dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 144
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 2874
  1. #101
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Już do Ciebie jadę kolego

    Będą fotki !

  2. #102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    witaj asbe - dziękuję za wizytę, trzymanie kciuków i wpis w DB
    co do zakupu działki i budowy - nie ma się czego bać - wystarczy uzbroić się w anielska cierpliwość - mi na początku wydawało się - jak to ja tego nie załatwię ?? szybko i sprawnie?? w najszybszych możliwych terminach ?? niestety momentami człowiek zderza się z murem nie do przebicia - naszą urzędniczą lub sąsiedzką "dobrocią" - TY masz czas - startujesz z papierkami kilka miesięcy wcześniej niż ja wystartowałem , więc do wiosny powinnyście się spokojnie z tym uporać

    co do ścian zewnętrznych i wewnętrznych z silikatów - dlaczego ?
    zdecydowaliśmy się na ogrzewanie prądem - będziemy grzać w tańszej - nocnej taryfie - więc podłoga jak i ściany muszą charakteryzować się duża zdolnością akumulacji ciepła tak by ciepło było oddawane później w ciągu dnia - gdy ogrzewanie będzie wyłączone

    gdybym budował zwykły dom energooszczędny z innym rodzajem ogrzewania budowałbym z siporeksu (beton komórkowy), który charakteryzuje się lepszą izolacją cieplną w porównaniu do silikatów

    a Piczman ... przyjechał ...

    ale od początku
    8:00 koparka wjechała na działkę i zaczęła kopać






    ziemi było na tyle, że trzeba było ją przerzucać na 2x (szerokość wykopu płyty 13m)


    ponieważ ziemi nie było gdzie przerzucać musieliśmy zakopać rów który służył do osuszania działki - w rowie wylądowało 25m rury 100




    a następnie rów został sukcesywnie zasypany




    a tak już wyglądał efekt końcowy




    o 14 koparkowy zakończył pracę - realnie kopał 5 godzin ale policzył za 6 (8-14) = 400 zł
    ułożyłem kolejne 25 m rury drenażowej 100mm owiniętej geowłókniną wzdłuż 1 boku płyty


    ok 16:30 z Piczmanem zaczęliśmy układać rurę do GGWC - pierwsza pętla która będzie pod płytą fundamentową - długość 90 m - z czego 85 będzie pracować




    na koniec dnia wyłożyłem jeszcze wjazd kamieniami i gruzem który mi pozostał tak by jutro koparka z piaskiem mogła wjechać jak najdalej




    ---------
    Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 31-08-2011 o 21:09

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    powiem Wam że jestem masakryczne zmęczony ale też i szczęśliwy że coś się wreszcie dzieje
    do poniedziałku planuje skończyć prace z podbudową pod płytę fundamentową
    a że pogoda dopisuje to bardzo realny plan
    na poniedziałek wstępnie umówiony jestem z hydraulikiem na wykonanie kanalizacji

    standardowo już w moich wpisach: pogoda na najbliższe dni:
    czw. -- pt. -- sob. -- niedz.

    22° -- 22° -- 22° --- 23°

    a teraz w fotograficznym skrócie - jak wyglądał dzisiejszy dzień

    należy chyba rozpocząć od tego że dziś jest 1 września - po wakacyjnej przerwie nasz synek nie mógł się doczekać pójścia do przedszkola i o 7:30 zawiozłem już go , gdzie zazwyczaj w roku szkolnym chodzi na 8, 8:15
    dzięki temu miałem chwilkę czasu na odwiedzenie składu budowlanego by dokupić kolejne 50 m rury drenażowej 100 , geowłókniny i 2 łopat
    następnie do starostwa zawiozłem dziennik budowy by architekt adaptujący nasz projekt do warunków lokalnych zmienił ławy fundamentowe na płytę

    o 9:10 byłem już na działce - koło 9:30 miała przyjechać 1 wywrotka z piaskiem
    do dzisiejszych prac "zaprosiłem" kolegę i jego kuzyna

    rozpoczęliśmy od dokończenia drenażu wokół płyty oraz jego wypoziomowania


    pozostał na jutro krótki odcinek do ułożenia, wypoziomowania oraz zasypania


    o 9:45 przyjechała 1 wywrotka piachu i zabraliśmy się do pracy - tj rozwożenia go po płycie










    dobrze nie zdążyliśmy się rozkręcić a o 11 przyjechał kolejny transport


    ok 13 mój kolega opuścił pole walki i zostałem sam z jego kuzynem

    o 16:15 przyjechała 3 wywrotka






    a o 16:30 dołączył do nas mój teść któremu powierzyłem lżejsze zadanie - tj równanie piasku




    późnym popołudniem na pozostałem już tylko ja i teściu
    ja woziłem taczkami piach, a teściu do równał


    gdy zakończyliśmy dzisiejsze prace taki był ogólny widok na "płytę"
    weszły 3 wywrotki - każda po 11 kubików piachu - 4 transport nie dotarł



    nie zdążyliśmy jedynie zagęścić piachu - to zadanie zostało na jutro rano



    gdy zakończyliśmy dzisiejsze prace była 18:45 i wtedy ku mojemu zaskoczeniu usłyszałem nadjeżdżającą wywrotkę


    drogę dojazdową mamy wąską - dzięki poszerzonemu wjazdowi na działkę tak duża wywrotka bez problemu wjeżdżała


    i kiprowała piasek



    tak więc jutro zaczynamy ciąg dalszy od 6:30 .....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 02-09-2011 o 19:56 Powód: dodałem kilka zdjęc

  4. #104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja czekam na relację zdjęciową z budowy płyty
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Smile

    Nieźle szalejecie z łopatami. Trzymam kciuki!

    U mnie pod plytę ma iść ok. 300 ton pospółki więc chyba wezme koparkowego i ze dwie zagęszczarki......
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  6. #106
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    No ciekawie,ciekawie

  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Ja czekam na relację zdjęciową z budowy płyty
    na pewno będzie wszystko krok po kroku udokumentowane

    Cytat Napisał marcos Zobacz post
    Nieźle szalejecie z łopatami. Trzymam kciuki!
    U mnie pod plytę ma iść ok. 300 ton pospółki więc chyba wezme koparkowego i ze dwie zagęszczarki......
    co do łopat - kupiłem 2 nowe , jedną za 40 , druga za 60 zł - ta droższa rewelacyjna ... w ciemno mógłbym każdemu polecić
    jutro pstryknę fotkę - bo nazwy nie pamiętam

    marcos - co do koparki/spycharki - z pewnością duże ułatwienie i przyśpieszenie prac - ale zagęszczarka spokojnie 1 wystarczy

    zdecydowaliśmy się na ręczna pracę z kilku powodów
    1. pod płyta rury do GGWC
    2. czas nas nie goni - ekipa z którą podpisałem umowę na budowę domu ma czas od ok 10-15 września - a dzięki emu zaoszczędzam na robociźnie ok 6 tyś PLN, ten termin pokrywa się również z wstępna datą podpisania umowy kredytowej
    3. poranna gimnastyka, solarium, sauna za FREE - wyglądam po kilku dniach prac na świeżym powietrzu jakbym spędził 14 dni na Majorce

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    na wstępie chciałem przeprosić za jakość zdjęć - robię je na bieżąco telefonem - dzięki czemu wszystko jest udokumentowane - nie mam czas na noszenie ze sobą aparatu ...

    dziś byłem umówiony z kolegą na 6:30
    6:20 budzik - nie wstałem , 6:35 - SMS - "wstałeś już"

    oj było ciężko ...

    no ale dotarłem na działkę a kolega już śmigał taczkami z piachem
    szybko go powstrzymałem - i zabraliśmy się za :
    kolega - kończenie drenażu
    ja - zagęszczanie 1 warstwy piachu




    wszystkiemu winna była ta oto Honda - "110"

    w zupełności wystarczyła ...

    do dokończeniu układania rury drenażowej ta część również została zasypana i za wibrowana




    następnie - a piać - od nowa wożenie piachu


    o 10:25 przyjechała dziś 1 wywrotka


    chwilę później - plac budowy wyglądał już tak




    jak widać piach zbierany był z 1 strony by zrobić miejsce na kolejne dostawy piachu


    tuz przed 13 przyjechał kolejny transport - kolegi już nie było - pojechał do pracy na 2 zmianę - dzielnie pomagał mi teściu


    i wykiprował piach centralnie na środku płyty


    zdjęcie poniżej pokazuje że piach został bardzo dobrze zagęszczony - tak wielka ciężarówka praktycznie go nie zniszczyła - nie zakopała się w nim


    następnie przyjechał mały samochodzik ....


    i przywiózł .... wapno


    oczywiście pomoc teścia bezcenna!!!


    koło 16 2 warstwa była już gotowa - obsypaliśmy ją wapnem, piachem i zagęściliśmy
    niestety efektu końcowego nie mam na fotkach - padła bateria w tel - zrobię jutro rano

    i jeszcze może o kosztach na dzień dzisiejszy
    3 088,27 zł - materiały + ziemia (az 2,1 tys )
    koparka, geodeta, chłopaki "od łopaty" = 1 tyś
    łącznie na ta chwilę - 4100 zł

    w poniedziałek bądź wtorek - hydraulik
    w czwartek lejemy chudziaka
    w piątek i sobotę układamy "korytko" ze styropianu - dostawa najprawdopodobniej czwartek rano
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 03-09-2012 o 17:24

  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Ufff, narobiłeś się chłopie! Gratulacje. Masz fajnego kolegę i teścia.

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    ojjj .... takkkk
    dziś po wszystkim była kąpiel i 2 godzinna drzemka

    na dziś mój tata załatwił 2 "fachowców od machania łopatami"
    oczywiście start o 6:30 - przyjeżdżam na miejsce a oni już pracują


    a było nad czym dziś popracować


    koło 7 było tak


    przed 9 - tak





    o 10 mój tata zaczął już równać nawieziony piach


    a chłopaki jak widać pod piachem rozsypywali wapno



    jak widać nieźle im to wychodziło


    o 11 już prawie wszystko było zrobione




    o 13:00 było już po wszystkim - widok był taki












  11. #111

    Domyślnie

    Witam Krajana

    Do Rzeszowa ode mnie niedaleko, tak z 30 km więc chętnie wybrałabym się na jakąś pogawędkę w temacie reku +gwc bo widzę, że u Kolegi zaawansowanie robót znaczne To i wiedza pewnie też

    A tak od początku... Poczytałam wczoraj Twój dziennik od A do Z, i gratuluję udanej przeprawy Papierkowo - Sąsiedzkiej... Cóż a to Polska właśnie - jak nie prawo i papiery to... Szkoda gadać...

    My papierologię zaczęliśmy od 10.08.2010 - zgłoszenie rozbiórki starego domu, a tym samym wystąpiliśmy o WZ... Mieszkamy na wsi - więc było szybko - koło 10.11.2010 mieliśmy WZ... W listopadzie rozebraliśmy chałupkę, projekt zakupiliśmy w grudniu, adaptacja i 18.04.2011 PnB.

    Z budową wystartowaliśmy po Bożym Ciele i teraz szalujemy drugi strop...
    Szukam obecnie kogoś kto podpowiedziałby nam jak ugryźć temat reku i gwc... Zagadnienia te opisane na forum nie są na moją "humanistyczną" głowę...CZytam i czytam i nadal nic nie wiem...

    Trzymam kciuki za Twoją Przygodę z budowaniem Oby pogoda i wykonawcy sprzyjali
    Dom w Rododendronach 8 - dziennik i komentarze
    ------
    ---
    140m2 pow. uż., 186 po podłodze z garażem i kotłownią, Ściana 20 cm styro, skosy betonowe + 35cm, podłoga 20cm styro, okna 3 szyby, 3 uszczelki.

  12. #112
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agusiazet
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-301
    Posty
    842

    Domyślnie

    postępy miłe dla oka, idziecie jak burza!

  13. #113
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    i ja dołączam swoje echy i achy! Super to wygląda, pracy masz masakrycznie dużo, ale domniemam, że radość jeszcze większą! Trzymam kciuki i śledzę Twój dziennik

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Pozdrawiam i gratuluję postepów.
    Czy masz już wycenę od Boba Budowniczego na SSO jesli nie jest to tajemnica czy możesz podac wycenę. Nam na razie podali wycenę ok. 53 tys. podaję tę sensowną.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    4 dzień pracy nad podbudową płyty fundamentowej

    rozpoczął się jak zwykle od problemu ze wstaniem z łóżka
    gdy w końcu udało się , wsiadłem do auta i pojechałem do wypożyczalni sprzętu budowlanego gdzie okazało się że ktoś z przed nosa sprzątnął mi zagęszczarkę 0,5t
    wypożyczyłem więc 110 i nią rano popracowałem przez 2 h

    piasek przyjechał dziś koło 11 a 2 wywrotka o 11:40
    1 fotki zrobiłem dziś koło 15 - gdy kończyliśmy rozwozić 3 kupkę piachu




    po południu tj 16:20 przyjechał już ostatni do rozwiezienia transport piachu (6 wywrotek dziś upchnęliśmy na płycie)


    mieliśmy już w tym momencie zrobione tyle


    o 17:40 przyjechała dziś ostatnia 7 wywrotka z piachem - wiedzieliśmy że nie damy rady jej rozwieść na płycie - poza tym na razie by się tam nie zmieściła wiec wylądowała centralnie na mostku


    a to już widok na koniec dzisiejszego dnia - finalnie wyszliśmy w końcu nad poziom ziemi (nie licząc jednego rogu płyty fundamentowej)


    niestety fotka słaba - bo robiła się już szarówka - jutro jeśli pogoda pozwoli zrobię lepsze fotki

  16. #116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Ilu ludzi przy tym pracuje? Pytam,bo tempo niesamowite.Ile ton piachu weszło?

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    rewo66 - mi ekipa wyceniła to następująco
    robota SSO - 62 000
    elewacja - 26 000 (materiały + robocizna)

    ponieważ połowę prac związanych z płytą fundamentową robię sam zapłacę o 6 tyś mniej czyli 56tyś

    firewall -
    1 dnia pracowało 3 osoby - 44 m3 piachu
    2 dnia pracowało 4 osoby - 55 m3 piachu
    3 dnia pracowało 4,5 osoby - 55 m3 piachu
    łącznie 154 m3 - czyli jakieś 250 t piachu

    dziś miało podać - rano tylko trochę pokropiło - więc dziś też ostro od rana pracujemy
    a oto kilka fotek - zagęszczenie 0,5t sprzętem










    i widok z wjazdu na działkę - tu będę musiał dużo jeszcze nawieźć piachu by móc wjeżdżać autkiem do garażu


    jeszcze dziś jak dobrze pójdzie do akcji wkroczy hydraulik

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a mile kosztuje wynajęcie takiej zagęszczarki? Znajomy ma taka zwykła do chodników. Jest sporo mniejsza.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    w sobotę pracowaliśmy taką małą zagęszczarką - 68 kg - używaną do układania kostki brukowej - użyczona za darmo
    w czwartek i poniedziałek rano miałem 110 kg Honda z wypożyczalni - koszt 80 zł / dobę lub 20 zł / 1h
    ta dzisiejsza 0,5t - 220 zł / dobę ja zapłaciłem 100 zł za 2h z przyczepką i dźwigiem

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziś miał być dzień odpoczynku - miałem nic na działce nie robić - niestety długo nie wytrzymałem, około 10 byłem już na działce by pomierzyć i wyrównać nierówności na podbudowie płyty
    po zagęszczeniu 0,5t maszyną w niektórych miejscach, głównie w jednym narożniku zabrakło jeszcze 10 cm - wiedziałem że będą tam braki ale nie sądziłem że az takie
    została nam jeszcze jedna wywrotka na wjeździe - wiec zabrałem się za rozwożenie piachu po płycie
    na zdjęciu poniżej widać wyraźnie że z przodu zdjęcia poziom jest właściwy ... a w rogu ....


    a oto kilka nieco lepszych zdjęć wykonanych przez moje Kochanie już po zakończeniu dzisiejszych działań






    kupka piachu na wjeździe zniknęła - piachu jeszcze trochę brakło - może jutro popołudniu dowiozą mi jeszcze 1 wywrotkę
    na jutro niezbyt dobrą pogodę zapowiadają - więc jutro będzie odpoczynek ... ale nie tak do końca
    o 8:20 spotkanie w sprawie służbowej
    ok 9 muszę być u teścia po deski do szalunku chudziaka
    ok 12 ma przyjechać człowiek od przyłącza wody - będziemy omawiać plan działania
    na piątek na 8 rano finalnie umówiony jestem z hydraulikiem do wykonania kanalizacji
    w piątek i sobotę wykonywać będziemy szalunek do chudziaka
    wstępnie na poniedziałek bądź wtorek zamawiam beton
    w poniedziałek również dostawa XPS - od środy układanie
    może do końca przyszłego tygodnia będzie wiadomo już co z kredytem
    wtedy od poniedziałku kolejnego zbrojenie płyty i zalewanie ...

Strona 6 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony