dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 18
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 347
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Co ciebie tak bobek denerwuje? Że jest lepsza alternatywa dla solarów w naszej strefie klimatycznej? Gdybym mieszkał w Grecji, Chorwacji czy południowej Hiszpanii to o PC nie chciał bym słyszeć. No chyba że do chłodzenia, bo PC to potrafi a solar nie

  2. #182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Prawda z tymi dofinansowaniami jest taka, że gdyby rzeczywiście było to dofinansowanie rzędu 45% mogło by to się czasami opłacić, ale nie jest.

  3. #183

    Domyślnie

    W firmie jak już wcześniej pisałem mamy pompę ciepła (powietrze-woda) oraz płaskie kolektory słoneczne. Ani sama pompa ciepła nie daje rady, ani też same kolektory nie dają rady, bo musi być wspomaganie kotłem gazowym. Przy takiej konfiguracji osobiście stawiam na kolektory słoneczne. Zamontowane, dobrze odpowietrzone na początku śmigają że aż miło i nic póki co nie trzeba z nimi robić. Jeżeli chodzi o PC to mnie wkurza hałas jaki generuje szumiące powietrze. Może inne pompy niż Viessmann są cichsze ale Vitocal do cichych nie należy.
    Tak se patrzę jak ona pracuje i się zastanawiam czy ewentualne drobiny kurzu nie osadzają się na urządzeniu? Jak długo pociągnie bez konserwacji. Jeżeli przynajmniej raz w roku do tego wynalazku będzie musiał przyjechać serwisant to przewaga w bezobsługuwości dla mnie żadna. Słynny COP w pompach to też tak naprawdę temat rzeka, bo to co piszą w instrukcji to praktycznie jest dla zimnej wody w baniaku i ciepłym otoczeniu. Jak grzejemy do 50*C i mamy jesień albo nawet zimę to szału nie ma. Najczęściej zaraz podaje się przykłady pomp, które pracują w temperaturach ujemnych - moje pytanie: ile takie kosztują i jaki mają współczynnik COP jak nie mają grubo powyżej 2,0 to lepiej palić gazem.
    Co mnie najbardziej przeraża to ilość automatyki/urządzeń zabudowanych w PC, prędzej czy później zacznie się to psuć...

    To oczywiście moje spostrzeżenia użytkownika obu systemów. Kolektory też nie są idealne. Wybierając kolektory słoneczne + piec gazowy czy PC powietrzna + piec gazowy wybrałbym opcję nr 1. Jeżeli miałbym się zdecydować na PC to tylko na glikolową na CO i CWU bo wtedy ma sens.

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Prawda z tymi dofinansowaniami jest taka, że gdyby rzeczywiście było to dofinansowanie rzędu 45% mogło by to się czasami opłacić, ale nie jest.
    Realnie jest to spokojnie 30% więc myślę, że i tak warto to rozważyć. Oczywiście jeśli ktoś w ogóle myśli o kolektorach.

  5. #185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    Tak, tak... w wątkach o solarch aż roi się od porównywaczy... zwłaszcza tych co reklamują pomy ciepła na forum, wszyscy piszą jakie to pc są wspaniałe a solary beee.. widzisz HenoK , moje solary sa w każdej chwili do sprawdzenia nawet on line, a co powiesz o pc?? nikt, ale to absolutnie nikt, nie jest w stanie zrobic czegoś żeby w każdej chwilii można było zweryfikować faktyczne dane.... to i sobie bazgrzą po forum, trolują, reklamują (pewnie nie za darmo) pc..
    Po zamontowaniu pompy ciepła podałem stan licznika energii elektrycznej : http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3687987 .
    Potem kilkukrotnie w swoim dzienniku budowy podawałem stany licznika oraz zużycie energii. Jeżeli chcesz możesz przyjechać do mnie i te dane zweryfikować.
    Nie mam nic do ukrycia. Wiem dokładnie ile kosztuje podgrzewanie ciepłej wody przy pomocy pompy ciepła, a ile przy pomocy kolektorów słonecznych.
    Nie podaje wszystkich danych, bo i po co? Mam jednak od kilku lat systematyczne zapisy stanów liczników energii elektrycznej, które w każdej chwili można zweryfikować chociażby z odczytami dokonywanymi przez dostawcę energii, wykazywane na fakturach za energię elektryczną.
    Czemu miałby służyć wgląd w te dane on-line? Chyba tylko generowani kolejnych kosztów.

  6. #186
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DrBUD
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    53-135
    Posty
    86

    Domyślnie

    hehe... Byłem wczoraj w gminie(po raz kolejny...), pytać o kolektory, i przykro im, ale wszystkie pieniądze idą teraz do powodzian...

  7. #187
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tiger

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Skoro zbiornik już masz możesz kupić taką
    http://allegro.pl/hewalex-powietrzna...602290969.html
    Dzięki serdeczne za odpowiedź. Zainteresowała mnie i na pewno poszukam info (bo kolektorów jeszcze nie zainstalowałam - mam zbiornik akumulacyjny o pojemności 800L i potrzeba ok. 8m2 samych paneli - drogo...) może wyjdzie taniej.

    I jeszcze wyjaśnię jak BOŚ zdolność kredytową wylicza: moje zarobki (umowa na czas nieokreślony) + zarobki męża mojego (własna działalność) dzieli na czworo (ja + mąż + dwoje dzieci); z tym, że miesięczne zarobki mojego męża to według BOŚ 7 x 45zł (wartość karty podatkowej), mimo, że jest w stanie udokumentować stałe zarobki m-czne na poziomie min. 4000zł.

    Pozdrowienia i powodzenia dla Wszystkich Forumowiczów.
    Ostatnio edytowane przez Tiger ; 05-06-2011 o 00:23 Powód: błąd merytoryczny

  8. #188

    Domyślnie

    Boś jest w tej chwili jedna chyba z drozszych instytucji ja wlsnie załatwiam temat z Bankiem Spółdzielczym naprawde mozna z nimi negocjowac, moje oprocentowanie to 2,9 % . w Bosiu mowili mi 11

  9. #189

    Domyślnie

    Chyba prowizja wynosi 2,9% a nie oprocentowanie. Może się dopytaj. Bo ja nie słyszałem o banku który daje ten kredyt na mniejszy procent niż 6-7. Standardem jest oprocentowanie w okolicach 10%.

  10. #190

    Domyślnie

    Z Solarów płaskich które mam zamontowane z firmy Hewalex od Marca 2011 jestem zadowolony bardzo. Natomiast z dodacji która mi dużo czasu zajęła na sprawy formalne jestem zawiedziony. Pierwsze trzeba wziąść kredyt na min. 3-lata, Drugie musiałem zapłacić prowizje za udzielenie kredytu prawie 600zł. Trzecie Raty tak mam policzone, że za te trzy lata musze zapłacić prawie 1500zł. więcej , Czwarte od udzielonej dotacji musze w następnym roku 2012 zapłacić podatek 19% czyli znowu 1500zł. Piąte przyjeżdżają z banku do mojego domu robią zdięcia chodźby to było ich. Uważam, że ta dotacja to jakaś bzdura. To jest tak pomyślane, że ręka ręke myje. Jak bym wiedział, że tyle będzie z tym zachodu to bym to zamontował na 8% i spokój.

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek24 Zobacz post
    Z Solarów płaskich które mam zamontowane z firmy Hewalex od Marca 2011 jestem zadowolony bardzo. Natomiast z dodacji która mi dużo czasu zajęła na sprawy formalne jestem zawiedziony. Pierwsze trzeba wziąść kredyt na min. 3-lata, Drugie musiałem zapłacić prowizje za udzielenie kredytu prawie 600zł. Trzecie Raty tak mam policzone, że za te trzy lata musze zapłacić prawie 1500zł. więcej , Czwarte od udzielonej dotacji musze w następnym roku 2012 zapłacić podatek 19% czyli znowu 1500zł. Piąte przyjeżdżają z banku do mojego domu robią zdięcia chodźby to było ich. Uważam, że ta dotacja to jakaś bzdura. To jest tak pomyślane, że ręka ręke myje. Jak bym wiedział, że tyle będzie z tym zachodu to bym to zamontował na 8% i spokój.
    spłać to od razu i masz wtedy zarobek - przeczytaj kilkanaście postów wczesniej jak to zrobił inny forumowicz.

  12. #192

    Domyślnie

    Kredyt bierze się na taki okres jaką się ma zdolność. Jeden może dostać na rok, inny na 5 lat.
    Prowizja to ok. 3%. Przy typowej instalacji za 13 tys to ok. 450 zł.
    Raty możesz spłacić wcześniej. Jest to normalny kredyt i chyba naturalne jest, że jest jakoś oprocentowany.
    O podatku była mowa wielokrotnie. Moim zdaniem to największy i zbędny koszt.
    Robią zdjęcia żeby sprawdzić czy instalacja fizycznie istnieje. Jak ktoś dostaje jakąkolwiek dotacje to musi się liczyć z kontrolami.

    Nie rozumiem - ostatniej konkluzji. Przecież instalacja solarna w domu jednorodzinnym jest na 8% vat - bez względu na formę finansowania. Założyłeś ją na 23% vat?

  13. #193
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DrBUD
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    53-135
    Posty
    86

    Domyślnie

    Do osób, które się znają sklep.ratgar.pl spuszcza ceny kolektorów słonecznych Viessmanna o 25% - opłaca się w nie inwestować? czy lepiej wybrać inną firmę (Viess ma w sumie niezłą renomę..,)

  14. #194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a skąd o tym wiesz? na stronie nie ma żadnej tego typu informacji.
    inne pytanie - jaka jest cena wyjściowa?

  15. #195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post

    Co do PCi do ciepłej wody. C.O.P takiego rozwiązanie to 4?
    C.O.P. najlepszych kolektorów próżniowo rurowych CPC to od 75 do 400.
    Jest różnica.
    A jak nie ma słoneczka, to czym grzeje wodę i z jakim COP? Czy czasem nie grzałką i z COP1? A dzień się robi coraz krótszy...
    Prawda jest taka, że PC za dużo mniejsze pieniądze zapewnia 100% CWU.

  16. #196
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrBUD Zobacz post
    Do osób, które się znają sklep.ratgar.pl spuszcza ceny kolektorów słonecznych Viessmanna o 25% - opłaca się w nie inwestować? czy lepiej wybrać inną firmę (Viess ma w sumie niezłą renomę..,)
    Moim zdaniem są lepsze rozwiązania... AquaSystem.

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A jak nie ma słoneczka, to czym grzeje wodę i z jakim COP? Czy czasem nie grzałką i z COP1? A dzień się robi coraz krótszy...
    Prawda jest taka, że PC za dużo mniejsze pieniądze zapewnia 100% CWU.
    Można toczyć "wojny religijne" na ten temat.
    A jak spadnie temperatura poniżej -15stC to jakie C.O.P. będzie miała powietrzna PCi do c.w.u.?
    Słońce jest wtedy eleganckie.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  17. #197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Moim zdaniem są lepsze rozwiązania... AquaSystem.
    możesz rozwinąć temat AquaSystem.

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrBUD Zobacz post
    Do osób, które się znają sklep.ratgar.pl spuszcza ceny kolektorów słonecznych Viessmanna o 25% - opłaca się w nie inwestować? czy lepiej wybrać inną firmę (Viess ma w sumie niezłą renomę..,)
    Użytkujemy w firmie 2 płaskie panele Vitosol 200F i powiem, że niczym od konkurencji się nie różnią (czytaj lepszych uzysków nie ma). Tańsze i lepiej odrobione są Hewalexy. Za cenę 2 wiesiów (4,6m2 pow czynnej) mam 3 hewalexy (5,4m2) i uzyski o wiele lepsze. Marka to nie wszystko.

    To jest jak skoda i volkswagen - octavia i passat standard praktycznie ten sam a ceny kolosalnie różne. Ale VW to nie Skoda...

  19. #199
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    http://www.google.pl/search?q=site%3...w=1366&bih=579

    Również na FM jest trochę informacji.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  20. #200
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar DrBUD
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    53-135
    Posty
    86

    Domyślnie

    wiem od znajomego, który współpracuje z viessmannem (ściślej pokazywał mi cennik)

Strona 10 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony