dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 56
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1110

Temat: bruli.pl

  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Dzięki - mam nadzieję - że dzięki temu na czopuchu zmniejszę choć trochę straty a zyskam na wymianie ciepła w tym moim drugim wymienniku.

  2. #62
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    a ten wymiennik to masz ocieplony.

  3. #63

    Domyślnie

    Nie wiem VLD, czy jestes w temacie...

    CZP01 ma kocioł żeliwny, ponoć 35kW, palnik obecnie 25kW, ale kiedyś stwierdził,że za mocno grzeje komin i do tego dorobił drugi wymiennik i umieścił go między kotłem a kominem...... taki własny wynalazek

    Kliknij sobie w jego napis Kielar w podpisie, tam zobaczysz o czym mowa
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #64
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    jestem, wszysko wiem, ale czy ma go ocieplonego nie pamietam, a przez komurkę nie chce mi się szukać

    czekam też kiedy mu ten zasyp się skończy, by spalanie ocenić, porównać
    Ostatnio edytowane przez Vld ; 20-10-2011 o 20:26

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ten drugi wymiennik tzw. "ogniwo grzewcze " jest ocieplone wokół wełną mineralną 3 cm plus wykończenie blacha 1 mm.

    No mam nadzieję, że w tym roku w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego spalę choć troszkę (deczko mniej) no ale to za ileś tam dni się okaże jak zasobnik się skończy.

    Temperatury też są porównywalne chociaż w tym roku było już u mnie i minus 4 a w tamtym w tym samym okresie czasu takiej temperatury nie zanotowałem hmm.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    No i mam taką płytę - rozumiem, że muszę ją dać watą do czopucha a folią na zewnątrz - czy odwrotnie ???
    Lepszy efekt docieplenia czopucha będzie taki , jeśli obłożyć płytami podwójnie lub potrójnie. Im więcej warstw folii tym lepsze odbicie promieniowania cieplnego.
    /Kombinezony astronautów są wykonane z kilku warstw folii alu /
    Ostatnio edytowane przez dino49 ; 21-10-2011 o 07:16

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    No no i wkrada mi się do kotłowni technika kosmiczna ha ha

  8. #68

    Domyślnie



    NASA nie tylko wkradła do kotłowni, wkradła również do ocieplenia poddasza

    http://www.isobooster.pl/isobooster_zasada.php
    Ostatnio edytowane przez dino49 ; 23-10-2011 o 17:51

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Całe szczęście że tylko żartujesz z tym owijaniem.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Eee, nie będę kotła bandażował folią dookoła, nie dajmy się zwariować.

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Jak ktoś szuka Bruli to pisać na priva. Mam jedną sztukę w małej promocji ( nówka).
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jak ktoś szuka Bruli to pisać na priva. Mam jedną sztukę w małej promocji ( nówka).
    alonso szukał, ale w wersji do tłoka...

    Nie mam zdania, czy warto już do tłoka polecać.
    Mogą być jeszcze poważniejsze błędy związane z pozycjonowaniem tłoka.

    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Na ślimaku działa bardzo dobrze. Jeśli firm pisze że może prowadzić tłokowca to ja akurat tej właśnie firmie wierzę. Nie ma wersji do ślimaka czy tłoka, to kwestia ustaiwień, przykładowe podane w instrukcji.
    To nowy sterownik i cały czas się rozwija także myślę że można w niego zainwestować.
    Pomoc ze strony firmy na bardzo wysokim poziomie w razie problemu ale na razie nie wiele jest zgłaszane.
    Powiedziałbym nawet że to lista życzeń a nie problemów.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Moje wrażenia co do bruliego opisywałem na początku wątku. Zasadniczo bruli sprawuje się dobrze nawet bardzo dobrze jednak główne zastrzeżenie mam do trybu podtrzymania gdzie sterwonik w jakimś zakresie przy zastosowaniu logiki rozmytej (fuzzy logic) ciągle po spadku minimalnej temperatury uruchamia tryb grzania i przebija niepotrzebnie zadaną minimalną temperaturę o co najmniej o kilkanaście stopni gdy w tym czasie w ogóle nie ma zapotrzebowania na CO ani na CWU - czyli w tym czasie sterownik w trybie podtrzymania generuje po prostu straty i tyle bo grzeje zupełnie niepotrzebnie.

    Z mojego punktu widzenia wystarczyło by aby w trybie podtrzymania sterownik potrafił jak już musi utrzymać minimalną temperaturę przebijając ją jedynie o wartość histerezy a nie galopując do góry. Z chęcią wyłączyłbym ten algorytm w trybie podtrzymania i wtedy mógłbym ustawić tryb podtrzymania dokładnie tak jak chcę albo tak, aby kocioł jedynie nie wygasł i tyle. Ewentualnie skoro już jest ten algorytm to powinien mieć możliwość włączenia takiej funkcjonalności jak prawdziwe "podtrzymanie" w którym sterownik dbał by jedynie o to aby kocioł nie zgasł.

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    czp nie wiem dlaczego tak ci się dzieje, ja w podtrzymaniu czas przerwy mam ustawiony na 150min i dopiero po takim czasie sterownik uruchamia się wg. wartości ustawionych w podtrzymaniu ( dwa podania co 20s) i znowu stoi następne 150min.

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Napisałem o trybie lato. Obecnie od kilku dni pracuje już CO także sterownik pracuje wg. potrzeb ( histerezy)

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ok zwiększam przerwę w trybie podtrzymania z 40 na 60 minut i zobaczymy co sterownik zrobi z minimalną temperaturą zadaną 42 stC tego kotła - może to jest jakiś sposób aby pomóc logice rozmytej mojego bruliego

  18. #78

    Domyślnie

    @czp01 zmniejsz moc kotła (większa przerwa w podawaniu i mniejszy nadmuch) i zmniejsz histerezę CO i nie powinno tak przeciągać.
    Minusem tego będzie, że przy niższej temperaturze na zewnątrz trzeba będzie zwiększyć moc kotła, ale mam nadzieję że w przyszłym oprogramowaniu moc kotła będzie regulowana automatycznie w zależności od temp. zewnętrznej.
    TUTAJ jest mój sterownik - moc ustawiona na obecną temperaturę + mały zapasa i przeciąga naprawdę niewiele. A sterownik zawsze będzie dążył do utrzymania temperatury zadanej więc jakieś tam straty są nieuniknione...
    Logika rozmyta jest zastosowana tylko przy ograniczaniu temperatury spalin.
    Aha i spróbuj ograniczyć temp spalin do 130 stopni bo widzę z wykresu że tyle powinno wystarczyć do tego żeby temp wody w kotle rosła - przy tej temp. zacznie zmniejszać nadmuch i kocioł dalej nie będzie się "rozpędzał"
    Ostatnio edytowane przez SebiCo ; 22-10-2011 o 10:11

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Hmmm. zauważyłem, że masz maksymalną temperaturę spalin ustawioną na 130 st C a ja na 210 st C - to też ewentualnie sprubuję skorygować.
    Czy należy ustawienia tego parametru temperatury maksymalnej spalin rozumieć wprost, że sterownikowik tak poprowadzi proces spalania, że nie będzie tej temperatury przekraczał - no bo jeżeli tak to wpłynie to też na pewno na temperaturę CO. ?

  20. #80

    Domyślnie

    "Czy należy ustawienia tego parametru temperatury maksymalnej spalin rozumieć wprost, że sterownikowik tak poprowadzi proces spalania, że nie będzie tej temperatury przekraczał - no bo jeżeli tak to wpłynie to też na pewno na temperaturę CO. ? "
    Tak dokładnie - sterownik będzie się starał aby temp spalin nie przekroczyła wartości zadanej no i będzie miało to przełożenie na temp CO, ale z tego co widzę na wykresie w Twoim przypadku 130 wystarczy bo już przy tej temp temp CO rośnie.

Strona 4 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony