dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 147
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gola86
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    205

    Domyślnie Komentarze do Z116 - tradycyjny z nutką nowoczesności

    Witam
    Tutaj możemy dyskutować o tym i owym

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutinowa żona
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Posty
    1.040

    Domyślnie

    to ja pierwsza
    Też trzymam kciuki,zeby pogoda jak najdłuzej sprzyjała budowaniu
    Projekt bardzo fajny. Planujecie elewacje zgodną z projektem? Chodzi mi o drewno
    Parterówka L&M

    19 sierpień 2011- 27 październik 2012

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Karolina i Artur :P

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    3.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Wiatm się i ja
    Projekt domu zapowiada się bardzo fajnie, macie pomysł juz na wnętrza?
    Czekam na ciąg dlaszy i również bardzo mocno trzymam kciuki za późną zimę i zerowe opady
    Pozdrawiam!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Witam!
    My też budujemy domek ze studia z500, mają naprawdę fajne projekty. Wasz jest bardzo okazały, ciekawa jestem jak będzie wyglądał skończony!
    To 23 listopada po pieczątkę i możecie zaczynać! Będę podglądać!

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gola86
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    rutinowa żona, tak bardzo bym chciała żeby udało się zrobić taką elewacje jak w projekcie. Podobno najlepsze jest do tego celu drewno egzotyczne bo tak szybko nie płowieje. Nie orientowałam się jeszcze jakie są ceny, ale mam nadzieję że nas to nie zrujnuje finansowo (jeśli oczywiście wcześniej nie zrobi tego cała budowa ). Jestem jeszcze zielona w tym temacie.

    Karolina i Artur , dziękuję za trzymanie kciuków Wnętrza ... hmm ... jakieś tam ogólne wizje są, ale na razie nic konkretnego. Nie lubię przepychu, wolałabym coś prostego, nowoczesnego, ale ciepłego. Nie chcę urządzać domu w szarościach i czerniach, wolałabym jakieś cieplejsze kolory, może brązy i beże.
    Coś w tym kierunku :

    ale to tak na teraz, nie wiem co mi się w głowie urodzi za ten rok czy 2 jak już będziemy na etapie urządzania

    Kwitko, mnie też bardzo podobają się ich projekty
    To fakt, dom trochę na wyrost. Mógłby być np o te 20m mniejszy. Oglądaliśmy też podobny projekt na ich stronie, ale moje marzenie, czyli salon był już dużo mniejszy.
    Ostatnio edytowane przez Gola86 ; 17-11-2011 o 19:24

  6. #6

    Domyślnie

    No to teraz ja będę trzymał kciuki za powodzenie realizacji zastanawiam się czy budujecie w tradycji czy jakimś innym system ? będziecie budowali sami czy z firmą ? a co do drewna na elewacji to jak już będzie tak daleko przypomnij się pewnie coś doradzę

    p.s Z500 ma faktycznie fajne projekty ale nazwy są dobijające mój to Z2 kto to widziała żeby takie ładne domki miały tylko numerki
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gola86
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Gingeros, dziękuję Tradycyjnie murujemy
    Buduje firma (4 osoby), ale materiały kupujemy we własnym zakresie. Niestety nie mamy takich umiejętności żeby wybudować samemu i czas niestety też na to nie pozwala. Za fundamenty (robocizna) płacimy 10500 zł, budujemy na śląsku - nie mam porównania, ale podobno to dobra cena jak za firmę.

    Jak już dotrwamy do elewacji to na pewno zgłoszę się po poradę w sprawie drewna

    Racja - z nazwami projektów mogli się bardziej wysilić, chyba że ogólny zamysł był taki żeby nazwy projektów dopasować do nazwy firmy - z500 cokolwiek to oznacza

  8. #8

    Domyślnie

    Fajnie udało się wam wystartować w tym roku nic tylko gratulować a co do ceny 10.500 to myślę że te 500 było na utargowanie
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  9. #9

    Domyślnie



    W dniu Bożego Narodzenia;
    Dziś składamy Wam życzenia,
    Aby raźniej w duszy było,
    Aby Wam się dłużej żyło,
    Aby szczęścia i radości,
    Pomyślności i miłości
    Z życia nigdy nie ubyło,
    Aby Wam się lepiej żyło.
    W życiu bez smutku i cierpienia,
    Oto nasze są życzenia.
    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190289-W-90-dni-dooko%C5%82a-domu-)&p=4998718#post4998718] W 90 dni dookoła domu + komentarze [/url]
    O farbach wiem prawie wszystko
    PV 5,5kWp Połódnie 15x Longi Solar 0,37, na Froniusie
    O zamocowaniach też już coś wiem

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Witam niemal Sąsiadów (inne osiedle)
    Projekt piękny. Zazdraszczam nieco, bo my nie mieliśmy możliwości wybrać takiego, który nam się podobał.

    Blacha czy dachówka pytasz... Mnie się zdecydowanie podoba pierwsza realizacja - dach wygląda bardzo spójnie. Muszę jednak przyznać, że pierwszy domek ma o wiele ładniejszą elewację i to mogło wywrzeć jakiś wpływ na ocenę także i dachu

    Z cenami za robotę i materiały na tym etapie nie pomogę (kupowaliśmy stan surowy zamknięty), za to podpowiem gdzie taniej, gdy będziecie z pracami troszkę dalej.

    Tymczasem pozdrawiam i życzę powodzenia oraz wytrwałości na froncie robót

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Domi87
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-015
    Posty
    673

    Domyślnie

    Witaj Gola! Postanowiłam zajrzeć do Ciebie, by zobaczyć na jakim etapie jesteś i co planujesz wybudować. Dom... marzenie! Naprawdę projekt bardzo mi się podoba. Ja się muszę zadowolić niedużym mieszkankiem, ale może kiedyś...
    Co do budowy to ja niestety nic nie pomogę, mogę się włączyć w fazę wykańczania dopiero. No może trochę w pracę nad planami też, ale powiedziałaś, że nie chcesz zbytnio zmieniać, więc nic tu po mnie.
    Nie do końca zrozumiałam zmianę z prysznicem i spiżarką. Z mojej obserwacji mogę tylko powiedzieć, że spiżarka się bardzo przydaje(szczególnie w domu) i ja bym z niej nie rezygnowała.
    Co do dachu to też bardziej podoba mi się pierwszy.

    Powodzenia i wytrwałości w oczekiwaniu

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ekani

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    57

    Domyślnie

    Witaj, obserwuję z niecierpliwością postępy na Waszej budowie, bo my póki co kupujemy działkę, ale projekt już wybrany i będzie to z116! Będziemy budować pod Gdynią, ale w lecie będę na pewno w Bukownie, czyli niedaleko, to może się wproszę na oglądanie Waszych efektów Jestem lekko przerażona, jak słyszę o wszystkich Twoich rozterkach - chyba nie zdaję sobie sprawy z tego, co nas czeka. Co do cen, to nie pomogę, ale jeśli chodzi o dach, to chyba bardziej podoba mi się blacha.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gola86
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Witam wszystkich i dziękuję za komentarze

    Widzę, że jednak więcej głosów za blachą. Muszę więcej poczytać o wadach i zaletach jednego i drugiego rozwiązania, a przede wszystkim o kosztach robocizny - ciekawe czy będzie różnica.

    Domi87, niestety w projekcie przewidziano tylko jedno pomieszczenie kąpielowe, czyli łazienkę na górze. Teraz mamy właśnie 1 łazienkę na 2 osoby i zawsze jest wojna a dopiero co będzie jak dojdą dzieci W spiżarce zlikwidujemy ściankę dzielącą ją od łazienki, a zabudujemy ścianę od kuchni. Powstanie fajny, duży prysznic we wnęce. Umywalka i muszla będą obok siebie na tej ścianie gdzie jest komin. Mini spiżarkę planuję sobie urządzić w pomieszczeniu gospodarczym pod schodami. Nie robię zbyt często przetworów, więc myślę że tyle miejsca wystarczy. Wygospodaruje się tam też jakieś miejsce na zapasy wody mineralnej czy soków. Zobaczymy w praktyce, mam nadzieję że nie będę żałować

    ekani, myślę że w lecie będzie już stała "paka" więc zapraszam na kawkę
    Budowa nie jest taka straszna jeśli się wie czego się chce, gorzej jak się wymyśla tak jak ja

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Są też tacy, którzy wiedzą czego chcą za to nie mogą tego czegoś znaleźć/kupić/zlecić :/ I budują 4 lata - jak ja na ten przykład Tego Wam zdecydowanie nie życzę.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gola86
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaS79 Zobacz post
    Są też tacy, którzy wiedzą czego chcą za to nie mogą tego czegoś znaleźć/kupić/zlecić
    to pewnie mnie czeka przy wykończeniówce ...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Wszystko na rysunkach widać. Pomysł z wiatrołapem uważam za strzał w 10. Już wiem, że będzie mi bardzo brakować szafy w moim własnym.
    Zabudowa pralki sądzę, że jest bez problemu wykonalna (co udowodniono już nawet w paru forumowych łazienkach)

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    paajak

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    13
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Jeżeli chodzi o spiżarnię to uważam, że jest ona niezbędna. W naszym projekcie mamy otwartą kuchnie na salon i jadalnię co będzie głównym motywatorem by w tej kuchnie był zawsze ład i porządek. W nowoczesnych kuchniach stawia się na minimalizm, więc im mniej szafek, półek tym lepiej! Taka mini spiżarnia pozwoli utrzymać porządek w kuchni i na pewno będzie bardzo praktyczna i o wiele tańsza. Koszt półek robionych na wymiar do spiżarni będzie duuużo mniejszy niż szafki kuchenne( byliśmy już w jednym z salonów mebli kuchennych i ceny są kosmiczne). Co do prysznica na dole to też mieliśmy taką wizję na początku, ale dzieki uprzejmości i doswiadczeniu ludzi u ktorych bylismy ogladac prae fajnych nowych domkow nasze plany ulegly zmianie
    Głównie wszyscy byli bardzo zgodni w paru kwestiach:
    -szafa w wiatrołapie absolutne MUST HAVE!!
    -Spiżarnia- ułatwia urzymanie porządku i faktycznie zmniejsza koszt wykonczenia kuchni no i jest miejsce na wode, soki, alkohole, wszelkiego rodzaju sprzety, garnki, patelnie, parowary itp
    -prysznic na dole głównie robiony pod gości używany jest przez pierwsze dni a potem raz na pół roku i każda para była zgodna, że drugi raz by tego nie zrobiła.
    -podgrzewanie podłogowe na całym dole i łazience na górze musi być ( my dokładnie będziemy robić tak samo)

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neo_83
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa-okolice
    Posty
    276

    Domyślnie

    Witam
    dzieki za odwiedziny i zycze powodzenia w dalszych pracach
    ..co do dachu to moim zdaniem dachowka prezentuje sie lepiej

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ekani

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    57

    Domyślnie

    My też likwidujemy spiżarnię na dole. Raz, że nie komponowało mi się tam wejście, a dwa - potrzebuję drugiej pełnowymiarowej łazienki, bo może kiedyś w pokoju na dole zamieszka moja Mama. W kuchni planuję zrobić od strony salonu wnękę, gdzie zmieszczę lodówkę, piekarnik i może szafkę cargo. Na górze na razie stworzyłam plan łazienki powiększonej kosztem pokoju - we wnęce, gdzie chcesz zmieścić pralkę (tylko dużo głębszej), chciałabym zmieścić wc i bidet (wychodzi, że 140 cm wystarczy), a pralkę i szafki na chemię w tej drugiej wnęce mniejszej. Jest też opcja, żeby tam zrobić prysznic. I chciałam zapytać o wiatrołap - czy to miejsce obok drzwi naprzeciwko drzwi do garażu nie jest przeznaczone na szafę? Nie mam jeszcze projektu, ale z rysunków wynika, że wnęka ma 60 cm głębokości, czyli na szafę jak znalazł.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dół po zmianach.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	11,1 KB
ID:	106973

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka z meblami.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	14,3 KB
ID:	106972

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gola86
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    205

    Domyślnie

    Witaj ekani
    Fajnie, że mamy podobne pomysły Bardzo spodobała mi się Twoja koncepcja powiększenia łazienki na górze
    Jeśli chodzi o wiatrołap to ta wnęka prawdopodobnie ma służyć do zabudowania szafy, ale boję się że po jej zabudowaniu zostanie w wiatrołapie mało miejsca i przechodząc będziemy np kopać buty pozostawione przy szafie (zwłaszcza jeśli będą w domu goście - nie schowam przecież każdemu butów do szafy ). Szerokość całego wiatrołapu ma 2,08 m. Jeśli zabudować szafę głęboką na 50 cm pozostaje nam już tylko 1,58 m. Na przeciwnej ścianie są drzwi do garażu - po ich otworzeniu na oścież zostaje nam około 60-70 cm przejścia. Wolę trochę powiększyć wiatrołap kosztem gabinetu. Gabinet będzie nam służył za pomieszczenie biurowe, czyli będą tam 2 biurka na laptopy i półki na segregatory więc nie potrzeba tam dużo miejsca.

    Kiedy planujecie rozpocząć budowę ?

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony