co deklarują producenci jest nieprawdą.
    Najpierw ważyłem dokładną wagą z dokładnością 1g pojedyncze próbki w stanie suchym. Podpisałem bryłki i zalałem je wodą zamykając w słoiku tak by były w pełni zanurzone. Po trzech dniach ponownie zważyłem. Porównałem różnicę wag i obliczyłem procentowo nasiąkliwość oraz średnią. Na ile nasiąkliwość kruszywa jako całości jest większa ze względu na napięcie powierzchniowe pomiędzy bryłkami, trudno powiedzieć. Zamarzanie namokniętych próbek nie powodowało rozsadzania. Co ciekawe woda po nasiąkaniu szkła ma swoisty błękitno fioletowy kolorek, trochę jak rozcieńczony denaturat natomiast czy tak smakuje, nie wiem nie próbowałem ani jednego ani drugiego.

  7. #1847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał projektantpłyt Zobacz post
    Najpierw ważyłem dokładną wagą z dokładnością 1g pojedyncze próbki w stanie suchym. Podpisałem bryłki i zalałem je wodą zamykając w słoiku tak by były w pełni zanurzone. Po trzech dniach ponownie zważyłem. Porównałem różnicę wag i obliczyłem procentowo nasiąkliwość oraz średnią. Na ile nasiąkliwość kruszywa jako całości jest większa ze względu na napięcie powierzchniowe pomiędzy bryłkami, trudno powiedzieć. Zamarzanie namokniętych próbek nie powodowało rozsadzania. Co ciekawe woda po nasiąkaniu szkła ma swoisty błękitno fioletowy kolorek, trochę jak rozcieńczony denaturat natomiast czy tak smakuje, nie wiem nie próbowałem ani jednego ani drugiego.
    Ale kicha! Pozostaje jeszcze pytanie czy to jednostkowy przypadek tego jednego producenta czy też takie właściwości ma szkło piankowe wbrew temu co wytwórcy deklarują. Tylko skąd te certyfikaty?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  8. #1848

    Domyślnie

    Tak to jest drogi perm z wynalazkami.Dochodze do wniosku ,ze czas przestac wymyslac glupoty ,tylko brac sie za lopate i kopac lawy.Podobnie rzecz sie ma z paroma innymi wynalazkami ostatnich kilku lat.

  9. #1849
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Masz na myśli branżę budowlaną, czy na przykład silnik magnetyczny też?
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  10. #1850

    Domyślnie

    Sprawdźcie certyfikat CE lub ITB, w ktorych jest podana nasiąkliwość, musi być. Gsg nie powinnien byc stosowany w przypadku stalego zawilgocenia. My stosowalismy gsg i wcesniej byl oddany do badan i bylo to wiele lat temu. Jak jest teraz to nie wiem. Po badaniach nie bylo zadnego problemu. W certyfikacie CE musi byc podana nasiakliwosc. Producentów z dopuszczeniami i wlasnymi fabrykami, z ktorymi mozna wspolpracowac znam tylko dwoch technopur i geo-cell. Projektant moze badales podrobke bo i z takimi mielismy doczynienia. Prawidlowo wyprodukowany gsg musi miec zamkniete pory innej opcji nie ma. Gdzies na forum na temat szkla byla wiarygodna metoda domowa opisana na mierzenie nasikliwosci. Nie przytocze jej, ale momentem kluczowym po wyjeciou materiału jest zewnętrzne osuszenie go. Sam szklo piankowe nie nasiaknie do takiego poziomu.
    Jakis ekspert od budownictwa drogowego rowniez powinien udzielic sie w tym temacie. Szklo piankowe jest tam czasmi stosowane zamiast keramzytu a chyba nie trzeba pisac jaka nasiąkliwość ma keramzyt. Tam takie badania nie są żadną nowością.

  11. #1851
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    aby nie dublowac tematow- mam pytanko.
    jak podniesc poziom posadowienia plyty? mam dzialke ze spadkiem ok 40 cm . po tej nizszej stronie musialbym podniesc, tak aby posadzka domu byla ok 80 cm ponad poziom gruntu.

    chodzi o to ze dobudowuje do sasiada i nie chce miec okien na roznym poziomie.
    niwelowanie dzialki jakims obszernym nasypem tez odpada bo dzialka jest malutka.

  12. #1852
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Tak to jest drogi perm z wynalazkami.Dochodze do wniosku ,ze czas przestac wymyslac glupoty ,tylko brac sie za lopate i kopac lawy.Podobnie rzecz sie ma z paroma innymi wynalazkami ostatnich kilku lat.
    Nie bardzo mam wybór (działka ze stokiem) albo płyta albo normalne fundamenty i piwnica bo szkoda zasypywać te 2,5m piaskiem nie mówiąc o kosztach. Normalny fundament zaczyna mnie przekonywac coraz bardziej. Czy to od strony konstrukcyjnej czy od strony oszczędzania energi to sprawdzona i skuteczna konstrukcja.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  13. #1853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał popo00 Zobacz post
    aby nie dublowac tematow- mam pytanko.
    jak podniesc poziom posadowienia plyty? mam dzialke ze spadkiem ok 40 cm . po tej nizszej stronie musialbym podniesc, tak aby posadzka domu byla ok 80 cm ponad poziom gruntu.

    chodzi o to ze dobudowuje do sasiada i nie chce miec okien na roznym poziomie.
    niwelowanie dzialki jakims obszernym nasypem tez odpada bo dzialka jest malutka.
    Musisz zrobić badanie gruntu no i projektant musi podjąć decyzję o sposobie posadowienia. Nie liczyłbym tu na tzw mądrość ludową czy też forumową bo może to się źle skończyć.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #1854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Torf62 Zobacz post
    Sprawdźcie certyfikat CE lub ITB, w ktorych jest podana nasiąkliwość, musi być. Gsg nie powinnien byc stosowany w przypadku stalego zawilgocenia....
    W certyfikatach deklarują nasiąkliwość poniżej bodaj 7%. To przeczy temu co pisze projektant. Inny producent?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #1855
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    troche poczytalem wątek , m.in. wasze dywagacje nt. izolacji pod płytą. że niby ona niepotrzebna itd.

    a można to zrobić w ten sposób ze zamiast styropianu pod płytą, damy go na wartstwe na płytę i to przykryjemy posadzką

    - żwir, podsypka
    -płyta
    -styropian
    -posadzka

    czy nie bedzie bardziej to sensowne i cieplejsze?

    minusy ze trzeba robić posadzkę...plusy że strypian może byc cieńszy i tańszy.

    odchodzi problem ewentualnego sciśnięcia styropianu pod obciążeniem płyty po 20- czy 30 latach...

  16. #1856

    Domyślnie

    Cytat Napisał popo00 Zobacz post
    troche poczytalem wątek , m.in. wasze dywagacje nt. izolacji pod płytą. że niby ona niepotrzebna itd.

    a można to zrobić w ten sposób ze zamiast styropianu pod płytą, damy go na wartstwe na płytę i to przykryjemy posadzką

    - żwir, podsypka
    -płyta
    -styropian
    -posadzka

    czy nie bedzie bardziej to sensowne i cieplejsze?

    minusy ze trzeba robić posadzkę...plusy że strypian może byc cieńszy i tańszy.

    odchodzi problem ewentualnego sciśnięcia styropianu pod obciążeniem płyty po 20- czy 30 latach...

    Taka płyta nie mogła by juz lezeć na gruncie.. a pozatym mostek pozostaje

  17. #1857
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał aDw Zobacz post
    Taka płyta nie mogła by juz lezeć na gruncie.. a pozatym mostek pozostaje
    nie na gruncie tylko na warstwie żwiru.

    a jak ma sie sprawa sciskania styro po 20 czy 30 latach?

    bede doklejał sie do bliźniaka i nie chciałbym mieć zarysowanej elewacji w miejscu styku naszych ścian

  18. #1858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał popo00 Zobacz post
    nie na gruncie tylko na warstwie żwiru.

    a jak ma sie sprawa sciskania styro po 20 czy 30 latach?

    bede doklejał sie do bliźniaka i nie chciałbym mieć zarysowanej elewacji w miejscu styku naszych ścian
    Płyta o której piszesz jast stosowana w warunkach gdzie zwykłe ławy fundamentowe nie zdają egzaminu np przy niestabilnym podłożu. To trochę jednak inna konstrukcja od izolowanej cieplnie od gruntu płyty fundamentowej. Nie do uniknięcia jest mostek cieplny na styku ścian i płyty chyba że zastosujesz w ścianie warstwę ze szkła piankowego. O cenie tegoż - lepiej nie mówić. Nie ma sensu jej stosować jeżeli nie musisz. Zwykłe fundamenty wyjdą jednak taniej.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #1859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał popo00 Zobacz post
    nie na gruncie tylko na warstwie żwiru.

    a jak ma sie sprawa sciskania styro po 20 czy 30 latach?

    bede doklejał sie do bliźniaka i nie chciałbym mieć zarysowanej elewacji w miejscu styku naszych ścian
    Ściskanie styro? Cofnij sie troche w tym wątku jak i w wątku o Legalett. Trochę tam znajdziesz co nie znaczy że znajdziesz jednoznaczną odpowiedź.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #1860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    mi pomysl na plyte przyszedl poniewaz :

    doklejam sie do częściowo podpiwniczonego domu, on ma tam ławy schodkowe i ja też musiałbym takie zastosować a piwnicy nie potrzebuje.
    jesli zrobie normalne fundamenty to przy moim domu 10x 10m bedzie jakieś 15 metrów fundamentu schodkowego. nie chce pchać sie w piwnice- koszty- pozostanie mi w takim razie czymś zasypać te schodkowe- koszty.
    jest jeszcze sprawa ( jak mi - laikowi sie zdaje) skomplikowania prac ziemnych- doklejanie fundamentu schodkowego do istniejącego budynku....aż sie boje o tym myśleć.... a niech sąsiadowi coś siądzie...nawet po latach....a przy płycie osiadanie sąsiada raczej odpada

    płyta na razie wydaje sie dobrym rozwiązaniem.
    Ostatnio edytowane przez popo00 ; 12-04-2011 o 19:11

Strona 93 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony