dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 219
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 4367
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    no faktyko ja mam szczęście bo jak mi brakuje to 2 km dalej mam mały sklep cementem....
    człowiekowi zawsze czegoś braknie w najmniej odpowiednim momencie, przyzwyczaisz się . bo adrenalina musi być!
    Ostatnio edytowane przez Tom Bor ; 18-04-2011 o 18:33

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    ..nie żebym się czepiał.. ale czuję jakiś "brak"


    ... brak lekcji 17

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar klaudiuszozo
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Ozorków
    Posty
    1.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A ja tam widzę lekcję 17

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ewerolka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Fantazji to Ci dziewczyno nie brakuje . Dzień bez Twojego wpisu to dzień stracony.

    A lekcja 17 bardzo ważna. Więc oszczędzaj się i nie daj się tym konowałom

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    przed Inwestorką

    przed Inwestorem

    przed Teściuniem

    przed Bratem

    przed reszta dobrych ludzi,którzy przewijają się przez tę planetę, chyba na razie opuszczoną przez Boga

    Tyle na dziś, bo mnie zdziebko przytkało, a nie mam nikogo pod ręką kto mógłby ewentualną resuscytacje przeprowadzić.


  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Misiek nie ma racji holtera trzeba dobrze przetestować, właśnie w ekstremalnych warunkach czyli seks , praca na działce itp. co by doktor miał pełen obraz życia i zachowań serca a nie udawany spokój

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    NetBet starzejesz sie, zaczynam sie o Ciebie martwic Klaudiuszoo widzi

    Ewerolka, ee tam fantazja, po prostu siadam i pisze,a ze szybciej mysle niz pisze to pozniej musze ciagle edytowac, co kazdy zauważył

    Malka dzieki Wiesz robimy to dla siebie, a ze przy tym przygody som, no coz nikt nie mowił ze bedzie łatwo. Ale dziex

    Tom Bor tez mu to mowiłam, no coz kardio zrobi odczyt powie nuuudy, nuuuudy ( jak na poczatku Kayah "Prawy do lewego")

  8. #208

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tomem, że nie ma co udawać...
    Normalne życie, jakby było to niebezpieczne dla Ciebie, to by Cię nie wypuścili ze szpitala...

    Co do żebra, to spokojnie, beton zwiaże tylko polewaj...
    Beton z wytwórni ma dodatki i zregóły jest lepiej wymieszany...

    Inż.

  9. #209
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Inzynier, ale ja nic nie udawalam, czasem zycie tez nuuuudne jest, a oni to niech mi juz skoncza szukac dziury w całym i spokoj bedzie

  10. #210
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    ....teraz policzyłam metry na chudziak 3,8 m3 no i znow chyba bedziemy musieli ukrecic szrocikiem. Nie mamy minimum logistycznego i musielisbymy doplacic bonusowo kilka stow dla betoniarnii. Sumam sumarum koszt za 4 m3 z pompy wychodzi 1300-1400zl. Koszt ukreconego to 400-500zl. Zmusiło nas to do krecenia

    Pytanie odnosnie zageszczania, co lepiej skoczek czy zageszczarka - martwie sie ze mi sciany wykopu poleca. Skoczek ubija skoczkowo, zageszczarka robi z kolei wibracje... nie wiem co wypozyczyc, zeby bylo bezpieczniej

  11. #211

    Domyślnie

    Opowiem się za skoczkiem, lepiej ubija...
    Przy płycie sypiesz cieńką warstwę - 10-15cm i ubijasz...
    Przy skoczku to jedziesz nawet po 50cm

    A żeby ścian nie rozwalił to nie podjeżdzaj za blisko nim i bedzie dobrze...
    Polewać też można trochę woda, ale po ubijaniu... bo tak bedzie chlapać jak za dużo się poleje...
    A po za tym oblepi sie skoczek

    Inż.

  12. #212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    kochana on powie nudy.. ty zaszalejesz z męzulkiem i ..pikoty wrócą a doktor nie święty nic wiedzieć nie będzie.największy błąd to być grzecznym w trakcie badania a po zdjęciu ustrojstwa zacząć " normalne życie" bo będzie zafałszowany wynik.. ja was nie namawiam ale...

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tom Bor
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    2.194
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    co do 17 lekcji ty kochana nie chora jesteś tylko nerwowa, czyli ADHD eksplodowało.........
    ja przerabiałam to samo w ub. roku w holterze 1200 skurczów dodatkowych i inne badania w normie, nie było mądrego. az jeden doktor powiedział mi że mam nerwicę wegetatywną, ale jak tu jej nie mieć jak się chałupę buduje! pozdrawiam i zdrówka życzę- przydo sie

  14. #214
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    No przydo sie, przydo

    ..no to skoczek, ale nie da sie nie podjezdzac blisko scian, jak mam lawe tuz pod sciana wykopu, przeca tam tez musimy ubic
    ...dylatowac chudziak czy nie????

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    ..no to skoczek, ale nie da sie nie podjezdzac blisko scian, jak mam lawe tuz pod sciana wykopu, przeca tam tez musimy ubic
    ...dylatowac chudziak czy nie????
    Po wymurowaniu ścian fundamentowych i zasypaniu częściowo wnętrza obsypać z zewnątrz przynajmniej do połowy wysokości, a lepiej jeszcze wyżej. Wtedy można walić wewnątrz płytą, skoczkiem, mężem - czym chcesz i ściany się nie rozjadą. Będzie opór z zewnątrz. No co za babka. Nie wierzy... NIE dylatować chudziaka. Na choinkę dylatacja chudziaka?

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post
    żebro ( nie wiem czy ten beton dobry nam wyszedł). Nie jest od razu taki zwarty i nie stwardnial tak szybko jak ten z pompy na ławach.
    A wibrowałaś go wibratorem? Od biedy wystarczy dobry kij i ruchy posuwistozwrotne w mieszance po zalaniu, aby ją zagęścić.

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Bash kij i mlotek byl do wibrowania i ja bylam dzis na dzialce, zebro zdechlo i przestalo walczyc, betun zwiazał ladnie. Najwidoczniej czasu wiecej potrzebuje taki samorobny. Wiem, juz wiem NIE DYLATOWAC, NIE DYLATOWAC, NIE PYTAC SIE O DYLATACJE, NIE DRAŻNIĆ LWA

    No chlopaki wezcie sie, ja sie pytam czy wykop mi sie nie obsunie, a nie sciany fundamentowe. (mam 1 mala scianke na uskokach)

    Dobra, wiem nie dylatowac, skoczek i jeszcze tylko rury.....wode przekopac pod ława ( bardziej do tego jestem przekonana) czy puscic w tej jedynej sc. fundamentowej???Mi sie wydaje ze to za wysoko i bedzie przemarzac i ze trzeba pod ława.
    Myslalam, zeby teraz zrobic tylko przepust -dac szersza rure, a kiedys tam jak bedziemy robic instalacje wsunac w ten przepust odpowiednia rure od wody.
    Czy dobrze mysle, jaka szeroka ma byc rura na przepust???

    Wiem, ze mam duzo pytan ale Wy mondrale jezdescie to z zamknietymi oczami wiecie

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post

    No chlopaki wezcie sie, ja sie pytam czy wykop mi sie nie obsunie, a nie sciany fundamentowe. (mam 1 mala scianke na uskokach)

    Dobra, wiem nie dylatowac, skoczek i jeszcze tylko rury.....wode przekopac pod ława ( bardziej do tego jestem przekonana) czy puscic w tej jedynej sc. fundamentowej???Mi sie wydaje ze to za wysoko i bedzie przemarzac i ze trzeba pod ława.
    Myslalam, zeby teraz zrobic tylko przepust -dac szersza rure, a kiedys tam jak bedziemy robic instalacje wsunac w ten przepust odpowiednia rure od wody.
    Czy dobrze mysle, jaka szeroka ma byc rura na przepust???

    Wiem, ze mam duzo pytan ale Wy mondrale jezdescie to z zamknietymi oczami wiecie
    a jak wy tam jesteście głęboko w tej dziurze? woda ma być 1,2- 1,4m pod powierzchnią gruntu coby wam zimą nie zamarzła, a czy będzie pod czy nad ławą to jeden pies...
    przepust ? jak już to chyba kanalizacyjna 75mm styknie ... ( zakopuj od razu docelową rurę chyba że ma ją ktoś zapier#$ - to wtedy przepust )
    ubijanie: no.... skoczek powoduje znaczne drgania terenu wokół siebie...to co ma się teoretycznie obsunąć zabezpieczyć.

    nie zapomnij o wejściu kabla prundowego do chaty - kolejny przepust.

    tek se właśnie oglądam wasz projekt...
    - bardzo fajnie ustawione łazienki w calym domy... znaczy tania i prosta instalacja CWU was czeka...
    - zgaduję : woda ma wejść gdzieś pomiedzy garażem a łazienką w piwnicy? ( ten wjazd do garażu to poziom drogi a chata jest wyniesiona ? )

  18. #218
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    a jak wy tam jesteście głęboko w tej dziurze? woda ma być 1,2- 1,4m pod powierzchnią gruntu coby wam zimą nie zamarzła, a czy będzie pod czy nad ławą to jeden pies...
    przepust ? jak już to chyba kanalizacyjna 75mm styknie ... ( zakopuj od razu docelową rurę chyba że ma ją ktoś zapier#$ - to wtedy przepust )
    ubijanie: no.... skoczek powoduje znaczne drgania terenu wokół siebie...to co ma się teoretycznie obsunąć zabezpieczyć.

    nie zapomnij o wejściu kabla prundowego do chaty - kolejny przepust.

    tek se właśnie oglądam wasz projekt...
    - bardzo fajnie ustawione łazienki w calym domy... znaczy tania i prosta instalacja CWU was czeka...
    - zgaduję : woda ma wejść gdzieś pomiedzy garażem a łazienką w piwnicy? ( ten wjazd do garażu to poziom drogi a chata jest wyniesiona ? )
    A nie mowilam ze mondrale No wlasnie zeby bylo ponizej poz. przemarzania to pod dolna lawa ( dolny uskok). Prund wchodzi na parter do wiatrołapu ( bynajmniej tak nam zrobil projektant) to na razie nie robie przepustu, no bo i nie mam gdzie.

    A lazienki i kotlownio-pralnie se przestawilam w jeden pion. Woda i kanaliza wchodzi wlasnie do tej kotlowni w piwnicy i idda piony do gory.Tak ze na partrze podlaczy sie kuchnia i lazienka, a na poddaszu lazienka.

    Tak wjazd do garazu jest na tym samym poziomie co droga.

    Bystre oko masz

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał MusiSieUdac Zobacz post

    Tak wjazd do garazu jest na tym samym poziomie co droga.

    Bystre oko masz
    ... czyli czeka was rycie pod ławą...
    górna krawędź tego "żeberka" jest poziomem chudziaka? ile ono ma: 40 cm wysokości? do tego ława jakieś 50 cm... wciąż za płytko...

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Starego czeka rycie pod ława ;P
    Tam jest 45cm zebra + ława 45 cm to jest 90cm.....stary doda kawałek i bedzie git

    Michu zaciongnołl Kierbuda zeby popatrzal, kierbud popatrzal, wzioł wdech i na wdechu co nastepuje:
    -zageszczarka
    - woda pod lawa
    - kanaliza fi 110

    Czyli wyszlo na NetBeta, ja jednak baba jezdem i przypomnialo mi sie ze kumpel z piaskownicy ma firme od instalek. Telefoniren i Marcinek tłumaczy jak krowie na rowie. Kanaliza fi 110, a za domem powiekszycie na 160. Woda pod ława i zrobic przepust fi 50, potem sie przepchnie fi32.

Strona 11 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony