dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 151 z 625
Pokaż wyniki od 3.001 do 3.020 z 12494
  1. #3001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Rozumiem, że masz uprawnienia I będziesz również kierownikiem budowy (bo na instalację wewnętrzną musisz mieć PnB)i zrobisz sam odbiór geodezyjny, protokół szczelności i odbiór kominiarski (to już 4 rodzaje uprawnień ?)- bo to wszystko potrzebujesz do odbioru instalacji gazowej.
    Projekt zrobi mi gazownia.Kopanie ,położenie rury,montaż licznika i zaworu też gazownia .Od licznika do pieca CO i pieca w kuchni to kilka metrów ,które sam sobie zrobie (nie pierwszy raz ) a papierek podbije mi znajomy gość z uprawnieniami.Jeśli chodzi o elektrykę to mój znajomy elektryk (sąsiad ) załatwi wszystkie odbiory i podepnie tablicę za niewielką opłatą.Jeśli chodzi o kominiarza to na końcu odbiór robi za bodajze 400zł(mogę nawet załatwić takiego co bez oglądania odbiór zrobi).

  2. #3002
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Linia napowietrzna? Jak możesz tak bezcześcić widoki? U mnie sąsiedzi mają napowietrznie telefony. Słup telefoniczny jest jakieś 1,5m od mojego ogrodzenia, jakieś 10m od domu i nawet nie myślę, że mieliby mi puścić kabel napowietrznie. Wolę kupić te 20m przewodu doziemnego niż patrzeć na dyndające kable.
    Prąd mam w ziemi- koszt kabla miedzianego YKY-ŻO 5X10 (40mb) - 565zł (14,13zł/mb). Przewody samonośne te ,które znalazłem są aluminiowe !! Ciut tańsze, ale to groszowa sprawa.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  3. #3003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Od licznika do domu i w domu - potrzebujesz PnB - kierownik budowy też podpisze i geodeta też podpisze. Za darmo I wszystko sam zrobisz
    Za takiego co nie zajrzy to w W-wie się płaci 200- poszukaj tańszego Mam nadzieję ,że nikt z tego powodu nie zginie ..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #3004
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Od licznika do domu i w domu - potrzebujesz PnB - kierownik budowy też podpisze i geodeta też podpisze. Za darmo I wszystko sam zrobisz
    Za takiego co nie zajrzy to w W-wie się płaci 200- poszukaj tańszego Mam nadzieję ,że nikt z tego powodu nie zginie ..
    Z tego co się orientuje to w Bielsku robi sie projekt na instalacje wewn. gazową za około 600zł i jeszcze trzeba próbe szczelności i chyba odbiór kominiarski.

  5. #3005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wódowlaniec Zobacz post
    Z tego co się orientuje to w Bielsku robi sie projekt na instalacje wewn. gazową za około 600zł i jeszcze trzeba próbe szczelności i chyba odbiór kominiarski.
    Geodeta w razie czego tez podpisze .Ostatnio ocieplałem budynek jego synowi i po odpowiednim rabacie zrobił mi podział działki za free.

  6. #3006

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.

  7. #3007
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.
    Sorry! Mógł byś podać definicję co to jest dom.Budynek o powirzchni od 200m2 w zwyż?Moim zdaniem za 200 tys. w życiu nie kupisz mieszkania 120m2.Gdzie sa takie ceny?Moim zdaniem lepiej mieć domek 70m2 niż 120m2 mieszkanie.

  8. #3008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.
    jak będziesz budował dla siebie a nie dla ludzi to 100m2 spokojnie wystawisz...
    120m2 mieszkanie za jaką kasę i w jakim stanie ??
    i jakie będą opłaty miesięczne ?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #3009
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wódowlaniec Zobacz post
    Geodeta w razie czego tez podpisze .Ostatnio ocieplałem budynek jego synowi i po odpowiednim rabacie zrobił mi podział działki za free.
    Dobra, jeszcze raz :
    - pozwolenie na budowę (projekt wew.)
    - kierownik budowy
    - odbiór i próba szczelności
    - odbiór geodezyjny (z mapą i pomiarami)
    - odbiór kominiarski

    Tego się nie da zrobić samemu, bo to kilka osób z różnymi uprawnieniami.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #3010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.
    łolaboga - mieszkanie 120 mkw za 200k ?????????? To chyba w Suwałkach Zastanów się co piszesz. Oczywiście, że się da zbudować dom za 200k - przy pewnych warunkach.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  11. #3011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    Dobra, jeszcze raz :
    - pozwolenie na budowę (projekt wew.)
    - kierownik budowy
    - odbiór i próba szczelności
    - odbiór geodezyjny (z mapą i pomiarami)
    - odbiór kominiarski

    Tego się nie da zrobić samemu, bo to kilka osób z różnymi uprawnieniami.
    Ja rozumiem ,że są to koszta ,które trzeba zapłacic ale kwota ta nie idze w grube tysiące.Nie będę się licytował co za ile bo to czas pokaże(daj boże jak najmniej).
    Chodzi mi przede wszyskim o to ,że w moim przypadku jest sens marzyć o domu za 200tys. i nikt mnie do tego nie zniechęci!

  12. #3012

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.
    Hmm, jeśli dla Ciebie 120m2 to pałatka to nie wiem po co wogóle zaglądasz do tego tematu? Jak spojrzysz na ilość postów i rzetelnie ten temat przeczytasz okaże się jednak że dla wielu to dom który spełnia ich wymagania. A dla mnie na przykład połowa tej wielkości będzie satysfakcjonująca. I wolę mieszkać w takiej połowie pałatki niż w dwa razy większym mieszkaniu.
    Fajnie że Ci się w życiu szczęści i stać Cię na dużo więcej niż zwykłego Kowalskiego ale takim postem pokazujesz jedynie swój snobizm i oderwanie od rzeczywistości. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że jesteś politykiem.
    Mimo wszystko pozdrawiam.

  13. #3013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Wódowlaniec
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly dom Zobacz post
    Hmm, jeśli dla Ciebie 120m2 to pałatka to nie wiem po co wogóle zaglądasz do tego tematu? Jak spojrzysz na ilość postów i rzetelnie ten temat przeczytasz okaże się jednak że dla wielu to dom który spełnia ich wymagania. A dla mnie na przykład połowa tej wielkości będzie satysfakcjonująca. I wolę mieszkać w takiej połowie pałatki niż w dwa razy większym mieszkaniu.
    Fajnie że Ci się w życiu szczęści i stać Cię na dużo więcej niż zwykłego Kowalskiego ale takim postem pokazujesz jedynie swój snobizm i oderwanie od rzeczywistości. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że jesteś politykiem.
    Mimo wszystko pozdrawiam.
    Pewnie auta poniżej 200tys. też nie da się kupić(musi być minimum Q7 albo X5 bo inne to "motopałatki".

  14. #3014

    Domyślnie

    Ta politykiem raczej gawędziarzem

    Gdyby zszedł z wysokości swej d... i przeczytał wątek to by się dowiedział że jest tu całkiem spore grono osób które nie tylko marzyły o takim domu ale i go wybudowały.

  15. #3015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wódowlaniec Zobacz post
    i nikt mnie do tego nie zniechęci!
    A ja Ci kibicuję !!! Tylko nie pisz, że zrobisz to sam, bo nie zrobisz - zapłacisz za to , bo inaczej się nie da Tylko tyle - uwzględnij w budżecie

    I dziennik poproszę mię tu założyć
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #3016
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malcolm
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Moim zdaniem nie da się postawić domu za 200.000 PLN. Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. O takiej powierzchniu to się kalkuluje mieszkanie kupić. Dlatego z uwagi na fakt iż w tej cenie albo podobnej nie da się postawić domu a tym bardziej go wykończyć administrator forum winien zamknąć wątek, jako kompletnie nie przydatny.
    Uznam to za kiepską prowokację i nawet tego nie skomentuje.

  17. #3017
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kupiecjudex Zobacz post
    Mówimy o domu a nie tam jakiejś pałatce ok 120 m2. .
    A co dla Ciebie znaczy dom ??? Gdzie mieszkałeś przd budową domu ? W ilu m2 ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-01-2012 o 21:00

  18. #3018
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    To ja od teraz będę odpowiadać na ewentualne pytania z cyklu "jak tam budowa?", "już skończyliśmy i mieszkamy w naszej pałatce."

    Proszę jednakoż o wyjaśnienie, czy pałatka to 120m2 użytkowej, czy po podłogach? Jak po podłogach, to mogę takowej nazwy używać, a jak dotyczy użytkowej, to z racji 107 metrów mogę się nie kwalifikować.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  19. #3019
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Proszę jednakoż o wyjaśnienie, czy pałatka to 120m2 użytkowej, czy po podłogach? Jak po podłogach, to mogę takowej nazwy używać, a jak dotyczy użytkowej, to z racji 107 metrów mogę się nie kwalifikować.
    Ciekawe informacje dla przyszłych budujących,okazuje się,że 107m2 w domu z poddaszem użytkowym jest równoznaczne ze 120m2 w parterówce,czyli w parterówce mamy jeden pokój gratis
    Kolejny plus za budową parterówki

  20. #3020

    Domyślnie

    Wiedziałem że tak będzie , pozdrawiam wszystkich, nie jestem politykiem, nie jestm z Suwałk. Życzę udanej budowy, zdania nie zmieniam. Powidzmy że ten post miał czysto socjologiczne założenie

Strona 151 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony