dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 625
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 12494
  1. #2041

    Domyślnie

    Północ jest po lewej stronie (wjazd na działkę od zachodu). Co do dodatkowego WC to nie wiem czy potrzeba dla domu z przeznaczeniem dla 2 osób. Goście sporadycznie. Wiatrołap może i mały dlatego myślę nad uproszczeniem tego kawałka bryły - wyprostować te ściany na wejściu koło drzwi wejściowych i może nawet drzwi przesunąć do linii ścian, a nie jak jest teraz, że są cofnięte o jakieś 30cm. Dodatkowo myślałem o przesunięciu tego pomieszczenia gospodarczego w kuchni w kierunku właśnie wiatrołapu.

    W łazience zniknie na pewno komin. Planuję WM. Ogrzewanie raczej będzie elektryczne (brak gazu w okolicy). Pewnie zaraz usłyszę, że to drogo i że lepiej na ekogroszek lub pellety. Koszt postawienia dodatkowych ścian na kotłownie + piec + komin + instalacja = pewnie 30 000 będzie za mało. Wolę tą kase wydać na lepsze okna i ocieplenie.

    Jeżeli jesteśmy przy zmianach to tez zmieniłbym ściankę między pokojami po północnej stronie, przesuwając ją w kierunku zachodu (na dół) - dodam metraż pokojowi od ogrodu robiąc coś na kształt garderoby o wymiarach 1,6x1,5 m.

    Powiększenie łazienki to dość ciekawa propozycja, nie brana przeze mnie pod uwagę. Szczególnie ten motyw z ustawieniem wejścia po skosie.

  2. #2042

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie zamierzam budować dom i zastanawiam się nad roletami zewnętrznymi w oknach, na pewno przydatna rzecz ale czy można ten wydatek przełożyć w czasie tzn. najpierw zamontować okna a rolety za kilka lat i czy ewentualnie w związku z tym trzeba poczynić jakieś przygotowania (zmiany) na etapie montażu okien?

  3. #2043
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Oczywiście, że można- musicie jednak zamontować nad oknem specjalną kasetę na roletę (jeśli mają być chowane w "murze")- opis znajdziecie bez problemu. Można też później zamontować rolety z kasetą zewnętrzną ( mniej estetyczne rozwiązanie- podłużne "pudełko" nad oknem). Jak to wygląda kosztowo niestety nie wiem.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  4. #2044

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Zamiast rolet posadź w pobliżu domu drzewa liściaste. Koszt znikomy, a latem cień, elewacja się nie nagrzewa. W domu przyjemnie, bo i dach tak mocno się nie nagrzeje. A jesień i zima słoneczko spokojnie dociera do okien bo nie ma listków. Same zyski a jeszcze zrobisz coś dla innych - dostarczysz tlenu, pochłoniesz CO2.
    pomyśl dobrze jakie drzewa posadzisz!!! pomysł bardzo fajny tylko jak drzewa podrosną to mogą domkowi zagrażać o z zezwoleniem na przycięcie bardzo trudno o ścięciu nie mówiąc, ja mam owocowe mogę przycinać i wycinać kiedy chcę
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  5. #2045
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar michal0712
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    195
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Ja mam kolege co pobudował dom 112m2 stan surowy zamknięty okna są dach już zrobiony i wyniosło go około 80tys zł i robił tez jako pomocnik wiec sie da pobudować dom do 150tys zł ale jak ktoś mysli czy będzie w stanie pobudowac dom za 200tys zł i w tym bedzie stał i miał ręce w kieszeni i patrzył jak robią ludzie to mi sie wydaję że braknie nawet 300tys zł ale to jest moje zdanie .
    fajnie napisane - potwierdzam, można wybudować dom za około 200 tyś, ale trzeba wiele rzeczy wykonać własnymi rękami - ja jestem prawie na etapie wykończenia i właśnie wiele rzeczy robię sam (ale tylko te na których się znam i jestem pewny, że nie trzeba będzie tego poprawiać). Jeszcze jedna istotana sprawa to poszukiwanie dobrych materiałów w dobrych cenach.
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?109790 - krótkie zapiski z przebiegu budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...03#post4785203 - tu jest ciąg dalszy zapisków z przebiegu budowy.

  6. #2046

    Domyślnie

    To ja też powiem coś od siebie, a co mi tam
    Oboje z mężem pracujemy, zarobki - nie jest tragicznie (4000tys neto), mamy jedno dziecko - 4 lata i więcej nie chcemy. Mieszkamy z teściami. Nasze plany, jak braliśmy ślub - pobudować się jak najszybciej - na kredyt oczywiście, po 5 latach od ślubu - no niestety nie, nie chcemy brać kredytu ogromnego, bo zdaję sobie sprawę, ze jak nic sami nie zrobimy systemem gospodarczym, to trzeba będzie za wszystko zapłacić, a wiele rzeczy też byłoby do zrobienia koło domu, żeby to chociaż było. Pewnego dnia wpadłam na pomysł, ze może dobudujemy poddasze do domu teściów. No ale jak to, razem, na kupie? Oddzielne wejście i oddzielne liczniki, jedynie c.o. na spółę. Dom ma bardzo mocną konstrukcję, 110 m strychu - właśnie na to poddasze, jest kilka ograniczeń w postaci kominów, łazienka tez będzie na tej starej. Kredyt maksymalnie do 150.000, zlecamy robotę. 50tys. mamy, 20. tys w materiałach leży i 1 sierpnia, jak dobrze pójdzie ruszamy.
    Zaraz mnie zakrzyczycie, że trzeba budować. No ok, trzeba i wszystko fajnie i pięknie, ale rata kredytu 1500 a 900zł robi subtelną różnicę, prawda? A będziemy mieli, to co każdy z budujących ma w swoim domu: kuchnia, łazienka, 3 sypialnie, salon i klatka schodowa. Do tego podwórko o wielkości 1400mkw, zagospodarowane, zielone, z garażem wybudowanym 6 lat temu. Do tego rate kredytu w maksymalnej wysokości 25% miesięcznych zarobków NETTO.
    Za różnicę w wysokości kredytu będę miała zrobione opłaty. Uznaliśmy, że nie warto pakować się w kredyt i tyle, zimna kalkulacja. Marmurów nie planuję. A nie chcę żyć od wypłaty do wypłaty, bo mam kredyt do spłacenia. NO niestety życie.
    Ostatnio edytowane przez beaa24 ; 19-07-2011 o 22:37

  7. #2047
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    beaa24 - 220 tys na remont... i dalej będzie to stare i z ograniczeniami, o których piszesz: kominy, usytuowanie łazienki zapewne ze względu na kanalizację, wspólne co... i o czym może nie myślałaś- schody na starość. A może lepiej- jeśli plan zagospodarowania pozwala, zbudować domek obok na tych 1400mkw!?
    Remont przerabiałem, wiem czym to "pachnie"- podwójna robota. A czy dom ma solidną konstrukcję musi sprawdzić fachowiec, ale myślę, że to wiesz.
    Niemniej życzę powodzenia.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  8. #2048
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wmnich, a czy można by rzucić okiem na planowany kosztorys tego domu za 150k? (szkoda ze nie ma dziennika/bloga)
    pozdr

  9. #2049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesz Zobacz post
    (szkoda ze nie ma dziennika/bloga)
    Jak to nie mają?
    http://forum.muratordom.pl/entry.php...nie-mieszkania
    Tylko trochę skromny. Warto chociaż powyższego posta do niego dodać i już będzie to poważniej wyglądać .

  10. #2050

    Domyślnie

    wmnich podaj info, co to za projekt domu realizujesz. A czytales ten temat?

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...�d-Murator-M72

  11. #2051

    Domyślnie

    Cytat Napisał DEZET Zobacz post
    beaa24 - 220 tys na remont... i dalej będzie to stare i z ograniczeniami, o których piszesz: kominy, usytuowanie łazienki zapewne ze względu na kanalizację, wspólne co... i o czym może nie myślałaś- schody na starość. A może lepiej- jeśli plan zagospodarowania pozwala, zbudować domek obok na tych 1400mkw!?
    Remont przerabiałem, wiem czym to "pachnie"- podwójna robota. A czy dom ma solidną konstrukcję musi sprawdzić fachowiec, ale myślę, że to wiesz.
    Niemniej życzę powodzenia.
    Powiem tak - liczymy się ze wszystkimi ograniczeniami, jakie niesie za sobą mieszkanie w domu starym, no niestety, ale też liczymy się z ograniczeniami, jakie niesie zza sobą kredyt, gdzie rata będzie wynosić 1500 czy 2000zł. Na zimno wyszło, że zwyczajnie NIE BĘDZIE NAS STAĆ na taki kredyt. Jeżeli mnie nie stać, nie będę budowała domu tylko na pokaz, albo po to, bo wszyscy tak robią. No właśnie, 220 tys na remont, a na dom? Ile? 300 - 400 tysięcy? I co? będę jadła chleb (suchy) ze smalcem albo i to nie? Wtedy nawet tych 50 tysięcy byśmy nie mieli, jedynie działkę 7-10 arów o wartości 26zł/mkw. Warto poświęcać całe życie dla kredytu?
    Moim zdaniem na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy z nas sam.

  12. #2052
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    beaa nie ma co zakrzykiwać, skoro decyzja już zapadła i ruszacie z przebudową. Poza tym - to wątek o domach za 200 tys. właśnie, a skoro jest was trójka i nie macie ciśnienia na garaż w bryle domu, to naprawdę budowa czegoś niedużego od nowa byłaby realna. A życia dla kredytu poświęcać nie warto. My zaczynając mieliśmy trochę większe dochody (o moją szaloną pensję nauczyciela kontraktowego ), ale po pierwszym roku budowy byłam już na wychowawczym i nadal jestem. Budowa bez kredytu zajęła 3 lata (po dwóch był do zamieszkania parter w wersji skromnie podstawowej). Nie da się ukryć, że dużo zrobiliśmy sami z wielką pomocą mojego taty, ale w tym wątku były też przykłady budów za niewielkie pieniądze bez angażowania sił własnych.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  13. #2053
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    wmnich - ten blogowy dziennik może i ma sporo opcji, ale dużo łatwiej i bez specjalnego uczenia się będzie po prostu zrobić dziennik "starego typu". Wejdź tu:
    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...%C5%84-po-dniu
    Kliknij "Napisz nowy temat", zatytułuj dziennik, skopiuj swoje dotychczasowe wpisy z bloga i prowadź dalej na zasadzie takiego samego pisania i wklejania, jak we wszystkich tematach forum.

    Też jestem bardzo ciekawa Waszej budowy i chętnie zobaczę zdjęcia.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  14. #2054
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Bardzo fajnie i szanuje ludzi z takim podejściem do życia i budowy domu w takiej cenie ja też chce coś niedaleko tej ceny pobudować domek ale o tym za dużo nie mówię jak mi się uda to się pochwale a z tym kredytem jak masz możliwość to buduj bez ale są osoby co są młode i zaczynają dopiero start w życiu i nie mają oszczędności mnie w wieku 24l stać jedynie na działke 8ar a na domu juz nie ale ja podchodze do tego tak ze jak mam płacić za wynajem mieszkania komuś tys zł to wole pobudować sie i płacić sobie kredyt niż komuś i nie patrzeć pod tym kontem ze 30l będę to płacił tylko że mam swójjjjj kawałek podłogiiiiiiiiiii pozdro

  15. #2055

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmnich Zobacz post
    Chcialam prowadzic dziennik budowy, tylko nie wiem jak sie nim obslugiwac a nie mam czasu sie go uczyc - albo dodawaly mi sie cos na zasadzie nowych watkow albo jako komentarze - moze tak ma byc - moje wpisy maja byc jako komentarze do pierwszej wypowiedzi?

    I przeczytalam teraz - dzieki My tez chcemy wlasnie grzac pradem wiec pocieszajace to dla mnie co przeczytalam bo troszke jednak balismy sie... No i nasz domekz zupelnie innym stylu - jak mi ktos napisze na syzbko jak prowadzi sie dziennik to wrzuce rzuty i wizualizacje (ale wizualizacje robione przezemnie nie mamy od architektow wizualizacji wiec troszke skromne sa)
    wmnich znowu nie napisałaś na podstawie jakiego projektu budujesz dom...

  16. #2056
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Z postów w dzienniku "wmnich" mnie wyszło, że buduje na starych fundamentach czegoś tam i stąd te jej "przemilczenia" w tekście Ale może się mylę...
    Na razie mój powiększony Irys z garażem pochłonął ok. 150 tys. i... mnóstwo własnej pracy. Do zrobienia z najpilniejszych spraw pozostały: tynki, instalacje, podłogi, sufity, ocieplenie, blacha na garaż... i już można będzie mieszkać
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  17. #2057

    Domyślnie

    I znowu nie napisala wedlug jakiego projektu buduje dom.

    Trzy razy prosilam o podanie nazwy projektu.
    wmnich umiesz czytac ze zrozumieniem?? I potrafisz odpowiedziec na tak proste pytanie jak moje?
    Poza tym jak na dzialce stoi dom jestes pewna, ze dostaniecie zgode na budowe drugiego domu na tej samej dzialce? Nie wydaje mi sie...... Macie juz WZ na te dzialke?

    Poczytaj dziennik DEZETA buduje z wlasnym wkladem roboczym a juz 150 tys. wydal...
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 22-07-2011 o 05:50

  18. #2058

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmnich Zobacz post
    szybko sie muruje - jak dla mnie rewelacja, nie zaluje a zaoszczedzilismy jakies 4-5 tys na samych scianach.

    Uwaga - chcemy zamknac sie na gotowe w kwocie 150 000 tak nei pomylilam zer
    bedzie rekuperacja w domu I nic nie chcemy robic przy tym domu - elektryk ma zrobic elektrycznosc i podlogowke, ma byc gosc od wody i kanalizacji, chyba bedzie biilogiczna oczyszczalnia (czyli bardzo drogie rozwiazanie ale tu akurat szambo to glupota jak dla mnie - wole zima wode wywozic niz ten syf a latem moge wypuszczac wiec pol roku oszczedzam i po 2-3 latach mi sie zwraca oczyszczalnia), potem wchodza od wylewek i tynkow z maszynami, potem gosc od wykonczen - plytki, sufity podwieszane
    Pewnie wsadzę kij.
    Ale to co pisze powyżej to jest jakaś prowokacja

  19. #2059
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    wmnich - podpis robi się tak:
    - u góry strony klikasz "Ustawienia"
    - po lewej stronie masz jako trzeci czerwony paseczek masz "Moje ustawienia"
    - tutaj czwarte od góry jest "Edytuj sygnaturę" - klikasz
    - pojawia się zwykłe okienko do pisania i możesz wpisać jaki chcesz wyświetlany tekst, a potem zaznaczyć go, kliknąć "wstaw odnośnik" - czyli zrobić link, no i w okienko, które wyskoczy wkleić adres dziennika.

    To chyba musi być projekt indywidualny. Jak sprytnie zaprojektowany, to niekoniecznie jest to prowokacja , choć też czekam na kosztorys. Czy np. ta oczyszczalnia się w nim mieści?
    Ostatnio edytowane przez bowess ; 22-07-2011 o 08:47
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmnich Zobacz post
    A my chcemy pokazac swiatu ze za nieduze pieniadze bez wielkiego zaangazowania mozna postawic nieduzy i tani domek nie idac na wielkie ustepstwa.

    Projekt: dom parterowy bez poddasza i bez stropu 90m2, dach 5 stopni pokryty blacha. wylewki 7-8 cm maszynowo robiona, ogrzewanie elektryczne podlogowe, bojler na prad II taryfa, okna - zwykle biale z szyba 1,0 ..... i uwaga - 5 tys za okna ze wstawienie, taras - na gruncie jeszcze zobaczymy czy bedzie to jakis kamien czy moze kostka. W srodku tynki maszynowe, sufity podwieszane (nie ma stropu jak juz pisalam) kafelki nie beda najtansze (gres bardzo mi sie podoba polerowany) kuchnia tez nie bedzie z targu, lazienka - wanna z panelem prysznicowym, osobny wc
    Może to 90 m2 za 150 tys być realne. Jak media blisko od domu, jak ogrodzenia nie liczymy, no brak garażu oczywiste. Stropu nie robimy, schodów nie robimy (nawet klapowych), kominów brak.
    W takim domku pewnie jest 1 łazienka i kuchnia a nie będzie kotłowni. Tu wod-kan to pewnie kosztuje 3 tys. Elektryka na taki domek (bez grzania) to pewnie z 5 tys. Piec akumulacyjny i kable to takiego domu też za 10 tys złożą. Posadzka pewnie jakieś 85m2, to będzie kosztowało 4 tys. Dołożenie kasy na ocieplenie ścian czy stropu to nie duży koszt. Do tego daszek ma niewielki pochył, zakończony jest ogniomurkami więc rozumiem, że jest dwuspadowy. Tu poszło pewnie z 100-110 m2 blaszki : odpadów mało – mogą iść na ogniomurki. Rynienki tylko z 2 stron. Stropu brak, ocieplenie dachu będzie w konstrukcji drewnianej dachu. Gipsu na ściany pewnie wyjdzie z 280m2 po 24 zł, razem z 6700 zł. Łazienkę mała (7-8 m2) to się za 10-12 tys ładnie urządzi. Kuchnia mała (z 10 m2 ??) to i z 18 tys starczy. Okna to pewnie z 5 tys, PROPONUJĘ DOŁOŻYĆ DO PAKIETU SZYBOWEGO z 1,1 na 0,7 KOSZT PEWNIE Z 500-600 ZŁ.. Razem z 65 tys. Dojdzie ocieplenie, k-g na sufit, panele na podłogi, drzwi wejściowe, z 5 drzwi wewnętrznych po 1 tys (jak salon i kuchnia otwarta). No rekuperator można mały i tańszy za 5 tys, kanałów to pewnie będzie z 5 (2 wyciągi kuchnia i łazienka, nawiew 2 pokoje i salon), można to dać w ociepleniu ze spiro, więc nie drogo. razem z 100 tys.
    Może nieco braknąć na taras (ale i tak będzie tani jak na gruncie z kostki betonowej), jakieś malowanie, farba, gniazdka, lampy. Jakieś 170 tys ten domek szacuję.
    O meblach i zagospodarowaniu działki nie wspomnę. Ale na niezagospodarowanej działce da się żyć, albo jak mała to można zrobić samemu z czasem. Meble można zabrać z obecnego domu.

Strona 103 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony