dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 15
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 294
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Znów Gizex szaleje CSI to dobry kocioł, ale wcale nie najlepszy w swojej dziedzinie. Na rynku jest wiele dobrych kotłów, wszystko kwestia ceny, a rozrzut jest od 7-8 tys do 30 tys
    Niewiem o co chodzi z tym gizexem ale podejrzewam że chodzi o jakąś firmę sprzedającą. Ja swój kupowałem w firmie Konkret z Krakowa.
    Nie ma jak to na swoim

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luccca Zobacz post
    No wlasnie o tym mowie... lista kotlow zostala zawezona ale coz trzeba jakos sobie z tym poradzic... tak wiec czekam na dobre sugestie
    wymiary tego kotła to ok 60 cm szerokości i 1,30 długości (łącznie z podajnikiem który jest z tyłu) i około metr wysokości
    Nie ma jak to na swoim

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ada$ Zobacz post
    Dom będzie budowany w technologii ytong z bloczków 36,5 lub 40cm. Sciany będa jedno warstwowe bez ocieplenia. Nie znam się w ogóle na wspolczesnych systemach grzewczych zależy nam na stosunkowo niskim koszcie ogrzewania
    Jeśli zależy Wam na niskich kosztach ogrzewania, to zmieńcie nieco koncepcję, skoro jeszcze możecie. Nie myślcie na razie nad rodzajem kotła, lecz nad izolacją budynku. Jeszcze macie szansę w tych samych kosztach zbudować budynek, w którym na ogrzewanie wydacie grosze, czymkolwiek będziecie grzać i to w dodatku bez paprania się w popiołach. Ściana jednowarstwowa, jak reklamują producenci materiałów budowlanych, wystarcza, ale nie piszą do czego. Wystarcza ona do osiągnięcia parametrów zgodnych z ustawą, a NIE wystarcza do osiągnięcia niskich rachunków za ogrzewanie - a raczej na tym Wam zależy. Ytong może i jest świetny, ale wymaga precyzji, o którą ciężko na budowie, a czego pewnie nie bierzecie na razie pod uwagę. Proponuję zmienić koncepcję i zastosować ścianę 2 warstwową: pierwsza warstwa z czegokolwiek (20-30cm), co uznacie za słuszne, 2-ga warstwa to min. 20cm styropianu na ścianach i min 30-40cm wełny na dachu. Oczywiście do tego izolacja fundamentów min. 10cm, podłogi na podłogówkę min. 15cm. Nie bójcie się ceny styropianu, bo nie jest on drogi i stanowi zaledwie około 20% ceny wydanej wraz z robioicizną na całe tynkowanie z ociepleniem ścian. Tynkowanie i tak musicie zrobić. Nie słuchajcie też opowieści, że styropian powyżej 5-10cm jest nieopłacalny, bo to bzdury. Kiedyś ocieplano supremą, bo to kiedyś wystarczało. Jeśli macie wątpliwości co do przyjętych rozwiązań, to policzcie sobie za pomocą jakiegokolwiek darmowego programu ozc dla różnych wariantów ocieplenia, a będziecie widzieć różnice w zapotrzebowaniu budynku na ciepło.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    A czy ktoś moze podać jaka jest obecnie cena CSI20 i 30.
    I czy CSI20 wystarczy na ogrzanie 186m2 pow.użytkowej + 40m2 lekko grzanego garażu ??
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  5. #85

    Domyślnie

    widze że wszyscy chcą tanio ogrzac dom.....ale wszyscy prawie rozpatrujecie piece ślimakowe na ekogroszek lub pelet.....
    ja mam piec na miał http://allegro.pl/piec-piece-kotly-k...590339507.html
    i jestem bardzo zadowolony....naprawdę warto....mało pradu pobiera w stosunku co do niektórych pieców.....i mozna w nim palić groszkiem miałem peletem....i nie mam z nim przez ostatnie dwa sezony żadnych problemów.... koszt ogrzania 166 m2 +piwnica 84 m2 = 5 t miału na cału rok. a jestesmy ciepłolubni.....23-25 st.C ....i na temat pieca mogę powiedziec tyle że jest prosty w obsłudze i nie jest drogi....w zakupie..... u mnie nawet moja zona potrafi go obsługiwać....
    .....jednakże podsumowując moge powiedziec tylko jedno.....jesli ktoś ma kiepsko wykonana instalację od samego poczatku to może sie okazac że całkowity koszt utrzymania ogrzewania w okresie letnio zimowym jest o wiele wyzszy niz by mógł byc.......bo nikt nie myśli o zuzywanej energi elektrycznej przez cały ten system....a i o tym warto pomysleć.....

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał atika Zobacz post
    A czy ktoś moze podać jaka jest obecnie cena CSI20 i 30.
    I czy CSI20 wystarczy na ogrzanie 186m2 pow.użytkowej + 40m2 lekko grzanego garażu ??
    Cześć Atika

    Dzięki za miłą rozmowę

    Znam osobę, która się tym kotłem zajmuje, mogę podać jej Twój numer telefonu,to porozmawiasz sobie o tym kotle na pellet typu CSI.
    Zadzwoni wówczas p.Bartek i cos Ci zaproponuje

    Dystrybutor tez jest tu z WLKP, serwis miejscowy, także jak traktujesz to na plus- to OK.
    To model na pellet z zapalarką, wiem,że obecnie sa nowe układy sterujące z pogodówką, sam kocioł jest prod. włoskiej.
    Nic mi więcej na ten temat nie wiadomo, ale kolega pracuje u nich, także jakoś mogę w tym temacie pomóc.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo Jarecki za rozmowę i zainteresowanie.

    Po burzliwych rozmowach z mężem chyba jednak pójdziemy w pellety (pelety).

    Wiem, ze więcej ich spalę, że to mniej energetyczne paliwo, ale dzięki podanemu wzorkowi, co nieco sobie wyliczyliśmy i nie jest tak źle.

    A pelety jakby nie było są dużo czystszym materiałem opałowym, popiół można wyrzucić do ogródka, a nie głowić się co z nim począć.

    No i kocioł CSI oraz SmartFire z Lazara, są jednak mniej obsługowe niż ekogroszkowe.

    Mam już wycenę z gizexu i jestem po rozmowie. Kocioł do tanich nie należy, i to co ma w sobie na minus to mały zbiornik na pelety, który trzeba by było uzupełniać praktycznie codziennie (w duże mrozy).

    Chyba jednak pójdziemy w Smarta - może być on z zasobnikiem 460l więc do minimum ograniczy dorzucanie do niego, na dodatek ma wiele rzeczy samoczyszczących, a czyszczenie kotła też jest łatwe.

    Więc baaardzo dziękuję za pouczającą rozmowę w czasie naszego spotkania, i przykro mi ale chyba zamiast eko groszku będziemy palić peletami.

    Pozdrawiam
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  8. #88
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Propan czy pellet - oto jest pytanie...

    Witajcie po długiej przerwie.

    Drodzy Forumowicze, stoimy przed odwiecznym dylematem - czym grzać? Dom na razie sobie czeka w stanie surowym otwartym, a my gorączkowo analizujemy różne rozwiązania.

    Generalnie byłem już zdecydowany na propan - zakup własnego zbiornika 2700 litrów (znalazłem taki za 2500 złotych), lokalni dostawcy gazu oferują teraz litr za 2,40, latem cena spada w okolice 2 złotych.

    Dom będzie bardzo dobrze ocieplony, 150 m2 z rekuperacją. Wyliczyłem, że potrzebuję około 2300 litrów gazu, przy delikatnym dogrzewaniu się kominkiem z mechanicznym rozprowadzeniem ciepła przy pomocy rekuperatora.

    Ostatnio jednak ktoś zwrócił moje oczy ku pelletowi.

    Ceny tego paliwa nie są super zachęcające - Barlinek podaje 950 złotych za tonę! Kaloryczność taka sobie.

    Piec to wydatek około 8-10 tysięcy, czyli sporo.

    Miałem już do czynienia z piecem węglowym i nigdy więcej takiego rozwiązania - nie mam czasu ani ochoty na wieczne dorzucanie, czyszczenie, sprzątanie i mycie siebie po każdej wizycie w kotłowni. Słyszałem, że ten pellet jest bardzo czysty i prawie bezobsługowy. No właśnie - czy to prawda?

    Proszę o podpowiedzi użytkowników obu systemów - jak się to sprawdza, jakie jest faktyczne zużycie propanu i pelletu w Waszych domach?

    Będziemy bardzo wdzięczni.

    Pozdrowienia
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Berbelucha

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    64

    Domyślnie

    Jeśli policzyłeś zużycie propanu to przelicz sobie na pelet pamiętając o sprawności pieca. Wartości bez problemu znajdziesz w internecie. Odejmij zawsze jakiś stopień upierdliwości z peletem i .... ciekaw jestem co Ci wyjdzie.
    Opinie użytkownika propanu i peletu jednocześnie nigdy nie będą miarodajne z powodu braku możliwości rozdzielenia obu źródeł ciepła.
    W sprawie zbiornika używanego na propan /za 2 500 można zakupić tylko taki/ i możliwości ewentualnych niespodzianek zapraszam na priv., gdyż to nie ten temat.

    Pozdrowienia

  10. #90

    Domyślnie

    Ja kolego stałem przed podobnym pytaniem jak Ty. Dodatkowo rozważałem ekogroszek. Umówiłem się jednak na spotkanie z Panią (męczyła mnie telefonami), która oferowała mi pompę ciepła natea i nie żałuje!!!! Na początku byłem bardzo sceptycznie nastawiony poza tym koszt wydawał mi się nie do przeskoczenia. Jednak dostałem poza pompą pomoc przy kredycie z BOS i udało się. Po zimie mogę powiedzieć że to była chyba decyzja najlepsza jaką podjąłem jeżeli chodzi o mój dom.

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za dotychczasowe komentarze.

    Pelletu pewnie zużyłbym 5 ton - koszt w granicach 4500 złotych.

    No i pytanie - czy za 1500 złotych rocznie (w duzych porywach), warto ryzykować z, jakby nie patrzeć, paliwem stałym.
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Propanu bym nie brał, już bym prędzej zorganizował sobie ogrzewanie elektryczne. I to nawet nie mam na myśli pompy ciepła. I mówię to ja, który niespecjalnie jest skory do polecania ogrzewania elektrycznego, bo nie wierzy w stabilność dostaw prądu w Polsce.

    Brałbym ten kocioł na pellet, koniecznie taki, w którym można palić też drewnem. Będzie jak znalazł na wypadek wzrostu cen pelletu.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  13. #93
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Berbelucha

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    64

    Domyślnie

    Wielokrotnie zostało udowodnione na innych forach: ogrzewanie prądem w II taryfie jest porównywalne z ogrzewaniem propanem. Warunek to własny zbiornik.
    Piec ten sam co do gazu z rurki. Wybór należy do inwestora.
    PS. 5 ton + popiół trzeba jednak przerzucić, a wcześniej przesuszyć.

  14. #94

    Domyślnie

    i mieć co robić z popiołem. jak mnie wk... wszyscy zwolennicy kotłow na paliwo stałe którzy wyliczają jak tanio mają w porównaniu z prądem/gazem itp, ale co kilka dni wiaderko popiołu na ulice siup i znów. na szczęście mój sąsiad po pierwsze uwadze zareagował poprawnie, teraz wsypuje do puszki na śmieci i już mu tak tanio nie wychodzi.
    desmear

  15. #95
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Berbelucha

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    64

    Domyślnie

    Brałbym ten kocioł na pellet, koniecznie taki, w którym można palić też drewnem. Będzie jak znalazł na wypadek wzrostu cen pelletu.

    A najlepiej uniwersalny. Wtedy, w razie wzrostu cen pójdą też butelki, buty, płyty paździerzowe i pilśnione i obierki również. Jak u sąsiada.
    Ja też oszczędzam.
    Ciepło mi nie ucieka przy wietrzeniu, nie da rady otworzyć okien taki smród. Na zelówkach też oszczędzam, koniec ze spacerami. W ten sposób wszyscy są zadowoleni.

  16. #96

    Domyślnie

    5 ton to przesada jakies około 3-4 tony to jest jednak mały domek
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #97

    Domyślnie Propan butan czy prad? Co taniej?

    Jak w temacie na co wyjdzie tansze ogrzewanie? Mam do wyboru propan butan z butli lub na prad. Koszt 1 kwh o okolo 1zl koszt butli 11kg to 55zł. Musze ogrzac pomieszczenie 50m2 o wysokosci 3,5 metra. Obecnie rano mam okolo 9 stopni rano jak nagrzeje po dwoch godzinach jest juz okolo 15 stopni. Wiec jest juz ok. Narazie grzeje jedna lampa na podczeriwen i malym piecykiem gazowym, ale trzeba kupic cos mocniejszego. Tylko co wyjdzie taniej na prad czy gaz?

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    propan spalany w pomieszczeniu to zły pomysł.
    Zamontuj klimatyzator z funkcją grzania .Będziesz miał najtaniej.To postać pompy ciepła.
    Zapewni ci ogrzewanie przez 90 % sezonu grzewczego .Przy dużych mrozach zastosuj grzejnik elektryczny
    Tu była reklama....

  19. #99

    Domyślnie

    A mozesz polecic cos konkretnego? Tylko nie wiem czy to ma sens bo leci nie bedzie on uzywany , sa tam tak grube sciany ze w upalne dni bylo tam okolo 22 stopni. Czy taki klimatyzator jest lepszy od np nagrzewnicy elektrycznej przemyslowej?

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    nie musisz korzystać w lecie
    Tu była reklama....

Strona 5 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony