dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 144
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 2874
  1. #1501
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to coś to płytki na podłodze lub parapet - one odbiły światło i rzuciły zajączka na sufit

  2. #1502
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Rewelka Konradzie, rewelka
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  3. #1503

  4. #1504
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał adk Zobacz post
    Dom pięknieje coraz bardziej.
    Uhm
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #1505
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    płytki w łazience na parterze nad drzwiami ułożone - teściu ma dziś je zafugować
    na poddaszu w łazience podłoga niemal dokończona - docinałem i kładłem dziś pasek przy ścianie - została mi 1 płytka do przyklejenia, bo zabrakło kleju a nie chciało mi się już dorabiać tak małej ilości - jest już docięta
    teściu ciągle pracuje nad ścianami w WC , gdy odjeżdżałem z budowy malował wnęki na szafy w 3 pokojach na parterze
    na zakończenie przewiozłem resztę piachu w dołek między tarasem a hałdą ziemi

    plan na ten tydzień wydaje się bardzo realny do wykonania
    wieczorem zawiozę na budowę OC - muszę przyglądnąć się mu sprawdzić co i jak ...
    jutro układam płytki na ścianie z umywalką w łazience na górze i biorę się za zabudowę wanny - dziś jeszcze wieczorem muszę zabetonować nogi wanny

  6. #1506
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Konrad jak będziesz podłączał OC to proszę zrób parę fotek szczególnie miejsca podłączenia kabli elektrycznych sterujacych z gniazd ssących. Pisałem maila do dostawcy w tym temacie ale bez odzewu.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #1507

    Domyślnie

    się wtrącę w temacie OC bo mam taki sam jak Wy koledzy i instalator podłączył zwyczajnie kabelek pod śrubki które wystają z OC, żadnych puszek nie ma
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  8. #1508
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    się wtrącę w temacie OC bo mam taki sam jak Wy koledzy i instalator podłączył zwyczajnie kabelek pod śrubki które wystają z OC, żadnych puszek nie ma
    A jak masz okablowane gniazda ssące szeregowo czy równolegle. Ja zrobiłem osobny kabelek od kazdego pkt ssacego do OC. A mam tych pkt 5. Dlatego myślę o jakiejś puszce podtynkowej żeby te kabelki zebrac razem do kupy.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  9. #1509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Konrad jak będziesz podłączał OC to proszę zrób parę fotek szczególnie miejsca podłączenia kabli elektrycznych sterujacych z gniazd ssących. Pisałem maila do dostawcy w tym temacie ale bez odzewu.
    tam nie ma żadnej filozofii ...
    przy każdym gnieździe i jednostce centralnej jest dwa zaciski...
    dajesz wszędzie kabel dwużyłowy ...
    jeden kolor do jednego zacisku a drugi kolor do drugiego...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #1510

    Domyślnie

    ja mam dwa kabelki, jeden z dołu, drugi z poddasza, gościu je skręcił i tyle, nie jest to może estetycznie.
    ale jeśli u Ciebie jest 5 tych kabelków to ja bym kupił puszkę natynkową, wprowadził je tam wszystkie i jeden wyprowadził do OC, na pewno będzie to wyglądać porządnie

    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  11. #1511
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    ja mam dwa kabelki, jeden z dołu, drugi z poddasza, gościu je skręcił i tyle, nie jest to może estetycznie.
    ale jeśli u Ciebie jest 5 tych kabelków to ja bym kupił puszkę natynkową, wprowadził je tam wszystkie i jeden wyprowadził do OC, na pewno będzie to wyglądać porządnie

    pozdrawiam
    I o to mi chodziło głównie o estetykę mimo że to garaż.


    Dezet wiem że nie ma w tym wielkiej filozofii

    Konrad sorry za OT
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  12. #1512
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    patrząc na odkurzacz po lewej stronie na 4/5 wysokości (czyli prawie na samej górze) lekko w tyle są 2 tuleje w które wkłada się przewody sterujące
    ja dałem podwójnie przewód i wcisnąłem go w tą tuleje


    jeśli masz kilka przewodów to wystarczy że zwiniesz je w skrętkę i też tam wciśniesz - w puszki bym się nie bawił

    edit:
    udało mi się podłączyć i uruchomić odkurzacz , samo zawieszenie jednostki jest banalne - do tej pory nie oglądałem dokładnie tego co kupiłem , dopiero dziś zobaczyłem co i jak...
    jednostka podłączona do prądu uruchamia się poprzez zamknięcie obwodu niskiego napięcia na 2 metalowych tulejach o których wcześniej pisałem

    następnie zabrałem się za podłączenie jednostki OC do instalacji oraz wykonanie w 100% instalacji wyrzutu

    dorobiłem też kawałek rury koło odkurzacza pod dodatkowe gniazdo - ale będę musiał to jeszcze przerobić - tj obniżyć gniazdo i zastosować inny trójnik
    wyrzut postanowiłem wpiąć do wyrzutni WM, problem w tym że wykonane powinno być to jakieś 2 miesiące temu ponieważ miejsce w którym są ułożone rury od WM na poddaszu jest już zabudowane w łazience: stelaż, folią, KG oraz w 1/3 zabudowa wanny
    na szczęście udało się wsunąć rurę od OC między rury od WM aż do miejsca gdzie rury z poddasza zchodzą w dół do pomieszczenia technicznego
    popołudniu przywiozłem na budowę rurę do odkurzacza by sprawdzić czy jednostka się włącza oraz Vroom do zainstalowania w spiżarce
    wkładam rurę do 1 gniazdka - nie działa
    wkładam do 2 gniazda - działa




    3 gniazdo na poddaszu nie zrobione - bo jeszcze ściany nie są wymalowane - okazał się że w tym gnieździe schodzą się przewody i trzeba było je zmostkować - ufff 2 gniazdo zadziałało - miałem niezłego stresa ... kable w ścianach , ściany wygładzone, wymalowane
    Vrooma nie zainstalowałem - muszę najpierw w spiżarce położyć płytki

    cały dzień na budowie walczył Dandi ze swoim współpracownikiem Tomaszem
    efekt - cały parter ma pozakładane gniazdka, sterowniki do podłogówki , włączniki itp.







    działają też rolety , ale wymagają jeszcze wyregulowania - czego nie zrobili monterzy podczas ich zakładania - mają przyjechać we wtorek

    największa roleta zacina się na prowadnicy - dlatego została odłączona
    wychodząc z domu opuściłem wszystkie rolety - układ zrobiony jest tak że każdą roletą można sterować osobno lub wychodząc/wchodząc z/do domu klawiszem dzwonkowym można opuścić/ podnieść wszystkie rolety na raz , rolety będą podłączone również pod czujnik zmierzchu i zegar czasowy (jeśli jest ciemno zamykaj, jeśli jest jasno i jest godzina X - otwieraj ) - chodzi głownie o okres zimowy i automatyczne zamykanie rolet w momencie gdy na zewnątrz jest ciemno
    wczoraj ja , a dziś mój tata rozwoził ziemię wokół domu

    jeszcze kilka dni i będzie naprawdę ładnie ... tylko najpierw musimy zakopać pakiety rozsączające do POŚ , taras będzie wykonany dopiero na wiosnę
    teściu skończył dziś tynkować ściany w WC i wymalował je , jutro montaż dużego lustra i klejenie płytek nad geberitem
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 23-07-2012 o 16:19

  13. #1513
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    U nas też największa roleta zaczęła się zacinać.. błąd bo mamy okno dzielone na pół i mogliśmy 2 rolety zrobić.. w każdym razie przyjechał pan od okien i poprawił.. trzeba było prowadnicę odkręcić i przesunąć ją o około 1 cm..

    tak w ogóle to śniliście mi się wczoraj.. mianowicie z moich okien widziałam Wasz budujący się dom (my także jeszcze się budowaliśmy) i w końcu do Marcina mówię: tyle razy przeglądamy Wasz dziennik, że wypadałoby Was odwiedzić tym bardziej, że to dosłownie rzut kamieniem.. i poszliśmy.. wszystkie wnętrza wyglądały jak na zdjęciach wymieniliśmy się spostrzeżeniami i tyle.. chyba muszę od FM odpocząć
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  14. #1514

    Domyślnie

    Przejeżdżałem dziś koło Twojego domu
    Bardzo fajna lokalizacja.
    Ostatnio edytowane przez gorbag ; 23-07-2012 o 19:20
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  15. #1515
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Dzieki Konrad za fotorelację dot. OC.

    Do gniazda przy OC musisz dać trójnik 2 x 90 stopni łagodny tzw. galoty.
    Ostatnio edytowane przez rewo66 ; 23-07-2012 o 07:06
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  16. #1516
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Wojtek - trójnika nie będę jednak wymieniał - to gniazdo będzie najbliżej jednostki i będzie miało największą siłę ssania - brudy pokonają taki trójnik jak jest teraz - jeśli się nie sprawdzi wtedy wymienię - teraz tylko przedłużę rurę by gniazdo było niżej

    dziś na budowie pracowałem od ok 6 rano - układałem płytki w łazience na poddaszu
    ściana przy wannie - naprzeciw geberitu wygląda już tak

    zostało mi kilka docinek przy skosie - jeśli starczy to dołożę jeszcze 1 rząd płytek - ale to dopiero jak skończę dolną łazienkę - bo tam będą mi jeszcze potrzebne te płytki 5-6 szt - do obłożenia mogi od półki pod umywalkę

    w sobotę wieczorem mój tata zabetonował nogi od wanny - dziś musiałem je rozkuć i przesunąć wannę o 1,5 cm
    wanna jest już cała obudowana a teściu dziś dzielnie walczy ze szpachlowaniem ściany za wanną - dziś zaciągnął z grubsza i pozakładał siatki - reszta jutro lub pojutrze - do końca tygodnia powinien skończyć - pośpiechu nie ma ...

    kolejna rzecz jaką dziś zrobiłem to poprzeciągałem od nowa kable od oświetlenia w pokoju na poddaszu ( podczas różnych prac ktoś je częściowo powyciągał) i rozpocząłem zakładanie opraw oświetleniowych z żarówkami


    fotka z piątku

    wywierciłem otwory na puszki w pokoju na poddaszu - Dandi kilka miesięcy temu wyciągnął kable gdy jeszcze nie było ścianki działowej - gdy ścianka działowa stanęła okazało się że jest o 8-10 cm nie w tym miejscu gdzie trzeba - rozważaliśmy przesunięcie ścianki więc nie robił otworów na puszki - w końcu o wszystkim zapomniałem , ściany zostały wyszpachlowane, wygładzone a kabel tak sobie został jak był
    teraz trzeba będzie wykuć mały rowek i go w ścianie schować

    zamontowaliśmy w końcu duże lustro w WC

    wieczorem przykręcę z powrotem zabudowę i płyty KG i będzie można przykleić ostatnie płytki

    jak tak patrzę na to wszystko ... na całą budowę domu - to mogę stwierdzić teraz że gdybym miał nieograniczony czas i nic by mnie nie goniło i np budował teraz kolejny dom - to mało co bym zlecił ekipą zewnętrznym ... wszystko tymi oto rencami byłoby robione

    aha - no i mamy już wykonawce schodów - lokalnie cena nie do przeskoczenia - więc znalazłem stolarza 40 km ode mnie ... bez najmniejszego problemu przyjedzie i wykona - tyle że drzewo mu muszę zawieźć - ale to nie jest problem

  17. #1517
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    W sumie masz rację przy takiej odległości od OC to zassie ci wszystko A rurka na wierzchu zawsze można wymienić w każdej chwili.
    Co do prac samodzielnych to to przy nastepnej chałupie dopusciłbym jedynie dekarzy do więźby tego cholerstwa nijak samemu nie da się zrobić
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  18. #1518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Co do prac samodzielnych to to przy nastepnej chałupie dopusciłbym jedynie dekarzy do więźby tego cholerstwa nijak samemu nie da się zrobić
    moja następna chałupa ( jak dojdzie do budowy... ) będzie miała płaski dach więc w całości zrobię własnymi łapami...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  19. #1519
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Z tym plaskim dachem to nie tak latwo niestety Strasznie trudno dostac na to warunki zabudowy - nie wiem czemu urzedasy tak lubia skosne dachy....... moze maja dzialke od producentow dachowek ?
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  20. #1520
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś od rana dłubałem przy oświetleniu na poddaszu - wiele drobnych rzeczy efektów spektakularnych brak
    - dokończyłem oświetlenie w pokoju
    - zrobiłem oświetlenie na korytarzu na poddaszu
    - przesunąłem kabel w suficie w łazience o ok 10 cm - był to nie lada wyczyn bo kabel wystawał przez mały otwór w płycie , pod płytą folia, stelaż oraz rura wentylacyjna
    - wywierciłem 3 otwory na oprawy oświetleniowe (wcześniej były przewidziane 2), kolejny wyczyn w tym samym miejscu co wyżej - przeciągnięcie dodatkowego kabla , pozakładałem oprawy oświetleniowe w łazience i założyłem tymczasowe uchwyty na zwykłe żarówki nad lustrem i w pomieszczeniu za łazienką

    teściu w tym czasie walczył z szpachlą w łazience - ściana za wanną oraz ściana przy wejściu
    po skończeniu przeniósł się na parter i obrobił ścianę przy lustrze

    ja dodatkowo podlewałem co 2h skarpę nad rowem gdzie wczoraj wzeszła trawa - skarpa do słońca bardzo jest wysuszona - dlatego mój tata wymyślił że będziemy utrzymywać ją w ciągłej wilgotności aż trawa dobrze nie wyrośnie i nie wzmocni całej skarpy - czyli zapewne jakieś 7-10 dni jeszcze - przy takim słońcu i wilgoci trawa powinna rosnąć znacznie szybciej

    na koniec dnia przykleiłem 4 płytki nad geberitem i dociąłem 2 paski do przyklejenia jutro po bokach płytki dekoracyjnej , zamontowałem też gniazdko i włącznik światła w WC
    następna czynność dokończenie fugowania, teściu musi wyszpachlować "sufit" nad geberitem gdzie będą oprawy oświetleniowe, zamontowanie światła oraz biały montaż oraz drzwi

    jutro od 5:30 będziemy walczyć z drenażem rozsączającym do POŚ
    jutro też muszę wykonać szablony do parapetu nad geberitem oraz blatu pod umywalkę do łazienki na parterze
    w łazience na poddaszu mam też do docięcia kilka płytek na ścianie i będzie można brać się za płytki na wannie

    kupiłem kolejne krawężniki 30x8x100 cm do zrobienia kolejnych 2 stopni schodów przed domem - do wykonania najprawdopodobniej w piątek

    to chyba tyle

Strona 76 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony