dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 418 z 1588
Pokaż wyniki od 8.341 do 8.360 z 31759
  1. #8341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sama nie wiem, czemu nazwałam to „muzeum”. Nasze warszawskie to też Centrum Nauki http://www.kopernik.org.pl/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #8342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Świetne Papier do pieczenia mówisz, że się nadaje. To ja muszę spróbować, bo u nas na takie tacki nie ma co liczyć.

    Z czego są te tacki zrobione?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #8343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o wlasnie centrum ! wypadlo mi z glowy to slowo

    tacki sa z plastyku, takiego miekkiego, nie jak te twarde do suszenia. Wygina sie wiec latwo odgiac jak sie sciaga. Tak samo ta siateczkowa na drobne suszenia.
    ale papier tak, dziala tak samo jak pieczesz ciastka na papierze w kuchence.

    naloz tylko grubuej niz ja, za malo nalozylam no ale robilam pierwszy raz

  4. #8344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Metodą prób i błedów

    My uwielbiamy wszelkie suszone owoce, a do tego daktyle i orzeszki, pestki słonecznika.
    W piątek targ jest, to kupię śliwek i spróbuję te rollerki zrobić.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #8345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My tez wsie nasionka. Sliwki suszone uwielbiam, szczegolnie te z PL w czekoladzie
    Pisalas ostatnio salatka z ziolami, ze u nas ziola be i fe powiem Ci jakie my salatki jemy , znaczy ta glowna ktora od lat zremy tonami, nie jest zbytnio malo kalotyczna ale to nic

    salata (znaczy mieszanka salaty i jakichs zielepastw nawet nie wiem co jem)
    duza garsc rozniastych nasion (sa juz bez skorupek pluc nie trza)
    garsc zurawiny
    sucharki w kostke
    sos


    kiedys trafilam na sos malinowy, byl rzepyszny, niestety ciezko go znalezc, musze poszukac przepisu na necie gdzies

    a wlasnie, rollups malinowe bylyby super. I wsiciekle czerwone, musze rozmrozic czeresnie, mam juz wydrylowane, tez bedzie swietne

    i tak mysle, zrobic takie rollupsy warzywne tez fajne. Albo ususzyc taka papke na chipsy o!

  6. #8346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Pomidory zrób rollupsowe. Dodaj odrobinkę soli i chili

    Sałatka:
    • z tuńczyka, kukurydzy, ananasa i koperku z dodatkiem łyżeczki majonezu – bardzo smaczna.
    • z mlodej kapusty drobno posiekanej, ogórek kwaszony, marchewka.
    • z tartej marchewki z tartym jabłkiem, cytryną i odrobiną cukru.
    • ze śieżych surowych pieczarek pokrojonych w cienkie plasteki i zielonego pora pociętego w krążki, w równych ilościach, posolone tuż przed podaniem, bo zmienia kolor.
    • a J obżera się sałatką z zielonej sałaty, świeżych pomidorów i ogórków, pora i do tego sos vinegar.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #8347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    pomidory niestety lubie tylko swieze nawet nie lubie sosu do spaghetti , moge tylko z innymi sosami zjesc jakies grzybowe badz serowe.

    nie znam zadnych tych salatek, znaczy dwie, co Twoj J je. I ta z marchewki ale jak robie to ze smietna slodka, chyba wynislam z domu bo czesto ja jedlismy.

    a ta z pieczarkami to co? bez sosu? tak na sucho?
    a z tunczyka to takie rozne mieszanki robie i nakladam na sucharki.


    mam juz 8 tacek
    jablek musze dokupic. W kazdym badz razie najbardziej nam obojgu smakuja jablka. Musze jakies inne rasy kupic. A suszone truskawki dobre do platkow, tylko ja nie pamietam kiedy ja platki jadlam, melko tylko 0% uzywamy to jak woda

  8. #8348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Szkoda, że nie lubisz pomidorkow. Ja mam własnie miseczkę pod ręką i pożeram

    Marchewkową u mnie w domu zawsze robiło się bez śmietany. Co dom to zwyczaj.

    Tę z pieczarkami i porami trzeba robić tuż przed podaniem, bo pieczarki ciemnieją. Spróbuj zrobić z jednego grzybka i tuż przed zjedzeniem tylko troszkę posól. Jest ostra od pora. Fajnie smakuje np. do piwa na malutkich kanapkach.
    Ona własnie taka jest bez sosu. Nie potrzeba nic. Jest wilgotna.

    Mamy wysuszone jabłka słodkie, kwaśne i winne.

    Suszyliśmy też jabłka na słońcu jednego dnia, bo pięknie świeciło. Wystarczyło od 11 rano do 17 po południu. Wyschły pięknie. Mają najlepszy smak i kolor.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #8349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja jablka od dwoch dni pozeram, a z rana po obudzeniu 3 wyprawy do lazienki i ze dwie w ciagu dnia jeszcze takiego czegos nie mialam. Troche musze spasowac z tymi jablkami.
    a wlasnie, nie pomyslalam, bo takie upaly mielismy cale lato, afryka na ogrodku, mglam miec juz niezle wory jablek na zime. Ale tez w sumie bym sie bala ze ptaki mi zzra albo lazic beda po nich
    no tak, co dom to obyczaj, sama salate jak ze smietana tez na slodko tylko, bo duzo ludzi na kwasno/slono robi. tez to z domu wynioslam i tak najbardziej lubie.
    co nieznaczy ze wszystko, bo sa zeczy ktore musialam jesc i jak tylko wyjechalam przestalam i nadal tego nie jem i nie lubie. Albo robie zupelnie inaczej.

    np. knedle....w domu ze sliwkami, tutaj ze sliwkami nie lubie za to przepadam za knedlami z apricotem
    eeee...ide przetlumaczyc co to
    MORELA...o!

    i tylko takie kupuje bardziej kwasne a ja pies na kwasne

    agrestu juz lata nie jadlam ten co zasadzilam cos mi zezarlo do suchych badyli, obydwa, wiec zero agrestu

  10. #8350
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Mania, raany julek ale smaka narobiłaś, w tym roku u mnie była bida-z-nendzom w ogrodzie, ani czeresni, ani śliw, borówek było wiecej to cos pomogło nam zjeść (podejrzewam szpaki) ale na przyszły rok jesli beda owoce - to chce taką suszarke, ciekawe czy czeresnie suszone są dobre?

    Pestka nie mam suszarki (jeszcze )
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  11. #8351
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Ciekawe teroll coś tam, muszę zrobić ale w piekarniku bo suszarki nie mam, jeszcze.

    Siedzę w pracy a z głośników u kolegi z przeciwka "przez te oczy, te oczy zielone ....."
    I tak co piątek. Nie wytrzumałabyś tu.
    Dwa miesiące temu też byłam na imprezie na statku, ale nie wypłyneliśmy bo pogoda nie pozwoliła. Wybawiłam się jak juz dawno się nie bawiłam. Były szanty, rum i wszyscy w stroju pirata. Disco polo też było ale do tańców jest akceptowalne.

    A byłaś kiedyś na polskim weselu?

  12. #8352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Doriko nie nie bylam na polskim weselu
    widzialam na filmach polskich, o ile to wyglada dokladnie tak no i w ksiazkach. Czytane.

    Ja bym zwrocila takiej osobie uwage, zeby sobie sluchawki zalozyl albo cos bo on spac nie moze przez oczy zielone a ja bym caly weekend spac nie mogla bo by mi to mozg swidrowalo wygooglalam ta piosenke
    Masz silne nerwy pewno, ja bym dawno pekla. I nie chodzi tylko o dico polo, kazda muzyka grana w kolko - ma sie dosc.

    no kazdy lubi co innego , i jesc i sluchac czy wystroic dom. Ale chyba najgorzej wplywa muzyka nielubiana bo sie wlasnie wwierca i nie chce wyjsc


    dziewczyny jak bedziece rollupsy robic - sprawdzac podczas wysuszania zeby nie wyschlo za bardzo, musi byc lekko lepkie jak sie dotknie palcem, lekko wilgotne.

    czy sie wysuszyc czeresnie da nie wiem, osobiscie je lubie odmrozic i sa jak z drzewa na sernik jak robie, ale na rollupsy to co innego, probuj Vesi !

  13. #8353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    trochu z pola bitwy

    przyszedl Nick i mam dziure














    narazie zapchana tym co wycial. Teraz trzeba zeby M mial jakis weekend wolny i musi przyjechac Chris (elektryk) i pociagnac kable elektryczne do kominka, potem dopiero podlaczyc kominek do gazu mozna.
    No ale cos ruszylo, dziura jest

    musimy dokupic specjalna przedluzke bo dziura musi byc minimum na 60cm od ziemi, a jak widac u mnie nie ma. Z drugiej strony jest, a tu niestety wyzszy teren. Inaczej smieci, liscie, no i przedewszystkim snieg by zasypal i po paleniu w kominku
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 30-09-2016 o 22:17

  14. #8354
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aaaa...sasiadka wyszla, ta nowa co wynajmuja. Pierwszy raz z nia gadalam. Z matka. Mowila ze zmuszam ja do scinania trawy
    Przedwczoraj jak mnie uslyszaly ze znow scinam powiedzialy sobie ze pojda i mi kabel odlacza rozczarowalam ja bo powiedzialam ze nie mam na kabel

    ok, ma kosiarke, a maja lenia scnac, trawy tyle co kot naplakal, szczegolnie ze z tylu nie musi kosic bo cala zdechla, na froncie tylko!
    jak usylyszala ze to moj drugi kominek to juz zawczasu sie wprosila do mnie jak siadzie prad zeby przyjsc i sie ogrzac co jak pamietacie stalo sie w kwietniu po burzy lodowej co pozrywalo kable. No i piec gazowy nie ruszy bez pradu. Ale kominek tak

  15. #8355
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Wow! jaki sprzęt do wiercenia
    a zapomniałam napisac, M pojechał do pracy rozruszac troche kosci
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  16. #8356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No Vesi, jak zobaczylam TAAAAAAKKKIIII wklad to musialam pstryknac
    Nick jest Wlochem (taka mam mieszanke ze hej naokolo). Mieszka naprzeciwko Triny, znaczy teraz i Ricka i Kathy.
    Bardzo fajna maszyna, tyle nasmiecila co ten bialy proszek a raczej troche mazi widac bo na wode cial fundamenty. Od srodka nic nie musialam sprzatac.
    Dobrze, bo Nick tnie wszystko - asfalt, sciany, beton itp itd, przetnie mi asfalt przed garazem co chce wsadzic rynienke do splywu bo mi woda wlatuje do srodka, zre zrobil builder Nic nowego.

    Dzis bylam kupilam ledowki, wymienilam wszystkie zarowki w domu co nie byly ledowkami i wszystkie na jeden kolor i moc w koncu swieci tak samo. Z lapanki wyszlo tak ze co lampa to inny kolor byl. I kupilam ledowe spoty do jaskini na sufit tak ze mam z glowy. Aha, wiatrak kupialm nowy do sraczyka na pierwszej podlodze. ten co mamy co builder wsadzil nie jest zly bo lepsiejsza polka, ale jest za glosny. Nowy taki sam jak do jaskini do M - z czujnikiem - tu sie nie bedzie czujnik wlaczal bo to WC a lazienka ze sie kapie i para leci, ale ustawic moge na ile chce, czyli wlacze wiatrak i sam sie wylaczy po 10, 20 czy na ile ustawie minut.
    Czasami zapominamy i potrafi caly dzien wyc jak nas nie ma. I prad zre.
    jak sie dziwicie czmu wszystko zmieniam - ano jestesmy udupieni w Ontario. Placimy najwiecej za prad w calej Canadzie i w calym US
    US od nas prad kupuje i placa mniej niz my, co za bull shit.
    jest zadyma na calego w calej prowincji bo nas tak rzad zalatwil. Wiec wypuscili kupony na lampy zarowki ledowe i sciemniacze i co sie dalo. W ten sposob zamiast placic 8$ za ledowa zarowke placimy 1$. Na caly dom wychodzi kupa kasy zaoszczedzonej. Wiec pozmienialam. Bo sasiedzi niezle rachunki dostali za prad.
    Jedynie co nie zmienie to na moich zyrandolach krysztalowych bo nie maja okraglych takich, jeszcze nie zrobili, a te male swiecznikowe nie chcialam bo za bardzo star zyrandol wygladal, no i spod ledowek jednak jest paskudny - prawie polowa bialego plastyku z napisami, wiec odpada. Zmienie tylko u mnie w sypialni bo mi tam nie zalezy.
    Z poczatku myslalam ze te ledowki to pic na wode, ale jednak place mniej niz inni za prad a mam tu swiatla niektore powlaczane 24/7. Wiec cos chyba w tym jest.

    ps. juz tej mojej mlodej psicie kupilam siodelko dla malucha do samochodu Trafilo mi sie tej samej marki co ma wozek wiec akurat.

    jutro jedziemy odebrac zlew i inne pierdoly, w koncu, bo M pracuje statnio 6 dni i nie bylo kiedy.
    Ostatnio edytowane przez mania1220 ; 01-10-2016 o 18:52

  17. #8357
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    W ledach teź te napisy mnie denerwują. Fajnie, źe prace ruszyły. Bo czekam na kominek

  18. #8358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mmikka jak samopoczucie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #8359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Maniu ile lat ma twoja młoda?

    Fajnie mieć dużo rodzeństwa, ja ma sześcioro i nie żałuję. Sama takiej gromadki raczej mieć nie będę. Z jednym ledwo daję radę ale plan jest na dwójkę co najmniej. Chciałabym trójkę ale w tym tempie to się nie wyrobie do czterdziestki

  20. #8360
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Samopoczucie dobre cieszę się, że jutro wychodzę, bo nie miałam czasu na letarg. W czwartek 15 znajomych mnie odwiedziło, w piątek mniej. Noga nie boli, zacznie buzia od gadania

Strona 418 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony