dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 134
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Luminiu, narzekałaś na salon, że wąski, że mały... a wygląda na baaaardzo duży! Chyba taki mniej więcej nawet jak u nas.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  2. #22

    Domyślnie

    Już się uspokoiłam- wszystko zaczyna lepiej wyglądać

    Dziś prace rozpoczął cieśla. Jutro zobaczymy pierwszy zarys dachu.. juuupi
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  3. #23

    Domyślnie

    Bardzo ładny domek! Choć ja buduję parterowy to te nowoczesne kostki baaardzo mi sie podobają I gdybym budowała następny dom to z pewnością byłoby to taki domek)
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Witam - ja z rewizytą
    Pięęęęęeekny dom i wspaniały wybór projektu Cieszę się ze poznałam kogoś kto buduje klocka
    Projekt mi się bardzo podoba
    Bryła zwarta - fajnie mozna zrobić elewację
    Z zew podoba mi się chyba bardziej niz moja Verona - ona co prawda większa w środku ale z zew Twój jest ładniejszy

  5. #25

    Domyślnie

    IZA30: Parterówki też są piękne.. ale trzeba mieć duuuuużą działkę. Gdybyśmy taką mieli to kto wie, może właśnie teraz taki domek byśmy budowali. Tylko brakowałoby mi schodów.. ale nigdy nic nie wiadomo. Może drugi dom będzie parterowy?

    Saly Verona jest piękna, ale przy tym mega wieeelka Mi się podobna- tyle w niej miejsca, że można się w chowanego bawić Gratuluję wyboru projektu.

    Dziewczyny, dziękuję za odwiedziny u mnie- miło mi gościć i zapraszam częściej
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Saly
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.674
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Ja chętnie będę częstym gosciem
    Nie zdążyłam jeszcze dokłądnie przeczytać wszystkiego powiedz mi tylko kiedy planujesz wykończeniówkę i wprowadzkę
    I w jakim województwie budujesz?
    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luminda Zobacz post
    IZA30: Parterówki też są piękne.. ale trzeba mieć duuuuużą działkę. Gdybyśmy taką mieli to kto wie, może właśnie teraz taki domek byśmy budowali. Tylko brakowałoby mi schodów.. ale nigdy nic nie wiadomo. Może drugi dom będzie parterowy?

    Saly Verona jest piękna, ale przy tym mega wieeelka Mi się podobna- tyle w niej miejsca, że można się w chowanego bawić Gratuluję wyboru projektu.

    Dziewczyny, dziękuję za odwiedziny u mnie- miło mi gościć i zapraszam częściej
    No właśnie z tej miłości do parterówek i dużej działki zdecydowaliśmy się na taki właśnie...ale wszystko ma swoje plusy i minusy...to kosztowna miłość okazuje się
    Ogromny fundament ,mamy niewielki spadek przez co budynek podniesiony wyżej niż było planowane,masaaa betonu,ogromny 4spadowy dach niemal 300m ...No tak to właśnie jest,coś kosztem czegoś,ale z drugiej strony poddasze w zupełności odpadało,bo ja ogromnie skosów nie znoszę i cóż było robić
    Następnym razem, po przykładzie Saly i Karolci,wybuduję sobie nowoczesną kosteczkę
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  8. #28

    Domyślnie

    Budujemy pod Warszawą.

    W tym roku będzie SSZ + ocieplenie (tylko zaciągniemy klejem, tynk na wiosnę) a w zimę może uda się zrobić elektrykę i hydraulikę. Wczesną wiosną ruszamy dalej i może na koniec lata lub na początku jesieni się wprowadzimy.
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  9. #29

    Domyślnie

    Cześć
    Śledzę Twój dziennik od początku i zazdroszczę pozytywnie, my mamy dopiero parter. Ma pytanko czemu zdecydowaliście się na II strop teravive a nie drewniany jak w projekcie ??

  10. #30

    Domyślnie

    k-joanna Dziękuję za odwiedziny i ujawnienie się
    Decyzja o zmianie stropu drewnianego na terivę dotyczyła głównie tego, że będzie bardziej praktyczny a za parę lat nic nie będzie po nogami skrzypiało Poza tym koszt materiałów jest pewnie zbliżony a może nawet drewno byłoby tańsze. Tak czy owak, cieszę się z takiego wyboru.

    A Wy gdzie budujecie? Możesz pokażesz jakieś zdjęcia?


    Pozdrawiam,
    Ania
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    hej Luminda,
    dawno u Ciebie nie bylam, a tu TAKIE zmiany, mam wrazenie, ze ekspresowo doprowadzilas do SSO, brawo!
    swietnie sie komponuje Twoj klocuszek na dzialce i naprawde bardzo urokliwy projekt, gratuluje wyboru.
    super czysto masz na budowie, no i 5 tysi upustu, niespodziewane, raczej slyszy sie o dokladaniu do planowanej kwoty.
    podobaja mi sie drzwi wejsciowe, jestem ciekawa efektu koncowego, nie pamietam, czym bedziesz grzala dom, gazem ?
    pozdrawiam!

  12. #32

    Domyślnie

    Witam Cię kjuta
    Faktycznie dość szybko trwała budowa do obecnego stanu, ale bez przygód i wpadek się nie obyło- podobno to standard i nie należy się tym przejmować. A upust jest wynikiem niedoróbek ze strony wykonawcy- podczas ostatniej rozmowy po raz enty wyliczyliśmy wszystkie usterki i niezgodności z projektem, które zgodnie z jego słowami "da się ukryć przy wykończeniówce" Czy się da czy się nie da- nieważne, upust być musi

    Na budowie czysto jest dzięki rodzinie- moi rodzice z teściem uprzątnęli cały ten bałagan, dzięki czemu pół salonu i jadalni zajmuje drewno pocięte w kawałki. Liczę, że w pierwszą zimę idealnie przydadzą się do palenia w kominku.

    Ogrzewanie będzie gazowe- chyba najbardziej praktyczne. Nie chce zabawy z węglem/eco-groszkiem/pelletem. Myślę, że tak będzie wygodniej.. i niekoniecznie dużo drożej ale wszystko wyjdzie w praniu hehe.


    Pozdrawiam serdecznie
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Luminda u mnie tez gazowe bedzie, nie zastanawiam sie juz, czy bedzie drozej, taniej, a moze nawet duzo drozej niz inne rozwiazania, ale chce bezproblemowe, czyste ogrzewanie.
    te ploty, ktore zapodalas, wszystkie 3 rodzaje mi sie podobaja, a w mojej sytuacji najbardziej praktyczny bylby nr 3, cos mi sie jendak kolacze, ze mam w wypisie informacje o "azurkowym" plocie, musze to sprawdzic.
    rodzinka na medal, ladnie czysto,
    pozdrawiam

  14. #34

    Domyślnie

    W moim WZ nie ma info jak ma wyglądać płot, czyli do wyboru do koloru Mi też najbardziej odpowiada nr 3.. i będę naciskać na drugiego inwestora, żeby podobnie zrobić u nas.
    Może jak pogoda dopisze, to uda się zacząć w tym roku ahh
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    czyli w czwartek SSZ ? super
    bedziesz montowala jakis alarm ?
    przeszukuje forum wzdluz i wszerz za inspiracjami wnetrz, masz juz pomysl na swoje ?
    pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Do SSZ jeszcze trochę- pewnie dopiero na początku października zamkniemy dom. Pewnie za 2 tygodnie będzie brama a najdłużej będziemy czekać na drzwi (będą dopiero na przełomie września/października).

    Alarm oczywiście będzie a jak wszystko pod kontrolą

    Co do wykończenia- to posiłkuję się głównie tym co podpatrzę w innych dziennikach. Ogólna koncepcja jest- bez ekstrawagancji. Raczej coś stonowanego i wiecznie modnego. Mam dość kolorowych pokoi- każdy inny, że oczopląsu można dostać Tym razem królować będzie biel (bardziej taka złamana, wpadająca w szarości może) przełamana jakimiś kolorowymi dodatkami. Jak znajdę chwilkę to wrzucę coś na forum.
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar acici
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No, to jest dopiero hacjenda, lux!!! A u nas też nie ma klamek - mamy jedną roboczą i biegamy po całym domu, otwierając wszystko tą samą hyhy.
    Dziennik budowy - Szmaragd MG Projekt
    Pytania i Komentarze - Szmaragd MG Projekt

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Luminda szkoda, ze tak wyszlo z oknami, zawsze to dodatkowy stres. wymiary okna byly brane z otworow okiennych, czy z projektu ? Jednak nie ma tego zlego, dzieki temu poczulas radosc tworzenia
    wnetrza tez lubie stonowane, proste, wrecz klasyczne, aby moglo mi sie to podobac caly czas, zaczela mi sie podobac biel, podejrzalam w kilku dziennikach i komponuje sie pieknie, moj maz ma jednynie watpliwosci i jest na nie, bo mieszkamy w okolicy opalanej weglem,wszedobylska sadza, ale byc moze uda mi sie go jeszcze przekabacic
    powodzenia!

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    Luminda szkoda, ze tak wyszlo z oknami, zawsze to dodatkowy stres. wymiary okna byly brane z otworow okiennych, czy z projektu ? Jednak nie ma tego zlego, dzieki temu poczulas radosc tworzenia
    Pomiary były na podstawie rzeczywistego otworu, który zresztą jest identyczny jak w projekcie. Sięgając pamięcią do tego pamiętnego dnia, to przypominam sobie, że gość co był na pomiarze przyjął, że łącznik okna narożnego ma 13 cm.. a ma de facto tylko 7cm- stąd brakująca różnica.
    Powinnam się wykłócać z dostawcą okien o jakiś dodatkowy rabat- w końcu zmarnowałam swój czas i wydałam hajs na cegłę Ale ja nie jestem stworzona do negocjacji.. więc musi wystarczyć mój cięty język

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    wnetrza tez lubie stonowane, proste, wrecz klasyczne, aby moglo mi sie to podobac caly czas, zaczela mi sie podobac biel, podejrzalam w kilku dziennikach i komponuje sie pieknie, moj maz ma jednynie watpliwosci i jest na nie, bo mieszkamy w okolicy opalanej weglem,wszedobylska sadza, ale byc moze uda mi sie go jeszcze przekabacic
    powodzenia!
    Widzę, że mamy podobne gusta- u mnie kuchnia będzie na 100% biała- myślę tylko czym ją przełamać: szary blat czy może w kolorze drewna (niekoniecznie drewniany). A co na ścianach? Chodziła za mną fototapeta za szkłem (w razie gdyby mi się znudziła można szybę zdemontować i zmienić), potem była mozaika i tradycyjna glazura.. Hmm
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał acici Zobacz post
    No, to jest dopiero hacjenda, lux!!! A u nas też nie ma klamek - mamy jedną roboczą i biegamy po całym domu, otwierając wszystko tą samą hyhy.
    Pomysł, żeby nie zakładać klamek ściągnęlibyśmy od Was... ale monterzy nas ubiegli i ich nie założyli Mądre chłopy
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony