dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 274
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 5478
  1. #2441

    Domyślnie

    aha nie mam pompki CWU czy to jest jakis problem ? - bynajmniej na sterowniku nie moge ustawic temperatury na CWU - bo pewnie sie to aktywuje po podpięciu pompki. Czy zmusic hydraulika aby zamontował?
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  2. #2442
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    wszelkie wątpliwości najszybciej rozwiążesz zadając pytania w dedykowanych dla tego sterowania wątkach oraz na platformie esterownik ktora równiez posiada własne forum oraz obszerny dział faq który szybko zaspokoi Twoją ciekawość
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #2443
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    w jaki sposób to wyliczasz?? że wiesz że to jest 20,8 kg?
    Jeden raz ważysz eko i zasypujesz kosz do pełna i kasujesz na zero licznik podajnika. ( To już wiesz ile kg ekogroszku wchodzi CI od zejścia do ślimaka po sam dekiel kosza zasypowego.

    Następnie kocioł normalnie pracuje aż do całkowitego wypalenia ekogroszku do tego samego miejsca ( czyli do ujścia kosza do ślimaka) i jak już to wypali to odpisujesz lub zapamiętujesz sobie wskazanie minut pracy podajnika. Czyli wiesz w ilu minutach pracy podajnik spalił cały zasobnik. To teraz dzielisz ilość tych minut pracy przez całą wagę zasypu i w ten sposób wiesz ile w ciągu jednej minuty podajnik podaje a kocioł spala kg ekogroszku. U mnie jest to 0,26 kg eko w ciągu 1 minuty i w ten sposób zawsze sobie mogę obliczyć ile kocioł mi spala w danym okresie czasu.

    Następnym razem niczego już nie musisz ważyć tylko wsypujesz do kosza tyle samo ekogroszku ( od ujścia do ślimaka pod samą pokrywę ) i na sterowniku w ustawieniach użytkownika zerujesz licznik a w polu powyżej "Czas pracy podajnika do opróżnienia zasobnika [min]" podajesz ile minut kocioł palił Ci cały zasobnik i zapisujesz ( naciskasz przycisk zapisz)

    Teraz sterownik może przysłać Ci smsa jak mu się skończy paliwo a Ty będziesz wiedział do kiedy zasyp starczy i bedziesz mógł śledzić bieżące zużycie eko.



    NO wracając do tematu dzisiaj kolejny zasyp ekogroszku i wyszło, że kocioł spalił zasyp 183 kg przez 11 dni i 9 godz co daje średnią 16,09 kg na dobę. Czyli ogólnie w normie ale przedostatniej doby jak było do minus 4 to spalił prawie 21 kg na dobę.


    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 05-12-2012 o 11:06

  4. #2444

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Jeden raz ważysz eko i zasypujesz kosz do pełna i kasujesz na zero licznik podajnika. ( To już wiesz ile kg ekogroszku wchodzi CI od zejścia do ślimaka po sam dekiel kosza zasypowego.

    Następnie kocioł normalnie pracuje aż do całkowitego wypalenia ekogroszku do tego samego miejsca ( czyli do ujścia kosza do ślimaka) i jak już to wypali to odpisujesz lub zapamiętujesz sobie wskazanie minut pracy podajnika. Czyli wiesz w ilu minutach pracy podajnik spalił cały zasobnik. To teraz dzielisz ilość tych minut pracy przez całą wagę zasypu i w ten sposób wiesz ile w ciągu jednej minuty podajnik podaje a kocioł spala kg ekogroszku. U mnie jest to 0,26 kg eko w ciągu 1 minuty i w ten sposób zawsze sobie mogę obliczyć ile kocioł mi spala w danym okresie czasu.

    Następnym razem niczego już nie musisz ważyć tylko wsypujesz do kosza tyle samo ekogroszku ( od ujścia do ślimaka pod samą pokrywę ) i na sterowniku w ustawieniach użytkownika zerujesz licznik a w polu powyżej "Czas pracy podajnika do opróżnienia zasobnika [min]" podajesz ile minut kocioł palił Ci cały zasobnik i zapisujesz ( naciskasz przycisk zapisz)

    Teraz sterownik może przysłać Ci smsa jak mu się skończy paliwo a Ty będziesz wiedział do kiedy zasyp starczy i bedziesz mógł śledzić bieżące zużycie eko.



    NO wracając do tematu dzisiaj kolejny zasyp ekogroszku i wyszło, że kocioł spalił zasyp 183 kg przez 11 dni i 9 godz co daje średnią 16,09 kg na dobę. Czyli ogólnie w normie ale przedostatniej doby jak było do minus 4 to spalił prawie 21 kg na dobę.


    Dzieki , właśnie takiego opisu potrzebowalem
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  5. #2445
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Przez cały październik ok. 415kg eko 24,4MJ po 830 zł/t.
    Poprzedni tydzień już 16,7 kg/24h.

  6. #2446

    Domyślnie

    dzisiaj akurat robiłem zasyp swojego pieca po raz 4 od 23-10-2012......musze przyznac że zastanawiam sie jak bardzo uda mi się zaejść co sezon grzewczy....z ilościa spalanego paliwa gdyż w koszu mieści sie na maxa 140 kg wiec zuzyłem jakieś 560 kg / przez 8+30+5=43 dni....wychodzi średnio od poczatku rozpoczecia sezonu....13,2 kg ale nie groszku tylko MIAŁU z JANINY 19MJ ( w tym równiez CWU)........przypomnę 165m2 po podłodze dwa poziomy + 85 m2 piwnica ale jej prawie nie grzeję....
    13,2 kg* 365 zł / t = czyli jakieś 4,80 zł /doba ogrzewanie + CWU gdzie cały czas utrzymuję temp. 24-25 st. C na parterze i 22-23 na poddaszu......

    HIP HIP HURRA
    aby tak dalej....
    moja rada do wszystkich którzy opalaja czystym groszkiem lub eko groszkiem.....wymieszajcie swój groszek z miałem a sami zobaczycie że piec spalac będzie praktycznie tyle samo.....ale cena jednostkowa za paliwo za 1t wam średnio zmaleje....ja oplam samym miałem ale ten miał jest jakby w 1/3 z groszkiem róznej granulacji....
    mam kilku znajomych którzy mają piece różnego typu ...czy to szuflada czy też ślimak i wszyscy spróbowali i od tamtej pory takgrzeją.....
    dodatkowo zobaczcie czy piece wam zbyt mocno nie zasysają powietrza w trybie podtrzymania....gdyż większość dmuchaw w zestawie nie jest wyposażona w klapke zamykajacą dopływ powietrza do pieca wtedy kiedy on nie dmuchaa.....zmiejsza się wtedy zuzycie opału a jednoczesnie wegiel lekko i delikatnie się żarzy....i się dopala...
    ale decyzja już do was nalezy....
    pozdrawiam

  7. #2447
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Pisaliśmy na ten temat i nawet rozglądam się już za jakimś trochę lepszym miałem - trzeba to w końcu przetestować.

  8. #2448
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    bigrw świetne wyniki i jak tak dalej pójdzie to zmieścisz się w 2500 kg za sezon grzewczy.

    U mnie średnia dobowa tym sezonie wynosi do tej chwili 14,42 kg doba no ale wiadomo im więcej zimy tym wyższa będzie średnia -
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 05-12-2012 o 19:23

  9. #2449

    Domyślnie

    u mnie obecnie ustawienia na sterowniku sa takie....PIEC SZUFLADOWY
    na piecu 53 .C temperatura zadana (dochodzi do 53 i się wyłacza ale podnosi się aż do 57-58.C)
    pompa CO - temp załączania 54.C (załaczają się wtedy wszystkie u mnie pompy 2 szt. - główna i od ogrzewania podłogowego na parterze....bo w całości ogrzewanie podłogowe jest przy nim tez mam mieszacz ale jak na razie nie musze go ustawiać jest na razie ustawiony na 80% ....a na poddaszu ogrzewanie podłogowe w połowie....w pod każym oknem mam dodatkowo grzejniki.....ale to bardziej jako zabezpieczenie na przyszłość choć obecnie są ustawione na "2" i praktycznie nie grzeją ....jedynie w łazience na full "5")
    temp. wyłaczania pompy po opadnieciu temperatury poniżej 54, czyli przy 53.C
    zawór czterodrożny za piecem na jakieś 20% temp. do CO za zaworem jest na poziomie 29-30 st.C i jak na razie się sprawdza (jesli temp. na zewnątrz maleje jeszcze bardziej to zwiększam ja na jakieś 31-32 ( w tamtym roku przy -22 st. C na zewnątrz musiałem zwiekszyć temp. zasilania co na 34 st.C)....
    podajnik 4 sekundy
    przedmuch przed podaniem przez podajnik 25 sekund
    podtrzymanie 2 sekundy
    co ile podtrzymanie - 21 minut
    przedmuch 15 sekund
    histereza - 1 st.C
    temp. zasilania CWU (bojler z węzownicą ) taka jak na piecu....

    Może te ustawienia pomogą niektórym w ustawieniu swoich pieców....jesli mają ogrzewania podłogowe...i dobrze ocieplone domy....oraz dachy tychże domków....
    wiem że do każdego domu ustawienia na piecu to rzecz bardzo indywidulana....ale specyfika i metoda mojego postepowania jest ukazana....
    Pozdrawiam

  10. #2450

    Domyślnie

    czp01.....wiesz w tamtym roku (nie sezonie) zuzyłem 3,7 t MIAŁU....ale wokresie kiedy grzałem CWU w letnie miesiace zużywałem jakieś srednio 145 kg na miesiac....więc * 6 miesiecy i wychodzi 870 kg na CWU więc na sezon grzewczy wyszło jakieś 2,83 t miału po 365 zł....to wychodzi jakieś 1032 zł za cały sezon....a uwierz jestesmy ciepłolubni....))) ja osobiscie lubię chodzić w domku w koszulce i spodenkach ......a moja żonka to dopiero zmarzluch.....))
    jak by tak było....że zmieszcze sie w 2,5 t to ekstra.....jednak przemyslenia i pomysły zrealizowane nie idą na marne....))
    zobaczymy co będzie dalej....w nastepnym sezonie.....kiedy zrealizuje kolejny pomysł....ale to już po sezonie grzewczym bo bedzie to wymagało wygaszenia pieca....na jakies 3-4 dni....a nie chce mi się palić zbytnio w kominku....

  11. #2451
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    U mnie w tym roku kominek też poszedł całkowicie w odstawkę - na początku jesieni zapaliłem ze 3 wieczory i tyle a teraz najbliższy kominek w planie to pewnie wigilia no wiadomo "świąteczna atmosfera"

  12. #2452

    Domyślnie

    to samo u mnie święta i pewnie nic po za tym.....
    a własnie próbowałeś zmienić temp. pomp....tak jak u mnie....?

    Czp01...może to tez da ci pewne oszczędnosci.....bo ja mam pewną teorię na ten temat....
    skoro piec się rozpala....to każdy przepływ w trakcie rozpalania zwiekszy zuzycie opału oraz sterowalność piecem też jest utrudniona..... ale jeśli wtedy pompy nie pracuja piec nagrzewa się szybciej żuzywając w ten sposób mniej opału....i jesgo sterowalność jest bardziej do przewidzenia.......może spróbuj i tego....

  13. #2453

    Domyślnie

    wiem że to nie jest nic specjalnego....ale zaopserwowałem to u siebie.....spalanie spadło i sterowalność piecem jest sporo wyższa.....powiedziałbym że obecnie już idealna....

  14. #2454

    Domyślnie

    ojoj...musze czytac to co na ekranie, to co pisze bo literówki się pojawiają...no mam tylko to na obronę że to nie tylko tak u mnie))))

  15. #2455

    Domyślnie

    Cytat Napisał bigrw Zobacz post
    czp01.....wiesz w tamtym roku (nie sezonie) zuzyłem 3,7 t MIAŁU....ale wokresie kiedy grzałem CWU w letnie miesiace zużywałem jakieś srednio 145 kg na miesiac....więc * 6 miesiecy i wychodzi 870 kg na CWU więc na sezon grzewczy wyszło jakieś 2,83 t miału po 365 zł....to wychodzi jakieś 1032 zł za cały sezon....a uwierz jestesmy ciepłolubni....))) ja osobiscie lubię chodzić w domku w koszulce i spodenkach ......a moja żonka to dopiero zmarzluch.....))
    jak by tak było....że zmieszcze sie w 2,5 t to ekstra.....jednak przemyslenia i pomysły zrealizowane nie idą na marne....))
    zobaczymy co będzie dalej....w nastepnym sezonie.....kiedy zrealizuje kolejny pomysł....ale to już po sezonie grzewczym bo bedzie to wymagało wygaszenia pieca....na jakies 3-4 dni....a nie chce mi się palić zbytnio w kominku....
    zastanawiam się gdzie ty kupiłes miał po 365 zł.....................
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  16. #2456

    Domyślnie

    No i wynik za ostatnie 5 dni - 20 kg na dzień, przy czym troche temperature podniosłem dla testu z 20 na 22 stopnie. Zobaczymy co dalej
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  17. #2457

    Domyślnie

    U mnie aktualnie za ostatnią dobę 19.5kg, ale temperatura w nocy do -8 stopni zeszła. Średnia za ostatni tydzień to ponad 16kg, ale z dnia na dzień rośnie...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  18. #2458
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    zastanawiam się gdzie ty kupiłes miał po 365 zł.....................
    Właśnie gdzie dostać miał po 365 zł/t ?
    U nas dobry miał (czytaj nie piasek, nie odsiewka) był po 590 zł/t rok temu.

  19. #2459

    Domyślnie

    U mnie spalanie już zaczęło powoli rosnąć ...
    Na początku było około 10kg na dobę (czyli około 100kg w 10dni) , poprzedni załadunek starczył już na około 9,5 dnia a dziś już tylko około 8,5 dnia ...

    Czyli spalanie u mnie rośnie z około 10kg , poprzez około 10,5kg do obecnych około 11,8kg ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #2460

    Domyślnie

    Xerses .....Kaczmimo....
    MIAŁ KUPIŁEM w TRZEBINII na składzie w MARCU 2012......teraz kosztuje jakieś 395 zł/t, jednak JANINA z LIBIĄŻA jest jakieś 20 km od składu więc i węgiel tańszy....spalanieu mnie na dobę wzrosło jak na razie nie tak strasznie do 16,5 kg....ale w nocy temp. zeszła aż do -11....
    ale za to przez dzień mi spadnie gdyż słońce dogrzeje pomieszczenia jeszcze bardziej wiec i odbiór poprzez pomieszczenia przez dzień bedzie mniejszy....i mniej spali piec....
    opał zawsze kupuje raz w roku na tym samym składzie....i to przeważnie jest końcówka marca, początkiem kwietnia....

Strona 123 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony