dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 305 z 458
Pokaż wyniki od 6.081 do 6.100 z 9160
  1. #6081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    tereska a możesz coś bliżej o przycisku z zewnątrz?

  2. #6082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Arturo, powiedz mi prosze, w jaki sposób ciepło ucieka przez próg w HKS ?
    Przeciez to jest rozwiazanie duzo cieplejsze od np " niskiego progu" w rozwieranych drzwiach balkonowych i całkowicie porównywalne z drzwiami rozwieranymi z typowym progiem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #6083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    tereska a możesz coś bliżej o przycisku z zewnątrz?
    Może nie jestem Tereska ale napiszę .
    Ja mam normalnie otwierane drzwi tarasowe i zamówiłam z zatrzaskiem , z zewnątrz jest mały uchwycik którym mogę domknąć drzwi wychodząc
    Wchodząc z zewnątrz trzeba pchnąć drzwi żeby się otwarły .

  4. #6084
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    w suwankach HST jest "otwor na palce" do przymknięcia ich z zewnątrz:

  5. #6085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Cytat Napisał modena Zobacz post
    Może nie jestem Tereska ale napiszę .
    Ja mam normalnie otwierane drzwi tarasowe i zamówiłam z zatrzaskiem , z zewnątrz jest mały uchwycik którym mogę domknąć drzwi wychodząc
    Wchodząc z zewnątrz trzeba pchnąć drzwi żeby się otwarły .
    dzięki modena, a można to domówić w drzwiach już użytkowanych?

  6. #6086

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    dusiu mozesz sobie hamulec w klamce zamontowac Wtedy otwierasz sobie drzwi, klamka w dol i sa zblokowane.

    taaaak? a cóż to jest ten hamulec, można to jakoś dołożyć do zamontowanych skrzydeł?
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  7. #6087
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post

    taaaak? a cóż to jest ten hamulec, można to jakoś dołożyć do zamontowanych skrzydeł?
    dusiu wydaje mi sie, ze mozna, bo u mnie zapomnieli o hamulcu w jednym skrzydle i maja mi go domontowac.

  8. #6088
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    można to domówić w drzwiach już użytkowanych?
    Mozna, mozna, bo zamawialam do rodzicow 2 szt, a ich okna juz kilka latek maja.

    Niestety nie mam lepszych zdjec, ale jak powiekszycie zdjecie, to widac ten przycisk.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sam2937.jpg
Wyświetleń:	573
Rozmiar:	45,2 KB
ID:	240695

  9. #6089

    Domyślnie

    hmmm... mam okno "podyktowane" przez dewelopera, stąd wątpliwość. temat zdecydowanie do zbadania, bo nasza bryza paraliżuje nieraz popołudnia
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  10. #6090

    Domyślnie

    Słuchajcie skoro już o oknach mowa Od czego mogła pęknąć szyba? Mam w salonie duże przeszklenie (fix). Ostatnio sobie zajeżdżam na budowę (jeszcze nie mieszkamy, i nic tam się nie dzieje, żadnej ekipy nie było), i co ja paczę Od góry do dołu piękne pęknięcie.... Za ścisło obsadzona szyba czy co?
    Mam pecha do okien....

    A w temacie - na HSa nie było nas stać

  11. #6091
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Te pekniecie to od wewnatrz?

  12. #6092

    Domyślnie

    tak, od zewnątrz rzekomo szyba P2

  13. #6093
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Te pekniecie to od wewnatrz?
    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    tak, od zewnątrz

  14. #6094
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    dzięki tereska


    Szyba w oknie balkonowym i u nas też sama pękła - podobno się zdarza (naprężenia) i bez problemu wymienili nam na nową szybę

  15. #6095

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    oj tam, oj tam, czytaj ze zrozumieniem

    TAK (w odpowiedzi na pytanie) - i dalej po przecinku - od zewnątrz szyba P2

  16. #6096

    Domyślnie

    Arturo nic nie musze czytać- wystarczy ze przyłoże sobie rękę do progu mojego okna i nie czuje zadnego pizgajacego wiatru. Nie bede dyskutować o parametrach cieplnych poszczególnych okien bo to zalezy od profilu, szyb itp. Ale ty sugerujesz ze w takim oknie wiatr hula jak nie przymierzając w starych 40 letnich drewnianych oknach. A twoje argumenty ze w sklepie widziałeś takie okno nijak do mnie nie trafiają- nie jestes użytkownikiem zatem jak mozesz sie wypowiadać ze to okno nie jest lub jest takie a takie? Swoimi wypowiedziami "odstraszasz" potencjalnych użytkowników takich okien- beda myśleli ze czytają wypowiedzi doświadczonych użytkowników. Swego czasu ogrzewanie podłogowe czy pompy ciepła(nadal sie z tym spotykam) tez były/sa takimi "straszakami".

  17. #6097

    Domyślnie

    potwierdzam. Też jestem użytkownikiem drzwi suwanych i w życiu nie zamieniłabym je na inne. Negatywne opinie "oczytanych TEORETYKÓW" można sobie wsadzić.....

  18. #6098
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    ja mam taki sam, ale biały...
    podobno grosze kosztuje...

    pisałaś o takich nosach?



    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Mozna, mozna, bo zamawialam do rodzicow 2 szt, a ich okna juz kilka latek maja.

    Niestety nie mam lepszych zdjec, ale jak powiekszycie zdjecie, to widac ten przycisk.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  19. #6099
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa72_krakow Zobacz post
    ....., wysoki prog...no coz - da sie przyzwyczaic (jeszcze nie mamy zrobionego tarasu, ale chcemy na pewno "podniesc" wyzej niz podloga w domu) ,.....).
    Tu by warto się zastanowić dwa razy, podłoga tarasu powyżej podłogi domu przy zacinającym deszczu i zalegającym śniegu powoduje większe ryzyko przeciekania takiego układu.

    Co do zalet i wad drzwi przesuwnych i zwykłych balkonowych, rozwiązałem ten problem drzwiami na zewnątrz otwieranymi...proste mechanizmy, lekko otwierane, nie kolidują z meblami, firanami i mają klamkę i na zewnątrz (co na razie jest największym problemem bo zimna-mostek),a wybrałem wersję bezprogową- zobaczymy po latach, czy słuszna koncepcja.

  20. #6100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Dla jednego 10cm styro na ścianie jest ok i będzie mu ciepło,dla drugiego 20cm na ścianie jest za mało,ja jestem tym drugim.
    Podobnie jest z progiem w HS-ach,z całym szacunkiem ale nie masz zielonego pojęcia o takim progu i raczej posłuchałbym w tym temacie jareko,finlandię,starego czy witka.
    Wentylacja grawitacyjna też jest ok,pizga z niej niemiłosiernie a większość nie mających pojęcia o wentylacji ją użytkuje...
    W takim razie pozostaje Ci pogratulować wiedzy jaka ty posiadasz a inne młode szczawie nie... Na marginesie mam WM- czy w tym chociaż przypadku spełniam twoje kryteria świadomego inwestora?

Strona 305 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony