dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ukryte koszty powietrzna PCi c.w.u.?

    Witam.
    Jestem na etapie wyboru urządzenia jak w temacie. Po rozmowach z przedstawicielami kilku firm wszystko wyglądało pięknie - stawiamy i działa, bezobsługowo i oszczędnie. Pytałem wszystkich także czy wskazana jest okresowa dezynfekcja i czyszczenie parownika (jak klimatyzacja) - większość odpowiadała że ależ skąd (ale wyczuwałem niepewność w głosie), tylko jeden powiedział wprost: inni tego nie mówią, ale należy robić raz do roku przegląd baniaka, grzałki, agregatu i dezynfekcję/czyszczenie lamelek. Koszt 300-500 PLN brutto. Lepiej to robić regularnie, żeby nie uniknąć b. kosztownych napraw po kilku latach.
    Pytanie do użytkowników tych urządzeń: jakie są wasze doświadczenia i czy przypadkiem w kartach gwarancyjnych 'drobnym druczkiem' nie zawarto klauzuli o utracie gwarancji bez regularnych przeglądów?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolores Zobacz post
    jakie są wasze doświadczenia i czy przypadkiem w kartach gwarancyjnych 'drobnym druczkiem' nie zawarto klauzuli o utracie gwarancji bez regularnych przeglądów?Pozdrawiam
    a na ile dają tą gwarancję? jak na 1-3 lata to daj se spokój. Ja miałem na 1 rok. Żadnych przeglądów. Działa 3 lata. Nic nie czyszczone i nie widać grzyba na wymienniku.

    Ciekaw jestem jak wygląda taki "przegląd" za 300-500 złociszy- szczególnie baniaka?. Chyba jak nazwa wskazuje-popatrzy i zainkasuje.
    Bez obrazy - do lodówki też mas serwisanta?
    Ostatnio edytowane przez mery26 ; 03-08-2010 o 10:54

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście, że na serwisie i materiałach eksploatacyjnych najlepiej się zarabia. Chciałbym tego uniknąć. Dlatego pytam. Lodówkę sam sobie odmrażam i myję gdy widzę, że trzeba. Ale czy mogę sam bezbłędnie ocenić, że kiedy należy wymienić anodę magnezową lub wyczyścić lamelki i bez ryzyka uszkodzeń samemu wykonać te czynności? Jestem zdecydowany na PCi ale nie chcę być 'mądry po szkodzie'.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Albo zbiornik z nierdzewki. Anodę możesz sam sprawdzić na oko. Co jakiś czas np. co rok możesz przeczyścić zciągając z niej gluty i wyszorować szczotką drucianą, Jeśli będzie wyglądała na bardzo ponadgryzaną to wymienić. Z tego się nie strzela, więc precyzja oceny jest zbędna. Anoda musi mieć odpowiednią powierzchnię styku z wodą. Lamelki też możesz ocnić wizualnie czy są zasyfione, czy nie...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Pytanie dotyczyło PCi powietrze/woda do CWU.
    Moim zdaniem jest uzasadnione, jeśli powietrze „przepuszczone” przez PCi jest „kierowane” do domu, bo w takim przypadku „podpada” to pod klimatyzację.

    Natomiast co do konieczności „okresowych” i odpłatnych wymogów „przeglądów” zasobnika CWU – podzielam zdanie przedpiszących.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar jaroo1975
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    4
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    mery26 rozumiem ze skoro się wypowiadasz to użytkujesz powietrzna pc, w związku z powyższym mam kilka pytań:
    1. od kiedy ją użytkujesz, jakie są faktyczne koszty użytkowania?
    2. jak twoja pc sprawowała się tej zimy gdy mrozy sięgały -25C i czy jeśli było ok to czy przewymiarowałeć swoją pc w stosunku do wymiarów domu.

  8. #8

    Domyślnie

    ad.1. od września 2007 zużycie od 70 max. do 100 kWh/m-c
    ad.2. to jest podgrzewacz cwu-klasyczny, co tu można przewymiarować? Ma zasobnik 270 i i starcza dla 2+2 (bez wanny). Zimą pracował na powietrzy o temp. ok. 0 st.C (tyle było w garażu przy -26 na zewnątrz). Zużył ok 10-15 kWh/m-c więcej niż w okresie letnim. Jednak latem zużycie ciepłej wody jest większe.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony