dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 871 z 1421
Pokaż wyniki od 17.401 do 17.420 z 28404
  1. #17401
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    4D mam na grzejniki, a 3D termostatyczny na podłogówkę. Różnica jest mała bo nie mam osobnej pompy na CWU, tylko leci na tej samej co grzejniki, na stałe załączonej. Czujnik powrotu jest na wspólnym powrocie z CO i CWU za zaworem 4D przed samym kotłem.

    Powrót z podłogówki jest wpięty osobno.
    A dlaczego nie podłączyłeś zaworu 3D pod 4D?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  2. #17402
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    A dlaczego nie podłączyłeś zaworu 3D pod 4D?
    Tzn. za 4D ?

    Zawór 4D dokładałem później, przy wymianie kotła. Obieg podłogówki z 3D i pompą pozostał bez zmian.

  3. #17403
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Tzn. za 4D ?

    Zawór 4D dokładałem później, przy wymianie kotła. Obieg podłogówki z 3D i pompą pozostał bez zmian.
    Tak za. To znaczy z kotła do 4D a z niego na 3D.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #17404
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    bobasx
    a w którym miejscu masz czujnik podajnika? wrzuć no fotke jakąś może -chyba że już gdzieś było to mnie skieruj(reszta dalej na priv po Twoich obserwacjach)
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  5. #17405
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    bobasx
    a w którym miejscu masz czujnik podajnika? wrzuć no fotke jakąś może -chyba że już gdzieś było to mnie skieruj(reszta dalej na priv po Twoich obserwacjach)
    Tam gdzie oryginalnie jest umieszczony, pod wylotem na dosuszanie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140205497.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	240920  

  6. #17406

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Tam gdzie oryginalnie jest umieszczony, pod wylotem na dosuszanie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140205_181156.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	240927Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140205_181237.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	240928

    U mnie fabryczne miejsce jest tuz obok krocca dosuszania, widoczne w postaci "wargi" z blaszki, pod ktora wsuwa sie czujnik. Nie ma go tam w tej chwili, gdyz przewod czujnika okazal sie za krotki po przeniesieniu sterownika w inne miejsce (o tym blizej w nastepnym poscie). Trzymam czujnik w dloni, zeby pokazac, o ile jest za krotki. W sumie drobiazg...wystarczy przedluzyc, albo zamowic nowy czujnik z pol metra dluzszym przewodem. Niemniej chcialbym zauwazyc, iz takie umiejscowienie czujnika jest troche niefortunne. Dokladnie z przeciwnej strony dmucha wentylator i skutecznie schladza czujnik, dlatego tez nie pokazuje on dokladnie temperatury podajnika, co najwyzej temperature "rogow". Zeby sie o tym przekonac, wystarczy przylozyc dlon do miejsca, w ktorym zamontowany jest czujnik oraz do samej tulei podajnika (tej czesci, w ktorej chodzi slimak). Roznica jest wyraznie wyczuwalna, sadze ze kilkanascie stopni. Nie ma to wplywu na temperature zaplonu, ktora jest znacznie wyzsza, ale mysle, ze ta roznice nalezaloby uwzgledniac przy ustawieniach temperatury wyrzutu paliwa z podajnika. Moim zdaniem warto przeniesc go nieco w dol, na sam korpus slimaka.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  7. #17407

    Domyślnie

    c.d.

    W ubieglym tygodniu, korzystajac z chwilowego ocieplena, zmienilem zawor zwrotny na ladowaniu CWU z klapowego na sprezynowy. Temperatura CWU wprawdzie w dalszym ciagu nieco przebija, ale spowodowane jest to opcja CWU+mieszajaca. Przenioslem tez panel sterujacy eCoal z kotla na zasobnik, zas sam sterownik dalem na sciane za kotlem. Przy uzupelnianiu opalu do zasobnika, nagminnie wysypywaly sie drobiny do tylu na sterownik, ktore trzeba usuwac spomiedzy przewodow. Sam panel sterujacy zas jest moim zdaniem bezpieczniejszy na zasobniku niz nad drzwiczkami kotla, a na pewno mniej narazony na temperature czy pyl. Zreszta takie rozwiazanie z powodzeniem stosowane jest przez "innego wiodacego producenta"
    Poza tym wywalilem 4D, spialem powroty i zaizolowalem wszystkie rury. (wiem, ze sa lepsze izolacje, ale dalem, co mialem )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140205_180208.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	240929Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140205_180230.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	240930Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140205_180249.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	240931
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  8. #17408
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140205_181156.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	240927Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140205_181237.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	240928

    U mnie fabryczne miejsce jest tuz obok krocca dosuszania, widoczne w postaci "wargi" z blaszki, pod ktora wsuwa sie czujnik. Nie ma go tam w tej chwili, gdyz przewod czujnika okazal sie za krotki po przeniesieniu sterownika w inne miejsce (o tym blizej w nastepnym poscie). Trzymam czujnik w dloni, zeby pokazac, o ile jest za krotki. W sumie drobiazg...wystarczy przedluzyc, albo zamowic nowy czujnik z pol metra dluzszym przewodem. Niemniej chcialbym zauwazyc, iz takie umiejscowienie czujnika jest troche niefortunne. Dokladnie z przeciwnej strony dmucha wentylator i skutecznie schladza czujnik, dlatego tez nie pokazuje on dokladnie temperatury podajnika, co najwyzej temperature "rogow". Zeby sie o tym przekonac, wystarczy przylozyc dlon do miejsca, w ktorym zamontowany jest czujnik oraz do samej tulei podajnika (tej czesci, w ktorej chodzi slimak). Roznica jest wyraznie wyczuwalna, sadze ze kilkanascie stopni. Nie ma to wplywu na temperature zaplonu, ktora jest znacznie wyzsza, ale mysle, ze ta roznice nalezaloby uwzgledniac przy ustawieniach temperatury wyrzutu paliwa z podajnika. Moim zdaniem warto przeniesc go nieco w dol, na sam korpus slimaka.
    U mnie także jest taka blaszka trzymająca czujnik, akurat schowała się za wężem od dosuszania

    Mam inny odlew (ten starszy), ale dmuchawa też jest z drugiej strony.

  9. #17409
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Całkiem dobrze to wygląda jak dla mnie ale ja fachowcem nie jestem.
    Jest tu specjalistów dużo więc pewnie ktoś coś więcej powie.
    Ile Ci połyka opału na dobę?
    Szczerze Ci powiem że nie wiem. Kończę remont. 120kg starczało mi na 6-7 dni. Zależy jaka temp. na zewnątrz. Dół mam w podłogówce a góre grzejniki. Mam założoną centralkę ze sterowaniem każdego pomieszczenia. Za 2-3 tygodnie będę wiedział dokładnie to dam znać.
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/4242/
    Dom z 1960r.
    100m.kw podłogówki, 60 m.kw grzejniki. Dach wełna 21cm 0,034lambda. Ściany 10cm styropian.

  10. #17410
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kowal1978

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Zagladnac...zagladnalem, zawladnac nim nie moge bo nie mam takich uprawnien Calkiem fajnie Ci to chodzi, ale masz pare "niekonsekwencji" w ustawieniach:
    1/ temp zadana CO=45C, obnizona zas to 40C - kociol nie dopusci do spadku do obnizonej, poniewaz minimalna CO masz taka sama jak zadana;
    2/ to samo dotyczy CWU... zadana 40C, obnizona 35C - nie spadnie do tej temperatury, gdyz CWU+mieszjaca ustawiona na 40C nie dopusci do obnizenia powrotu ponizej 40C i mimochodem bedzie dogrzewac CWU. Stad mimo obnizenia, temperatura CWU idzie w slad za temp. powrotu.

    Moze celowo masz tak ustawione, zeby osisgnac ladna linie wykresu?
    Szczerze Ci powiem że ustawiałem na chybił trafił... Pierwszy raz w życiu palę w piecu. O ustawieniach na sterowniku to uczyłem się na przykładzie innych. Po prostu dobierałem mniej więcej podobne parametry do kogoś kto miał podobną kubaturę domu. Może to i głupie ale na początek starcza- w dom jest ciepło. Będę się uczył jak się już wprowadzę do domu. Na razie jestem tam z doskoku.
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/4242/
    Dom z 1960r.
    100m.kw podłogówki, 60 m.kw grzejniki. Dach wełna 21cm 0,034lambda. Ściany 10cm styropian.

  11. #17411

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal1978 Zobacz post
    Szczerze Ci powiem że ustawiałem na chybił trafił... Pierwszy raz w życiu palę w piecu. O ustawieniach na sterowniku to uczyłem się na przykładzie innych. Po prostu dobierałem mniej więcej podobne parametry do kogoś kto miał podobną kubaturę domu. Może to i głupie ale na początek starcza- w dom jest ciepło. Będę się uczył jak się już wprowadzę do domu. Na razie jestem tam z doskoku.
    I to chodzi....tak trzymaj Ja choc pale juz kilkanascie lat (w smieciuchu...z podajnikiem dopiero od kilku miesiecy), jeszcze sporo musze sie nauczyc
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 05-02-2014 o 18:53
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  12. #17412
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Patrzcie jak się ładnie spala - na popiół
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCI7140.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	240962
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCI7143.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	240963

  13. #17413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Tyle dmuchasz przy tak małej dawce paliwa?
    Wychładzasz (rozrzedzasz) spaline nadmiarem powietrza to się nie dziwie,że tak to u ciebie wygląda.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #17414
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Tyle dmuchasz przy tak małej dawce paliwa?
    Wychładzasz (rozrzedzasz) spaline nadmiarem powietrza to się nie dziwie,że tak to u ciebie wygląda.
    No to Cie zmartwię to było przy dawce 4 dla 8kw i nadmuchu 40%
    dopiero wczoraj miedzy 20-21 dokonałem zmian

    I i jest to miał z marcela 28MJ
    Ostatnio edytowane przez kalio ; 05-02-2014 o 21:06

  15. #17415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140205_181156.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	240927Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140205_181237.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	240928

    Moim zdaniem warto przeniesc go nieco w dol, na sam korpus slimaka.
    Tak Grześ, tylko jak pisaliśmy o tym dawno temu z minertu to zaraz kilku filozofów zaczęło swoje wywody.
    W Pancerpolu była specjalnie przyspawana tulejka na czujnik pod zasobnikiem, w tych palnikach tego w ogóle niema.
    Producent dorabia te blaszki bo tam było najwygodniej.
    Zgłaszaliśmy z grzeskiem że niekiedy przez to a w szczególności przy dużych wiatrach u niektórych użytkowników jest problem z temp. podajnika.
    Niektórzy posłuchali i po problemie a Ci którzy wiedzą lepiej wolą baźgrać po forum

  16. #17416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    No to Cie zmartwię to było przy dawce 4 dla 8kw i nadmuchu 40%
    Mówiłem Ci że szybko rura Ci wymięknie jak zaczniesz palić ale Ty chciałeś być mądrzejszy od radia i sobie pofilozofować.
    Nie odpisałeś mi na pytanie jakie Ci zadałem kilka stron wcześniej.
    Co znaczyło z tą koroną wyżej lub niżej ?

  17. #17417
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mówiłem Ci że szybko rura Ci wymięknie jak zaczniesz palić ale Ty chciałeś być mądrzejszy od radia i sobie pofilozofować.
    Nie odpisałeś mi na pytanie jakie Ci zadałem kilka stron wcześniej.
    Co znaczyło z tą koroną wyżej lub niżej ?
    odpisałem Ci że 3,5cm od góry korony

  18. #17418
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    No to Cie zmartwię to było przy dawce 4 dla 8kw i nadmuchu 40%
    dopiero wczoraj miedzy 20-21 dokonałem zmian

    I i jest to miał z marcela 28MJ
    A weź jeszcze znajdź sobie jaką ma liczbę Rogi ten miał.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  19. #17419

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal1978 Zobacz post
    Szczerze Ci powiem że ustawiałem na chybił trafił... Pierwszy raz w życiu palę w piecu. O ustawieniach na sterowniku to uczyłem się na przykładzie innych. Po prostu dobierałem mniej więcej podobne parametry do kogoś kto miał podobną kubaturę domu. Może to i głupie ale na początek starcza- w dom jest ciepło. Będę się uczył jak się już wprowadzę do domu. Na razie jestem tam z doskoku.
    Masz grzejniki czy ogrzewanie podłogowe ? Jeśli OP to jaką masz temperaturę zasilania ? Sterowniki i siłowniki w każdym pomieszczeniu ?
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 05-02-2014 o 21:28
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  20. #17420
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A weź jeszcze znajdź sobie jaką ma liczbę Rogi ten miał.
    Węgiel gazowy 33 Węgiel średnio spiekający, o zdolności spiekania RI powyżej 40 do 55, może być stosowany tylko w kotłach z palnikami retortowymi nowej generacji.

    ze strony http://zawijan.wordpress.com/poradni...fikacja-wegli/

Strona 871 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony