dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 144
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 2874
  1. #341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pierwotny dom w naszym dzienniku jaki mieliśmy budować - właśnie z antresolą i dachem 2 spadowym to bym AGA >> link >>
    inne fotki z naszego DB - są raczej nie do rozpoznania - zbierane w sieci od kilku miesięcy i wrzucane do "jednego worka"

    jeśli chodzi o drzwi Adeco to mogę chyba już napisać
    zamówiłem je w firmie PPHU GRZEGORZ MIELCZAREK
    koszt ok 10 k

    dziś na budowie od rana pracują dekarze - z polecenia wcześniejszej ekipy od więźby - Pan Mariusz T. zlecił im wykonanie pokrycia - jeśli są tak dobrzy jak Ci wcześniej - to o nic nie muszę się martwić - jak widać Leżajsk rządzi - Piczman jest stamtąd , 2 ekipy od dachu , no i mój generalny wykonawca ...

    prace rozpoczęły się od zakładania blachy na deski przyrynnowe
    wczoraj też zamówiłem uchwyty do rynien , ale okazuje się że muszę od razu mieć komplet by oni mogli dobrze wykonać swoją prace ... tak więc rynny przyjadą jutro

    wieczorem wrzucć do tego postu kilka fotek z dziś

    Edit: dodane fotki
    prace rozpoczęły się od rozmierzenia


    również wyznaczyliśmy miejsca gdzie będą 2 okna

    przez które na dach ekipa wnosiła dachówkę

    z każdą chwilą dachówki było coraz więcej






    deski zostały obite blachą


    został wykonany kosz


    a następnie ekipa rozpoczęła układanie dachówki




    uwijali się niczym małpki ...


    oczywiście dachówka wymagała docinania




    tak wyglądało to koło godziny 14


    Ostatnio edytowane przez R&K ; 07-12-2011 o 21:22 Powód: dodane fotki

  2. #342
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaMaksKuba Zobacz post
    witam piękny domek! poprosze namiary na te drzwi zewnętrzne pozdrawiam
    Odpowiem za Konrada namiary na drzwi zew. to: www.adeco.pl Jesli interesują cię drzwi w tym stylu to odwiedź sobie także strony www.hormann.pl i www.weisner-drzwi.pl. Naprawdę polecam.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  3. #343
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dzisiejszy dzień rozpoczął się wspaniale ...
    dostałem wstępne wyniki OZC dla mojego domu - humor poprawił mi się niesamowicie i nastawienie do życia

    dodam że każdy kto myśli o domu 3-5 litrowym i wentylacji mechanicznej powinien wykonać OZC dla swojego domu - jest to niezbędne!

    oto podstawowe założenia i wyniki
    Strefa klimatyczna: III
    Projektowa temperatura zewnętrzna θe: -20 °C
    Średnia roczna temperatura zewnętrzna θm,e: 7,6 °C
    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 173,3 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 419,8 m3
    Średnia liczba wymian powietrza n: 0,8

    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 4491 kWh/rok
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 25,9 kWh/(m2·rok)
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EVH: 10,7 kWh/(m3·rok)

    to oznacza że będe miał dom 2,5 litrowy lub lepszy



    powyższy wykres pokazał 1 że największe straty są przez wentylacje - po szybkiej analizie przez Piczmana okazało się że 0,8 jest zbyt wysokim wskaźnikiem wymiany powietrza
    ponieważ asolt ma jeszcze sprawdzić wariant najlepszy możliwy do uzyskania - zapewne to weźmie również pod uwagę

    już się nie mogę doczekać kolejnych wyników i późniejszego ich potwierdzenia w praktyce - mam nadzieję, że będzie tak jak u budowlanego laika i innych z FM

    a teraz może coś z bardziej przyziemnych sprawa
    prace na budowie trwają
    - ekipa od dachu od rana na budowie
    - rano o 8 spotkanie z elektrykiem vel Dandi - od poniedziałku zaczyna działać pełną parą
    - od ok 9 na budowie pojawiła się ekipa Pana Mariusza T. w celu zdjęcia szalunku stropu do końca oraz dokończenia murowania ścianek działowych na parterze - od razu rzuciło mi się w oczy że jakość dziwnie dużo ich przyjechało - pytam się dlaczego - odpowiedzieli że jest zimno i wolą dziś pracować na budowie wewnątrz niż na innej na zewnątrz - to była 2 dobra dziś wiadomość ... do czasu !!!!! ok 11 wyjeżdżałem z budowy - ekipa miała przerwę śniadaniową ....

    godzina ok 13 - wychodzę z domu - mam jechać do pracy a tu telefon od mojego KierBuda... "Panie Konradzie - gdzie pan jest, na budowę ma pan policje - proszę tam jechać ... i dać mi później znać "
    na całe szczęście byłem na miejscu jeszcze wiec od ręki pojechałem
    2 pracowników pokłóciło się i pomalowali sobie na czerwono buźki etc ... 1 z nich chciał koledze pomoc i rzucili się na tego 2 - ten wymiękł i zadzwonił na policję ... normalnie jak dzieci w piaskownicy ... a wszystkiemu winna woda sodowa którą panowie pili do lub po śniadanku - gdy mnie już nie było
    dodam że wcześniej nie było z tym problemu ... całe szczęście policja była dość wyrozumiała dla mnie , mojego kierownika budowy , poprosiła mnie bym zadzwonił do właściciela firmy ... wykręciłem nr i dałem tel policjantowi tan mu delikatnie mówiąc wyjaśnił co i jak ... po czym wyrzuciłem ekipę z budowy tzn podziękowałem za prace w dniu dzisiejszym ... no bo ktoś musi prace jednak dokończyć , po wszystkim raz jeszcze wykręciłem do Pana Mariusza T. i sobie porozmawialiśmy ... tylko 1 osoba - brat Pana Mariusza jako kierowca nie pił wody sodowej .... pytam się go dlaczego im na to pozwolił a on na to że jego to nie obchodzi - bo są dorośli i odpowiadają sami za siebie - finalnie skończyło się na upomnieniu dla wszystkich a mogło być znacznie gorzej - inspekcja pracy, nadzór budowlany , zatrzymanie budowy, postępowanie wyjaśniające i kłopoty dla wszystkich , dla mnie, kierownika budowy, dla właściciela firmy budującej i każdego pracownika który pił wodę sodową ...

    kilka fotek jak zwykle wieczorem dodam do tego postu

    Pozdrawiam
    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-12-2011 o 12:24

  4. #344
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    Fiuuuuu, no to masz atrakcje na budowie Dobrze ze to się tylko tak skonczyło!!
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  5. #345
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ale miałeś jazdę no żesz k.... j..... m....... Dobrze że ci gliniarze byli wyrozumiali.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  6. #346
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    oto fotki z dziś - pogoda była fatalna 3 stopnie deszcz ze śniegiem i wiatr ... brrr

    stan z godziny 9 - na fotce widać stan prac z dnia poprzedniego (dach) oraz pracownika firmy budowlanej docinającego bloczki z silki - niestety wiele dziś nie narobili


    dziś z samego rana pojawiły się uchwyty na rynnę






    w południe była zamontowana już pierwsza rynna


    oraz po pełnej długości 1 rząd dachówki a pod nim grzebienie i inne akcesoria


    tak o godzinie 13 wyglądał dach od frontu


    z innych wieści z budowy - był dziś pracownik banku (DB) - powód rozliczenie kolejnej transzy z okazji "zakończenia" prac nad dachem

    no OK 2 h temu Andrzej vel. asolt z FM podesłał podrasowane wyliczenia z OZC różnica po zastosowania lepszego ocieplenia poddasza zmniejszyła się
    z 4586* kWh/rok do 4150 kWh/rok (odpowiednio Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: z 26,5* kWh/(m2·rok)
    na 24,0 kWh/(m2·rok) ) - ale chyba gra nie jest warta przysłowiowej świeczki

    * wyniki zmieniły się dla pierwotnego wyliczenia ponieważ na poddaszu wstawiliśmy jeszcze drzwi do części nieużytkowej

    na ten moment z czystym sumieniem mogę polecić asolt'a z Fm do wykonania OZC - 250 zł uważam za bardzo dobrze zainwestowaną kwotę

    a jak Wy oceniacie ten wynik dla mojego projektu domu ?

    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 09-12-2011 o 13:30

  7. #347

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    a jak Wy oceniacie ten wynik dla mojego projektu domu ?

    Konrad
    Baaardzo ładny wynik. Gratuluję.
    Przy dobrym zarządzaniu ciepłem w drugim sezonie nie przekroczysz 20 kWh/m2, a może i 15 kWh/m2 (będzie pasywnie).

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #348
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    super wyniki - 2-kę z przodu EA brał bym w ciemno. Ja moje wyniki OZC będe mieć za ok. tydzień.

    Pytanie o obróbki dachowe - jakiej szekokośc i jest deska czołowa (podrynnowa)?
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  9. #349
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    wersja nieco gorsza była liczona na słabszej wełnie i 30 cm warstwie , wersja lepsza na wełnie 033 i 40 cm
    deska przyrynnowa ma 22,5 cm - obiłem ją najtańsza blachą aluminiową - taką karbowaną - była też idealnie płaska ale droższa - na czymś czas zacząć oszczędzać - tej deski zza rynny widać prawie nie będzie

    skoro już piszę ...

    dziś wróciła na budowę ekipa Pana Mariusza T. , ale w nieco zmienionym składzie, jeden z tych co wczoraj bił się był w śród nich - jak widać pracy nie stracili chłopaki - nawet bym nie chciał ...
    na dzień dobry co by się nie rozgrzewali w inny sposób kazałem im wnieść do środka wszystkie bloczki silki które były na rozpoczętych paletach

    ja od wczoraj ogarniam obejście, przerzuciłem nieco żwiru który był przed garażem na bok, dookoła domu pozbierałem drzewo które zostało po ekipie od więźby dachowej - jeszcze zostało do uprzątnięcia poddasze, ale to dopiero po weekendzie, poznosiłem na jedno miejsce wszystkie palety po silce - mają po nie przyjechać w najbliższych dniach - odzyskam trochę kasy

    chłopaki dziś skończyli ściąganie szalunków i płyt podtrzymujących strop, mieli też dokończyć na parterze 3 ścianki działowe - 2 z nich wymagały zrobienia nadproży w drzwiach - wiec chyba jeszcze jutro będą pracować

    ekipa od dachówki ostro pracuje - zostało im sumarycznie ok 2 boków i wykończenia, dziś wstawili mi 1 okno - od strony południowej
    to czym mogę się pochwalić to, to że je dodatkowo ocieplili od zewnątrz kładąc tam warstwę wełny i zabezpieczając ją dodatkową warstwą membrany Tyvek - jak dla mnie bomba - coś jakby dodatkowy ciepły kołnierz - nie wiem jak to się fachowo nazywa

    z innych ciekawostek - udało mi się uzgodnić zwrot 15 prętów "10" - 8metrowych na skład budowlany - w zamian dostałem 10 paczek wełny RockWool 035 grubości 15 cm - jej wartość to ok 200 zł - jak zwykle wieczorek kilka fotek z dziś

    jutro odrobina porządków a późnym popołudniem najprawdopodobniej spotkanie z Piczmanem w sprawie wentylacji mechanicznej z reku


    Pozdrawiam
    Konrad

    edit: Fotki

    1. system rynnowy - polecany przez znajomych - wstępnie jestem zadowolony z wyboru


    2. stan prac z dnia poprzedniego




    3. prace z dziś
    ekipa wynosi dachówkę na stronę północną dachu i kończy prace nad rynnami


    tu widać już rynny na wschodniej stronie - czyli obwód się zamyka
    a ja ... o czym pisałem wcześniej ... robię porządki i w jakże ekologiczny sposób pozbywam się resztek drzewa, foli i styropianu


    hehe
    tak naprawdę to jeden z pracowników ekipy przywiózł słoik z fasolką i rozpalił ognisko by ją zagrzać ... no więc skoro już się paliło ....

    4. ściana zachodnia - frontowa - dokładnie 1 rzędu dachówki , w tle ekipa ściąga szalunek stropu




    5. skoro była już mowa o porządkach ... oto dowód


    6. montaż 1 okna w domu ... okna na świat ...


    oto moje cudeńko - okno obrotowe Fakro FTT U6 o współczynniku Uw=0,81W/m2K - właśnie się montuje
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 10-12-2011 o 12:34 Powód: dodałem zdjęcia

  10. #350
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Mozna powiedzieć że dopiołeś swego i SSO będzie na gwiazdkę.
    Ja też liczyłem OZC u siebie i wyszło mi ok. 4,5 litrowy dom. Zajęło mi to prawie 3 tygodnie z przerwami. Fakt iż robiłem go na wersji uproszczonej OZC. Ale myslę ze jeszcze mogę zejść do 4 a nawet 3,5 litrów. Zobaczymy. Myslę że ProStaś ma rację i drugim sezonie powinieneś zejść jeszcze niżej. Tak że twoje założenie o domu pasywnym może się udać. Będzie dobrze
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  11. #351
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    zobaczymy Panowie ... czas pokaże czy teoria znajdzie odzwierciedlenie w praktyce

    oto bardzo krótka relacja z dzisiejszego dnia a raczej poranka

    panowie wczoraj dokończyli murować ścianki między pokojami i między kotłownią a WC oraz pociągnęli ściankę w łazience





    część fotek jest z sesji popołudniowej - robionych aparatem stad wyraźna różnica w jakości - na tej fotce widać że słońce w zimie będzie cały dzień w salonie - zdjęcia wykonane tuż przed zachodem słońca



    to już efekt dzisiejszych prac dla porównania



    nad ranem padało - ekipa od dachu o mały włos nie zawróciła na drodze - podobno tak u nich walił śnieg - u nas padał deszcz




    ekipa rozpoczęła dzień od śniadanka


    a później zabrali się ostro do pracy


    a na koniec jedna z fotek wykonana dziś popołudniu - chyba moja ulubiona


    reszta jutro bo teraz już nie mam czasu - sami wiecie - sobota wieczór - trzeba wyjść odreagować

    Pozdrawiamy
    Renata i Konrad

  12. #352
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    Brawo, super u Was wygląda!

  13. #353
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a oto kilka fotek z dnia wczorajszego /z popołudnia/

    1. front "zachodni"


    wykończona już gąsiorami






    2. południowa część dachu




    mała przerwa na papieroska




    został do dokończenia tylko narożnik południowo wschodni


    3. strona wschodnia






    4. strona północna - tu również kładzione są ostatnie dachówki










    drugie okno na dachu - w łazience




    a na poddaszu ekipa stawia ścianki działowe






    drzwi wejściowe do domu

  14. #354
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  15. #355
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Co słychac pewnie dachówka juz skończona? Pogoda dziś sprzyjała. U nas dzisiaj skończyli więźbę jutro foliowanie i łacenie. Dobrze że pogada jest budowlana i sprzyja pracom na dachu. Serwus.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  16. #356
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Konrad mam pytanie,w jaki sposób rozwiążesz... a już nic Zapomnialem,że masz płytę garażu odizolowaną od reszty.
    Tak mnie tknęło dzisiaj,że przecież brama garażowa montowana jest od wewnętrznej strony ściany i będzie most termiczny w płycie przez bramą.
    Będę musiał poszukać rozwiązania co z tym fantem zrobić

  17. #357
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    pogoda ciągle dopisuje - to prawda .... obie ekipy dziś prężnie działały i u mnie ale niestety dach nie skończony
    oto fotki z południa




    brakło 8 kaczek
    po rozmowie z ekipą ustaliliśmy że dostarczę je na spokojnie do końca tygodnia a oni wrócą w sobotę i je założą
    do zrobienia pozostały im również rynny spustowe

    podczas rozmowy ekipa od dachówki zgłosiła problem z klamką w 1 z okien - nie mogli zamknąć okna - chyba będzie reklamacja - jutro pilny kontakt z przedstawicielem FAKRO ....

    2 ekipa dziś walczyła z bloczkami silka "12" - z przed domu zniknęły ostatnie 3 palety
    widok pomarańczowych sześcianów zniknął z działki bezpowrotnie

    same palety dziś też zniknęły

    ekipa wymurowała wszystko co było




    niestety brakło ok 130 bloczków (128 jest na palecie) - jutro więc jadę do Rzeszowa do PCMB - bloczki są dostępne od ręki , przy okazji odwiozę im bodajże 46 palet wszystkie weszły mi do auta tylko drzwi się nie domykają

    ekipa dziś też dostosowała wymiar okien - wymagało to podcięcia dolnego bloczka o kilka cm


    pierwotnie ustaliliśmy że wszystkie nadproża będą miały ten sam poziom - przez co okna można było powiększyć tylko obcinając bloczki od dołu

    zgodnie z ustaleniami na budowie pojawił się elektryk Rafał val Dandi
    a wraz z nim sprzęt do rozwalania ścianek z silki - no bo to logiczne - najpierw płacisz 1 by coś wybudowali a później kolejnym za rozwalanie






    robimy bruzdy w silce , kable w środek - całość będzie zrównana ze ścianą i zaciągnięta tylko klejem - nie będę kładł w całym domu tynków - ściany są równe - zaciągniemy je tylko i wyłącznie klejem - widziałem już takie rozwiązanie, a efekt końcowy był więcej niż zadowalający - koszty wykonania w porównaniu do tynków --> bliski "0"

    Arturo72 - też nad tym myślałem - w garażu będę miał kilka cm wylewki + klej + płytki - zastanawiam się czy nie zrobić takiej szczeliny w podłodze w którą
    wchodziła by brama z uszczelką - sama rynna mogłaby być czymś wyłożona/ ocieplona ... muszę to skonsultować ze sprzedawcą - może coś podpowiedzą - sama brama będzie ciepła Horman LPU 40 ( gr. 42 mm), wymiar 2500x2250

    tyle na dziś

    pozdrowienia dla wszystkich czytających


    Renata i Konrad

  18. #358
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ryloon
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    brama garażowa montowana jest od wewnętrznej strony ściany i będzie most termiczny w płycie przez bramą.
    Będę musiał poszukać rozwiązania co z tym fantem zrobić
    Racja Artur, jak już będziesz miał rozwiązanie to daj znać bo i u mnie trza to będzie uwzględnić. Może zrobić wylewkę i cieńką wartswę XPSa? Choć chciałem osobiście nie ocieplać podłogi w garażu. Sorki za OT Konrad.
    Pozdr
    OZC projektowane EAH=25 kWh/(m2·rok); 162m2 po podłodze (+nieogrzewane 34m2 garaż/pom.gosp.); płyta fundamentowa z 10cm XPS pod i 10cm L=0,035 styro nad; ściana silikaty GS 24cm + 20cm styro frez 0,033; dach dwuspad.36cm wełny skalnej 0,039; okna MS Tytanowe Termo Uw~0,8; WM sztywne spiro + Brink Excellent 400; podłogówka + kondensat Junkers ZSB14C +120l; kominek akumulacyjny 800kg.
    Dziennik budowy;
    Zdjęcia bud. FM;

  19. #359
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryloon Zobacz post
    Racja Artur, jak już będziesz miał rozwiązanie to daj znać bo i u mnie trza to będzie uwzględnić. Może zrobić wylewkę i cieńką wartswę XPSa? Choć chciałem osobiście nie ocieplać podłogi w garażu. Sorki za OT Konrad.
    Pozdr
    Konrado zapodał już jedno rozwiązanie w wątku o płycie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5058907
    Też za bardzo nie chcę robić wylewki,wyjściem jest montaż bramy przed ścianą w warstwie styro ale czy tak można,o to jest pytanie

  20. #360
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Talking

    Oooooooooo - Czy to jest moja "konkursowo-chmielowa" Tatra, ktora wygralem jakis czas temu ............
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

Strona 18 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony