dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 226
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 4514
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    ''bo szczelinę dylatacyjną będziemy mieć na 1,5cm !''

    pinacolada a nie rozjadą się Wam te panele?


    a jakby niby sie miały rozjechać? - przecież mają zamki-zatrzaski na moich powierzchniach (9m wzdłuż i 8 wszerz ) muszą byc takie szczeliny bo inaczej panele mogłoby "wybulić" (wybrzuszyć). Panele są nazywane podłoga pływającą bo pływają/przemieszczają się pod wpływem zmian temp i wilgotności i muszą miec na to miejsce. U mnie jest to kompromis. Mogłabym miec pół centymetrową dylatację przy ścianach ale musiałabym mieć jeszcze dylatację na przejściu salon-jadalnia i korytarz-gabinet.
    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

  2. #82

    Domyślnie

    Witajcie, bo tak wpadłam jak filip z konopi, bez przywitania.
    Wiesz, ze az odpięłam listwę w moim domu obecnym, aby sprawdzić szerokość owych szczelin, i mam praktycznie bez....nic sie nie dzieje.
    W nowym domu mam deskę barlinecką i szczeliny są góra pól cm.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  3. #83
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    Witajcie, bo tak wpadłam jak filip z konopi, bez przywitania.
    Wiesz, ze az odpięłam listwę w moim domu obecnym, aby sprawdzić szerokość owych szczelin, i mam praktycznie bez....nic sie nie dzieje.
    W nowym domu mam deskę barlinecką i szczeliny są góra pól cm.

    Przy desce chyba nie trzeba bo jest klejona do podłogi ....
    a duże masz powierzchnie teraz w obecnym domu? Jakie masz wymiary pomieszczenia w którym masz panele ?
    Zresztą u mnie i tak juz po ptokach bo panele położone ale te szczeliny przy ścianach mi w ogóle nie przeszkadzają - u stolarza zamawiamy listwy więc zrobi dołem szersze - na 2cm
    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

  4. #84

    Domyślnie

    No to proszę bardzo:

    (łazienka - tak jak całe mieszkanie - jeszcze nie wykończona i "niezamieszkała")

    [ciach]

    [ciach]

    [ciach]

    (Vesila, przepraszam, ale usunęłam zdjęcia. Jak wykończę łazienkę, to może założę swoją galerię i wrzucę tu link lub nowe fotki)
    Ostatnio edytowane przez barbe-cue ; 16-12-2011 o 08:50

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1976pinacolada Zobacz post
    Przy desce chyba nie trzeba bo jest klejona do podłogi ....
    a duże masz powierzchnie teraz w obecnym domu? Jakie masz wymiary pomieszczenia w którym masz panele ?
    Zresztą u mnie i tak juz po ptokach bo panele położone ale te szczeliny przy ścianach mi w ogóle nie przeszkadzają - u stolarza zamawiamy listwy więc zrobi dołem szersze - na 2cm
    pinacolada mieszkanie ma prawie 80 metrów i panele sa wszędzie, nawet w kuchni.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    O ŻESZ !!! barbe-cue
    jaka piękna łazienka, zupełnie w moim stylu, te kolory i płytki...
    dzięki za fotki i niech juz zostaną na zawsze
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał żona m Zobacz post
    pinacolada mieszkanie ma prawie 80 metrów i panele sa wszędzie, nawet w kuchni.

    bez ani jednej dylatacji??!! Nawet w progach ??!!

    Ps. a tak w ogóle zapraszam do siebie bo nas zaraz vesila stąd z hukiem wyrzuci za off topic

    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Luzik, pinacolada,
    sama jestem ciekawa tych dylatacji, bo może jednak panele aż tak bardzo sie nie rozszerzają i ten płynny korek da radę u mnie
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  9. #89

    Domyślnie

    Vesila, bardzo się cieszę, że Ci się podoba. Nie wiem jeszcze, jak będzie z zostawieniem tych zdjęć, bo mój mąż raczej wolałby, żebym nie pokazywała naszego mieszkania w internecie (stąd też nie mam swojej galerii, a korci mnie straszliwie ), ale póki co niech wiszą

    Wcześniej pisałaś o płytkach wiktoriańskich. Muszę Ci powiedzieć, że tego typu płytki cementowe (tyle że wzory raczej andaluzyjsko-marokańskie) to również moja wielka, niespełniona miłość... Okrutnie chciałam je mieć w łazience na podłodze i w kuchni nad blatem. Nawet mój mąż zapalił się do tego pomysłu, tym bardziej, że wspólnie zachwycaliśmy się nimi podczas podróży, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że całkiem niedługo czeka nas remont nowego mieszkania. Realizacja planów zaszła bardzo daleko - znalazłam producenta w Maladze (o ok. 30% taniej, niż u polskiego dystrybutora, uwzględniając koszty przesyłki), wymieniłam z nim niezliczoną liczbę maili, zrobiłam trylion wizualizacji i projektów płytek (można zamawiać każdy wzór w dowolnym zestawieniu kolorystycznym), a nawet zamówiłam próbnik. Nawet znalazłam bodaj jedynego człowieka w moim dużym mieście, który potrafi kłaść (i potem impregnować) takie płytki cementowe, bo mój glazurnik (świetny, skądinąd) odmówił. No ale to chyba było zbyt piękne, żeby mogło się ziścić... Wszystko rozbiło się o terminy - na płytki cementowe musielibyśmy czekać jakieś 2-3 miesiące (robione są każdorazowo na zamówienie), a ekipę remontową mogliśmy mieć albo już-teraz, albo dopiero za jakieś pół roku (minimum). No cóż, jakoś musiałam to przełknąć, chociaż nie było łatwo. No bo jak nie czuć żalu za taką podłogą (reszta łazienki na zdjęciu mało interesująca) - dokładnie taką samą sobie zaprojektowałam:


    Ostatecznie znaleźliśmy alternatywę, która ukoiła moje zranione serce - do łazienki te pasiaste kafle, które widać na moich zdjęciach, a do kuchni - mozaikę z tej serii Vivesa, którą wcześniej pokazywałaś


    Mogę zatem powiedzieć, że jestem zadowolona. Chociaż i tak cementowe płytki śnią mi się po nocach

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Ty czujesz mój ból... piękna ta inspiracja...
    ja też dużo projektów zrobiłam z płytkami wiktoriańskimi, ale jak dostałam wycenę, to mąż stanął okoniem i ani rusz... więc mam co mam... a do kuchni nad blatem, nie mam jeszcze, czekam aż mi zamontują i wtedy zobaczę co by pasowało, bo pomysłów i koncepcji kilka
    takie projekty ja zrobiłam, około 18 m2 podłogi:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	podłoga wiatrołap.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	86502wiatrołap
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia-2.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	86501kuchnia
    ale cena to 2000 Euro!!! w tym transport 150 eu
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Jak już tak siedzę i walczę z sennością, pokaże lampy które sie mi podobają

    LampGustaf New Port 060908 [do kuchni]


    LAMP GUSTAF SIENA 5


    Massive Fermini 40445/31/10


    MASSIVE NEYO 37315/11/10


    Zuma Line Jewellery P0173-03R
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  12. #92

    Domyślnie

    jeśli chodzi o gałki to najlepiej zamów po sztuce z każdego rodzaju i podejmij decyzję. Wiesz...paier ?(monitor) wszystko przyjmie

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Witaj pesce
    wiesz... po jednej sztuce mi nie sprzedadzą, na allegro tych gałek jak na złość nie ma
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  14. #94

    Domyślnie

    aż zadzwoniłam do pierwszego z brzegu sklepu internetowego forpłyt i pan powiedział ze nie ma sprawy. rzeczy kupione z magazynu (nie na specjalne zamówienie można zwrócić nawet do 7 dni

    http://www.forplyt.pl/strona,kontakt.html

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Ten żyrandol sie mi też podoba, ale nie mam niestety średniowiecznego zamczyska... szkoda kurka

    do tego masywny stół dębowy z ławami, pieczona dziczyzna na stole z jabłkiem w ryjku.... ha!
    ********************************************
    pesce
    dzięki za linka, zamówiłam sobie te gałki do obejrzenia
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  16. #96

    Domyślnie

    nie ma za co mam nadzieję, ze wybierzesz coś odpowiedniego.

    Jesli chodzi o lampy to własnie do zamku, lub tam gdzie belki stropowe są odsłonięte. W Twoich wnętrzach raczej nie widzę takiego żyrandola.
    Pozdrawiam M.

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    vesila - a jak z nadaniem nr domku? W ogóle to zdziwiłam się, że o to wystepowałaś bo przecież Ty dom kupiłaś więc chyba powinien byc z numerem? Jak to było? No i napisz mi jak długo po złożeniu wniosku (z dołączoną mapka) czeka się na nr? I jakbyś jeszcze mogła mi napisac ile płaciłas za inwentaryzację mediów bo u mnie juz zrobiona tylko jeszcze nie zapłacona Geodeta złozył do starostwa i czekamy. Potem bede własnie składac o nr domu i robic świadecto energetyczne (to ile płaciłas juz wyczytałam na innym wątku )
    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

  18. #98
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    o kurka! widzisz? zapomniałam!? ale gapa ze mnie....
    no miałam iść odebrać tą decyzje, juz jest gotowa, tzn juz mam nadany nr, tylko nie wiem jaki ? jutro pójdę...
    Ja składałam wniosek w Urzędzie Miejskim, bo dom w mieście jest, ale Ty będziesz musiała iść do Urzędu Gminy, bo to pod gminę podlega, a tam to nie wiem czego wymagają... w UM powiedzieli mi, że za trzy dni będzie gotowe, ale skleroza nie boli i mi minął już tydzień...
    Kupiliśmy dom, który był w budowie, czyli musieliśmy starać sie o przeniesienie pozwolenia na budowę i nie było obowiązku jakiegoś, że budowa musi mieć nadany nr porządkowy, wszędzie podawałam nr działki i było ok.
    Za inwentaryzację zapłaciłam 1100 zł, normalnie kasują po 1200, ale ja czekałam niemiłosiernie długo na to i spuścili mi raptem stówkę
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar 1976pinacolada
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    3.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    to daj jutro znać jaki ten numerek

    Ja liczę na cos z 7 -ką (sentyment )

    W gminie składa się wniosek (druczek juz mam) i dołącza mapkę powykonawcza z naniesionym budynkiem.
    "Przez higienę mózgu wystrzegam się przede wszystkim kontaktu z durniami."
    Stanisław Cat-Mackiewicz


    zapraszam do mnie

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    dardurdka

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    5.235
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    309

    Domyślnie

    Vesila, zaglądam do Ciebie systematycznie Zawsze podobały mi się takie wnętrza, ale jakoś nie mam odwagi zrobić czarno-białych płyteczek u siebie.... Za to z zapartym tchem czekam na skończoną łazienkę Mam nadzieję, że wkrótce będą zdjęcia bo sama ostatnio myślę o mugatach, tylko w odcieniu vanila

Strona 5 z 226

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony