dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 144
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 2874
  1. #281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w środę ekipa wchodzi od dachu , w środę też dostawa styropianu na elewację , dziś była rozmowa z hydraulikiem - startuje za 1,5 tyg , elektryk jutro instaluje prąd - będziemy użyczać od sąsiada , na razie tyle

  2. #282
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szkrabeusz
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Wawer Aleksandrów
    Posty
    124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    A ja myślałem przez chwilę że trafiłem do innego dziennika budowy ha ha ha ha.
    Ja też przez chwilę zwątpiłam Gratuluję postępów!

  3. #283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    No to pozostaje życzyć dobrej pogody do prac przy dachu i elewacji.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  4. #284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    po dość długiej przerwie kolejny wpis z cyklu działo się na budowie

    ok 8 tel od znajomego że czeka już na budowie na mnie
    przyjeżdżam 8:15 jest też już ekipa budująca która czekała na dostawę drzewa na dach
    chwilkę po mnie dojechał właściciel firmy budującej z którym miałem rozliczyć się za dotychczasowe prace i omówić kilka kwestii organizacyjnych
    z kasą poszło szybko i gładko , rozmowa była mniej miła ... ale o tym kiedyś tam ... z wszystkimi szczegółami
    ok 8:30 przyjechało drzewo
    ekipa rozładowywała i pojechała sobie .... nie kumam - równie dobrze mogliby drzewo przywieźć jutro rano , pytam się po co dziś specjalnie przyjeżdżali a szef firmy że wolą mieć pewność że drzewo jest już na budowie bo jutro mogłoby im się auto popsuć i mogliby nie dowieźć ... a oni by przyjechali i nie mieliby co robić - jakieś to dziwne wszystko ...

    a ja skoczyłem na skład budowlany po styropian na opaskę wysadzeniową oraz po fundamentową folię bombelkową
    gdy wróciłem na budowie już czekało auto z firmy Regamet z Mielca - jest to kolejna firma na mojej liście dostawców z Podkarpacia, którą mogę polecić z czystym sumieniem

    cała dachówka zmieściła się na 1 aucie w sumie 14 palet


    palety zostały rozładowane bezpośrednio na strop i rozwiezione równomiernie




    na tej fotce widać również kabel z prądem pociągnięty od sąsiada Krzysztofa - także od dziś mamy niby własny prąd na działce - żeby nie było - również z własnym licznikiem






    najlepsze jest to że ze strony firmy budującej przyjechało 3 panów którzy stawiali mury
    a od jutra wchodzi inna ich ekipa specjalizująca się w dachach - nie było więc z kim skonsultować gdzie składać dachówkę
    czy na dole na ziemi tak by mieli wygodniej przy stawianiu więźby dachowej, czy wrzucać na górę i trochę im będą palety przeszkadzać , ale nie będą musieli 12 t wnosić po schodach

    firmie Pana Mariusza T. wypowiedziałem część umowy na wykonanie elewacji (szczegóły co? jak? dlaczego ?może kiedyś podam - teraz to mniej ważne)

    znajomy o którym wspominałem na początku rozpoczął dziś prace nad elewacją , na początek odkopali płytę z 3 stron domu


    jutro mają ułożyć opaskę anty-wysadzeniową i obłożyć pionową izolację płyty folią bombelkową - na razie tak to zostawiam na tą zimę ...
    jutro dostawa styropianu rano maja dać znać o której godzinie ...

    budowę też odwiedził dziś inny zaprzyjaźniony wykonawca - będzie kładł płytki w pomieszczeniu technicznym tzw. kotłowni gdzie w sobotę Piczman instaluje GGWC

    na tą chwilę to wszystko

    Pozdrawiam czytających
    Konrad

  5. #285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Widzę że kupiłeś dachówkę Robena. Słyszałem i czytałem nienajlepsze o niej opinie. Choć gdzieś wyczytałem pewnie na tym forum że porawiła się jakościowo ta dachóweczka. Mam nadzieję że bedzie oki. Fajnie że znów ruszasz do boju hahahaha. My folię babelkowa mamy już założoną. Wczoraj spotkaliśmy się z naszym dachowcem. Na razie zrobił na nas dobre wrażenie. Jesli będzie tak jak ten od murów to będziemy zadowoleni. A tak poza tematem to ten tydzień spokoju zaczyna mnie już nużyć, brakuje mi adreanaliny jaka towarzyszyła przy budowie. Jeszcze mam pytanie. Czy dajesz folię bąbelkową tylko do poziomu gruntu czy wyżej? Nam budowlaniec położył prawie do wysokości chudziaka twierdząc że to lepsze do przezimowania a zawsze póżniej można obciąć do poziomu gruntu.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie wiem jak to się dzieje ale doba zaczyna być za krótka , w lecie gdy robiłem mostek na działce byłem wstanie bez problemu wstać przed 6 a teraz mam problem z wstawianiem o 7 z hakiem ....
    efektem tego było dotarcie na działkę znacznie później niż planowałem - jak to zazwyczaj bywa ... po drodze jeszcze to , tamto i ... jesteś spóźniony/a

    na początek przypomniałem sobie że nie kupiłem papy pod murłatę - wpadam na skład budowlany , takiej dedykowanej nie mieli, dali mi na WZ-kę jakiś badziew
    chwilę później dzwoni znajomy z ekipy od elewacji, że pękł zawór od wody , po drodze na działkę musiałem odwiedzić więc kolejny sklep

    dzwoni szef ekipy budującej pan Mariusz T. i pyta się czy wziąłem z budowy projekt budowlany naszego domu - wziąłem bo zostawili go od tak sobie, leżał i wiatr przewalał kartkami ....

    ekipa od dachu dość wolno się rozkręcała ... to chyba przez ten poranny przymrozek -8
    dałem im gwoździe, pokazałem papę - kazali wymienić na inną, pojechałem na inny skład budowlany
    wracam p. Mariusza T. już nie ma - rozmawiam z ekipą od dachu i okazuje się że zostali podnajęci do tego zadania
    ale żeby było "śmieszniej" to tylko do więźby dachowej i foliowania , resztę chyba będą robić pracownicy p Mariusza T. - jak widać każdy orze jak może ...

    wróciłem ze składu budowlanego ekipa kończy śniadanko .... później Gorzka Żołądkowa i do pracy ...

    jeszcze tylko Andrzej (ten znajomy od elewacji) włączył radio co by całe osiedle wiedziało gdzie się buduję i ruszyli wszyscy z pracą

    szybkie sortowanie drzewa , wybranie murłat i wciąganie na górę


    dziś dowieźli tyle... - niestety przy rozładunku nie byłem, ale to chyba jeszcze nie wszystko


    najkrótsza murłata dość szybko trafiła na swoje miejsce


    a ekipa pracowała nad kolejnymi


    4 facetów , podzielonych na 2+2 , wszyscy obcykani w temacie pracowali równo ramię w ramię


    w tym samym czasie Andrzej ze swoim współpracownikiem rozpoczęli już zasypywanie opaski antywysadzeniowej


    w projekcie miałem 10 cm EPS , postanowiłem dać 2x5 cm na zakładkę , do tego na składzie mieli folie bombelkową 1m wiec zabezpieczyła zarówno pionową izolację płyty fundamentowej jak i opaskę


    to już 2 ściana


    i 3


    w dniu wczorajszym popołudniu inna ekipa przygotowała ściany (zagruntowali) w pomieszczeniu technicznym do kładzenia płytek
    koło 10 przyjechali dziś z dmuchawą , butlą gazową i zaczęli ocieplać pomieszczenie, w części domu zrobiło się nieprzyzwoicie ciepło
    a tak wyglądała 1 ściana którą zrobili - więcej fotek jutro bo te z dziś nie odzwierciedlają choćby nawet koloru płytek - nie to żebym się nimi jakoś przejmował - brałem co było najtańsze jakie mieli /jasne - bo pomieszczenie bez okna/

    koło 15 wyglądało już tak
    południowa i część zachodniej murłaty były gotowe


    również północna


    trwały prace nad wschodnia i zachodnią




    wszelkie przecięcia i docięcia murłat jak i krokwi ekipa impregnowała


    ekipa zrobiła jeszcze coś takiego ... ale powiem szczerze że nie wiem co to i po co ... umknęło mi to by zapytać


    w południe przyjechał też styropian SWISSPOR 031 w sumie 159 paczek - miałem niezły ubaw z kierowcy który pytał się czemu dużo lepszej Termoorganiki z Mielca nie wziąłem , ogólnie to jeden z tych co maja tradycyjne podejście do budownictwa i dla niego max na ściany to 15 cm , później to się już nie zwraca ...




    na koniec dnia ekipa od dachu zrobiła sobie z niego rusztowanie


    cdn.

    Konrad

  7. #287
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Jeśli chodzi ci o te dachówki rozłozone na murłacie to podejrzewam że rozłożyli je po to aby ustalić rozstaw kontrłat lub łat zawsze kurde zapominam które są które. Może się mylę.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  8. #288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Odnośnie Swisspor'u nie jest on gorszy od Termoorganiki.. Termoorganika platinum ma 032 a platinum plus 030.. różnica jest w cenie, ponieważ nawet platinum (bez +) jest od Swissporu droższe o jakieś 15-20zł na m3, także mając ciut lepszy współczynnik (031) płaci się mniej niż za termoorganike 032..

    Ja się jeszcze waham czy brać Swisspor 031 czy termoorganike platinum 032, wszystko zależy od tego jaką cenę mi dadzą za oba na składzie.. bo podejrzewam, że nie będzie mi się opłacało ściągać z allegro..

    A z tymi dachówkami to tak jak pisze rewo66 sprzawdzają minimalny i maksymalny rozkład łat
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  9. #289
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    co do styropianu - informacja dla wszystkich którzy są przed zakupem
    30 cm styropian nie występuje z frezem tylko 10 może 15

    więc do wyboru albo dokładne kładzenie i piankowanie 30
    lub znacznie droższe kładzenie 2 warstw na mijankę z frezami - za frezy dodatkowo też się dopłaca

    dachówka - sprawdzali rozstaw i przeliczali tak by były pełne dachówki na krokwiach

  10. #290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Andrzej wraz współpracownikiem wczoraj zakończyli prace nad opaska antywysadzeniową z 3 stron budynku - od frontu (strona zachodnia z wejściem do domu , wjazdem do garażu) prace zostawiamy, zostaną dokończone gdy ekipa zakończy prace nad dachem, podobnie sprawa wygląda z ociepleniem, które dziś zaczęli robić


    listwa startowa nie była potrzebna - styropian na płycie fundamentowej obcięty / wypoziomowany (20 cm na ścianach pionowych) na nich leży styropian elewacyjny

    ekipa od dachu wciągała na dach krokwie


    dziś przyjechał ostatni transport drzewa - nie było czasu na ładne układanie - wszystko zostało zrzucone z auta - ale pod kontrolą - żadnych strat w postaci złamań, pęknięć etc


    stan w południe wiele różnił się od stanu na koniec dnia poprzedniego


    ekipa od ocieplenia uwijała się znacznie lepiej


    styropian tak jak pisałem nie frezowany - w związku z tym pianki idzie sporo - chyba więcej niż przypuszczałem - ale gdy dzień krótki a temperatury niskie szybkość prac jest najważniejsza - pianka w 1h bardzo dobrze wiąże - tradycyjny klej znacznie dłużej wysycha

    na zdjęciu poniżej widać widać delikatne przerwy między płytami - styropian 1 gat, bardzo równy i dobrze pocięty - te szczeliny to efekt rozprężania się pianki - na koniec prac całość zostanie wyrównana tarką a następnie wszystkie szczeliny raz jeszcze zapuszczone pianką


    a to już kolejna ściana


    a na górze ... stan z godziny 13:30 i 14:00


    dziś był piękny jesienny dzień - POLSKA ZŁOTA JESIEŃ - w południe +10 stopni ...


    4 potężna belki zostały ustawione na swoim miejscu

    EDIT - zdjęcia wykonane i dodane 27.11.2011:
    całość prac wykonanych w tym dniu prezentuje się tak


















    co do pomieszczenia technicznego - płytki wczoraj położone w całym pomieszczeniu, ponieważ było dobrze grzane płytki nie poodpadały - zresztą nie było dziś w nocy mrozu - rano +3, wszystko wysuszone , dziś zostało zafugowane - jutro obszerniejsza relacja z tego pomieszkania - instalacja GGWC

    cdn ... jutro


    Pzdr,
    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-11-2011 o 16:32 Powód: dodane zdjęcia dachu

  11. #291
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Pięknie, dzieje się

  12. #292
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Hej. Pianka do styro to Rawl? Inna sprawa, to fakt, że elewacja dośc blisko poziomu gruntu się zaczyna i pewnie będzie się brudzic w przyszłości. \wiem, przy płycie ciężko to "wymanewrowac". Powodzenia!
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  13. #293
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Witam pogoda faktycznie dopisała dzisiaj. A ja się wnerwiam taka pogoda a u nas zastój. ale cóż więźba będzie w piątek lu sobotę w przyszłym tygodniu. Widzę że nadal jedziesz ostro do przodu i tak trzymaj póki aura na to pozwala.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  14. #294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    mogę powiedzieć że mimo że decyzja o budowie zapadła rok temu i już wtedy wiedziałem jaki jest cel - nie przygotowałem się w sposób wystarczający do tego przedsięwzięcia, może dlatego że na początku kilka osób "podcięło mi skrzydła" mówiąc prawdę że nie ma szansu wybudowania pasywniaka a ja chciałem w to wierzyć - później gdy zdałem sobie z tego sprawę chyba nieco odpuściłem ...
    Troche tak glupio czytac systematycznie i sie nie odezwac.
    Tak troche refleksyjnie bylo w tamtym Twoim wpisie.
    Jestem troche wczesniej nie "rok przed budowa" i chyba nie da sie dobrze przygotowac do budowy jesli nie jestes budowlancem. Na poczatku lykalem wszystko w najdrobniejszych szczegolach ale doszedlem do wniosku, ze za 2-3 lata troche materialow, rozwiaza sie zmieni. Konkretny styropian czy jaka mniej wiecej pompa to na razie pytania na przyszlosc. Wiec zostala koncepcja (plyta, silikaty, gruby styropian, podlogowka, pompa, reku itp.) choc projektu jeszcze nie ma. Tyle, ze czym wiecej wiem tym wiecej pytan sie pojawia. Czy styropian pod wylewke a moze potezny akumulator z plyty? Masa tego.
    W kazdym razie jesli moglbys w wolnej chwili troche opisac na temat rozmow z wykonawcami. Gdzie i jak sie zabezpieczales, co sprawdzales w szczegolach podczas prac to byloby z jeszcze wiekszym pozytkiem dla takich "planujacych" jak ja.
    Gdzies znalazlem ciekawy pomysl. Znajdz jedna z mniejszych i nowych hurtowni budowlanych w okolicy. Dogadaj sie, ze bedziesz bral sporo lub wszystko u niego i niech ci sprzedaje bez swojej marazy. Dla niego to przede wszystkim obrot u producenta ktorym pracuje na wiekszy rabat na przyszlosc. Ot, taki sposob na uzyskanie byc moze dobrych cen.
    Powodzenia z GWC.

  15. #295
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Witam co dajesz pod murłaty folię czy papę. Na zdjeciach wydaje mi się ze to folia ale może wzrok mnie myli. Jesli papę to jaką.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  16. #296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie GGWC w Arizonie - dom R&K

    Cytat Napisał ryloon Zobacz post
    Hej. Pianka do styro to Rawl? Inna sprawa, to fakt, że elewacja dośc blisko poziomu gruntu się zaczyna i pewnie będzie się brudzic w przyszłości. \wiem, przy płycie ciężko to "wymanewrowac". Powodzenia!
    pianka to TYTAN EOS - tym razem (bo przy płycie owszem) żadnych tańszych zamienników nie dopuszczam

    Wekto - obiecuję - po SSZ wszystko opiszę dokładnie - gdybym zapomniał ścigaj mnie i zadawaj pytania


    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Witam pogoda faktycznie dopisała dzisiaj. A ja się wnerwiam taka pogoda a u nas zastój. ale cóż więźba będzie w piątek lu sobotę w przyszłym tygodniu. Widzę że nadal jedziesz ostro do przodu i tak trzymaj póki aura na to pozwala.
    ja też tak miałem - patrzyłem na inne dzienniki na forum a u mnie zastój ... teraz cokolwiek do przodu z dachem - ale dziś ekipa nie dojechała - o 6:45 tel - czy u Pana pada? podnoszę rolety - no nie - nie pada aha ok dziękuje, po 20-25 min wychodzę z mieszkania a tu mżawka i "wszystkie laski goło latają" .. dzwonie do nich czy jadą i by uważali na drodze - a Ci właśnie mówią że nie wyjechali ... bali się

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Witam co dajesz pod murłaty folię czy papę. Na zdjeciach wydaje mi się ze to folia ale może wzrok mnie myli. Jesli papę to jaką.
    szef ekipy murującej kazał kupić mi papę - jak przywiozłem i pokazałem cieślą - kazali mi kupić coś innego - mówili że papa w dni upalne strasznie śmierdzi - dostałem na składzie budowlanym folię

    a dziś ... miałem zamiar co nie co posprzątać na budowie - ale Paweł vel Piczman mi nie pozwolił

    prace rozpoczęliśmy realnie gdzieś koło 9 rano a zakończyliśmy koło 17:30 - będzie bardzo dużo dziś fotek

    Paweł na początek dociął 4 rury z 2 pętli do GGWC i zalał je glikolem, następnie skręcał i zgrzewał komponenty do GGWC a ja miałem wykonać mała niewinną dziurkę w ścianie i nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby ściana była z BK czy ceramiki

    na początek zamieszczę może fotkę pokazującą stan z dnia wczorajszego - styropian na ścianie północnej położony w 85% - brakuje ostatniej warstwy - ale ta będzie kładziona gdy będą już wszystkie krokwie






    prace nad otworem / czerpnią powietrza do rekuperatora (za pośrednictwem nagrzewnicy od GGWC) rozpocząłem od nakreślenia koła i skuciem płytek które wczoraj były układane


    wiedziałem że silka jest twarda ale że aż tak ... jedyną słuszną metodą było zrobienie z okręgu sita poprzez wywiercenie wielu otworów a następnie przewiercanie się między otworami raz jedną raz w drugą stronę coś na kształt "X" i wtedy kawałek po kawałku odpadał






    tuż przed 14 zobaczyłem światełko w tunelu ...




    można by rzec że od tego momentu było już z górki

    Piczman w tym czasie przygotował coś takiego




    u niego też nie obyło się bez małych problemów - sklep w którym do tej pory zaopatrywał się nie zapakował mu wszystkich komponentów - na całe szczęście wszystkie brakujące elementy mógł zakupić na miejscu

    ja kończyłem prace nad otworem a Paweł dokręcał uchwyty do nagrzewnicy




    a następnie na tylnej ścianie przykleił uszczelkę

    przymierzyliśmy nagrzewnicę , obrysowaliśmy otwory i zaczęliśmy wiercić


    chwilę później nagrzewnica wisiała


    jej ułożenie nie było jeszcze ostateczne - na koniec prac skorygowaliśmy ustawienie

    kolejnym etapem było zamocowanie połączenia rur zasilających z 2 pętli z elementem z wbudowaną pompą


    dla przypomnienia dodam że nie mamy jeszcze SSO!! temperatura otoczenia ok 3 stopni C

    od rana wspierał nas taki oto diabeł - a może i szatan ...


    podczas kucia otworu wyłączyłem go bo i tak było mi gorąco
    później jednak był potrzebny do zupełnie czegoś innego ...


    chodziło o rozgrzanie rur i ułożenie ich w taki sposób by wszystko miało "ręce i nogi"


    następnie został zamontowany element łączący nagrzewnicę z rurami 2 pętli tzw powrót , element wyposażony w termometr i barometr


    do wcześniej zamontowanego elementu zasilającego również dołożone zostały 2 termometry - każdy na 1 pętle


    po skompletowaniu instalacji i połączeniu jej z nagrzewnicą gdzie gdzie znajduje się dodatkowo zawór do odpowietrzania instalacji - całość została dopełniona glikolem i co nie co odpowietrzona - resztę pozostawiamy fizyce - ma się samo odpowietrzyć

    całość prezentuje się tak :


    [IMG][/IMG]

    dla przypomnienia:
    - dom 140 m2 pow. użytkowej
    - 2 pętle po ok 85m w tym jedna pod płytą fundamentową

    z pozdrowieniami dla wszystkich czytających
    Konrad i
    Paweł vel. Piczman - WM + GGWC = Będzie Pan zadowolony

    PS. na razie jestem BARDZO zadowolony ....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-11-2011 o 18:56

  17. #297
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Prace idą u Ciebie w takim tempie że pozazdrościć. Swoją drogą pogoda wszystkich budujących w tym roku rozpieszcza. Nie pamiętam nigdy tak suchej i ciepłej jesieni.

  18. #298
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    witam
    Możesz powiedzieć cóż to za rura odstająca z prawej strony z zamkniętym zaworem na fotce. Woda?

  19. #299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    odnośnie pogody - odkąd rozpocząłem prace nad płytą fundamentową padało ze 2 dni tak bardziej i może ze 3-4 dni jakiejś mżawki która nie przeszkadzała w pracy nikomu

    madric - tak to rura z wodą - nią będziemy zajmować się za ok 2 tygodnie - jak ekipa skończy dach i strop zostanie rozszalowany - nie było co z nią zrobić to zaczepiłem ją za uchwyt mocowania rur do ścian

    Konrad

  20. #300
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Gratuluje GGWC

    Ja bede miec 2 petle po 100m. Jedna pod plyta, druga zakopana w tamtym tygodniu wokol domu. Jakie parametry ma ta nagrzewnica, bo bede potrzebowal podobna.

    Pozdr,
    marcos
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

Strona 15 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony