dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 58
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 1149
  1. #421
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    czy do ogrzania wodu CUW latem oraz w okresach przejsciowych wiosna i jesień warto iść w kierunku próżniowych kolektorów czy może warto wziąć płaskie, które podobno mają lepsze prametry wydajnosci ale tylko w słoneczną pogodę.

    Powiedzcie prosze czy w naszym klimacie warto myśleć o tym zeby solary wspomagały układ CO ? przyajmniej częściowo i czy ma to ekonomiczne uzasadnienie?

    i ostatnie pytanie - co sądzicie o Polskich produkcjach no Watt? wyceny od nich są konkurencyjne. nie wiem jak jakość i parametry np Kolektor słoneczny próżniowy WATT CPC 9+

    z góry dziękuję za informację.
    Moim zdaniem, dobre kolektory próżniowo-rurowe są lepszym wyborem niż dobre kolektory płaskie.
    Kolektory płaskie mają wyższą sprawność przy wysokim napromieniowaniu i niskiej różnicy temperatury między średnią temperaturą kolektora a otoczeniem. Godzin w roku z wysokim napromieniowaniem jest około 1/4 tego co z niskim napromieniowaniem.

    Jeśli chodzi o wspomaganie centralnego ogrzewania energią słoneczną to trzeba rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie.

    CPC 9+ jest znacznie lepszym produktem niż jego poprzednik CPC 9. Do niemieckiej konkurencji jeszcze mu trochę brakuje jeśli chodzi o uzyski energii czy sprawność. Moim zdaniem jest to lepszy wybór niż dobry kolektor płaski.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  2. #422

    Domyślnie

    Dobry rurowy jest pewnie lepszy niż dobry płaski. Tyle że dobry rurowy kosztuje wyraźnie więcej niż dobry płaski. Niestety w PL nadal zakłada się mnóstwo chińskiego badziewia, a klienci łykają, że to jakaś kosmiczna technologia...

  3. #423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Dobry rurowy jest pewnie lepszy niż dobry płaski. Tyle że dobry rurowy kosztuje wyraźnie więcej niż dobry płaski. Niestety w PL nadal zakłada się mnóstwo chińskiego badziewia, a klienci łykają, że to jakaś kosmiczna technologia...
    Niestety tak to wygląda.... rozmawiałem z wieloma osobami i są ciekawe próżnowe nie produkowane w Chinach... mają bardzo dobre parametry - ale niestety nie są na moją kieszeń. Można kupić próżnowe w cenie płaskich - ale poproś sprzedawce o informację gdzie są produkowane..... niestety Chiny....

    Jak dla menie są trzy rowwiazania -

    a) wziąć dobre płaskie ( nie produkcji Chińskiej) i niech służą (gwarancja 10 lat)
    b) w tej samej cenie wziąc próżniowe (Chińskie) i loteria gwarancja 5 lat
    c) wziać dwa razy droższe bardzo dobre próżniowe - kosztem mebli w kuchni

    oczywiscie gdynym miał kase nawet chwili bym sie nie zastanawiał.

    l
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  4. #424

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    Niestety tak to wygląda.... rozmawiałem z wieloma osobami i są ciekawe próżnowe nie produkowane w Chinach... mają bardzo dobre parametry - ale niestety nie są na moją kieszeń. Można kupić próżnowe w cenie płaskich - ale poproś sprzedawce o informację gdzie są produkowane..... niestety Chiny....

    Jak dla menie są trzy rowwiazania -

    a) wziąć dobre płaskie ( nie produkcji Chińskiej) i niech służą (gwarancja 10 lat)
    b) w tej samej cenie wziąc próżniowe (Chińskie) i loteria gwarancja 5 lat
    c) wziać dwa razy droższe bardzo dobre próżniowe - kosztem mebli w kuchni

    oczywiscie gdynym miał kase nawet chwili bym sie nie zastanawiał.

    l
    atsyrut, a może spróbować skorzystać z dotacji? Coraz więcej gmin współpracuje z NFOŚiGW, ostatnio czytałem o Bytowie w woj. Pomorskim

  5. #425
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek_janisz Zobacz post
    atsyrut, a może spróbować skorzystać z dotacji? Coraz więcej gmin współpracuje z NFOŚiGW, ostatnio czytałem o Bytowie w woj. Pomorskim
    niektóre gminy mają dotację - wiem o tym. Niestety u mnie nie ma i nikt nawet nie myśli o tym.... Także pozostaje dotacja z NFOŚiGW.
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  6. #426

    Domyślnie

    Cytat Napisał atsyrut Zobacz post
    Niestety tak to wygląda.... rozmawiałem z wieloma osobami i są ciekawe próżnowe nie produkowane w Chinach... mają bardzo dobre parametry - ale niestety nie są na moją kieszeń. Można kupić próżnowe w cenie płaskich - ale poproś sprzedawce o informację gdzie są produkowane..... niestety Chiny....

    Jak dla menie są trzy rowwiazania -

    a) wziąć dobre płaskie ( nie produkcji Chińskiej) i niech służą (gwarancja 10 lat)
    b) w tej samej cenie wziąc próżniowe (Chińskie) i loteria gwarancja 5 lat
    c) wziać dwa razy droższe bardzo dobre próżniowe - kosztem mebli w kuchni

    oczywiscie gdynym miał kase nawet chwili bym sie nie zastanawiał.

    l
    Chińskie próżniowe też będą miały 10 lat gwarancji, co absolutnie nie zmienia ich parametrów i jakości.

  7. #427
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Chińskie próżniowe też będą miały 10 lat gwarancji, co absolutnie nie zmienia ich parametrów i jakości.
    tylko dostęp do serwisu trochę utrudniony....
    Tynki cementowo wapienne z kwarcem gotowe pod malowanie - ku przestrodze

    https://picasaweb.google.com/1042919...PvM7drD2YHxlQE

  8. #428

    Domyślnie

    Mnie tam nawet za Chinolami dostęp do serwisu nie przekonuje. To tak jakby zakładać, że za 4 lata będę pierwsze części oddawał do naprawy. To ma po prostu służyć min 10lat bezawaryjnie inaczej koszty zwrotu inwestycji staną pod wielkim znakiem zapytania.

  9. #429
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    i tak stoją
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  10. #430

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek_janisz Zobacz post
    Wyczytałem, że aby dana firma mogła dostarczyć kolektory do akcji na którą kase daje NFOŚiGW musi spełniać określone warunki, czyli 10 lat gwarancji i podwójna harfa, cokolwiek to jest. W powiecie bytowskim kolektory dostarczy Galmet i też dają 10 lat. Jak więc wygląda sprawa z ich kolektorami próżniowymi? Kwestia kasy?
    A gdzie to wyczytałeś? Bo ja pierwsze słyszę o takich wymaganiach jak harfa (dotyczy to tylko płaskich) i 10 lat gwarancji. Wymóg techniczny to certyfikat SK lub PN, natomiast od tego roku wprowadzono wymóg min. 5 letniej gwarancji na instalację oraz min. 3 letniej rękojmi na wykonane roboty.
    Natomiast producent lub sprzedawca może dać dłuższy okres gwarancji - nic nie stoi na przeszkodzie.

  11. #431
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    A gdzie to wyczytałeś? .
    To prawdopodobnie założenia do przetargu.

  12. #432
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar subfosylny
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    705

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem solarów. Co rozumie się pod postacią 5 czy 10 lat gwarancji? Przerabiał już ktoś taki temat po np. 8 latach użytkowania ?
    Miałem już kilka rzeczy z gwarancją 30 lat albo dożywotnią. Jak przyszło co do czego, to się okazywało , że gwarancja dotyczy obudowy czy uchwytów. A to , co realnie pracuje to ma tylko rok rękojmi.
    Stąd moje pytanie.
    Tu była reklama....

  13. #433
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Bardzo ładna pogoda nastała ostatnimi czasy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0173.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	174509   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0172.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	174510  
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  14. #434

    Domyślnie

    Cytat Napisał subfosylny Zobacz post
    Zastanawiam się nad zakupem solarów. Co rozumie się pod postacią 5 czy 10 lat gwarancji? Przerabiał już ktoś taki temat po np. 8 latach użytkowania ?
    Miałem już kilka rzeczy z gwarancją 30 lat albo dożywotnią. Jak przyszło co do czego, to się okazywało , że gwarancja dotyczy obudowy czy uchwytów. A to , co realnie pracuje to ma tylko rok rękojmi.
    Stąd moje pytanie.
    W Hewalexie zestaw jaki nabyłem (z 3 płaskimi) wygląda tak:
    11 lat kolektory
    3 zespół pompowo-sterowniczy
    6 podgrzewacz
    po zarejestrowaniu zestawu na stronie www. Bez rejestracji każdy element o rok krócej.

  15. #435

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    W Hewalexie zestaw jaki nabyłem (z 3 płaskimi) wygląda tak:
    11 lat kolektory
    3 zespół pompowo-sterowniczy
    6 podgrzewacz
    po zarejestrowaniu zestawu na stronie www. Bez rejestracji każdy element o rok krócej.
    Galmet z kolei daje 10 lat gwarancji na zachowanie parametrów technicznych swoich kolektorów. Warunkiem w tym przypadku jest właściwa instalacja (przez instalatora) oraz przegląd po każdym roku użytkowania.

  16. #436
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrtalaga

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witajcie.

    Jak się wam sprawują ostatnio solary ??

    Jakie uzyski dzienne ?

    Ostatnio u mnie prądu nie było, miałem ponad 200 na solarze Potrzebne było odpowietrzenie układu. Mam wrażenie, że po tej całej zabawie znacznie niższą mam temperaturę w zasobniku.

    Dzisiaj od rana mam uzysk około 20kWh. (nie mam porównania do innego okresu, ponieważ od kilku dni mam założony dodatkowy czujnik zliczający kWh).
    Viessmann Vitosol 200-T 3m2
    Zasobnik 300L
    max temp zasobnika 76stopni (19.06.2012)

  17. #437
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrtalaga Zobacz post
    Witajcie....
    Potrzebne było odpowietrzenie układu....
    Ewidentnie masz spieprzoną instalację

  18. #438
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrtalaga

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    16

    Domyślnie

    Instalacja ok. Po prostu na takiej długiej rurce karbowanej zebrało się sporo powietrza. Teraz instalacja jest już odpowietrzona.

    Pytałem o wasze uzyski ciepła
    Viessmann Vitosol 200-T 3m2
    Zasobnik 300L
    max temp zasobnika 76stopni (19.06.2012)

  19. #439
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrtalaga Zobacz post
    Instalacja ok. Po prostu na takiej długiej rurce karbowanej zebrało się sporo powietrza. Teraz instalacja jest już odpowietrzona.

    Pytałem o wasze uzyski ciepła
    witam

    instalacja dobrze zrobiona i odpowietrzona nie wymaga kolejnych "odpowietrzań" nawet gdy instalacja osiągnie 300*C
    po ostygnięciu solarów, wyjściu ze stanu stagnacji instalacja sama dalej powinna poprawnie pracować

    pozdrawiam

  20. #440
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrtalaga Zobacz post
    Instalacja ok. Po prostu na takiej długiej rurce karbowanej zebrało się sporo powietrza. Teraz instalacja jest już odpowietrzona.

    Pytałem o wasze uzyski ciepła
    Skoro była wypełniona glikolem i nagle zebrało się w niej powietrze, to ewidentnie spieprzona - jak nie będziesz miał prądu raz na 2 tygodnie to co? za każdym razem będziesz odpowietrzał?

    Najpierw zatroszcz się o poprawność instalacji - potem o uzyski pytaj. Tak jakbyś pytał o osiągi auta z rzędową szóstką, jak 2 gary nie palą.

Strona 22 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony