dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 173 z 175
Pokaż wyniki od 3.441 do 3.460 z 3491
  1. #3441

    Domyślnie

    W innych palnikach tez idzie zajechać ślimak, rurę...
    To sa elementy wymienne, nie oznaczają konieczności wywalania na złom.
    Jak woda nie leci, to elementy idzie wymienić.

    Wyślij zdjęcia do Komiz z prośba o wycenę elementów, podadzą Ci ceny i doslą rurę,ślimak i co tam jeszcze będzie potrzebne
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  2. #3442

    Domyślnie

    Przecież w tym przypadku ktoś przez swoją niewiedzę zrobił z rury podajnika palenisko a teraz żale jaki to Sztoker zły. Proponuję kupić kocioł rynnowy innego producenta i postępować z nim jak ze Sztokerem... oby tylko wytrzymał te 5 lat. Albo kupić nową rurę, ślimak i podpytać jak należy palić a właściwie gdzie należy spalać groszek: na płytce paleniska czy w rurze podajnika.

    Na fotce niżej ślimak mojego kotła po wczorajszym czyszczeniu.
    Sztoker 15 II. generacji po 3,5 roku ciągłej pracy (latem grzeje CWU).
    Dosłownie zero zużycia, rura podajnika również, jedynie oczyściłem ją i pomalowałem zapobiegawczo dla ochrony.
    Jak widać węgiel (zawsze suchy) spala się z dala od ślimaka.
    A przy okazji to w II. generacji 15-stki poprawiono palenisko i płytka żeliwna jest w nim na całej długości paleniska.
    Nie ma tego niefortunnego rozwiązania jak w pierwszej wersji gdzie groszek palił się na fragmencie płytki stalowej, która dziś każdej starej 15 jest pęknięta albo dziurawa.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	slimak.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	86,5 KB
ID:	419950  
    Ostatnio edytowane przez rafaln1 ; 08-10-2018 o 09:55

  3. #3443

    Domyślnie

    Ten wątek jest o starszych konstrukcjach sztokerów (w sensie przed V-tą klasą)

    Oczywiście,że producent z biegiem czasu wprowadził modyfikacje i ulepszenia
    Tu myślę,że awarie z wiosny pchnęły zniszczenia dalej, ale póki woda nie leci można elementy wymienic i naprawić.


    Wraz ze zmianą na klase V-ta konstrukcja tez została dostosowana do potrzeb normy i jest Sztoker V oraz Sztoker+

    Kolega musi napisać i zadzwonić do komiz.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #3444
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zabka77
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pasłęk
    Kod pocztowy
    14-400
    Posty
    24

    Cool

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Ten wątek jest o starszych konstrukcjach sztokerów (w sensie przed V-tą klasą)

    Oczywiście,że producent z biegiem czasu wprowadził modyfikacje i ulepszenia
    Tu myślę,że awarie z wiosny pchnęły zniszczenia dalej, ale póki woda nie leci można elementy wymienic i naprawić.


    Wraz ze zmianą na klase V-ta konstrukcja tez została dostosowana do potrzeb normy i jest Sztoker V oraz Sztoker+

    Kolega musi napisać i zadzwonić do komiz.
    Sytuacja na razie opanowana podajnik oraz wlot za podajnikiem pospawane , od Komizu otrzymałem zestaw naprawczy nową płytkę do paleniska jutro montaż i zobaczymy co będzie ,mam nadzieje że zimę przepyka

  5. #3445

    Domyślnie

    Proponuję też poprawić ustawienia w Cobrze co by przesunąć spalanie dalej od końca ślimaka. I niech hula.

  6. #3446

    Domyślnie

    Czy Cobra ma jakąś baterię do podtrzymania pamięci? Zapytuję bo po odłączeniu zasilania resetuje się data i godzina.

  7. #3447
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MarekCzm

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-600
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabka77 Zobacz post
    no niestety dołączam się do tematu Sztoker 15kw i niestety po 5 latach same problemy już na wiosnę przepalił się podajnik oraz komora podajnika a teraz doszła dziura przed paleniskiem szanse na naprawę chyba mizerne zostaje zakup nowego pieca i oby tylko nie był Sztoker, Dzwoniłem do producenta czy jest szansa i czy jest sens naprawiać ale na razie cisza nikt się nie odzywa. Poniżej zdjęcia dziur
    Załącznik 419823Załącznik 419824Załącznik 419825Załącznik 419826
    Widzę że nie tylko ja mam ten problem....
    Co prawda piec 50 kW ale już w zeszłym roku o tym pisałem. I przy okazji - co roku płaciłem za przeglądy, tak aby mieć pięcioletnią gwarancję i co? I nic - tę dziurę*zauważyłem u siebie miesiąc po skończeniu 5 lat.
    Chwilowo mam to "połatane" i oby wytrzymało jeszcze jeden sezon, bo docelowo chciałbym wyciąć całą tę blachę i zamiast tego wstawić tam przedłużoną podstawę paleniska.

  8. #3448

    Domyślnie

    Info dla potomnych: cobra dla podtrzymania pamięci ma baterię CR2032. Wystarczy odkręcić tylną ściankę i już widać baterię.

  9. #3449
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mician
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Lubliniec
    Kod pocztowy
    42-700
    Posty
    76

    Domyślnie

    Dokładnie 15 stycznia 2019 r. będzie mijać 5 lat od momentu kiedy zamontowałem kocioł sztoker 15. Niestety spodziewam się że wkrótce stanę przed wyborem nowego kotła. Montował już ktoś drugi raz sztokera i na jaki można liczyć rabat od producenta przy kupnie nowego sztokera 12+? Czy może dać sobie spokój i od razu szukać bardziej trwałego kotła np. od środka wypełnionego szamotem, który spokojnie pociągnie te 10 lat, np. kocioł logiterm 16 klasy 5 z 6 letnią gwarancją, blachą kotłową o grubości 6-8mm, z dotacją?
    Ostatnio edytowane przez Mician ; 24-11-2018 o 11:23

  10. #3450
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar willy
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Witam mam problem, chciałem zmienić softa na sztokerze na Co_vA_09.bin aby coś sprawdzić. Po podłączeniu do komputera okazało się że w folderze nie było widać starego softu. Najgorsze jest to że nie mogę wgrać starego bo jest wolna za mało miejsca w kobrze pokazuje wolnego 220KB a każdy z softów waży 226KB, w tym momencie piec mi nie chodzi bo nie ma w nim softu, proszę o pomoc.

  11. #3451
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejman7

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Brzeg Dolny
    Kod pocztowy
    56-120
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał willy Zobacz post
    Witam mam problem, chciałem zmienić softa na sztokerze na Co_vA_09.bin aby coś sprawdzić. Po podłączeniu do komputera okazało się że w folderze nie było widać starego softu. Najgorsze jest to że nie mogę wgrać starego bo jest wolna za mało miejsca w kobrze pokazuje wolnego 220KB a każdy z softów waży 226KB, w tym momencie piec mi nie chodzi bo nie ma w nim softu, proszę o pomoc.
    Juz było.Windowsem7 lub XP.

  12. #3452
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejman7

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Brzeg Dolny
    Kod pocztowy
    56-120
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał zejman7 Zobacz post
    Juz było.Windowsem7 lub XP.
    Poprawiam się Windows7 lub starszy.

  13. #3453
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar willy
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zejman7 Zobacz post
    Poprawiam się Windows7 lub starszy.
    Dzięki, tak znalazłem na forum ale jest to nieporozumienie że takowego trzeba użyć musiałem dzwonić po sąsiadach kto ma kompa z takim windowsem....

  14. #3454
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafaln1 Zobacz post
    Proponuję też poprawić ustawienia w Cobrze co by przesunąć spalanie dalej od końca ślimaka. I niech hula.
    Mógłbym prosić o jakieś sugestie, jak tego dokonać w 15-stce? Dodam, że kocioł pracuje na Pid-zie i spalanie odbywa się dość blisko ślimaka.

  15. #3455

    Domyślnie

    Cytat Napisał willy Zobacz post
    Dzięki, tak znalazłem na forum ale jest to nieporozumienie że takowego trzeba użyć musiałem dzwonić po sąsiadach kto ma kompa z takim windowsem....
    To jednak wina windowsa... a nie sterownika.
    jak wszedł windows 10 to sie okazało,że dopisuje jakieś ścierwa do pliku, czego starsze windy nie robiły. (stara pojemność pliku 199 była w skorpionach i talosach a cobry miały bodajże 226kb)...

    Nowe sterowniki mają już więcej pamięci przez to, softy po 270kb (skorpiony, talosy) z tabletką na windowsowe numery, musiały być przekonstruowane (nie wiem jak przy cobrach to szło z poprawką, bo ja akurat przeskoczyłem na cobry2)
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 09-12-2018 o 13:47 Powód: doprecyzowanie
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  16. #3456

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzio77 Zobacz post
    Mógłbym prosić o jakieś sugestie, jak tego dokonać w 15-stce? Dodam, że kocioł pracuje na Pid-zie i spalanie odbywa się dość blisko ślimaka.
    Przerwa 34s
    Podawanie 5.7s
    Obroty max 65
    Min 10
    Pid włączony
    Ślimak w stanie idealnym vo widać na fotce w moim poprzednim wpisie.
    Groszek spalony na bialutki popiół. Zero niepałów i spieków.

  17. #3457

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafaln1 Zobacz post
    Przerwa 34s
    Podawanie 5.7s
    Obroty max 65
    Min 10
    Pid włączony
    Ślimak w stanie idealnym vo widać na fotce w moim poprzednim wpisie.
    Groszek spalony na bialutki popiół. Zero niepałów i spieków.
    To że u Ciebie na tych ustawieniach idealnie się pali to nie znaczy, że u kolegi zyio77 będzie dobrze. Być może jego instalacja,dom,ocieplenie i.t.d. jest inny i potrzebuje większego zapotrzebowania na ciepło albo mniejszego. Jeśli się pali blisko ślimaka to trzeba skrócić przerwę albo wydłużyć czas podawania. Nadmuch ustawić taki żeby przy 100% pracy kotła płomień nie był poszarpany (za dużo powietrza) i nie bujał się na boki (za mało powietrza) To tak z grubsza bo na dobre spalanie składa się wiele czynników tj.poprawna instalacja, odpowiedni ciąg kominowy, czystość kotła i.t.d.

  18. #3458

    Domyślnie

    To że każda instalacja ma swoje ustawienia jest tak oczywiste że nawet o tym nie pisałem. Kolega zapytał o ustawienia więc podałem mu swoje- dale niech kombinuje aż będzie dobrze. To że ustawienia należy korygować dla własnej instalacji też jest megs oczywiste.

  19. #3459
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zyzio77

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Jordanów Śląski
    Kod pocztowy
    55-065
    Posty
    58

    Domyślnie

    Dziękuję kolego. Powiesz mi jeszcze na jakim sofcie jedziesz? Ja od kilku sezonów na v11_A33_N ale widzę że jest jakiś nowszy v12_A33_s i zastanawiam się czy mógłby coś poprawić...

  20. #3460

    Domyślnie

    Jade na tym co było po zakupie czyli A33p. Pod względem użytkowym to jest to samo co N oraz S. Pytałem kiedyś o to ludków z E-M. Sam też kiedyś sprawdzałem te softy- nic nie poprawiają ani nie pogarszają.

Strona 173 z 175

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony