dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 677
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 13530
  1. #461
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał btx Zobacz post
    [...]
    No ale niestety mimo że kupowałem w sierpniu, węgiel jest mocno wilgotny. Po wyschnięciu w kotłowni, zamiast deklarowanych 20kg na worek, jest 16-18kg..... Nie wiem już kiedy kupować żeby był suchy.
    Firma ma chyba problemy z pakowaniem bo sporo worków miało pęknięcia na zgrzewach. Na 4 tony jakieś 30-40 worków... Pierdoła ale wkurza.
    Węgiel pali się całkiem nieźle, chociaż jest bardzo dużo spieków i popiołu. Ale to podobno wina Pieklorza. Jak dla mnie Resover dostał ocenę 4-.

    Mimo raczej pozytywnej opinii, nastepnym razem będę szukał gdzieś indziej - może ekoelma?
    Cytat Napisał RESOVER Zobacz post
    Daj spokój. Przecież lepszy stary wróg niż nowy.
    Napisz emaila w sprawie tej wagi i worków i zrobimy jakiś bonus. Nie bardzo mi się widzi wy woda zrobiła taką wagę. Raczej z pakowni zeszło już do dupy.
    Cytat Napisał kmel Zobacz post
    Ostrzegam wszystkich przed firma RESOVER.EU sprzedajaca ekogoroszek EKORES VIP. OSZUSCI!!! zaplacone za wegiel w pazdzierniku do dzis go nie mam. nie odbieraja telefonów, nie odpowiadaja na maile. nie polecam.
    Z tym nieodpowiadaniem na maile to niestety potwierdzam: zgodnie z zaleceniem Resovera (cytat wyżej) napisałem maila z prośbą o propozycje. Wysłałem priva z forum i maila z poczty dla pewności. Już prawie dwa tygodnie i ....nic

  2. #462

    Domyślnie

    Jak stoją obecnie ceny eko w Mazowieckim???
    ja szukam w swoim regionie (na terenie powiatu węgrowskiego i wyszkowskiego, jak ktoś ma jakieś mety to proszę o namiary) - ogólnie słaba dostępność i całkiem spore ceny. Właśnie próbowałem eko o którym tylko wiem że pochodzi z Katowic sprzedawca pakuje je sam w jutowe worki i chce 880złl/t i transport sam załatwiam wziąłem na próbę dwa worki - ładnie się spala, bez spieków, mało popiołu (bez zmiany ustawień po paleniu pieklorzem).

  3. #463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post

    Nasunęła mi się jeszcze jedna zależność, że na pracy dwustanowej kotła a więc praca i dłuższe okresy podtrzymania spali się znacznie mniej niż na kotle, który jest prowadzony przez sterownik jedynie w pracy ciągłej.
    Dzięki za info - to znaczy, że w trybie LATO trzeba wyłączać PID.

  4. #464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    jak czytam niektóre posty to wychodzi ze co niektórzy palą za grosze tak z 5kg na dobe nie dotyczy to tylko groszkowców ale również prądowców, gazownikow czy włascicicieli pc (pominełem kogoś??-sorry).... baa.. wychodzi na to ze jeszcze im ktos dokłada do ogrzewanej chaty po prostu napisałem dla żartu a ilosc spalonego opału zależy od masy czynników, nie tylko ustawienia temp żadanej ,temp cwu, ale równiez od jakosci eko, od instalacji, i diabli wiedzą jeszcze od czego
    Od szybkości zamykania drzwi wejściowych przez małżonkę także

  5. #465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Dzięki za info - to znaczy, że w trybie LATO trzeba wyłączać PID.
    Chyba raczej chodzi o sterowanie pracą poprzez sterownik pokojowy wyłączający na kilka ładnych godzin pracę kotła.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  6. #466
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Od szybkości zamykania drzwi wejściowych przez małżonkę także
    A tam drzwi wejściowych. Dodam, że również od stanu jej pamięci. Dzisiaj siedzę sobie spokojnie na dole i w pewnym momencie coś mi po plecach przeciągnęło zimnem. Co się okazało. Jak w południe słoneczko ładnie świeciło żona postanowiła przewietrzyć. Otworzyła i zapomniała, że otworzyła. Więc do 18 się wietrzyło....

  7. #467
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    Chyba raczej chodzi o sterowanie pracą poprzez sterownik pokojowy wyłączający na kilka ładnych godzin pracę kotła.
    No faktycznie miałem na myśli sterownik pokojowy - bo faktycznie na długo potrafi wyłączyć tryb pracy.

    Nad trybem lato muszę stanowczo popracować bo mi za dużo pali. Wymyśliłem już ekonomiczny sposób włączania pompki cyrkulacyjnej ale to jeszcze za mało aby zmniejszyć znacząco zużycie eko w lato.

  8. #468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    No faktycznie miałem na myśli sterownik pokojowy - bo faktycznie na długo potrafi wyłączyć tryb pracy.

    Nad trybem lato muszę stanowczo popracować bo mi za dużo pali. Wymyśliłem już ekonomiczny sposób włączania pompki cyrkulacyjnej ale to jeszcze za mało aby zmniejszyć znacząco zużycie eko w lato.
    W swoim poprzednim sterowniku ST-37 na lato nie przechodziłem w tryb lato, tylko odłączałem pompkę od CO. Sterownik pokojowy załatwiał mi, że piec nie grzał CO ale za to dość optymalnie radził sobie z CWU. Samą pompkę od CO odłączałem, gdyż sterownik co jakiś czas go załączał.

  9. #469

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post

    Nasunęła mi się jeszcze jedna zależność, że na pracy dwustanowej kotła a więc praca i dłuższe okresy podtrzymania spali się znacznie mniej niż na kotle, który jest prowadzony przez sterownik jedynie w pracy ciągłej.
    Kwestia regulacji i indywidualnego wykorzystania CWU. Bojlery są rózne, pobór wody przez danych użytkowników także.
    U jednych możliwe,że sensowna będzie zmiana na pracę bez pid a u innych algorytm da radę.
    ps.RT09pid i tak wpadnie w przedmuch w trybie LATO, jak nie będzie w stanie utrzymac się na wartości zadanej przy bardzo małym odbiorze ciepła.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #470

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Wymyśliłem już ekonomiczny sposób włączania pompki cyrkulacyjnej ale to jeszcze za mało aby zmniejszyć znacząco zużycie eko w lato.
    Pompka cyrkulacyjna (czyli ta, która pcha wodę w kran)
    Najprościej i najbardziej skutecznie jest podłączyć ją do programatora prądu, takiego, który można kupić w markecie za 20 parę złotych.
    Ustawisz odpowiednie interwały załączenia zgodne z pobytem mieszkańców i tyle. Stała praca tej pompy generuje straty.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #471
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    W swoim poprzednim sterowniku ST-37 na lato nie przechodziłem w tryb lato, tylko odłączałem pompkę od CO. Sterownik pokojowy załatwiał mi, że piec nie grzał CO ale za to dość optymalnie radził sobie z CWU. Samą pompkę od CO odłączałem, gdyż sterownik co jakiś czas go załączał.
    Dokładnie tak robiłem ostatniego lata odłączona fizycznie pompka CO i obniżona temperatura na regulatorze pokojowym ale i tak zużycie było jakie było.

  12. #472
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Pompka cyrkulacyjna (czyli ta, która pcha wodę w kran)
    Najprościej i najbardziej skutecznie jest podłączyć ją do programatora prądu, takiego, który można kupić w markecie za 20 parę złotych.
    Ustawisz odpowiednie interwały załączenia zgodne z pobytem mieszkańców i tyle. Stała praca tej pompy generuje straty.
    Mam tak zrobione - to jedynie pewne jest to, ze w nocy pompka jest wyłączona i tu nie ma problemów bo nikt nie korzysta z ciepłej wody. W czasie dnia ciężko utrafić bo różnie domownicy korzystają z ciepłej wody no to mam ustawione na przemian to jest po 15 czy też 25 minut włączenie i wyłączenie.

    Pomysł mam taki ( dopiero wymyślony) , że pompkę cyrkulacyjną będą załączały niektóre czujniki ruchu alarmu, to jest w 2 łazienkach, w kuchni i pralni. Instalacja alarmowa już istnieje i mój znajomy który para się takimi instalacjami powiedział, że w 90 % jest pewien, że przesteruje te czujki na dodatkową funkcję, taką, że jak w polu rażenia tych czujek będzie ruch to automatycznie zostanie uruchomiony dodatkowy przekaźnik ( niezależnie od tego czy alarm jest włączony czy wyłączony) który załączy pompkę cyrkulacyjną na zadaną wartość czasową np. 5 minut.

    To rozwiązanie wydaje mi się optymalne. Napisze później co z tego pomysłu wyszło.

  13. #473

    Domyślnie

    jako ze to temat o jakosci wegla to podziele sie najswiezszymi informacjami, otoz kilku moich sasiadow zakupilo na przelomie ostatnich dni Pieklorza z Piekar Sl, towar sypany prosto z kopalni (mieszkam wlasnie w Piekarach, pare km od tej kopalni i zalamuja rece - podobno fatalna jakosc, groszek przygasa, nie osiaga temperatur i wiadrami smieci wynosza - jesli ktos by chcial sie skusic to proponuje sie narazie wstrzymac z ta kopalnia
    SAS Gro-ECO rocznik 2008 + Ognik Plus PID II sl.28

  14. #474

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    To rozwiązanie wydaje mi się optymalne. Napisze później co z tego pomysłu wyszło.
    Też długo myślałem nad cyrkulacją i ostatecznie wypracowałem rozwiązanie satysfakcjonujące mnie. Jest to w zasadzie cyrkulacja uruchamiana czujkami ruchu w korytarzach.
    Dlatego w korytarzach, bo:
    1. Nie mam czujek ruchu w łazienkach.
    2. Więcej czasu od wykrycia ruchu do przepchnięcia wody, tak żeby była wszędzie ciepła.

    U mnie po wykryciu ruchu w korytarzu włącza cyrkulację na 30s. 5 minut wydaje mi się za dużo, ale wszystko zależy od długości rurociągu - trzeba samemu sprawdzić po jakim czasie od włączenia cyrkulacji pojawia się ciepła woda w kranie.
    Dodatkowo po włączeniu cyrkulacji układ blokuje się na 15 minut, czyli kolejne wzbudzenie nie uruchamiają cyrkulacji przed upływem 15 minut (zakładam że w tym czasie woda nie wychłodzi się tak bardzo). Daje mi to oszczędność przy chodzeniu po korytarzu bez korzystania z wody.
    Wydaje mi się, że to rozwiązanie jest w mojej sytuacji dość optymalne. Oczywiście najlepiej byłoby mieć 20cm izolacji i puścić cyrkulację na okrągło, ale wtedy nie miałem o tym pojęcia, a fachowcy jacy są każdy wie.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  15. #475
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Dodatkowo po włączeniu cyrkulacji układ blokuje się na 15 minut, czyli kolejne wzbudzenie nie uruchamiają cyrkulacji przed upływem 15 minut (zakładam że w tym czasie woda nie wychłodzi się tak bardzo)..
    Faktycznie 5 minut może i za dużo ale to się do programuje - o blokadzie nie pomyślałem ale zrobię w takim razie podobnie - pomysł dobry. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Dobra byłaby cyrkulacja grawitacyjna , ale niestety za późno o tym pomyślałem i fachowiec porozrzucał rurki byle gdzie i byle jak.

  16. #476
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał pachol83 Zobacz post
    jako ze to temat o jakosci wegla to podziele sie najswiezszymi informacjami, otoz kilku moich sasiadow zakupilo na przelomie ostatnich dni Pieklorza z Piekar Sl, towar sypany prosto z kopalni (mieszkam wlasnie w Piekarach, pare km od tej kopalni i zalamuja rece - podobno fatalna jakosc, groszek przygasa, nie osiaga temperatur i wiadrami smieci wynosza - jesli ktos by chcial sie skusic to proponuje sie narazie wstrzymac z ta kopalnia
    Dokładnie z której kopalni ten eko - trzeba będzie go unikać.
    Jak kupiłem w czerwcu ub. roku z KWK Julian i jest ok - troche sie tylko spieka.

  17. #477

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Dokładnie z której kopalni ten eko - trzeba będzie go unikać.
    Jak kupiłem w czerwcu ub. roku z KWK Julian i jest ok - troche sie tylko spieka.
    zostala w Piekarach juz tylko kopalnia Julian, wlasnie z niej narazie unikac masz jeszcze pewnie dobra dostawe bo problem pojawil sie w tym roku
    SAS Gro-ECO rocznik 2008 + Ognik Plus PID II sl.28

  18. #478
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał pachol83 Zobacz post
    zostala w Piekarach juz tylko kopalnia Julian, wlasnie z niej narazie unikac masz jeszcze pewnie dobra dostawe bo problem pojawil sie w tym roku
    Po prostu nie trafili w totka. Następny kupi za dwa dni i będzie wychwalał pod niebiosa. I tak sytuacja może być z każdym innym eko z innej kopalni. Pisałem już o tym.

  19. #479
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kituś

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    dolnyśląsk
    Posty
    4

    Domyślnie

    TROCIU ja mam St-37 czy dobrze zrozumiałem pompkę CO wypinasz ze sterownika, ale jak sterownik pokojowy może sterować CWU czy to znaczy, że przepinam pompkę CWU w miejsce CO? ja trochę tego nie ogarniam ponieważ sterownik uruchamia się podczas spadku ustalonej temperatury na nim- więc jak on steruje cwu?

  20. #480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    Chyba raczej chodzi o sterowanie pracą poprzez sterownik pokojowy wyłączający na kilka ładnych godzin pracę kotła.
    Od dzisiaj u mnie już tak bo podłączyłem na próbę sterownik pokojowy i spodobało mi się jego działanie [nie muszę przełączać sterownika w tryb LATO gdy jest słonecznie] (oczywiście termostaty także działają tyle, że daleko od niego).

    Pokojowy u mnie na kilka godzin to będzie wyłączał chyba tylko w okresach przejściowych bo ograniczyłem moc mojego kotła do wartości nie wiele wyższej od maksymalnego zapotrzebowania budynku.

Strona 24 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony