dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 144
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 2874
  1. #481
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    okazuje się że może jednak będzie dom pasywny ... ? za kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec - mały kaloryferek jak to ktoś kiedyś napisał o j-j
    Co też ludzie nie zrobią dla tej magicznej bariery 20kwh/1m2/rok

    Gratulacje !

  2. #482
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    A no to gratuluję nowego kaloryferka i to jest sposób na to jak zbudować dom pasywny
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  3. #483
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Konrad, znalazłem tą maskę o której Ci ostatnio mówiłem ( http://img06.allegroimg.pl/photos/or.../15/1343491564), tylko jak Ci to podrzucić ?
    Wentylację będziemy montować dopiero w lutym ,,,
    Z wełną nie ma żartów, a te maski jednorazowe są niewygodne.

  4. #484
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    DEZET co tak długo czytałeś ?? u mnie są same fotki
    - co do podbitki - jeszcze decyzja nie zapadła możliwe że dam z blachy aluminiowej lub PVC
    - wyrzut z reku będzie w garażu - do niego też najprawdopodobniej wepniemy odkurzacz centralny

    nowy rok ... nowe założenia .... nowe wyzwania ....

    okazuje się że może jednak będzie dom pasywny ... ? za kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec - mały kaloryferek jak to ktoś kiedyś napisał u j-j
    No tak ..." same fotki"... ale 24 strony,a ja oglądam "ze zrozumieniem"
    W zasadzie w Twoim przypadku (GRATULACJE) powinien to być dom... aktywny nie pasywny
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  5. #485
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    [Bza kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec - mały kaloryferek
    Gratuluję
    Nowe na Nowym

  6. #486
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    okazuje się że może jednak będzie dom pasywny ... ? za kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec - mały kaloryferek jak to ktoś kiedyś napisał u j-j
    Ogromne gratulacje.. to teraz jeszcze pozostaje zasadzić drzewko o ile to syn, jeśli nie to próbuj do skutku nie no żartuje, najważniejsze by było zdrowe
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  7. #487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    okazuje się że może jednak będzie dom pasywny ... ? za kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec - mały kaloryferek jak to ktoś kiedyś napisał u j-j
    he he ...
    moje gratulacje
    nowe progi, nowe nogi...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Konrad, znalazłem tą maskę o której Ci ostatnio mówiłem ( http://img06.allegroimg.pl/photos/or.../15/1343491564), tylko jak Ci to podrzucić ?
    Wentylację będziemy montować dopiero w lutym ,,,
    Z wełną nie ma żartów, a te maski jednorazowe są niewygodne.
    trzeba ją troszkę zmodyfikować...
    te kłypcie z wełny dość szybko zapchają filtr, trzeba kawałki szmatki przykleić taśmą na te filtry i co jakiś czas wytrzepać ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #489
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    Ogromne gratulacje..
    dziękuję Wam i Wszystkim innym za życzenia noworoczne i gratulacje

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    to teraz jeszcze pozostaje zasadzić drzewko
    drzewko zasadzone już dawno , ale przy okazji organizacji obejścia koło domu z pewnością nie jedno jeszcze się zasadzi

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    o ile to syn, jeśli nie to próbuj do skutku nie no żartuje, najważniejsze by było zdrowe
    syna już mamy, ma 5 lat, do skutku nie będziemy próbować ....

    Cytat Napisał Kamila i Marcin Zobacz post
    najważniejsze by było zdrowe
    no właśnie .. teraz tylko oto się modlimy ... nasz pierworodny przyszedł na świat w ostatnim tygodniu 6 miesiąca, co wtedy przeżyliśmy to nasze - najważniejsze że syn wyszedł z tego wszystkiego bez najmniejszych komplikacji,


    a teraz wiele niepewności nas czeka ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 03-01-2012 o 10:27

  10. #490
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    drzewko zasadzone już dawno , ale przy okazji organizacji obejścia koło domu z pewnością nie jedno jeszcze się zasadzi
    syna już mamy, ma 5 lat, do skutku nie będziemy próbować ....
    Wszystkie rzeczy mężczyzny spełnione.. tylko pogratulować

    A synek widzę, że dzielnie pomaga tatusiowi..



    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    no właśnie .. teraz tylko oto się modlimy ... nasz pierworodny przyszedł na świat w ostatnim tygodniu 6 miesiąca, co wtedy przeżyliśmy to nasze - najważniejsze że syn wyszedł z tego wszystkiego bez najmniejszych komplikacji,


    a teraz wiele niepewności nas czeka ...
    nawet ciężko sobie wyobrazić co musieliście przechodzić
    a teraz trzymam kciuki za dobry przebieg ciąży aby wszystko dobiegło szczęśliwie do końca
    sama już jestem na końcówce (w połowie lutego pewnie sie rozsypie)
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  11. #491
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    nowy rok ... nowe założenia .... nowe wyzwania .... okazuje się że może jednak będzie dom pasywny ... ? za kilka m-cy - tuż przed sezonem grzewczym 2012 pojawi się w domu nowy mieszkaniec - mały kaloryferek jak to ktoś kiedyś napisał u j-j
    No żesz gratulacje Widzę iż nie tylko na polu budowlanym jesteś bardzo aktywny
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  12. #492

    Domyślnie

    Konrad gratulacje z okazji nowych nóżek a co do syna - to wygląda na to że dopiero teraz wam daje popalić chyba kawał łobuza
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  13. #493
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Akcja pod kryptonimem "wełna" rozpoczęta

    do starego posta wrzuciłem wczoraj fotkę ale nie wszyscy wstecz czytają - no bo i po co
    wiec tu ja wrzucam jeszcze raz

    wełna po ułożeniu w domu wyglądała tak


    a oto fotki z dnia dzisiejszego




    wełny w garażu już nie ma - garaż pusty , a wełna trafiła na poddasze jakieś 25-30 rolek

    2 rolki podczas wyrzucania z tira i transportowania do domu pękły, po wniesieniu na górę rozciąłem całkowicie i rozłożyłem .... usiadłem ... popatrzyłem ... podrapałem się po głowie .... odpuściłem

    jutro nóż w rękę, maska na twarz (dzięki Paweł !!! maska dotarła) , całość opakowana może w jakiś kombinezon i do dzieła
    jeszcze jutro kupie kilka km sznurka hmm może taki do snopowiązałki ??

    jutro cd ...

    Konrad

  14. #494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post



    jeszcze jutro kupie kilka km sznurka hmm może taki do snopowiązałki ??
    dokładnie taki...

    dla przypomnienia
    wełnę tniemy w poprzek rolki...
    mierzymy odległość między krokwiami dodajemy 2-3 cm więcej żeby było lekko na wcisk
    Ostatnio edytowane przez jasiek71 ; 05-01-2012 o 07:51
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  15. #495
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Akcja pod kryptonimem "wełna" rozpoczęta - do starego posta wrzuciłem wczoraj fotkę ale nie wszyscy wstecz czytają - no bo i po co
    wiec tu ja wrzucam jeszcze raz ........... Konrad
    Jak to nie wszyscy. Ja czytałem i oglądałem.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  16. #496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    trzeba ją troszkę zmodyfikować...
    te kłypcie z wełny dość szybko zapchają filtr, trzeba kawałki szmatki przykleić taśmą na te filtry i co jakiś czas wytrzepać ...
    może płatki kosmetyczne się nadzą o ile rozmiar pasuje......
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  17. #497
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    dokładnie taki...

    dla przypomnienia
    wełnę tniemy w poprzek rolki...
    mierzymy odległość między krokwiami dodajemy 2-3 cm więcej żeby było lekko na wcisk
    no popatrz - intuicyjnie tak zrobiłem
    zastanawiałem się czy nie odcinać wąskiego paska i wciskać jak największe kawałki - ale to powodowałoby również sporo odpadków - więc postanowiłem ciąć tak jak piszesz - więcej łączeń ale praktycznie brak odpadów

    wieczorem lub jutro fotki

  18. #498
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman Zobacz post
    Co też ludzie nie zrobią dla tej magicznej bariery 20kwh/1m2/rok

    Gratulacje !
    ))))

    Konrad, gratulacje i zmieniaj plany. Garaz na zewnatrz a w srodku dodatkowy pokoj dla malego/malej.

  19. #499
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    ))))

    Konrad, gratulacje i zmieniaj plany. Garaz na zewnatrz a w srodku dodatkowy pokoj dla malego/malej.
    Dodatkowy pokój to on już ma. Przeca on ma wszystko zaplanowane na zaś

    Ps. Z niecierpliwością czekam na fotki z akcji "wełenka na poddaszu".
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  20. #500

    Domyślnie

    No właśnie Konrad gdzie fotki :/
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

Strona 25 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony