dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szponar

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    9

    Domyślnie łóżko pod oknami dachowymi

    witam,

    zaplanowałem, że postawie łóżko pod oknami dachowymi w sypialni. Zalecenia mówią aby pod oknami dachowymi był kaloryfer, on jednak będzie grzał mi głowę. Ogrzewanie podłogowe też odpada w sypialni.
    Dodam że mam wentylację mechaniczną.
    Czy zamontowanie grzejnika w innym miejscu źle wpłynie na okna?

  2. #2

    Domyślnie

    Okna dachowe to najzimniejsze miejsca w domu.
    Grzejniki pod nimi montuje się po to wymusić ruch powietrza, który utrudnia skraplanie się wody przy dużych mrozach.
    Popatrz na te grzejniki z drugiej strony. Wystarczy, że obrócisz się o 180oC a będziesz miał cieplutko w nogi. Poza tym takie okna możesz rozszczelnić (nieszkodzi, że masz WM).

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Ja mam łóżko pod oknem dachowym i nie mam tam grzejnika. Nic się nie dzieje złego z oknem. Ja mam tylko czasami wrażenie, że mi po czole wieje

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek6401

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ŻYWIEC
    Posty
    231

    Domyślnie

    ja też mam grzejnik i okno nad głową , ale największy problem to jest wtedy jak pada deszcz , jest taki odgłos bicia wody po szybie że nie da się spać.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Moje łóżko stoi dokładnie pod oknem dachowym, z którym nic się nie dzieje. Kaloryfer mam pod drugim oknem. W gwiaździstą noc piękne widoki oglądam , a szum deszczu uspokaja mnie. Czasem w burzę z nawałnicą bywa mniej przyjemnie .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    A dlaczego podłogówka w sypilani odpada ? Naczytałeś się jakie to ciepło bije od podłogi która mo w porywach niecałe 20 stopni ??
    Ja mam podłogow i ścienne w sypialni, oprócz braku kaloryfera chwalę sobie wodok pięnego gwieździstego nieba.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar saraha
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    470
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mam okno dachowe nad łóżkiem, albo jak kto woli łóżko pod oknem dachowym i ... BARDZO SOBIE CHWALĘ. Nic się nie skrapla, zimnem nie wieje, a odgłos padającego deszczu nad głową - jak dla mnie - rewelacja. Przypomina mi wakacje pod namiotem. Poza tym widok na chmury, gwiazdy... Polecam tylko na lato takie siatkowe roletki zewnętrzne, które dość skutecznie chronią przed upałem i ostrym światłem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony