dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 144
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 2874
  1. #1781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie



    coś takiego - jeszcze nie używałem - jutro lub pojutrze będę walczył ....
    kupiłem wcześniej do usuwania betonu itp i nie działał ... może ten zadziała

  2. #1782
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    A Konrad czym czysciles okna z resztek tynku i gladzi (chodzi mi o futryny wewnątrz)? jakim preparatem zeby nie porysowac ?

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  3. #1783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    tynków i betonu nie mam - na ściany szedł KG + gładź
    ten 2 preparat co kupiłem jest do usuwania właśnie betonu i kleju z wszelkich powierzchni - również plastiku
    okna gdzie nie gdzie są pomalowane - zwłaszcza na krawędziach - sporadycznie pojawia się gładź - okna będą czyszczone końcem tygodnia - nie przewiduje żadnego preparatu - mokra szorstka ściereczka lub gąbka powinny sobie z tym poradzić

  4. #1784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zaczynamy kończyć zabawę z ościeżnicami - to naprawdę jest zabawa dla kogoś kto nigdy tego nie robił, kto wielu rzeczy nie przewidział na wcześniejszym etapie - wydawało mi się że to nie problem obsadzić drzwi na piance w miejscu gdzie nie ma choćby kawałka ściany - samo piankowanie to pikuś - teraz zakładanie listw maskujących
    w kilku miejscach założę jeszcze dziś bez większych problemów, w 2 lub 3 miejscach wymagają one docięcia - najgorzej jest w 1 pokoju gdzie zbyt gruba warstwa kleju pod KG i nieco wysunięta ościeżnica z 1 strony spowodowały że brakuje 2 mm do tego by zamocować maskownice do ościeżnicy z 2 strony ... ale coś się wymyśli ... będzie dobrze ... drzwi 1 po 2 będziemy kończyć by ubywało pracy
    w WC np pojawił się problem z płytkami ułożonymi do połowy - teraz pytanie ciąć płytki boshem na ścianie - czy założyć maskownicę do ościeżnicy i w górnej części będzie odstawiać?? szczelinę można byłoby zapiankować i ładnie zasilikonować - ma ktoś jakieś przemyślenia lub doświadczenia z takimi przypadkami ???

    dziś zawiesiłem z tatą 2 drzwi na poddaszu - spasowały idealnie - tam też bez żadnych problemów dziś powinienem pozakładać maskownice oraz uszczelki i temat zakończony

    pomalowałem też czoła schodów by lepiej było widać gdzie jeszcze trzeba zaszpachlować ubytki

    ściana przy schodach którą pomalowałem z 1 ma całkiem fajną fakturę , ciekawą w dotyku ... kolor po 1 malowaniu jasny, ale po 2 będzie lepiej , Renata musi zobaczyć jak to wygląda i czy może być - czy taki efekt chciała uzyskać

    wspominałem o różnicy poziomów między przedsionkiem i korytarzem - zastanawiałem się jak wstawić ościeżnicę, można było ją podciąć z 1 strony, ale finalnie wstawiona została zgodnie z wyzszym poziomem - czyli równo z podłogą w przedsionku a względem korytarza powstała ok 4,5 cm luka - do wypełnienia płytkami takimi jak na podłodze - jako przedłużenie cokołów - jutro powinienem dociąć płytki ... tylko na czym je przykleić? bo nie mam już kleju do płytek

  5. #1785
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Myślę, że w WC lepiej zamaskować akrylem miejsce gdzie nie dojdzie ościeżnica. Będzie ładnie wyglądać i nie będzie pękać.
    Zabawa z kątówką, to na bank wyszczerbione płytki...i potem i tak silikon lub akryl.

    Podbitkowe światełka fajne
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  6. #1786
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Dezet ma rację uzycie kątówki grozi katastrofą czyli uszkodzonymi płytkami. Zastosowałbym ta druga mniej inwazyjną metodę czyli akryl.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  7. #1787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    maskownice do ościeżnic w łazience i pokoju na poddaszu założone

    jedna listwa pionowa docięta - jutro rano dotnę pionową i zakładam kolejną maskownicę
    a kolejna pionowa listwa jedzie do cięcia ....

    ściana przy schodach pomalowane 2x




    i jeszcze jedna informacja
    w domu - niespełna 21 stopni
    na zewnątrz dziś koło 10 rano 19 stopni
    pod dachem 40 stopni
    szkoda że fotki nie zrobiłem ....

    dla mnie kluczowe znaczenie ma ta czerpnia w okresie jesień - zima - wiosna
    w lecie jest ona bez znaczenia .....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 18-09-2012 o 22:15

  8. #1788
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Hello R&K.
    Chciałbym się spytać o wasz styro swisspora.
    Jakiej jakości jest i jakie krzywizny były na płytach gdy go kleiliście na ściany?
    Czeka mnie zakup i też jestem zdecydowany na lambdę Swisspora. Niektórzy forumowicze mieli stypopian krzywy jak fale Dunaju (inny producent).
    Pozdrawiam i o odpowiedź proszę.
    Radek
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  9. #1789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Radek - dla mnie styro 1 klasa uwag i zastrzeżeń brak , Andrzej z kolegą też nic nie mówili ...

    kolejne dwoje drzwi ma już pozakładane maskownice na ościeżnicach
    drzwi o których wspominałem wczoraj że mają za grubą ścianę by założyć maskownice do ościeżnicy - wyciąłem płytę KG - maskownica będzie równo ze ścianą - tylko znów pytanie czym połączyć KG z drewnopochodną listwą by nie pękało przy trzaskaniu drzwiami ? też akryl ?

    po założenia pozostały maskownice do ościeżnic w łazience , WC , 1 pokoju - to będzie może dziś wieczorem zrobione, oraz do przedsionka

    z dobrych informacji - znalazłem rurki do podłączenia mis z geberitami - poprawiłem misę w WC i założyłem misę w łazience na parterze , wieczorem założę misę w łazience na poddaszu

    odebrałem blat pod umywalkę oraz parapet na geberit do łazienki na parterze - wieczorem montaż

    trochę przeciągaja się ostatnie brudne prace - mam nadzieję że zakończymy je do końca tygodnia , w poniedziałek montaż schodów , we wtorek barierki , od środy obróbka połączeń schody beton etc
    na 1 tydzień października Krzysztof z drzwiami do spiżarki wchodzi i meblami do salonu - kolejne będą sukcesywnie robione ....
    do przeniesienia z mieszkania mamy 1 szafę w formie zabudowy wnęki ...

    z ważniejszych zakupów i prac pozostają listwy przypodłogowe

  10. #1790
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Konradzie- akryl to najprostszy sposób na zamaskowanie łączeń. Nie wiem czy są kolorowe, zawsze kupowałem biały, ale bez problemu się go maluje, nawet "olejnicą". W innych miejscach np. styk ościeżnicy z panelami lepiej łączyć silikonami w odpowiedniej barwie. Nie pisałeś chyba, ale np. w łazienkach styk glazury i terakoty też się silikonuje, nie wypełnia fugą- te miejsca pracują i pękają- sprawdziłem na "sobie" niestety.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  11. #1791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pisałem pisałem - były nawet fotki z silikonowania
    niestety teściu połowę takich łączeń mi zafugował - kiedyś jak popękają będę skrobał i silikonował

    tak właśnie myślałem że tu silikon będzie najlepszy bo jest elastyczny
    z akrylem nie miałem do czynienia - choć gdzieś kiedyś czytałem o nim trochę

    PS. widzieliście ... Piczman wrócił na FM

    i pomyśleć że rok temu jeszcze nic nie murowaliśmy - trwały prace nad płytą - we własnym zakresie oczywiście - a teraz już człowiek myśli o przeprowadzce

    tak patrzę na tą fotkę ... w jakim dołku my byliśmy z tą płytą , z 1 strony dołek na płytę był 1,2m w głąb względem terenu , z 2 zaś strony płyta wystawała ponad aktualny teren - zachodziłem w głowę jak to będzie z podjazdem do garażu - krawędź płyty ok 1,2 wyżej niż wjazd na działkę - a teraz praktycznie tego nie widać - wokół domu nawieziona ziemia, teren wyrównany - rośnie trawka , jeszcze na wiosnę jak taras się zrobi będzie super ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 19-09-2012 o 15:23

  12. #1792

    Domyślnie

    Nie widziałem go! Gdzie się pojawił?

  13. #1793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    na wątku o wentylacji ....

    kolejne 2 h spędzone w domu i parę rzeczy odhaczone

    przywiozłem blat i parapet


    półka pod umywalkę wymagała szybkiego uprzątnięcia


    bardzo szybko poradziłem sobie z parapetem nad geberitem


    przymiarka blatu i opiankowanie wnętrza - zawsze to coś usztywni konstrukcję


    założona maskownica od ościeżnicy w łazience - po tym jak musiałem ją dociąć ze względu na półkę i blat


    przymierzona umywalka gotowa do montażu


    kolejne drzwi obok łazienki zostały skończone - tj założyłem maskownicę
    jeszcze 2 drzwi - jutro i piątek i po temacie ... jutro też zacznę uzupełniać braki obok maskownic i silikować łączenie KG z maskownicą

    w drzwiach nie zakładam jeszcze koreczków od maskowania zawiasów oraz uszczelek - to zrobi się po generalnym sprzątaniu

  14. #1794

    Domyślnie

    Panie Konradzie , niesamowicie podoba mi kolor filaru przy wejściu!! A ściana cudna!! IDom wygląda super )zycze powodzenia i jak najszybszej wprowadzki

  15. #1795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    witaj aniqa
    cieszymy się że Ci się podoba nasz domek i elewacja
    i proszę nie pisz do mnie na Pan

    2 maskownice których nie dało się założyć bo była za gruba ściana, po podkuciu założyłem - ale jeszcze będzie demontaż , obetniemy z listwy taki wałeczek na jej krawędzi a na ścianę trzeba będzie założyć aluminiowy narożnik, wtedy dopiero listwa i ściana będą w jednej linii a ok 1 mm szczelię między mini wypełnię sylikonem

    kolejna listwa tym razem z WC została dziś docięta

    w łazience założona bateria,


    panel prysznicowy - trochę fotka nie ostra


    i deska sedesowa


    w łazience na poddaszu zawisła misa z założoną deską sedesową


    kolejna ściana na schodach wymalowana (fotka - malowanie w trakcie) i ok 50% ostatniej - trzeciej ściany
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-09-2012 o 12:17 Powód: fotki

  16. #1796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    mam wrażenie że się dzieje ... coraz więcej rzeczy jest zrobionych, ubywa tych na liście do zrobienia ...

    ściana nr3 na schodach pomalowana


    zostało jeszcze trochę farby i ... albo będą poprawki , albo domaluje ścianę nr 2 również wokół drzwi wejściowych

    mój tata od kilku dni zajmuje się docinaniem listew maskujących do ościeżnic

    resztki mogą się jeszcze przydać ... a tak wyglądają jedne z drzwi do pokoju


    a tu montaż dociętej listwy do WC - 3 listwy skręca się ze sobą a następnie wkłada wszystkie 3 na raz


    i efekt końcowy


    wspominałem o tym że płytki są ułożone do połowy i zastanawiałem się co z tym zrobić

    no więc nic z tym nie będę robił - chyba zostanie tak jak jest

    jeszcze raz fotka panela - dziś nieco lepsza


    w łazience pojawiło się oświetlanie półek

    dzięki temu w łazience zrobiło się jaśniej - jak dojdzie jeszcze oświetlenie nad prysznicem będzie OK

    w WC zawisła lampka

    jeszcze nie świeci a fragment sufitu obok mocowania lampki trzeba podmalować
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 21-09-2012 o 17:03

  17. #1797
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Fajnie wyglada to już tak domowo
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  18. #1798
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Łazienki super. Te drewnopodobne płytki fajne wyglądają. Od luster to aż się w oczach przewraca, nie wiadomo co real, a co odbicie Na ostatnim zdjęciu ściana ma jakąś fakturę- czym robiona?
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  19. #1799

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    wspominałem o tym że płytki są ułożone do połowy i zastanawiałem się co z tym zrobić

    no więc nic z tym nie będę robił - chyba zostanie tak jak jest
    My też mamy ułożone płytki w łazienkach do połowy.. i też zakończone paskiem z mozaiki. Nad mozaikę daliśmy płyty k-g, żeby uzyskać równą ścianę. Jak dla mnie to super rozwiązanie, bo wykończenie mozaiki akrylem nie wyglądałoby za ładnie...

    Pozdrawiam,
    A.
    Nasz dziennik budowy - Kasjopea MG Projekt
    Dziennik budowy - dzień po dniu jak rośnie nasz domek
    Komentarze do dziennika

  20. #1800
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    gdybym miał po 2 stronie tak samo to był kombinował i równał - tak właśnie zrobiłem dziś przy drzwiach wejściowych miedzy przedsionkiem a domem
    w WC ościeżnica po 2 stronie była równo z częścią górną i połową nad płytkami - dlatego zdecydowałem się na ten skos - w praktyce jest niezauważalny nawet w odbiciu lustra - zwraca się uwagę gdy się wie lub szuka się "dziury w całym"

    DEZET - na ściana z fakturą to płytka 120x60, lustro w WC duże musiało być - bo to naprawdę małe pomieszczenie - sam rozmiar płytki Ci wszystko powie
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 22-09-2012 o 06:17

Strona 90 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony