dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 521 z 677
Pokaż wyniki od 10.401 do 10.420 z 13530
  1. #10401

    Domyślnie

    Cześć, mam zapytanie do osób palących miałem. Pewnie jutro zakupię 2 tony miału z lokalnego składu. Miał z Janiny jest po 480zł, a z kolei na innym składzie mają miał syberyjski po 390 lub z kopalni Juliusz po 420zł (zdjęcie po lewej Juliusz, po prawej syberyjski) Kaloryczność ruska wg sprzedawcy to około 22, z Juliusza 19-20. Zapodałem wczoraj na noc 25kg tego ruskiego, grzeję na razie samo CWU. Spieki są drobne, łatwo się kruszą w dłoni. To mój drugi sezon przygody z węglem. Pytanie brzmi czy ustawienia sterownika tj czas podawania, dawka etc znacznie się różnią od ustawień dla ekogroszku, czy jest jakaś sztywna reguła, że z pewnością będę musiał wydłużyć przerwę, czas podawania etc??.. (rok temu paliłem czarną perłą, została mi jeszcze 1t). Czy wszystko jest kwestią obserwacji i modyfikacji? Pytanie nr 2 - ten miał syberyjski ma więcej bryłek węgla, jest suchy jak pieprz i jak na razie pali się spoko więc chyba w to pójdę. Na co wy zwracacie uwagę kupując miał?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160919_006.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	367958

    Filmik, znalazłem na youtube - podobnie jara się ten miał i u mnie, tak hmmm nie równo (w porównaniu do ekogroszku) jak na tym filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=ra05oKxFamE
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  2. #10402

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    26-27 MJ przy rusku to jest mega ściema - 3 rodzaje rusków jakie testowałem nie miały więcej jak 22-24MJ i dużą ilość popiołu, a czeski ekogorszek to już zupełnie jakieś nieporozumienie
    Ruski opał to taki "skrót myślowy" , bo opał może być z Rosji , może być z Kazachstanu , może być z Ukrainy i cholera wie skąd jeszcze , bo w byłym ZSRR było mnóstwo węgla ...

    A kopalni jest duuuuuuuużo więcej niż w PL i zapewne węgiel też różni sią jakośią ...

    W Rosji mają węgiel który od dziesiątek lat w PL już nie wystepuje (antracyt) i mają też węgle typu 31.1 które chyba w PL też nie są już dostepne .
    Dodatkowo większosć węgla z Rosji ma mniejszą zawartośc siarki niż nasz opał ..

    Pamiętam jak chcieli zabronić importu węgla z Rosji i ustalili pewne normy jakie może mieć węgiel (zawartośc siarki) to protestowały PL kopalnie , bo cżęść od razu nie mogła by wydobywać węgla , bo ma większą zawartość niż ... importowany ...

    Ja natomiast bardzo lubię ruski węgiel. Nie miałem nigdy problemów z jego spalaniem , czego nie można powiedzieć o PL węglu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #10403

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Cześć, mam zapytanie do osób palących miałem. Pewnie jutro zakupię 2 tony miału z lokalnego składu. Miał z Janiny jest po 480zł, a z kolei na innym składzie mają miał syberyjski po 390 lub

    Filmik, znalazłem na youtube - podobnie jara się ten miał i u mnie, tak hmmm nie równo (w porównaniu do ekogroszku) jak na tym filmiku - https://www.youtube.com/watch?v=ra05oKxFamE
    Ceny rewelacyjne jak za miał pakoway
    Sam chciałbym mieć za taką cenę

    A tak serio.
    Przy miale najważniejsze aby był suchy i dobrze się spalał ...
    Jak spala się dobrze i bezproblemowo to bierz ruska
    Po co przepłacać

    Jak miał ma więcej bryłek to jeszcze lepiej , bo zmniejsza się szansa na to aby miał "zaklinował": się w podajniku ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #10404
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Czy ktoś z was brał już to?
    http://allegro.pl/najlepszy-na-rynku...502966314.html
    Może ktoś coś powiedzieć o firmie
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  5. #10405

    Domyślnie

    Dzięki Kaszpir. W takim razie chyba zawinę tego ruska. A co z tymi nastawami sterownika?
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  6. #10406

    Domyślnie

    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    Czy ktoś z was brał już to?
    http://allegro.pl/najlepszy-na-rynku...502966314.html
    Może ktoś coś powiedzieć o firmie
    Miałem brać 1 tonę mixa na testy ale ludzie w komentarzach na allegro piszą że towar otrzymali nawet po 3 tygodniach, nawet na aukcji jest napisane że wysyłka dopiero po 14 dniach... ciężko się z nimi nawet skontaktować - może zamówię ale za pobraniem
    Ostatnio edytowane przez robertokot25 ; 20-09-2016 o 14:44

  7. #10407
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckj Zobacz post
    no właśnie , czy w dużym kotle palić drogi kaloryczny opał, czy lepiej tańszy mniej kaloryczny ale na więkrzej mocy?
    Mam również kocioł przewymiarowany,dlatego spalam paliwo o mniejszej kaloryczności,najlepiej u mnie sprawdza się ekomiał Rokita i groszek z Energo.
    Przy mniejszej kal. opału kocioł pracuje z większą sprawnością.

  8. #10408
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertokot25 Zobacz post
    Miałem brać 1 tonę mixa ....
    Spytałem swojego dostawcy o mieszanie. No własnie... jak można domieszać równomiernie "niewielką" ilość innego groszku? To chyba jakaś ściema!
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  9. #10409

    Domyślnie

    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    Spytałem swojego dostawcy o mieszanie. No własnie... jak można domieszać równomiernie "niewielką" ilość innego groszku? To chyba jakaś ściema!
    Jeśli chodzi o zamówienie mixa miałem na myśli zamówienie 3 rodzajów ekogroszku na 1 palecie

  10. #10410
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ckj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    49

    Domyślnie

    Zasypalem dziś dwa worki Bartex gold, ależ to sie pięknie pali ale jest problem z ustawieniem, opał niknie w oczach. Dałem mało powietrza tak ze ciut przydymia ale przy tym ustawieniu muszę podawać 10/30 wiec jara jak smok. Jak dam mniejsze dawki paliwa i powietrza to dymi jak Batory wiec taki opał chyba nie zda egzaminu w moim kotle 50kw, co sądzicie?

  11. #10411
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ckj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolanin Zobacz post
    Mam również kocioł przewymiarowany,dlatego spalam paliwo o mniejszej kaloryczności,najlepiej u mnie sprawdza się ekomiał Rokita i groszek z Energo.
    Przy mniejszej kal. opału kocioł pracuje z większą sprawnością.
    Nie wiem czy mam przewymiarowany kocioł bo instrukcja mówi " 50kw - powierzchnia ogrzewana 350-360mkw"

    Faktycznie mam wrażenie ze kotlowanie mocnego opału to strata

  12. #10412
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckj Zobacz post
    no właśnie , czy w dużym kotle palić drogi kaloryczny opał, czy lepiej tańszy mniej kaloryczny ale na więkrzej mocy?
    W tak przewymiarowanym kotle na pewno lepszy słabszy, ale kamienny, czyli np. obecny eQuation, ale nastawy jak koledzy podają prędzej 10/30 - to i tak pewnie nie będzie pełna moc kotła, ale takiej nigdy potrzebował nie będziesz.

    Z drugiej strony przy przewymiarowanym palniku można pokusić się o palenie Wesołą, która musi się palić dłużej bo inaczej będzie koks, tylko musi być dobry sterownik z czasem podawania 2s i dobrą regulacją nadmuchu.

    Tak mam u siebie - kocioł 18 kW z palnikiem 25 kW a maksymalne zapotrzebowanie niecałe 8 kW i Wesoła spala się dobrze.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #10413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckj Zobacz post
    Nie wiem czy mam przewymiarowany kocioł bo instrukcja mówi " 50kw - powierzchnia ogrzewana 350-360mkw"

    Faktycznie mam wrażenie ze kotlowanie mocnego opału to strata
    Podstaw dane budynku pod linkiem to się dowiesz o ile masz przewymiarowany

    www.cieplowlasciwie.pl/start
    Co do m2 to są tacy, którzy domy 320 czy 350 m2 ogrzewają kotłami 17 kW.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  14. #10414

    Domyślnie

    Cytat Napisał miet55 Zobacz post
    Czy ktoś z was brał już to?
    http://allegro.pl/najlepszy-na-rynku...502966314.html
    Może ktoś coś powiedzieć o firmie
    Ja zamówiłem i nadal czekam na dostawę (miała być do 4 dni) mija już 14 dzień a węgla nadal niema, na maile nie odpowiadają i telefonów również nie odbierają, jak w ogóle dotrze to pewnie wystawie negatywną opinie na allegro.

    Cytat Napisał DEFENCE Zobacz post
    Dzięki roberto25 za test.
    A palił ktoś tym ekogroszkiem http://najlepszyekogroszek.pl/8-ekogroszek-premium.html ?
    Ten zasypałem do podajnika i jest na samej górze i pewnie zacznie palić się dopiero około 15 października to coś więcej napiszę. Odnośnie czasu dostawy to dotarł po 3 dniach od zamówienia i jest idealnie suchy, dużo małej granulacji ale miału w tym brak.
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 20-09-2016 o 19:04

  15. #10415

    Domyślnie

    Maher a czy ten najlepszekogroszek to polski czy ruski bo na stronie brak info.

  16. #10416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEFENCE Zobacz post
    Maher a czy ten najlepszekogroszek to polski czy ruski bo na stronie brak info.
    Nadstawiam swoją siwą głowę że rusek
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #10417

    Domyślnie

    Potwierdzili mailowo że rusek. Kurcze nie wiem czy na jesienne lekkie grzanie brać ruska czy Bartex Rubin. Bo Silver czeka na zime ?
    Nie znam się na tym a co wy polecacie ?

  18. #10418

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nadstawiam swoją siwą głowę że rusek
    Dokładnie tak, z tej okolicy nie może być innego węgla w tej cenie. Mam gdzieś zdjęcia to mogę wstawić, ogólnie to z dostawy i jakości jestem zadowolony, zobaczę jak się będzie palił w porównaniu do 25 z śląska.

  19. #10419
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ckj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Nadarzyn
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Podstaw dane budynku pod linkiem to się dowiesz o ile masz przewymiarowany

    www.cieplowlasciwie.pl/start
    Co do m2 to są tacy, którzy domy 320 czy 350 m2 ogrzewają kotłami 17 kW.
    W/g wyliczeń potrzebuje kocioł 27kw. Zapotrzebowanie domu to 22kw plus woda ciepła plus ew zapas. W/g wyliczeń teraz wykorzystuje 50% energii dostępnej w paliwie. Tylko w taki dzień jak dziś wykorzystuje może z 10% mocy kotła.

    No tak a w instrukcjii napisali 50kw do powierzchni 360m2 a wg obliczeń mój dom to 456m2 do ogrzania.

    Czy proponujesz wymiane kotła na mniejszy czy ew usprawnienia obecnego? Sterownik mam lichy, najmniejszy czas podawania 5s , 6 stopni prędkości dmuchawy.


    Z drugiej strony może w mojej sytuacji lepiej palić czechem z Bartexu zamiast wysoko kalorycznym paliwem??
    Ostatnio edytowane przez ckj ; 20-09-2016 o 21:31

  20. #10420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ckj Zobacz post
    W/g wyliczeń potrzebuje kocioł 27kw. Zapotrzebowanie domu to 22kw plus woda ciepła plus ew zapas. W/g wyliczeń teraz wykorzystuje 50% energii dostępnej w paliwie. Tylko w taki dzień jak dziś wykorzystuje może z 10% mocy kotła.

    No tak a w instrukcjii napisali 50kw do powierzchni 360m2 a wg obliczeń mój dom to 456m2 do ogrzania.
    Na mój gust obgoniłbyś to dobrym kotłem 25kW.
    W instrukcjach to bardzo dziwne rzeczy piszą czasami
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Strona 521 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony