dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 19
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 368
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    poprawki w projekcie to już dawno naniesione - teraz czekamy na pozwolenie na budowę (od 10 czerwca 2011r.) czyli już miesiąc i 11 dni... robią nam problemy ze wszystkim, ale staramy się na bieżąco je rozwiązywać. eh, szkoda że to tyle trwa

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mayaa

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Jarosław
    Posty
    5

    Domyślnie

    no niestety Polska biurokracja jest taka że wszystkich przyprawia o zawrót głowy.. ja również bardzo długo czekałam na PnB ale w końcu się udało i mam to za sobą. Tęsknie za czasami gdy za wycięcie drzewa nikt się nie czepiał.. ;P

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kowesten
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Hej Danonki co z Wami?
    Ja kciuki za Was trzymam a tu brak wiadomości.
    Mam nadzieję, że to z braku czasu ...

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    mayaa, no biurokracja to jakaś masakra. My 70dni czekaliśmy na to pozwolenie. robili problemy prawie ze wszystkim. Eh, no ale się udało

    kowesten, dzięki za trzymanie kciuków! mamy już pozwolenie na budowę, ale dopiero od wczoraj
    nasza architektka powiedziała że jeszcze coś im się tam nie zgadzało w starostwie i dlatego ten dzień opóźnienia, ale już jest, uf
    to teraz tylko kredycik i może uda się w tym roku wylać fundamenty i może już coś wybudować. Tak bardzo bym tego chciała

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AGP-ON
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Gratulacje!!
    Komiks z budowy
    Komentarze
    Pchła pchłę pchła i ta pchła była zła, że ta pchła ja pchła

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    dzięki

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar KamaG
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    199

    Domyślnie

    Danonki, z tym czekaniem do wiosny to może być niezły pomysł. Zrobicie teraz ufndament, a z tym się też trochę zejdzie czasowo, bo ławy zalane muszą przynajmniej parę dni postać,żeby murować ściany fundamentowe, a potem będziecie śledzić prognozy pogody. Wszystko zależy od pogody, jak zimy nie będzie to można ciągnąć dalej, ale jak będzie, to lepiej poczekać. Jeśli pogoda pozwoli zdąrzyć wymurować parter i zalać strop, to można na zimę i tak zostawić, też będzie bezpiecznie dla budowy i będzie miało czas się ustabilizować. Moim skromnym zdaniem trzeba celować tak, żeby zostawiać na zimę etap w jakiejś formie zamknięty, czyli zasypane, zalane fundamenty pierwszą wylewką, zalany strop, lub przykryty przynajmniej papą cały dach z pozabijanymi dechami oknami. A wprowadzka na jesieni 2012 to przecież już za rok, czyli szybciutko! Pozdrawiam i powodzenia życzę

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AGP-ON
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dopiero się dopatrzyłem, że rodzina się powiększyła

    GRATULUJĘ !!!
    Komiks z budowy
    Komentarze
    Pchła pchłę pchła i ta pchła była zła, że ta pchła ja pchła

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AGP
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    263

    Domyślnie

    I ja gratuluję
    Zdjęcia poproszę
    Dziennik AGP
    Komentarze
    "Wszystko zaczyna się od marzeń..."

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    dziękuję

    zdjęcia dodałam do dziennika, ale są kiepskiej jakości (galeria muratora je tak 'oszpeciła', bo chyba za dużo ważyły)

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kowesten
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    I ja serdecznie gratuluję

    Życzę wam dużo zdrówka a Tobie jak najwięcej przespanych nocy

    (Nie widzę zdjęć )
    Ostatnio edytowane przez kowesten ; 14-11-2011 o 11:48

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    wrzuce dzis wieczorkiem jakies foteczki moich dzieci
    i dziekuje za gratulacje

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kowesten
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Danonki - głowa do góry !!!
    My też mieliśmy pod górkę, nic nie szło po naszej myśli. Po raz pierwszy staraliśmy się o kredyt trzy lata temu. Po czym zrezygnowaliśmy całkowicie (tak nam się wtedy wydawało )
    Myśl o budowie pojawiła się ponownie w zeszłoroczne wakacje. I co śmieszniejsze to zaczęła kiełkować po przeczytaniu pewnej książki, w której mowa była m.in. o spełnianiu marzeń
    Z otrzymaniem obecnego kredytu też nie było łatwo.
    Czas pokazał, że nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło.
    Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziecie się cieszyć, jak wasze mury będą się piąć do góry (czego serdecznie życzę i trzymam kciuki).
    Co nas nie zabije to nas wzmocni

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    No to i ja się tu dołączam do gratulacji dzidziusia (mooocno spóźnione ) i dobrej moim zdaniem decyzji o budowie pchełki.
    Problemy z kredytami hipotecznymi niestety się powiększają - banki nastawiły się obecnie na gotówkowe... na święta
    Ale trzymajcie się- papierologia już za Wami, teraz najfajniejsza przygoda.
    Szkoda, że nie macie fundamentów zrobionych- zawsze to do kredytu lepiej wygląda, niż goła działka, bo to wkład własny.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Danonki
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    533

    Domyślnie

    oj tak, dlatego na wiosnę kwiecień-maj planujemy za nasze oszczędności wylaćć fundamenty i zrobić to co się da, aby ten kredyt wziąć jak najmniejszy. Musze pogadac z kimś (z doradcą? architektką?) czy dałoby się zrobić tak jak chyba proponowała wmnich, aby biorąc kredyt zrobić poddasze nieużytkowe to wtedy mniejszy metraż wezmą do wyceny kredytu - chcielibyśmy nie więcej jak 150tys ale zobaczymy jak to będzie.

    i dziękuję za gratulacje i miło mi Ciebie DEZET i tu powitać

    kowesten, dziękuję za słowa otuchy. Mam nadzieję że i nam się w końcu uda a ile Wam wyszło za stan surowy otwarty/ zamknięty?

    Pchełka Danonków
    komentarze

    START 28.03.2012
    SSO 17.05.2012, SSZ 09.09.2012 (bez bramy garażowej), 17.10.2012 (jest brama garażowa)
    ocieplenie zewnętrzne i elewacja 19.10.2012,
    mieszkamy od 26.10.2012 (ale tylko na parterze, poddasze jest jeszcze niewykończone)

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kowesten
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Stan surowy zamknięty 150 tys.
    Kwota ta zawiera wszystko, czyli oprócz materiałów budowlanych i robocizny to:
    - koszty dokumentacji
    - media
    - rozprowadzenie wody w budynku
    - doprowadzenie prądu do budynku
    - napoje różnej maści

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kami1227
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Lututów
    Kod pocztowy
    98-360
    Posty
    274

    Domyślnie

    I ja się przywitam na rewizycie Dzieciaczki cudne. Podziwiam wielce mały odstęp wiekowy Ja bym raczej nerwowo padła przy takiej dwójeczce - choć u mnie też dwójeczka, ale 10 i 3 lata
    Domki mamy faktycznie podobne i szczerze mówiąc zastanawiam się też nad zamianą tych okien i tarasów na bok domku, ale u nas byłby to właśnie szczyt budynku i w tej sytuacji z przedłużenia dachu na zadaszenie tarasowe nici, a nie chcę takich dodatkowych zadaszeń jak w waszym projekcie.
    Fajnie że przełożyliście prace na wiosnę - będziemy sobie zaczynać razem (oby, bo jak czytam ile te pozwolenia zabierają czasu, to ręce opadają...)
    Kowesten 150.000 za ssz? dużo bardzo za taki domek mi się wydaje? Chyba, że się przeliczam... A działkę w tym ująłeś czy bez działki?

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maldarec
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-317
    Posty
    203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Dziennik zapowiada się bardzo fajnie, będę zagladać i kibicować. A trudnościami się nie przejmuj, zawsze sie na jakieś napotyka, ważne żeby sie nie poddawać i umieć je przezwyciężać. Pozdrawiam
    Ps. Gratuluję dzieciaczków

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kowesten
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Niestety te 150 tysiaczków to bez działeczki i nie mieliśmy np. dachówki z górnej półki (dachówka cementowa a nie ceramiczna).
    Okna też w średniej cenie ( tylko jedna roleta elektryczna- tarasowa, reszta na "napęd" ręczny, coby właśnie ciąć koszty)
    Robocizna do obecnego stanu 50 tys (ale to zależy od regionu, u nas po rankingu wykonawców to była najniższa cena ,było też 69tys

  20. #40

    Domyślnie

    Witam,
    przybyłam z rewizytą. Już perturbacje papierologiczno-kredytowe zgłębiłam i komenty także.Hmmm, różnica wieku między Twoimi bąblami dla mnie powalająca. Ja jak sobie pomyślę, że miała bym teraz takie maleństwo mieć przy tym moim rozbójniku...Nerwica dla mnie murowana.A mój mąż też czeka na decyzję kredytową i pracę swej małżonki aby samemu pracę zmienić.Ale lajf jest brutalne.
    Będe kibicować, trzymać kciuki.
    Pozdrawiam

Strona 2 z 19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony